Geras, kokybiškas nakties miegas turi daugybę privalumų. Žinoma daugybė būdų, kaip pagerinti miegą – nuo suvartojamo kofeino kiekio apribojimo iki mobilių prietaisų nenaudojimo prieš miegą.
Tačiau ekspertai teigia, kad yra „stebuklinga“ miegojimo padėtis, kuri gali pagerinti bendrą miego kokybę ir tuo pačiu padėti kovoti su sveikatos problemomis, rašo mirror.co.uk.
„Opera Beds“ miego specialistai teigia, kad „nulinės gravitacijos“ miego padėtis padeda kovoti su tokių sveikatos problemų, kaip knarkimas, artritas, raumenų skausmas, rėmuo ir kt., simptomais.
Jie taip pat teigia, kad tai yra pati geriausia miego padėtis, jei norite kuo greičiau užmigti.
Ekspertai paaiškino: „Nulinės gravitacijos poza yra neutrali padėtis, kai gulint ant nugaros galva ir pėdos yra pakeliamos virš širdies lygio. Taip stuburas yra tiesus, todėl sumažėja kūno spaudimas.
Ją sukūrė NASA, kad apsaugotų astronautų kūnus nuo didelio spaudimo, kurį jie patiria kosminių kelionių metu. Jų teigimu, neutrali padėtis yra tada, kai galva yra 90 laipsnių kampu, o kūnas – maždaug 120 laipsnių kampu, keliai ir alkūnės yra šiek tiek sulenktos.
Miego metu jūsų kūnas ilsisi, kad palaikytų jūsų fizinę ir psichinę gerovę, tačiau miegant ar gulint netinkamoje padėtyje gali būti priešingai – kai spaudžiamos tam tikros kūno dalys, joms sunkiau atsinaujinti.“
Raumenų, sąnarių skausmai ir sportinės traumos
Pasak ekspertų, miego padėtis gali palengvinti sąnarių ir jungiamųjų audinių įsitempimą, skausmą, todėl tai idealus pasirinkimas tiems, kurie dažnai susiduria su skausmu.
„Opera Beds“ teigė: „Ši padėtis imituoja nesvarumo būseną ir mažina spaudimą, todėl gali padėti sumažinti skausmus. Dažnai miegant kitose padėtyse, pavyzdžiui, ant šono, gali skaudėti klubus ir pečius.
Miegant nulinės gravitacijos padėtyje žmonės, kenčiantys nuo lėtinio skausmo, dažnai pastebi, kad skausmas palengvėja, kai stuburas yra tiesioje padėtyje.
Mūsų stuburas natūraliai yra „S“ formos, kurios čiužinys įprastai nepalaiko, o tai kartais sukelia nugaros skausmus. Miegant nulinės gravitacijos padėtyje, palaikomas natūralus stuburo išlinkimas. Taip sumažinamas nugarai tenkantis spaudimas, todėl išvengiama skausmo arba jis palengvinamas.
Kalbant apie sportines traumas, miegant pakeltomis kojomis pagerėja kraujotaka, todėl sumažėja spaudimas sužeistoje vietoje.“
Artritas
Pasak „Arthritis foundation“, sergančiųjų artritu miegas dažnai sutrinka dėl sąnarių skausmo, sustingimo ar patinimo.
Tai gali turėti neigiamą poveikį, nes miego stoka gali turėti įtakos tam, kaip jūsų organizmas atsigauna.
„Opera Beds“ sakė: „Kadangi nulinės gravitacijos padėtis gali padėti sumažinti įtampą kūne, ši miego padėtis gali tiesiogiai padėti sergant artritu ar sąnarių uždegimu.
Miegant ant reguliuojamos lovos, jūsų svoris pasiskirsto tolygiai, skirtingai nei ant įprastos ar plokščios lovos, o tai padeda sumažinti spaudimą, dėl kurio gali pasireikšti artrito simptomai ar sąnarių patinimas.“
Miego apnėja ir knarkimas
Nors knarkimas nesukelia skausmo ar diskomforto, jis gali būti itin nemalonus tiems, kurie miega šalia jūsų.
Tai gali sutrikdyti jūsų ir jūsų partnerio miegą, nes užspausti kvėpavimo takai sukuria garsias vibracijas, tačiau tai gali būti daug rimtesnio miego sutrikimo, pavyzdžiui, obstrukcinės miego apnėjos požymis. Tačiau „nulinės gravitacijos“ padėtis gali padėti kovoje su knarkimu.
„Opera Beds“ teigė: „Nulinės gravitacijos padėtyje galva yra kiek pakelta, tai yra optimali padėtis, nes atveriami kvėpavimo takai ir taip išvengiama gerklės audinių vibracijos – tai gali sumažinti knarkimą.
Galvos pakėlimas taip pat padeda tam, kad liežuvis nesukristų į gerklės pusę ir neužblokuotų kvėpavimo takų, nes tai gali sukelti knarkimą – miego padėties pakeitimas yra efektyvesnis sprendimas nei naudoti daugiau pagalvių, nes taip galite pakenkti savo kaklui.“