• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maisto likučiai yra labai naudinga trąša sodo augalams, o vienas sodininkas atkreipė ypatingą dėmesį į konkrečias atliekas.

Maisto likučiai yra labai naudinga trąša sodo augalams, o vienas sodininkas atkreipė ypatingą dėmesį į konkrečias atliekas.

REKLAMA

Sodo tręšimas yra viena geriausių investicijų, nes žada didesnius žiedus, gausesnį derlių ir apskritai sveikus ir bujojančius augalus, tačiau kokybiškiausios trąšos nėra pigios.

Laimei, išmanūs sodininkai atrado, jog konkrečios maisto atliekos ne tik padeda sutaupyti, bet ir gerokai sumažina išmetamo maisto kiekį. Nors visi stengiamės suvartoti produktus iki jų galiojimo pabaigos, tačiau vis tiek tenka kai kuriuos išmesti, o dažniausiai tai būna augaliniai maisto produktai.

Viena sodininkė socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Gardening UK“ pasiteiravo, ar ji gali panaudoti apelsinų žieveles sodininkystėje bei kokių produktų nereikėtų naudoti, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„Sveiki, turiu keletą klausimų apie kompostą, – klausė Angela Knight. – Ar galiu mesti apelsinų žieveles į komposto dėžę? Valgau daug apelsinų ir paprastai jas išmetu, nes nežinau, ar jas galima naudoti.

REKLAMA

Taip pat noriu paklausti, ar galiu kompostuoti žaliąsias atliekas. Žinau, kad negalima mesti svogūnų, virtų maisto produktų ir mėsos, bet ar yra dar kas nors, ko negalima mesti į komposto dėžę?“

Patręškite šilauoges šiomis trąšomis

Grupės bendraminčiai patarė apelsinų žievelių neišmesti. „Aš visada metu į komposto dėžę ir apelsinų žieveles, ir svogūnus, – teigė Louise Gallagher. – Nekilo jokių problemų.“

„Metu į komposto krūvą visas nevirtų daržovių ir vaisių žieveles, svogūnų ir apelsinų, bananų žieveles, neplautus jūros dumblius ir smulkintą popierių bei kartoną“, – sakė Mabel Walker.

REKLAMA
REKLAMA

„Nemeskite maisto atliekų į šiukšliadėžes, jei jas galima panaudoti, – patarė Brianas Corras – Visada į komposto dėžę metu svogūnus, taip pat apelsinų, laimo ir citrinų žieveles ir niekada nekyla jokių problemų. Mano augalai ėmė geriau žydėti ir netgi žiurkės bei katės nebesilanko sode.“

Aštrus apelsinų aromatas puikiai atbaido katinus, kurie naudoja sodą kaip asmeninį tualetą. „Viską metame į kompostą, – sakė Emma Kelsall. – Nemetu tik virtų maisto atliekų.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Apelsinų žievelės puikiai tinka kompostui, nes jos irdamos išskiria fosforą, azotą bei kalį, – pastebėjo Chrisas Tayloras. – Kiekvienam augalui reikia kuo daugiau šių maistinių medžiagų.

Apelsinų žieveles į kompostą dedu kasdien, nes šeima pusryčiams mėgsta šviežiai išspaustas apelsinų sultis.“ Sodo entuziastams patariama apelsinų žieveles mesti į komposto krūvą ir jos per dvejus metus suirs.

Žievelėse gausu azoto, kalio ir fosforo – šios maistinės medžiagos praturtins dirvožemį. Dėl savo rūgštinės prigimties apelsinų žievelės didina dirvožemio rūgštingumą ir ypač tinka tokiems augalams kaip bulvės, šilauogės, azalijos ir hortenzijos.

Ponas debile, tai buvo galima pasakyti dviem sakiniais. O nepi..... sti proto tokiu straipsniu
Niekada neklausykit tv3
Rezultai stebins kai bus sutvarkyta su beribiu paukščių derliaus naikintojų debesų mažinimu. Ir šita epidemija viską naikina ne tik silauoges. Kažkokie tinginiai dar verkia kai žmonės bandė tvarkytis su vanom teisėjais aplinkos ir ramybės.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų