Pašnekovas sako, kad norintys pradėti judėti nebūtinai turi užsirašyti į grupines treniruotes ar pradėti lankytis sporto salėje. Daugiau apie tai kineziterapeutas pasakoja naujienų portalo laidoje „Sveikatos DNR“.
„Salėje padirbėti, mano manymu, tikrai nėra būtina, čia jau kiekvienas labai individualus atvejis ir reikėtų atsižvelgti į specifinius žmogaus poreikius, į jo silpnąsias veiklas ir pagal tai spręsti, kokia strategija turėtų būti naudojama aukštesniam fiziniam aktyvumui pasiekti. Žmogus sporto salėje naudodamas papildomus svorius tikrai gali daugiau raumeninės masės įgyti, truputėlį pagerinti savo sveikatą, bet tai nėra vienintelis variantas, kaip tą sveikatą gerinti“, – sako jis.
Ne ką mažiau svarbus ir kasdienis judėjimas, kitaip – buitinis fizinis aktyvumas, kai žmonės, tarkime, išeina pasivaikščioti su augintiniu, ar kitaip juda dienos metu.
Vienas P. Leskausko pasiūlymų, kaip padidinti kasdienį fizinį aktyvumą, yra į darbą eiti pėsti, o ne važiuoti automobiliu.
Deja, kai judama nepakankamai, ne tik prastėja žmogaus savijauta, bet ilgainiui gali prasidėti ir skausmai, pavyzdžiui, nugaros, kaklo srityje. Tinkamai susidėliojus, kiek žmogus galėtų judėti, sustiprinus raumenis, tokių skausmų, jei tam nėra kitos priežasties, tarkime, traumos ar ligos, galima atsikratyti.
Įdomu ir tai, ką kineziterapeutas P. Leskauskas sako apie skausmą po intensyvesnių treniruočių.
„Skausmas po sporto neturi tiesioginės koreliacijos su sporto teikiama nauda. Tai kuo daugiau skauda, nėra geriau“, – sako jis.
Išsamiau apie tai, kaip pradėti sportuoti, sutvirtėti ir jaustis geriau – naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“, kurią rasite straipsnio pradžioje.
„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą trečiadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.







































































































