• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar galima nugalėti lūpų pūslelinę?

Žmogus, kuriam niekada neteko patirti lūpų pūslelinės, yra retenybė. Ši neganda, atrodo, užpuola iš pasalų. Deja, tai ne tik skausmas ir nemalonūs pojūčiai – neretai ši infekcija visiškai subjauroja išvaizdą mažiausiai kelioms dienoms.

Žmogus, kuriam niekada neteko patirti lūpų pūslelinės, yra retenybė. Ši neganda, atrodo, užpuola iš pasalų. Deja, tai ne tik skausmas ir nemalonūs pojūčiai – neretai ši infekcija visiškai subjauroja išvaizdą mažiausiai kelioms dienoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Remiantis statistika, lūpų pūslelinė kartkartėmis užpuola kas trečią mūsų planetos gyventoją. Dažnai net neįtariame, kad šį virusą turime: Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, 95 proc. žmonių yra šio viruso nešiotojai. Pūslelinės virusas tūno jų organizme ir kantriai laukia savo valandos – nusilpus imunitetui, užpuolus stresui ar pervargus, jis gali prasiveržti į paviršių.

REKLAMA

Beje, lūpų pūslelinę sukeliantis virusas atakuoja ne tik žmones, bet ir žuvis, paukščius, gyvulius. Niekas tiksliai nežino, kiek šis virusas egzistuoja Žemėje, bet manoma, kad jis gali būti atsiradęs net prieš 25 amžius.

Kas sukelia?

Kaip jau minėta, šis virusas beveik kiekvieno žmogaus organizme gali tūnoti metų metus nepasireikšdamas jokiais simptomais, bet vos nusilpus imuninei sistemai (to priežastimi gali tapti peršalimas, perkaitimas, stresas, antibiotikai, alinantis darbas, nesveikas gyvenimo būdas, infekcijos, ultravioletiniai spinduliai, alkoholis, nėštumas) ima ir pasirodo lūpų pūslelinės pavidalu. Ant lūpos susiformuoja pūslelės, kurios vėliau pratrūksta ir išskiria skystį, kuriame yra viruso sukėlėjų. Po kelių dienų šių pūslelių vietoje susiformuoja šašas, kuris vėliau nukrenta. Visą tą laiką pažeistoje vietoje jaučiamas skausmas, deginimas, lūpa gali būti patinusi. Šašui nukritus nemalonūs pojūčiai liaunasi – iki kito ligos paūmėjimo.

REKLAMA
REKLAMA

Deja, pūslelinė gali pasireikšti net po keletą kartų per metus. Sergant rekomenduojama likti namuose, nesirodyti viešose vietose, kad neužkrėstumėte kitų. Tiesa, savijauta taip pat gali nedžiuginti: dažnai susirgus pūsleline juntamas silpnumas, gali šiek tiek pakilti temperatūra.

Dauguma gydytojų mano, kad pūslelinės virusu užsikrečiama dar kūdikystėje, kai aplankyti kūdikio atėję giminaičiai ir draugai jį bučiuoja. Todėl verta dar kartą priminti: neleiskite kitiems žmonėms bučiuoti jūsų mažamečio vaiko į lūpas, pati atėjusi aplankyti kūdikio susilaukusios šeimos taip pat geriau venkite tokio artimo kontakto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip gydyti?

Deja, greito ir efektyvaus gydymo metodo, kuris sunaikintų dar vos kylančias pūsleles, nėra. Tačiau galima imtis profilaktinių priemonių ir užbėgti ligai už akių, jei žinote, kad virusas jau tūno jūsų organizme. Visų pirma rekomenduojama pakoreguoti savo gyvenimo būdą: atsisakyti žalingų įpročių, gerti mažiau kavos.

Nepervarkite, stenkitės neperšalti, nepiktnaudžiaukite saulės voniomis vasarą ar nuvykę į šiltuosius kraštus. Kad lūpų pūslelinė nepasikartotų, vartokite pakankamai vitaminų (A, C, E, PP) ir mikroelementų, ypač cinko. Jūsų organizmui bus į naudą raudona mėsa, jūros produktai, natūralūs augaliniai riebalai. Kita vertus, net ir visos šios priemonės negali garantuoti, kad pūslelinė jus aplenks.

REKLAMA

Kaip atsikratyti pūslelinės?

Atsikratyti viruso vaistai nepadės, bet jais galima gydyti ligos simptomus ir palengvinti būklę. Prireikus gydytojas gali skirti antivirusinių vaistų, taip pat pagelbės organizmą valančios ir stiprinančios homeopatinės priemonės.

Ant lūpos jau pasirodžius pūslelėms, klijuokite ant jų specialų pleistrą, kuris ne tik pridengs estetinį defektą, bet ir gydys pažeistą vietą, o vėliau apsaugos jus nuo įpročio bandyti nulupti šašą – turėtumėte palaukti, kol jis pats savaime nukris.

REKLAMA

Į pagalbą pasitelkite natūraliąją mediciną

Pūslelinę galima gydyti liaudiškomis priemonėmis. Sergant šia liga nuo seno rekomenduota naudoti čiobrelių, mėtų, citrininių melisų, jonažolių kompresus. Užsiplikykite arbatos, atvėsinkite, kompresą dėkite prie pažeistos vietos, palaikykite pusvalandį. Pažeistą vietą galima patepti 70 procentų spiritu arba odekolonu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kad padidintumėte organizmo atsparumą, pasigaminkite tokio nuoviro: sumaišykite po 1 šaukštą čiobrelių, kraujažolių, rozmarino ūglių, lakišių ir mažųjų kraujalankių šaknų. 1 šaukštą mišinio užplikykite stikline verdančio vandens, palaikykite pusvalandį, tada nukoškite. Šį nuovirą vartokite 3–4 kartus per dieną po 1 šaukštą prieš valgį. Kursas 2–3 savaitės.

Naudingas ir toks nuoviras: sumaišykite po 2 šaukštus ramunėlių, melisų, čiobrelių, kadagio uogų, aviečių lapų ir paprastųjų sukatžolių, po 1 šaukštą kraujažolių, pelyno (metėlės) ir pavasarinio adonio. 2 šaukštus šio rinkinio užplikykite 1 stikline verdančio vandens, palikite 30 minučių, tada perkoškite. Vartokite po 3–4 kartus per dieną, po pusę stiklinės. Kursas 1–2 savaitės. Sergant pūsleline puikiai padeda ir citrinų, kalankių sultys. Jei jaučiate deginimą ant lūpos, skausmingas vietas patepkite šiomis sultimis – pūslelės užgis greičiau.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų