Ar kada nors susimąstėte, ką gali reikšti vidurių užkietėjimas? Pasirodo, tai gali būti vienas dažniausias Parkinsono ligos simptomas, galintis pasireikšti net prieš kelerius metus prieš nustatant ligos diagnozę. Manoma, kad šį ryšį lemia netinkamas autonominės nervų sistemos, reguliuojančios lygiųjų raumenų veiklą, veikimas. Tai turi daug įtakos žarnyno traktui, kuris sulėtėjęs sukelia vidurių užkietėjimą.
Mokslininkai teigia, kad vidurių užkietėjimas yra susijęs su autonominės nervų sistemos pokyčiais ir kartais net urologiniais sutrikimais. Tai 3-4 kartais padidina riziką susirgti Parkinsono liga.
Vidurių užkietėjimas paprastai nustatomas, kai tuštinamasi mažiau nei tris kartus per savaitę.
Iki šiol dar tiksliai neaišku, kas sukelia šią ligą. Neurologiniai tyrimai atskleidė, kad ši liga gali pasireikšti kai kurių smegenų sistemų, kuriose dalyvauja dopamio neutrotransmiteris, veiklos sutrikimą. Jis yra atsakingas už judėjimą.
Specialistai aiškina: „Šlapimo pūslės ir žarnyno problemos yra dažnos tarp įvairaus amžiaus vyrų ir moterų. Tačiau žmonės, sergantys Parkinsono liga, turi didesnę tikimybę turėti šių problemų nei žmonės, kurie neturi šio sutrikimo.
Ligos simptomų visiškai išgydyti dar neįmanoma, o gydytojai skiria tik vaistus ligos simptomams palengvinti. Vis dėlto iš 10 milijonų, kenčiančių nuo šios būklės visame pasaulyje, maždaug pusė patirs diskineziją per penkerius metus nuo vaisto, kurio pagrindą sudaro levodopa (amino rūgštis) – pagrindinio vaisto nuo Parkinsono ligos komponento, vartojimo.
Diskinezija reiškia nevalingus, nepastovius veido, rankų, kojų ar liemens judesius, kurie yra gerai žinoma kai kurių vaistų nuo Parkinsono ligos komplikacija.
Kaip išvengti Parkinsono ligos
Iki šiol prevencinės priemonės prieš Parkinsono ligą daugiausia apsiriboja rizikos veiksnių pašalinimu. Ir vienas žinomas Parkinsono ligos rizikos veiksnys yra toksinų poveikis.
Tiesą sakant, tyrimai parodė, kad pesticidai ir namų apyvokos produktai yra du veiksniai, prisidedantys prie šios būklės.
Tyrimai rodo, kad augalinės dietos pritaikymas gali sumažinti ligos riziką. Kita nepakankamai naudojama priemonė kovai su būkle yra mankšta, kuri gali sumažinti ligos riziką iki 30 procentų.