26 metų Shyann Johanneson praėjusių metų balandį išsitatuiravo dešinę šlaunį, jos koją papuošė įvairios tatuiruotės – akis, laikrodis, kompasas ir rožė, rašo thesun.co.uk.
Tačiau nepaisant to, kad pas tatuiruočių meistrą, padariusį šią tatuiruotę, moteris lankėsi ir anksčiau, šįkart viskas pasisuko ne taip, kaip tikėjosi.
Pajautė skausmą
Keturių vaikų mama Shyann pasakoja, kad po kelių valandų ją ėmė kankinti stiprus skausmas, ji sunkiai vaikščiojo, o vėliau jos koja ėmė „pūliuoti“ ir smirdėti „pūvančia mėsa“.
Tatuiruočių meistras apkaltino ją, kad ji naudojo nuskausminamąjį kremą, tačiau Shyann teigia iš gydytojų išgirdusi, kad rašalas buvo įvestas per giliai į odą ir sukėlė infekciją.
Infekcija, kuri labiausiai pasireiškė tamsesniu rašalu padengtose vietose, vėliau sukėlė sepsį, todėl buvo svarstymų, kad jai gali prireikti odos persodinimo.
Sepsis pasireiškia, kai imuninė sistema pernelyg greitai reaguoja į infekciją ir įvyksta audinių ir organų pažeidimai.
Laimei, Shyann žaizda užgijo po trijų mėnesių. Shyann iš Vakarų Jorkšyro sakė: „Kai meistras pabaigė tatuiruotę, ji atrodė labai gražiai, tai buvo viena mėgstamiausių mano tatuiruočių, buvau ja labai patenkinta.
Pagimdžiau keturis vaikus be nuskausminamųjų, esu užsispyrusi ir ištverminga, tačiau po 12 valandų skausmas buvo toks stiprus, kad negalėjau net vaikščioti, buvo taip blogai.“
Shyann pridūrė, kad praėjus keturioms valandoms ji gulėjo lovoje „agoniškuose skausmuose“, ir apibūdino tai kaip „blogiausią patirtį savo gyvenime“.
Leido antibiotikus
Ji tęsė: „Buvo pažeista mano koja. Ji tiesiog kraujavo ir pūliavo, net sklido pūvančios mėsos kvapas. Man buvo taip blogai, jaučiausi taip prastai, galvojau, kad mirsiu.“
Ji teigia, kad plastikos chirurgas jai paaiškino, kad tatuiruočių meistras „per giliai įvedė rašalą į odą“ ir tai sukėlė sepsį. Shyann pridūrė, kad jei nebūtų laiku kreipusis į medikus, vargu, ar būtų pavykę išsaugoti jos koją.
Praėjus dienai po tatuiruotės darymo, ji apsilankė pas gydytoją, jai buvo paskirti antibiotikai ir skausmą malšinantys vaistai.
Bėgant laikui skausmas vis stiprėjo, todėl ji nuvyko į Šv. Džeimso universitetinę ligoninę Lidse, kur, jos teigimu, gydytojai patvirtino, kad įvyko sepsis.
Shyann buvo suleisti intraveniniai antibiotikai kovai su infekcija, ji teigia, kad per 48 valandas nuo to laiko pasijuto geriau. Tačiau kas tris dienas jai teko lankytis ligoninėje, kur buvo keičiami tvarsčiai, gydytojai taip pat įspėjo, kad gali prireikti odos persodinimo.
Adatos buvo užkrėstos
Po du mėnesius trukusių reguliarių apžiūrų, jos būklė pagerėjo, gydymui namuose jai suteikti reikalingi reikmenys žaizdos tvarstymui ir valymui.
Ji taip pat tvirtina, kad tatuiruočių meistras jai „kelias savaites“ sakė, kad žada atlyginti patirtą žalą, o paskui netikėtai ją užblokavo.
Keturių vaikų mama pridūrė: „Po kelių mėnesių ieškant jo, advokatas man parašė elektroninį laišką, kuriame minėjo: „Mes nieko negalime padaryti, nes tas vaikinas net neįregistruotas kaip tatuiruočių meistras ir jis neturi draudimo“.
Socialiniuose tinkluose jis buvo pasiskelbęs, kad yra kvalifikuotas tatuiruočių meistras. Tikrai net nekyla abejonių, kai kas nors sako „baigiau XYZ kursus“, o jo daromos tatuiruotės išties gražios.“
Tačiau, nors ir pripažindama, kad pažeidė tatuiruočių priežiūros patarimus ir rekomendacijas, Shyann teigia, kad adatos „jau buvo užkrėstos“.
Būtina prašyti dokumentų
Shyann sakė: „Anksčiau esu pasidariusi daugybę tatuiruočių, po kurių darymo prausdavausi vonioje, kad nusiplautų kraujas ir rašalo likučiai ir tais atvejais nenutiko nieko blogo.
Tačiau šios tatuiruotės net negalėjau sušlapinti, nors reikėjo ją nuplauti, nes skausmas buvo nepakeliamas.“
Dabar studentė nori įspėti kitus tatuiruočių mėgėjus, kad jie pasidomėtų tatuiruočių meistrais ir paprašytų įrodymų, kad jie yra kvalifikuoti meistrai.
Shyann sakė: „Mano oda tiesiogine to žodžio prasme yra plona kaip popierius, todėl po pusantrų metų vis dar bijau ją paliesti.
Prieš darydamiesi tatuiruotę paprašykite draudimą ir kvalifikaciją įrodančių dokumentų, nes kitu atveju viskas gali baigtis labai blogai. Mano atveju taip ir nutiko.“