Gemma Renault buvo klasėje kartu su kitais trimis darbuotojais, kai pajuto aštrų skausmą krūtinėje. „Stipriai suskaudo giliai krūtinėje, – prisiminė Gemma Renault. – Tuo metu niekas nieko nepastebėjo. Pirmoji mintis buvo, kad kažką negero suvalgiau vakare.“
Požymiai truko tik penkias minutes
Tada skausmas persikėlė į žandikaulį, gerklę ir rankas. „Pagalvojau, kad tai negali būti širdies smūgis, – sakė Gemma. – Buvau labai išsigandusi, bet nesikreipiau į medikus.“
Nekreipdama dėmesio į požymius, kurie truko tik penkias minutes, ji dirbo toliau. Vėliau tą pačią dieną vis dar būnant darbe ją užklupo dar viena simptomų banga. Vakare, kai Gemma jau buvo namuose, simptomai vėl pasikartojo, rašo express.co.uk.
Kai ją ėmė pykinti ir pilti prakaitas, Gemma paskambino skubiosios medicinos pagalbos numeriu. Operatorė liepė jai nedelsiant vykti į ligoninės priimamąjį. Moteris išsikvietė taksi ir nuvyko į Karalienės medicinos centrą, iš kur nedelsiant buvo perkelta į Notingemo miesto ligoninę.
Atlikus kraujo ir kompiuterinės tomografijos tyrimus, Gemmai buvo pranešta, kad ją ištiko širdies priepuolis, ir jai buvo įdėtas stentas.
Propagavo sveiką gyvenimo būdą
Moteris nesuprato, kodėl jai taip atsitiko, nes jos gyvenimo būdas buvo aktyvus ir sveikas.
„Vėliau man buvo diagnozuota nediferencijuota jungiamojo audinio liga, – sakė Gemma. – Tai reiškia, kad turiu Srojenso sindromo ir vilkligės simptomų. Širdies priepuolį sukėlė vilkligė.“
Gemmos atsigavimas po širdies smūgio buvo labai lėtas.
„Pirmąsias dvi savaites po ligoninės man patarė vaikščioti laiptais tik du kartus per dieną, – pasakojo ji. – Praėjus 5-6 savaitėms pradėjau širdies reabilitaciją. Dabar sporto salėje lankausi gal penkis kartus per savaitę, neskubu ir įsiklausau į savo kūną.“