Sekmadienį greitojoje „Monzos“ trasoje įvyko 16-osios „Formulės 1“ sezono lenktynės – Italijos GP. Jose įspūdingą pergalę iškovojo monakietis Charlesas Leclercas  („Ferrari“), įrodęs, kad šioje trasoje gali pasiteisinti vieno sustojimo taktika.

Lenktynes iš „pole“ pozicijos pradėjo britas Lando Norrisas („McLaren“). Startavo jis šį kartą neblogai, bet netrukus sulaukė komandos draugo Oscaro Piastri atakos. Australas tada tapo lyderiu, o Ch.Leclercas pasinaudojo šia situacija, aplenkė L.Norrisą ir pakilo į antrą vietą.

L.Norrisas pirmasis iš lyderių atliko planinį sustojimą ir buvo susigrąžinęs antrą vietą. Kai jau atrodė, kad „McLaren“ komanda tuoj džiaugsis dubliu, „Ferrari“ visiems varžovams paruošė staigmeną. Kol lyderiai skubėjo atlikti antrąjį sustojimą, „Ferrari“ į boksus nekvietė nei Ch.Leclerco, nei ispano Carloso Sainzo jaunesniojo.

Jei „McLaren“ pilotams pavyko susitvarkyti su C.Sainzu, tai panaikinti deficito iki Ch.Leclerco nepavyko. Monakietis, nuvažiavęs net 38 ratus su kietų padangų komplektu, išplėšė pergalę ir pradžiugino vietinius gerbėjus.

Britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“) finišavo 5-as, o visą savaitgalį blankiai atrodęs olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“) – 6-as. Olandas dar tikėjosi gauti tašką už greičiausią ratą, bet paskutiniu bandymu tą tašką atėmė L.Norrisas.

Britas George‘as Russellas („Mercedes“) po starto pažeidė priekinį sparną, prarado nemažai laiko ir finišavo 7-as. Jis vis tiek sugebėjo aplenkti meksikietį Sergio Perezą („Red Bull“). Paskutinius taškus išsidalino tailandietis Alexas Albonas („Williams“) ir danas Kevinas Magnussenas („Haas“), kuriam nesutrukdė net ir gauta 10 sek. bauda už avariją su prancūzu Pierre‘u Gasly („Alpine“). Pritaikius baudą, K.Magnussenas vos 0.193 sek. aplenkė ispaną Fernando Alonso („Aston Martin“). Neblogai pasirodė čempionato naujokas argentinietis Franco Colapinto („Williams“). Atleisto Logano Sargeanto vietą užėmęs sportininkas debiutines lenktynes baigė 12-as.

Italijos GP lenktynių rezultatai:

M.Verstappenas su 303 taškais toliau pirmauja pilotų įskaitoje, bet jį vejasi tiek L.Norrisas (241), tiek Ch.Leclercas (217). Konstruktorių įskaitoje „Red Bull“ (446) jau turi tik 8 tšk. pranašumą prieš „McLaren“ (438). Netoli nuo lyderių yra ir „Ferrari“ (407).

17-osios sezono lenktynės – Azerbaidžano GP – numatytos rugsėjo 15 d.