Pasak anglų sveikatos priežiūros institucijų, daugelis sergančiųjų plaučių vėžiu praneša apie veido išvaizdos pokyčius, rašo express.co.uk.
Sveikatos tinklalapyje „Reynolds Cancer Support House“ paskelbtame įraše nurodomi vėžio simptomai, kuriuos moterys „dažniausiai ignoruoja“.
Veido paburkimas, patinimas, paraudimas
Sveikatos apsaugos įstaiga rašo: „Kai kurie plaučių vėžiu sergantys pacientai teigia pastebėję veido paburkimą, patinimą ar paraudimą.
Tai paaiškinama tuo, kad smulkialąsteliniai plaučių navikai dažniausiai blokuoja kraujagysles krūtinėje, neleisdami kraujui laisvai tekėti iš galvos ir veido“.
Šie pokyčiai laikomi „bendruoju plaučių karcinomos požymiu“, tačiau jie gali atsirasti ir sergant keletu kitų vėžio tipų. Pavyzdžiui, karcinoidiniai navikai yra neuroendokrininiai navikai, kurie auga būtent neuroendokrininėse ląstelėse.
Jie yra atsakingi už signalų perdavimą hormonų išskyrimui, kad padėtų organizmui veikti. Kai ląstelės kenčia nuo vėžio, tą išduoda simptomai ‒ įkaitęs, paraudęs veidas, viduriavimas ir švokštimas.
Tyrimai rodo, kad veidas parausta dėl kardioidinio sindromo, kurį sukelia per daug į hormonus panašių medžiagų išskyrimas į kraują.
Taip pat žinoma, kad plokščialąstelinė karcinoma yra odos vėžys, keičiantis veido išvaizdą. Šie pokyčiai dažnai atsiranda tose veido dalyse, kurias labiausiai veikia saulė.
Kai plaučių vėžys sukelia paburkimą veide, dažniausiai tai atsitinka todėl, kad navikas spaudžia veną, einančią iš galvos į širdį.
Ši kliūtis sulėtina kraujo tekėjimą į galvą ir iš jos, sukeldama kaklo ir veido patinimą. Psichologinis šių pokyčių poveikis yra didžiulis. Svarbu, kad ekspertas negydytų jokių drastiškų kūno pokyčių, nes atrankiniai testai gali padėti nustatyti piktybinius navikus ankstyvosiose stadijose.
Kaip išvengti vėžio
Laimei, yra keletas prevencinių priemonių, kurių galima imtis siekiant sumažinti vėžio riziką. Reikėtų vengti radiacijos, pramoninių ir aplinkos toksinų, infekcijų ir rūkymo.
Mankšta ir tinkama mityba yra dvi vienodai svarbios vėžio prevencijos priemonės, nes abi padeda išlaikyti liekną kūną.
Nors tyrimai, siejantys vėžį su miegu, nėra pakankamai išsamūs, kokybiškam miegui turėtų būti teikiama pirmenybė.
Taip yra todėl, kad „blogas ir nepakankamas miegas yra susijęs su svorio padidėjimu, kuris savo ruožtu yra vėžio rizikos veiksnys“, – aiškina „Harvard Health“.
Galiausiai, vartojant pakankamai vitamino D, galima apsisaugoti nuo kelių vėžio formų, įskaitant prostatos ir storosios žarnos vėžį.