žemės ūkis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žemės ūkis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žemės ūkis“.
Suvalkijos ūkininkai išsiruošė į neeilinę ekspediciją: „Man net pavydas ima“
Du Suvalkijos ūkininkai išsiruošė į neįprastą žygį – užsimojo apvažiuoti Lietuvą su ne pirmos jaunystės, Ukrainoje pagamintu traktoriumi. Kodėl tokia transporto priemonė – klausimų nekyla: abu žygeiviai – žemdirbiai.
O šia kelione suvalkiečiai sako norintys atkreipti dėmesį į žemės ūkio problemas ir pabendrauti su kolegomis įvairiuose šalies kampuose.
Daugiau apie tai – TV3 Žiniose.
Du Vilkaviškio rajono ūkininkai leidosi į netrumpą kelionę – žygį aplink Lietuvą.
Kol bitės žiemoja, bitininkus kviečia suklusti
Pernai Lietuvoje bitininkai džiaugėsi puikiu medumi – jo buvo sunešta nemažai, o ir kokybė pradžiugino. Žiemą bitės ilsisi aviliuose, tačiau bitininkai jau gali ruoštis naujam sezonui, kuris gali būti dar geresnis.
Žemės ūkio ministerija informuoja, kad sausio pradžioje patvirtintos Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano sektorinių intervencinių priemonių bitininkystės sektoriuje įgyvendinimo taisyklės.
Už tai, kad bulius pražudė kaimyną, – laisvės atėmimas ir 55 tūkst. eurų žalai atlyginti
Paprastai ūkininkavimas nėra susijęs su tragiškomis nelaimėmis. Tačiau ir ūkyje pasitaiko tragiškų nutikimų. Praėjusių metų rudenį buliui pražudžius kaimyną, trečiadienį jo savininkė išgirdo griežtą nuosprendį.
Jį paskelbę Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos rūmai ūkininkę D. M. nuteisė už tai, kad pažeisdama teisės aktų nustatytas specialiąsias elgesio saugumo taisykles, dėl neatsargumo atėmė gyvybę kitam žmogui.
DIENOS PJŪVIS. Interviu su ministru Ignu Hofmanu: kokie pokyčiai laukia Lietuvos žemės ūkio?
Žemės ūkis turėtų būtų pripažintas strategiškai svarbiu sektoriumi nacionaliniam saugumui užtikrinti, teigia šią sritį kuruojantis ministras Ignas Hofmanas. Pasak jo, toks sprendimas leistų užtikrinti geresnį finansavimą tam tikroms žemės ūkio programoms, tokiomis kaip maisto rezervo kaupimo sistemai.
Apie tai, kokie pokyčiai laukia Lietuvos žemės ūkio, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ interviu su ministru Ignu Hofmanu.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Vynuogių augintojai džiaugiasi: tokio gero derliaus Lietuvoje dar nebuvo?
Įprasta manyti, kad Europoje vynuoges augina ir iš jo vyną spaudžia tokios šalys, kaip Prancūzija, Italija, Italija ar Moldova, Sakartvelas. Tačiau iš tiesų ir Lietuvoje auginamos ne tik desertinės, bet ir vyninių veislių vynuogės.
Iš jų ne tik spaudžiamas vynas, bet ir gaminami kiti produktai. Šiemet Lietuvoje vynuogių derlius kaip niekad gausus ir kokybiškas.
Taigi vynuogių augintojai tikisi, kad ši tradicinė europietiška žemės ūkio šaka daugiau dėmesio sulauks ir Lietuvoje.
Ūkininkai kviečiami burtis, kad išvengtų netikėtų nuostolių – teikia ir paramą
Kone kiekvienais metais visame pasaulyje ir Lietuvoje vis dažniau fiksuojame aukštesnės oro temperatūros rekordai. Tai vienur, tai kitur stebina ekstremalūs meteorologiniai reiškiniai – liūtys, sausros, vėtros ir kt. O Ukrainoje prie visko prisideda ir karas, kurio ekonomines pasekmes jaučia ir Lietuvos ūkininkai
Apsirūpinimas maistu yra visų valstybių ir visuomenių prioritetas ir gyvybiškai svarbus tikslas. Jį įgyvendinti padeda tinkamai išplėtotas žemės ūkis.
Lenkijos galvijų ūkyje patvirtintas pirmasis mėlynojo liežuvio ligos protrūkis: VMVT ragina išlaikyti budrumą
Lenkijos institucijoms pranešus apie pirmąjį mėlynojo liežuvio ligos protrūkį šalies pietuose esančiame galvijų ūkyje, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Lietuvos ūkininkus ragina išlikti budrius.
„Tai labai neraminančios žinios, nes liga artėja link Lietuvos. Perduodama ji per vabzdžius, kurie randami ir Lietuvoje, tad tai vienas iš galimų ligos patekimo į šalį kelių“, – teigia vyriausiasis veterinarijos gydytojas Vaidotas Kiudulas.
ES teismas atmetė Lietuvos ieškinį dėl 13 mln. eurų sumažintos paramos žemės ūkiui
Europos Sąjungos Bendrasis Teismas (ESBT) atmetė Lietuvos ieškinį Europos Komisijai (EK) dėl jos sprendimo daugiau nei 13 mln. eurų sumažinti paramą šalies žemės ūkiui.
Dėl kompleksinės paramos neatitikties Bendrijos reikalavimams Lietuvai pernai liepą buvo skirta 7,6 mln. eurų sankcija (vadinamoji finansinė pataisa), o dėl savanoriškos susietosios paramos išlaidų už gyvulius neatitikties – 5,5 mln. eurų sankcija.
Baltijos šalių ministrai ragina suvienodinti tiesiogines žemės ūkio išmokas
Lietuvoje vykusiame susitikime Baltijos šalių žemės ūkio ministrai paragino visas Europos Sąjungos valstybes nares suvienodinti tiesiogines išmokas žemės ūkiui.
Pirmąją susitikimo dieną daugiausia dėmesio buvo skiriama ES bendros žemės ūkio politikos (BŽŪP) ateičiai ir užtikrinimui, kad Baltijos šalių ūkininkai turėtų tokias pat galimybes, kaip ir jų kolegos kitose bloko šalyse.
„ES narės esame jau 20 metų, tačiau mūsų tiesioginės žemės ūkio išmokos tebėra mažesnės už vidutines.
Ragina suskubti labai smulkius ūkininkus – skirs iki 25 tūkst. eurų paramą
Didžiausią dalį visų šalies žemdirbių sudaro smulkūs ūkiai. Dėl ribotos gamybos ir nedidelių pajamų dažnai jiems stinga papildomų lėšų ūkio plėtrai.
Tačiau Žemės ūkio ministerija primena apie Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano (SP) intervencinę priemonę „Labai smulkių ūkių plėtra“.
Pagal ją iki lapkričio 29 d. dar galima kreiptis paramos, kuri siekia 25 tūkst. eurų vienam pareiškėjui.
REKLAMA
REKLAMA
Nenustebkite pajutę nemalonų kvapą: mėžti mėšlą leis paprasčiau
Mėšlu laukus tręšiantiems ūkininkams keičiasi tręšimo planų rengimo tvarka, skelbia Žemės ūkio ministerija (ŽŪM).
Pasak ministerijos, nuo šiol gyvulius laikantys ūkininkai tręšimo planus rengs tik planuodami tręšti laukus daugiau negu nei 210 kg/ha azoto, įskaitant mėšlą ir tręšiamuosius produktus.
Vis tik nors tręšimo plano rengimo reikalavimai keičiasi, azoto kiekis, patenkantis į dirvą iš mėšlo, negalės viršyti 170 kg/ha normos.
Sveikas ir kokybiškas lietuviškas maistas – vienoje vietoje internete: nauda ir ūkininkams, ir pirkėjams
Daugelis vartotojų teigia jaučiantys, kaip skiriasi vietoje užaugintos daržovės ar vaisiai nuo importinių, dažnai nusileidžiančių ir skoniu, ir kokybe.
Taigi, pirkėjams svarbu žinoti, kur įsigyti būtent vietinės kokybiškos produkcijos. Ne ką mažiau tai svarbu ir vietos žemdirbiams, maisto gamintojams.
Lietuviška žemės ūkio produkcija skinasi kelius užsienyje
Nuo seno Lietuva garsėjo eksportuojama žemės ūkio produkcija – nuo grūdų iki sviesto, sūrių ar bekonų. Tačiau šiais laikais gerokai išsiplėtė ne tik paklausių produktų spektras, bet ir geografija.
Dėl lietuvių sumanumo, gilių ūkininkavimo tradicijų, gana palankaus klimato ir dirvožemio lietuviški maisto gaminiai pasiekia visus gyvenamus kontinentus. Į tokias tolimas šalis, kaip Japonija ar Jungtiniai Arabų Emyratai, eksportas išaugo kone dvigubai.
Ekologiškas maistas – ne tik sveika, bet ir naudinga
Daugelis dažniausiai nesusimąsto, kokį maistą kasdien perka ir valgo. Tačiau kiekvienas pasirinkimas turi reikšmės ne tik pačiam maisto valgytojui, bet ir produkto gamintojui, taip pat aplinkai.
Mokslininkai seniai nustatė, kad intensyvus ūkininkavimas ir pramoninė maisto gamyba gali turėti ilgalaikių neigiamų padarinių.
Dėl rekordinio runkelių derliaus „Nordic Sugar Kėdainiai“ pajamas augino 44 proc.
Vieno didžiausių cukraus gamintojų Europoje – Danijos „Nordic Sugar“ valdomos Lietuvos bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai“ pardavimai dėl rekordinio cukrinių runkelių derliaus praėjusiais finansiniais metais augo 44 proc. iki 114,3 mln. eurų.
Daugiausia – 96 mln. eurų pajamų bendrovė gavo iš cukraus pardavimų, jos augo 43 proc. (ankstesniais metais – 67,2 mln. eurų), iš pašarų – 28 proc. iki 10 mln. eurų (7,8 mln. eurų), nurodoma Registrų centrui pateiktoje ataskaitoje.
Bitininkai džiaugiasi dėl šiųmečio medaus, bet nerimauja dėl kainų
Rudenėjant gyventojai vis dažniau prisimena karštą arbatą ir, aišku, medų, kuris laikomas bene populiariausia liaudies medicinos priemone nuo peršalimo ir panašių ligų.
Bitininkai džiaugiasi šiuometiniu medaus derliumi ir jo kokybe. Tačiau kartu nerimauja, kad į Europos Sąjungą patenka daug medaus iš trečiųjų šalių. Dėl to jo supirkimo kainos yra pasiekusios dugną.
Pažers pinigų už žemę ir pasėlius: išmokos sieks iki 544 eurų už hektarą
Žemės ūkio ministerija oficialiai registravo ministro įsakymo projektą, kuriame nustatoma, kokio dydžio tiesiogines išmokas šiemet gaus ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės.
Projekte numatoma, kad išmokos pareiškėjams avansu bus mokamos nuo 2024 m. spalio 16 d. iki lapkričio 30 d.
Už 2024 m. deklaruotus žemės ūkio naudmenų plotus, atitinkančius paramos pagal Strateginio plano intervencines priemones tiesioginių išmokų forma teikimo reikalavimus bus mokami skirtingi tiesioginių išmokų avansai.
Šių uogų augintojams ir perdirbėjams skirs iki 10 tūkst. eurų – nepraleiskite progos kreiptis paramos
Daugeliui žinomos tokios vyndarystės tradicijomis garsėjančios šalys, kaip Prancūzija ar Italija. Tačiau retas žino, kad ir Lietuva yra oficialiai pripažinta kaip vyndarystės valstybė.
Šių daržovių derlius gausus, bet ateitis – neaiški: nuo to priklausys, kiek mokėsite už cukrų
Praėjusią savaitę Lietuvoje pradėti perdirbti ekologiški cukriniai runkeliai, po jų startą gamyboje perims tradiciškai išauginti.
Šie metai šalies cukrinių runkelių augintojams dar palankūs, tačiau runkeliai ūkininkams vėl gali tapti nepatrauklia kultūra – jau kitais metais mažėja jų supirkimo kainos.
Seimas svarstys Žemės ūkio duomenų centro pertvarką į akcinę bendrovę
Seimas svarstys siūlymą valstybės valdomą Žemės ūkio duomenų centrą (ŽŪDC) pertvarkyti į akcinę bendrovę.
Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) parengtą įstatymų paketą po pateikimo antradienį palaikė 55 parlamentarų, prieš buvo 6 ir 29 susilaikė.
Kaip teikdamas projektus kalbėjo žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, šia pertvarka sekama sėkmingu kitų valstybės valdomų įstaigų pertvarkos pavyzdžiu.
Kviečių ateities sandorių kaina artėja prie žemiausio per beveik 4 metus lygio
Rinkos dalyviams nerimaujant dėl transporto sutrikimų Kanadoje ir vertinant optimistines gamybos Ukrainoje prognozes, kviečių kainos ketvirtadienį smunka link 5,2 JAV dolerio už bušelį kartelės ir artėja prie žemiausio nuo 2020 metų rugsėjo lygio, rašo portalas „Trading Economics“.
Dėl galimo geležinkelininkų streiko Kanadoje, kuriame gali dalyvauti daugiau kaip 9 tūkst. „Canadian National Railway Co.“ ir „Canadian Pacific Kansas City Ltd.
Prezidentūra: tikimės, kad Starkevičus pagerins valdžios dialogą su ūkininkais, sumažins administracinę naštą jiems
Naujasis žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius per likusią kadenciją galėtų pagerinti dialogą su žemdirbiais, sumažinti administracinę naštą ūkininkams bei įsteigti priemones rinkos svyravimams švelninti, teigia prezidento vyriausias patarėjas Ramūnas Dilba. Jis tvirtino, kad jau yra pavyzdžių, kai vėlyvas ministrų pakeitimas šioje Vyriausybėje davė gerų rezultatų.
„Ypač sudėtingu laikotarpiu žemdirbiams būtų aktualu biurokratijos ir administracinės naštos mažinimas.
Startuoja programėlė, padėsianti ūkininkams apskaičiuoti optimalius trąšų poreikius laukams
Nuo šiol ūkininkai galės pasinaudoti specialia programėle, kuri leis sudaryti ūkio tręšimo planą, trečiadienį pranešė Žemės ūkio duomenų centras (ŽŪDC). Anot institucijos, ši programa padės ūkininkams apskaičiuoti veikliųjų medžiagų poreikius tręšiant teritorijas.
Parama žemės ūkio valdoms modernizuoti: paraiškų laukiama nuo rugsėjo
Šį rudenį ūkininkai ir žemės ūkio veikla užsiimantys juridiniai asmenys galės teikti paraiškas paramai gauti. Gautas lėšas bus galima investuoti į žemės ūkio valdas.
Pranešama, kad paraiškos veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ paramai gauti bus renkamos nuo šių metų rugsėjo 16 d. iki spalio 18 d.
Šiam paraiškų teikimo laikotarpiui Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) skyrė 40 mln. eurų paramos lėšų iš Kaimo plėtros programos (KKP), rašoma pranešime.
Navickas: džiugina šiemet bent dvigubai išaugęs ekologinių ūkių deklaruojamų pasėlių plotas
Šių metų žemės ūkio naudmenų ir pasėlių plotų deklaravime žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas kaip džiuginančią tendenciją išskiria ekologinių ūkių plėtrą ir bent du kartus išaugusį jų savininkų deklaruojamų pasėlių plotą.
„Kalbant apie deklaravimo rezultatus – maloniai nustebino ekologinių ūkių plėtra ir gana stipri. Buvo nuogąstavimų, kad šitas sektorius trauksis, o pagal kai kuriuos (ūkininkus – ELTA) perėjus prie ekologinio ūkininkavimo deklaravimo plotas išaugo 12-13 proc.
Ragina paskubėti, kitaip išmokų už žemę negausite
Žemės ūkio ministerija ragina suskubti ūkininkus, kurie sukūrė, bet dar nepatvirtino savo paraiškų – žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas truks iki liepos 1 d. pabaigos.
Žemės ūkio duomenų centro (ŽŪDC) duomenimis, iki 2024 birželio 28 d. ryto patvirtintos 111 088 paraiškos, deklaruotas 2 800 294,54 ha plotas.
Sukurtų, bet dar nepatvirtintų paraiškų yra 1317, įbraižytas plotas –104 813,05 ha.
Bendras 2024 m. įbraižytų laukų plotas yra 2 905 107,59 ha arba 100,03 proc.
Naujas taršos mokestis – planuoja apmokestinti karves: įvertino, ar pasiteisintų Lietuvoje
Kaip žinoma, karvės ir jaučiai yra bene didžiausią žalą klimatui darantys gyvūnai – atrajodami ir tuštindamiesi jie į atmosferą išleidžia daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Dėl to jau rimtai svarstoma netrukus apmokestinti kiekvieną galviją.
Tokius planus pristatė Danijos vyriausybė. Pagal jos pateiktą projektą, už kiekvieną karvę jas laikantys ūkininkai turėtų mokėti 672 kronų arba maždaug 90 eurų mokestį, rašo CNN.
Be bičių nebus ne tik medaus – kai kur moka pinigus už jų atvežimą ir augalų apdulkinimą
Per pastaruosius kelerius metus ne vienoje Europos ir viso pasaulio šalių buvo skelbta apie masinį bičių kritimą. Mokslininkai įvardija skirtingas to priežastis, tačiau daugelis sutaria: jei jų neliks, tai ne tik neturėsime tikro medaus, bet ir kai kurie augalai ims nykti, nes nebus apdulkinti.
Specialistai taip pat ragina gyventojus vartoti vietoje užaugintą medų ir kitus bitininkystės produktus. Esą tik taip galima būti tikriems, kad jie nėra padirbti.
Nuo kitos savaitės – draudimas importuoti iš Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktus
Nuo pirmadienio įsigalioja draudimas importuoti iš Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktus ir pašarus pagal Žemės ūkio ministerijos parengtą ir Vyriausybės patvirtintą sąrašą.
Į sąrašą patenka 24 grupių produktai: gyvi gyvūnai, mėsa ir jos subproduktai, žuvys, pienas ir jo produktai, kiaušiniai, natūralus medus, negyvūninės kilmės produktai, augalai, daržovės, vaisiai, kava ir prieskoniai, grūdai, javai, aliejus, gėrimai, tabakas ir kiti produktai.
Viceministras: kol kas deklaruota beveik 500 tūkst. hektarų pasėlių, tempas lėtesnis negu pernai
Žemės ūkio viceministras Egidijus Giedraitis sako, kad šiais metais žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimas vyksta lengviau, tačiau lėčiau negu pernai. Anot jo, lyginant su laikotarpiu 2023 m., šiuo metu deklaravimas „porą dienų atsilieka“.
„Trečiadienio ryto duomenimis deklaruota yra 486 tūkst. 242 hektarai. Tempas yra apie 40 tūkst. hektarų per dieną. Deklaravimo eiga vyksta panašiai, nors ūkininkai šiemet žymiai lengviau deklaruoja, yra mažiau neaiškumų.
Jaunimą ragina nepraleisti progos: skirs iki 60 tūkst. eurų įsikūrimui kaime
Lietuvoje daugėja vyresnių žmonių, o jaunimo – vis mažiau. Tokios tendencijos labiau pastebimos kaimiškose vietovėse. Tačiau šiemet, kaip ir kiekvienais metais, jaunimas vėl skatinamas įsikurti kaime ir pradėti žemės ūkio veiklą.
Pasinaudoję Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinė priemone „Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas“, jauni žmonės gali gauti iki 60 tūkst. eurų paramą plius 40 tūkst. eurų lengvatinę paskolą arba iki 100 tūkst. eurų lengvatinę paskolą.
Seniai buvote kaime? Miestiečius kviečia visoje Lietuvoje pažiūrėti ne tik įvairių gyvūnų
Gegužės 17–19 d. visoje Lietuvoje organizuojamos „Atviros dienos kaime“. Per jas Įvairūs Lietuvos ūkiai, muziejai, dvarai, sodybos, bendruomenių centrai ir kiti objektai savo duris atvers lankytojams ir pasiūlys daug pramogų – nuo ekskursijų, edukacijų ir degustacijų iki išskirtinių pramogų, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Už augančią žolę skirs pinigų: gyventojai gaus po 202 eurus už hektarą
Siekiant, kad Lietuvoje padidėtų daugiamečių pievų plotai, o esamos pievos būtų išsaugotos ir prižiūrimos, Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginiame plane (SP) buvo numatyta nauja ekologinė sistema „Ariamosios žemės keitimas pievomis, jų išlaikymas ir priežiūra“.
Apie tai informuoja Žemės ūkio ministerija. Pasak jos pranešimo, Lietuvai pavyko išspręsti vieną didesnių ūkininkų problemų – daugiamečių pievų ir ganyklų atkūrimo klausimą.
Kiek kainuoja lietuviškas vynas ir kodėl kasmet daugėja lietuviškų vynuogių augintojų
Retas žino ar galėtų įvardinti bent vieną lietuviškų vynuogių rūšį ar vyno pavadinimą. Tačiau iš tiesų mūsų šalyje yra ne viena dešimtis tikrų vyninių vynuogių augintojų ir bent kelios vietos, kuriuose galima nusipirkti ir paragauti tikro lietuviško vynuogių vyno.
Palyginti su kitomis šalimis, Lietuvoje vyninių vynuogių auginimas yra gana nauja žemės ūkio šaka. Tačiau kiekvienais metais atsiranda bent keli nauji vynuogių augintojai.
Nepraleiskite progos – galima gauti iki 8 tūkst. eurų: štai kam skirs paramą
Smulkieji ūkininkai iki gegužės 15 d. dar gali pasinaudoti galimybe paskutinį kartą ypač palankiomis sąlygomis gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“.
Parama smulkiesiems ūkiams yra negrąžintina parama, kuri finansuojama 100 proc., t. y. ūkininkui nebūtina prisidėti savo lėšomis, visas išlaidas galima padengti paramos lėšomis, informuoja Žemės ūkio ministerija.
ES susitarė dėl griežtesnių apribojimų Ukrainos žemės ūkio produktų importui
Europos Sąjungos valstybės narės ir Europos Parlamentas pirmadienį susitarė dėl griežtesnių apribojimų tam tikriems iš Ukrainos importuojamiems žemės ūkio produktams, pranešė šiuo metu Bendrijai pirmininkaujanti Belgija.
Artėja pasėlių deklaravimas – štai ką svarbu žinoti
Jau mažiau nei po mėnesio prasidės vienas svarbiausių darbų visiems žemdirbiams.
Nuo pasėlių deklaravimo, kuris šiemet prasidės kiek vėliau, be kita ko, priklausys ir būsima parama ūkininkams ir žemės ūkio bendrovėms.
Siūlo po ožką nemokamai kiekvienam – tereikia pasigauti
Mažoje, atokioje Italijos Alikudžio saloje gyvena tik apie 100 gyventojų ir, idealiu atveju, apie 100 laukinių ožkų.
Tačiau šiais metais žmonių ir gyvūnų santykis pastaruoju metu ėmė kelti nerimą, rašo CNN.
Dabar saloje jau yra šešis kartus daugiau ožkų nei pageidautina ir vienam gyventojui tenka daugiau gyvūnų nei bet kur kitur, o jos meras Riccardo Gullo ragina visus, kurie tik gali, prisidėti prie šios problemos sprendimo.
Jau netrukus – parama Lietuvos vyninių veislių vynuogių augintojams ir vyno iš jų gamintojams
Paprastai apie Lietuvą negalvojama kaip apie vynuogių ar iš jų gaminamo vyno kraštą. Tačiau iš tiesų mūsų šalyje yra ne viena dešimtis vynuogininkų, kurie augina tikras vynines vynuoges, iš jų spaudžia vyną savo reikmėms ir gamina kitą produkciją.
Be kita ko, jiems jau antrus metus iš eilės skiriama speciali parama. Šiemet vynuogių augintojai galės pretenduoti į 10 tūkst. eurų paramą.
Po ūkininkų protestų – peržiūrimi jiems taikomi reikalavimai: žada, kad bus paprasčiau
Lietuvoje ir daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių, taip pat ir bendrijos sostinėje Briuselyje, pastaruoju metu įvyko daug žemdirbių protestų.
Vienas iš pasikartojančių skirtingų šalių ūkininkų reikalavimų – paprastesnės ir lankstesnės taisyklės, susijusios su jų veiklos kontrole ir aplinkosaugos reikalavimais.
Panašu, kad Europos Komisija (EK) įsiklausė į šiuos žemdirbių reikalavimus ir ilgainiui jie bus įgyvendinti.
Pernai smukusi „Lytagros“ grupė šiemet dėl neaiškios verslo aplinkos augimo nesitiki
Viena didžiausių žemės ūkio technikos ir paslaugų tiekėjų Lietuvoje „Lytagros“ grupė, pernai gavusi 7 proc. mažiau pajamų ir uždirbusi tris kartus mažiau pelno, šiemet tikisi dar 2 proc. mažesnių pardavimų ir beveik 40 proc. mažesnio ikimokestinio pelno.
Pernai grupės konsoliduotos pajamos siekė 284,9 mln. eurų (2022 metais – 306,4 mln. eurų), konsolduotas grynasis pelnas – 7,25 mln. eurų (24 mln. eurų), pelnas prieš mokesčius – 8,1 mln. eurų (27 mln.
Traktoriaus vairuoti pačiam nebereikia, tačiau tokius įpirkti gali retas – daug kainuoja
Žemės ūkio technika tobulėja septynmyliais žingsniais – patys lauką dirbantys išmanūs traktoriai ir dronai žemės ūkio srityje nieko nebestebina. Tik naujovėmis besižavintys ūkininkai sako, kad dėl žemų produkcijos supirkimo kainų neišgalintys taip sparčiai atsinaujinti ir įpirkti trečdalį ar pusė milijono kainuojančių padargų.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Viena už kitą galingesnė ir išmanesnė, tokia žemės ūkio technika ūkininkus vilioja pardavėjai.
Aktualu turintiems žemės: to nepadarę prarasite pinigų
Tūkstančiai gyventojų kasmet gauna tiesiogines išmokas už žemės ūkio paskirties žemę. Tačiau šių pinigus galima ir prarasti, jeigu naudmenos ir pasėliai bus netinkamai deklaruoti.
Kaip tik siekiant aiškiau ir detaliau išdėstyti nuostatas bei reikalavimus pareiškėjams, šiais metais pretenduojantiems gauti tiesiogines išmokas, pakeistos Paramos už žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus bei ūkinius gyvūnus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklės.
Šimonytė susitinka su Žemės ūkio tarybos nariais
Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį susitinka su Žemės ūkio tarybos nariais – jie aptars sausį ūkininkų protestuose iškeltas problemas ir kaip jos sprendžiamos.
„Aptarsime reikalavimų vykdymo eigą“, – BNS sakė tarybos pirmininkas Ignas Hofmanas.
Anot jo, pagrindiniai klausimai lieka pieno sektoriaus bei daugiamečių pievų problemos.
Seimui pasiūlyta nustatyti aiškesnius žemės ūkio kooperatyvų pripažinimo kriterijus
Antradienį Seime pateiktas Kooperatyvinių bendrovių įstatymo keitimo projektas, kuriuo siekiama nustatyti aiškesnius kooperatyvų pripažinimo kriterijus bei sukurti sąlygas pritraukti investicijas ir proporcingiau padalinti pelną tarp bendrovės narių.
„Už“ balsavo 65, „prieš“ – 5, susilaikė 68 parlamentarai.
Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Kaimo reikalų komitetas.
ŽŪM: ūkininkams – palankios žinios dėl daugiamečių pievų
Europos Sąjungos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryba svarstė Europos Komisijos (EK) pristatytą administracinės naštos ūkininkams mažinimo paketą, kuriame atlieptas Lietuvos prašymas peržiūrėti reikalavimus dėl daugiamečių pievų užskaitos.
Planuojama, kad EK deleguoto reglemento pakeitimas pagal taikomas procedūras bus pateiktas ES Tarybai bei Europos Parlamentui (EP) per artimiausias savaites.
Žemės ūkio tarybos pirmininkas: „Pasiliekam galimybę bet kada sugrįžti, imtis kraštutinių priemonių“
Po ūkininkų protestų su traktoriais Vilniaus gatvėse Seimas anksčiau laiko susirinko spręsti Vyriausybės pridarytų klaidų. Parlamentarai po pateikimo pritarė suskystintųjų naftos dujų akcizo mažinimui septynis su puse karto nuo 304 iki 41 euro už toną, kas leistų atpiginti 21 kilogramo dujų balioną 6–7 eurais.
O ar dėl sumažinto akcizo žemdirbiai atsisakytų minties vėl su traktoriais išvažiuoti į gatves, klausiame Žemės ūkio tarybos pirmininko Igno Hofmano.
Po ūkininkų protestų Europos Komisija pritaikė išimtį pūdymams
Europos Komisija antradienį oficialiai pratęsė ginčijamų taisyklių, pagal kurias dalis žemės ūkio paskirties žemės paliekama pūdymui, išimties taikymą.
Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje paskelbtame sprendime nurodoma, jog šių taisyklių galiojimas šiemet bus iš dalies sustabdytas.
Sprendimas priimtas per Bendriją nuvilnijant ūkininkų protestams.
Vietoj to, kad 4 proc.
Gitanas Nausėda susitinka su žemdirbiais aptarti jų problemų
Prezidentas Gitanas Nuasėda penktadienį susitinka su žemdirbių organizacijų atstovais aptarti jų keliamas problemas.
Kaip prieš susitikimą BNS sakė prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis, susitikime su protestus Vilniuje organizavusių ūkininkų atstovais šalies vadovas aptars jų reikalavimus ir probleminių klausimų sprendimų eigą.
G. Nausėda anksčiau sakė besitikintis, kad susitikime su ūkininkais turės ką pasakyti bei žada atidžiai juos išklausyti.
Gamtos mylėtojai pyksta ant ūkininkų, o šie atšauna paprastai: apsieisim be vabzdžių
Vilniuje, prie Vyriausybės įvyko dviejų ideologijų kaktomuša. Plakatais, mušamaisiais instrumentais ir megafonais ginkluoti gamtos mylėtojai susidūrė su žemę ariančiais ir traktorius į Vilnių suvariusiais ūkininkais.
Gamtos išsaugojimo aktyvistai labai pikti ant į sostinę sugužėjusių valstiečių, nes jie Lietuvos žemėse elgiasi labai nekultūringai. Nesaugo pelkių, natūralių pievų, juose perinčių kurapkų ir kitų čiulbuonėlių.