Skydliaukės nepakankamumas yra būklė, vadinama hipotiroze, kai skydliaukė tinkamai negamina hormonų. „Thyroid UK“ duomenimis, maždaug vienas iš 50 britų kenčia nuo hipotirozės, o moterims ji diagnozuojama nuo 5 iki 10 kartų dažniau nei vyrams.
Hipotiroidizmą dažniausiai sukelia autoimuninė liga, o tai reiškia, kad skydliaukės nepakankamumo simptomai gali būti labai įvairūs ir paveikti daugybę skirtingų kūno dalių, rašo express.co.uk
Tampa sunku atsikratyti net kelių kilogramų
Tačiau labiausiai žinomas šios ligos simptomas yra nepaaiškinamas svorio padidėjimas, kai tampa sunku atsikratyti net kelių kilogramų. Suprantama, tai tikrai varginanti patirtis, nes turintys hipotirozę gali išbandyti daugybę skirtingų dietų, tačiau, deja, be jokių rezultatų.
Sergantys hipotiroze gali laikytis dietos ir reguliariai mankštintis, tačiau svoris vis tiek nemažėja ar net didėja, nepaisant visų jų pastangų. Dėl to žmonės gali jaustis nesaugūs ir dėl rezultatų trūkumo prarasti motyvaciją, nors lankosi sporto salėje ir atsisako mėgstamo maisto.
Jei stengiatės numesti svorio arba netgi jo daug priaugote be akivaizdžios priežasties, galbūt norėsite pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Pasak „Thyroid UK“ dažniausiai pasitaikantys hipotirozės simptomai yra šie:
Nuovargis; Svorio padidėjimas, net jei valgote mažiau; Nuolat juntamas šaltis; Susilpnėję raumenys; Vidurių užkietėjimas; Menstruacinio ciklo pokyčiai; Depresija; Susilpnėjusi koncentracija ir atmintis; Plaukų slinkimas nuo kūno, galvos odos ir antakių; Užkimęs balsas; Sunkumas ryjant; Uždelsti refleksai; Lytinio potraukio praradimas; Vaisingumo problemos; Padidėjęs cholesterolio kiekis; Dusulys; Sausos/perštinčios akys.
„Thyroid UK“ galima užpildyti formą, kurioje išvardinti visi galimi hipotirozės simptomai, ir ją pateikti šeimos gydytojui.
Kaip gydoma hipotirozė?
Jei jūsų šeimos gydytojas diagnozuoja hipotirozę, jis skirs kraujo tyrimą hormonų kiekiui nustatyti. Jei tyrimai patvirtins šią diagnozę, gydytojas gali paskirti pakaitinę hormonų terapiją kad padidintų tiroksino kiekį.
Svarbu kuo greičiau pasikalbėti su gydytoju, jei nerimaujate, kad jums gresia hipotirozė, nes jos negydant, gali kilti papildomų komplikacijų, įskaitant širdies ligas ir nėštumo komplikacijas.