„Ankitai, tu palikai mane, kad būčiau viena su Dievu, ir tai labai neteisinga. Mūsų 1,5 metų kartu buvo per trumpas laiko tarpas.
Tą rytą nė nenutuokiau, kad jis bus paskutinis. Vis dar neigiu, meldžiuosi, kad visa tai tebūtų baisus sapnas ir aš pabusiu šalia tavęs.
Tavo širdis pasidavė, o kartu su ja sustojo ir mano gyvenimas. Mes turėjome tiek daug planų, o dabar esu pasimetusi. Tai negali būti tiesa. Tu mane palikai ir šios netekties aš niekada neįveiksiu! Dangus yra toks laimingas turėdamas tave“, – rašė ji.
Po kurio laiko Insha paskelbė paaiškinimą ir paneigė melagingas naujienas, kas galėjo sukelti jo mirtį, rašoma economictimes.indiatimes.com.
„Visiems, kurie dalijasi spekuliacijomis: jis buvo sveikas žmogus ir neturėjo jokių sveikatos sutrikimų. Tai buvo netikėtas ir staigus širdies sustojimas miegant, todėl prašau, jei negalite palaikyti šeimos sunkiomis akimirkomis, nesidalykite melagingomis naujienomis“, – rašė ji.
Kas buvo Ankit Kalra?
A. Kalra buvo turinio kūrėjas, interjero dizaineris ir statybų specialistas. Jis dažnai pasirodydavo humoristiniuose „Instagram“ įrašuose kartu su savo žmona Insha Ghai. Būdamas 29 metų, jis visą gyvenimą praleido Delyje, kur gimė ir užaugo.
Išsilavinimą jis įgijo Vasant Kunjo viešojoje mokykloje, o vėliau tęsė aukštojo mokslo studijas GD Goenka universitete. Rugpjūčio 18 d., vos dieną iki staigios mirties, A. Kalra pasidalijo paslaptingu įrašu.
Likus vos dienai iki mirties jis paliko mįslingą žinutę. Pasidalijęs savo nuotrauka, kurioje vilkėjo juodais marškinėliais, jis rašė: „Kova, kurioje esi šiandien, ugdo stiprybę, kurios tau reiks rytojui.“
Kas gali sukelti širdies sustojimą jauniems žmonėms?
Nors širdies priepuoliai paprastai laikomi geriatrinės sveikatos problema, deja, jie gali ištikti ir jaunesnius žmones. Medikai staigų širdies sustojimą apibūdina kaip su širdimi susijusios būklės sukeltą mirtiną baigtį, kuri įvyksta per valandą nuo simptomų atsiradimo.
Kaip rašoma „Medical News Today“ pranešime, jaunesniems asmenims staigi širdinė mirtis paprastai gali būti susijusi su genetiniais veiksniais arba įgimtomis anomalijomis. Nors ir retai, tam tikros įgytos širdies ligos taip pat gali sukelti staigią širdinę mirtį.
Dėl šių būklių pakinta širdies struktūra arba sutrinka jos ritmas, todėl širdies raumenys patiria papildomą spaudimą ir sutrinka kraujotaka.
Viena iš pagrindinių jaunų žmonių staigios širdies mirties priežasčių yra hipertrofinė kardiomiopatija – genetinis širdies sutrikimas, kuriuo serga maždaug 1 iš 167 asmenų.
Sergant hipertrofine kardiomiopatija, kairiojo skilvelio raumenys tampa neįprastai stori ir padidėję, todėl gali sumažėti kairiojo skilvelio tūris ir sutrikti aortos vožtuvo funkcija.
Dėl šių pokyčių širdžiai gali būti sunkiau pumpuoti kraują į visą kūną, tai gali papildomai apkrauti širdies ir plaučių veiklą bei sutrikdyti normalų širdies ritmą.
Kiti veiksniai, susiję su priešlaikiniais širdies priepuoliais:
- diabetas arba didelis cukraus kiekis kraujyje, dėl kurio pažeidžiamos kraujagyslės;
- aukštas kraujospūdis arba hipertenzija, dėl kurios sustorėja širdies raumenys ir padidėja širdies priepuolio rizika;
- nutukimas;
- priklausomybė nuo rūkymo ir piktnaudžiavimas alkoholiu. Rūkydami daugiau nei vieną pakelį per dieną, esate dvigubai labiau pažeidžiami nei nerūkantieji.
Širdies priepuolis, infarktas (Nuotr. 123rf.com)
Širdies smūgio simptomai:
- greitas širdies plakimas;
- kvėpavimo sutrikimai;
- galvos svaigimas;
- krūtinės skausmas;
- prakaitavimas.
Nedelsdami kvieskite greitąją medicinos pagalbą, jei jums ar jūsų artimiesiems pasireiškė kuris nors iš šių simptomų.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!