• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Saulės aktyvumas pasiekė piką, todėl vis dažniau girdime ne tik apie vyraujančias geomagnetines audras ar net Lietuvoje išvystame Šiaurės pašvaistes – daug diskusijų kyla apie tai, ar magnetinės audros veikia sveikatą.

Saulės aktyvumas pasiekė piką, todėl vis dažniau girdime ne tik apie vyraujančias geomagnetines audras ar net Lietuvoje išvystame Šiaurės pašvaistes – daug diskusijų kyla apie tai, ar magnetinės audros veikia sveikatą.

REKLAMA

Atsakymą į daugeliui ramybės neduodantį klausimą naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pateikė Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr. Julius Kalibatas.

Magnetinio lauko aktyvumas pagal Kp indeksą vertinamas devynių balų skalėje ir nors nuo vieno iki keturių balų audra vertinama kaip sveikatai poveikio neturinti, penki balai jau tampa riba, kai poveikis gali būti jaučiamas. Dažniausiai silpnesnės audros paliečia vyresnius, jautresnius, lėtinėmis ligomis sergančius asmenis.

Ar tikrai magnetinės audros veikia sveikatą?

O štai kuo arčiau devynių balų priartėjama, tuo didesnė tikimybė, kad vienokį ar kitokį poveikį pajus net jauni, sveiki žmonės. O koks prof. habil. dr J. Kalibato verdiktas – ar magnetinės audros tikrai veikia sveikatą?

REKLAMA
REKLAMA

Geomagnetinės audros, kai jos yra labai stiprios, tikrai veikia mūsų sveikatą. Didėja rizikos ir insultų, ir infarktų, geomagnetinės audros trikdo mūsų miegą ir čia nieko nepadarysi, nuo jų nepasislėpsi.

REKLAMA

Dabar Saulė – aktyvumo pike, kada pastoviai išmetami plazmos pliūpsniai ir, aišku, tas neigiamai veikia mūsų Žemės magnetinį lauką, o magnetinis laukas yra pagrindinė apsauga nuo viso to blogio, kas ateina iš kosmoso. O magnetinio lauko išbalansavimas, be abejonės, atsiliepia ir mums. Deja, apsisaugoti sudėtinga.“

Kaip anksčiau naujienų portalui tv3.lt pasakojo profesorius, dviejų paskutinių dešimtmečių mokslinių tyrimų duomenimis, jautriausiai į geomagnetines audras reaguoja kardiovaskulinė sistema, daugėja mirčių nuo insulto ir infarkto.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, atlikti išsamūs tyrimai parodė, kad geomagnetinių audrų metu 91–92 poc. žmonių pakyla tiek sistolinis, tiek ir diastolinis kraujospūdis. Stiprių geomagnetinių audrų metu kraujospūdis padidėja 12 proc., lyginant su buvusiais rodikliais. Pažymėtina ir tai, kad kraujospūdis ženkliau kyla asmenims, vartojantiems antihipertenzinius vaistus.

Veikia ir psichikos sveikatą, ir miegą

Nustatyta, kad stiprios geomagnetinės audros turi ženklų poveikį epilepsijos priepuoliams, kas, matyt, susiję ne tik su seratonino koncentracijos sumažėjimu, bet ir poveikiu į smegenų aktyvumą. Dažnai jautriai į stiprias geomagnetines audras reaguoja asmenys, sergantys migrena – priepuoliai ne tik padažnėja, bet ir sustiprėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat, J. Kalibato teigimu, pasaulyje atliktas ne vienas tyrimas, siekiant išaiškinti geomagnetinių audrų poveikį centrinei nervų sistemai. 13 metų Pietų Afrikoje vykdytas epidemiologinis tyrimas parodė, kad, tais mėnesiais, kada būna daugiausia geomagnetinių audrų, ženkliai išauga savižudybių skaičius. 

Beje, statistiniai duomenys parodė, kad vyrų nusižudo 4 kartus daugiau, negu moterų. Kitos studijos metu atlikti išsamūs laboratoriniai kraujo rodiklių  tyrimai parodė, kad geomagnetinių audrų metu kraujyje mažėja seratonino bei prolaktino koncentracija, kas gali būti viena iš depresijos ir savižudybių priežasčių.

REKLAMA

Dabar jau niekam nekelia abejonių, kad geomagnetinės audros daro įtaką žmogaus cirkadiniams ritmams, nes nustatyta, jog dėl poveikio kankorėžinei liaukai išsibalansuoja melatonino (miego hormono) gamyba, todėl, matyt, dalis žmonių skundžiasi miego sutrikimais, galvos skausmais, nuovargiu, padidėjusiu išsiblaškymu.

Kas gali pabloginti, o kas – pagerinti miego kokybę, ir kokie pokyčiai ją veikia labiausiai, kviečiame sužinoti žiūrint tv3.lt „Sveikatos DNR“.

Kviečiame žiūrėti „Sveikatos DNR“ jau dabar!

„Sveikatos DNR“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.

tv3.lt

apsivynioti folija ir metalini kibira ant galvos ir jokios audros nebaisios ,dar galima apvijas apie save vynioti is varinio laido tai begiojant ir elektra turetu gamintis, teoriskai
Trumpins pensijinį amžių,anksčiau tiek nebuvo tų magnetinių audrų...
zino nei ka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų