Nepaisant gausybės informacijos apie COVID-19 protrūkį, pagrindiniai nurodymai keletą mėnesių iš esmės nepakito, nors ir yra šiek tiek atnaujinti: laikykitės atstumo, kruopščiai ir reguliariai nusiplaukite rankas ir izoliuokitės namuose, jei pajaučiate simptomus.
Tarp vyriausybių ir sveikatos organizacijų išleistų gairių taip pat plinta ir mitai apie virusą, todėl kai kuriems žmonėms gali būti sunku atskirti tiesą nuo mitų, rašoma independent.co.uk.
Pasaulinės sveikatos organizacijos puslapyje buvo pateiktas mitų sąrašas, kuriais žmonės tiki dažniausiai.
Ilgas kaukės nešiojimas gali sukelti deguonies trūkumą – MITAS
PSO griežtai prieštarauja įsivyravusiai nuomonei, kad ilgalaikis medicininių kaukių naudojimas gali sukelti apsinuodijimą anglies dioksidu ar deguonies trūkumą.
Organizacija teigia, kad dėvėdami medicinines kaukes žmonės turėtų „įsitikinti, kad ji tinkamo dydžio ir yra pakankamai sandari, kad galėtumėte normaliai kvėpuoti“.
Jei naudojate vienkartinę kaukę, neturėtumėte jos naudoti pakartotinai ir turėtumėte pakeisti kaukę, kas kartą eidami į lauką.
5G ryšio atsiradimas sustiprino koronaviruso grėsmę – MITAS
Nors mitai apie tariamą ryšį tarp 5G judriojo ryšio tinklų ir koronaviruso perdavimo labai gajūs, PSO kategoriškai tai neigia.
„Virusai negali keliauti radijo bangomis/mobiliaisiais tinklais. COVID-19 plinta daugelyje šalių, kurios neturi 5G mobiliojo ryšio tinklų “, – teigia.
„Covid-19 plinta per kvėpavimo takus oro lašeliniu būdu, kai užsikrėtęs žmogus kosėja, čiaudi ar kalba. Žmonės taip pat gali užsikrėsti palietę užterštą paviršių, o tada – akis, burną ar nosį“.
Balandžio mėnesį „Ofcom“ atrado, kad 5G sąmokslo teorija tapo dažniausiai pasitaikančia netikra naujiena, susijusia su pandemija.
Į maistą dedami pipirai gali padėti apsisaugoti nuo koronaviruso – MITAS
Pipirų bėrimas į maistą negali apsaugoti nuo koronaviruso ir negali būti naudojamas gydymui, jei jums pasireiškia simptomai, teigia PSO.
Organizacija priduria, kad „bendrai sveikatai naudinga išlaikyti subalansuotą mitybą“, be to, nepamiršti gerti vandens, mankštintis ir išsimiegoti.
Alkoholis apsaugo nuo koronaviruso – MITAS
PSO perspėjo nekelti pavojaus savo sveikatai geriant stiprų alkoholį, nes klaidingai manoma, kad tai padės kovoti su koronavirusu.
„Alkoholio vartojimas neapsaugo jūsų nuo COVID-19 ir gali būti pavojingas“, – teigia sveikatos organizacija ir priduria: „Kenksmingas alkoholio vartojimas padidina sveikatos problemų riziką“.
Bekontakčiai termometrai gali nustatyti koronavirusą – MITAS
Bekontakčiai termometrai šiuo metu naudojami viešose vietose, tokiose kaip oro uostai ir parduotuvės, siekiant patikrinti žmonių kūno temperatūrą.
Šių prietaisų negalima naudoti norint nustatyti, ar asmuo serga koronavirusu, net jei jis ir karščiuoja.