Naujasis gamyklos darbuotojas ką tik baigė dviejų savaičių bandomąjį laikotarpį, tačiau daugeliui „Figure 02“ jau spėjo palikti neišdildomą įspūdį.
Skirtingai nei anksčiau pristatyti humanoidų prototipai, „Figure 02“ pasižymi reikšmingai patobulinimais, leidžiančiais robotui savarankiškai atlikti sudėtingas užduotis.
„Dėl savo judrumo ir vikrumo, jis yra skirtas naudoti srityse, kuriose atliekami fiziškai sudėtingi, nesaugūs, pasikartojantys procesai“, – sakė „Figure“ bendrovės įkūrėjas ir vadovas Brettas Adcockas.
Palyginus su pirmtaku, „Figure 02“ turi tris kartus pajėgesnį procesorių, aukštesnės raiškos kameras, efektyviau veikiančius jutiklius ir jau ketvirtos kartos žmogaus rankas imituojančius mechanizmus, kurių dėka robotas gali tinkamai atlikti užduotis, kuriose, pavyzdžiui, reikia milimetrų tikslumu sudėti įvairias detales.
BMW bendrovės atstovai tvirtina, jog šiuo metu „Figure 02“ išbando skirtinguose gamyklos kampeliuose.
„Bandomoji programa suteikė svarbių duomenų apie reikalavimus, kurių reikėtų laikytis norint pilnavertiškai integruoti humanoidus į esamą gamybos sistemą.
BMW nėra pirmoji automobilių kompanija pasaulyje, kuri svajoja apie humanoidų naudojimą gamyklose. „Tesla“ vadovas Elonas Muskas apie jų naudojimą užsiminė dar 2021 metais.
Kaip ir „Figure 02“, taip ir „Tesla“ gamyklose naudotas prototipas buvo skirtas palengvinti darbuotojų dalią atlikti pasikartojančias ir nuobodžias užduotis.
Vis dėlto, socialiniuose tinkluose pasirodę vaizdo įrašai leidžia susidaryti įspūdį, jog „Optimus“ vardu pavadintas humanoidas yra dar ankstyvoje kūrimo ir tobulinimo fazėje.