Jei bandote pastoti (arba bandote to išvengti), svarbu sekti savo ciklą. Tai padės apskaičiuoti vaisingiausias dienas, kada tikimybė pastoti yra didžiausia, rašo healthline.com.
Štai, ką būtina žinoti apie vaisingumą ir lytinius santykius mėnesinių metu.
Tikimybė pastoti išlieka
Kraujavimą iš makšties lengva supainioti su mėnesinių pradžia. Gali būti, kad kraujuojate ovuliacijos metu, kai esate vaisingiausia. Nesaugūs lytiniai santykiai šiuo metu smarkiai padidina tikimybę pastoti.
Vidutiniškai ciklas trunka nuo 28 iki 30 dienų. Tai reiškia, kad jei lytinių santykių turėsite mėnesinių metu, ovuliacija greičiausiai įvyks tik po kelių dienų. Tačiau moterims, kurių ciklas trumpesnis, ovuliacija pasireiškia anksčiau.
Dar vienas svarbus dalykas – vyro sperma gali išlikti gyvybinga iki 72 valandų po ejakuliacijos. Į mėnesinių pabaigą didėja tikimybė pastoti.
Tikimybė pastoti gali kisti viso ciklo metu. Vidutinis ciklas gali trukti 29 dienas, tačiau kitų moterų ciklas gali trukti nuo 20 iki 40 dienų ir ilgiau.
Tikimybė, kad moteris pastos praėjus vienai ar dviem dienoms po to, kai pradeda kraujuoti, yra lygi beveik nuliui. Tačiau ši tikimybė pradeda didėti su kiekviena diena, net jei kraujuojama.
Apytikriai 13 dieną nuo mėnesinių pradžios tikimybė pastoti yra maždaug 9 proc. Nors šie skaičiai atrodo maži, tai nereiškia, kad 100 proc. nepastosite per mėnesines.
Jei bandote pastoti, lytiniai santykiai mėnesinių metu mažai padidins jūsų šansus, nebent mėnesinių ciklas trunka trumpiau nei 28 dienas. Tačiau visada išlieka tikimybė, kad galite pastoti net menstruacijų metu.
Jei nebandote pastoti, svarbu, kad lytiniai santykiai būtų saugūs. Tai reiškia, kad rekomenduojama naudoti kontracepcijos priemones, pavyzdžiui, prezervatyvus ar vartoti kontraceptines tabletes.