robertas badaras
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „robertas badaras“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „robertas badaras“.
Badaras įspėjo lietuvius: vaistų ir šių gėrimų derinys itin žalingas
Nors daugumos vaistų informaciniuose lapeliuose nurodoma, kad jų negalima vartoti kartu su alkoholiu, tačiau Lietuvoje, deja, tai nėra vienetiniai atvejai, teigia gydytojas toksikologas. Svaigiųjų gėrimų ir medikamentų derinio efektas gali būti įvairus, tačiau paprastai jis iškreipia vaistų poveikį, mažina gydymo efektyvumą, o dažnu atveju itin sustiprina sveikatai pavojingą šalutinį vaistų sukeliamą poveikį.
Plinta kvaišalai, kurie pražudė dešimtis gyvybių Lietuvoje: „Žaidi, žaidi, o po to sprogsta“
Ekspertas pabrėžia, kad kalbėti apie fentanilių saugų vartojimą neįmanoma, nes jie per daug pavojingi, o vartojimas auga, politikai turi kelti šį klausimą ir spręsti didėjančią problemą. Vartojęs jaunuolis dalinasi savo istorija, jog fentanilio ir prieš 10 metų Lietuvoje buvo, dar tada jis savo aplinkoje jis yra matęs daugybę perdozavimų ir mirčių.
Dėl masiško kvaišalų plitimo – sukrečianti gydytojos žinia: mes pavėlavom, dabar vartoja visi, visur ir viską
2023 metai pasižymėjo skaudžiomis istorijomis, kai į ligoninę kiekvieną mėnesį patekdavo mažiausiai po vieną narkotikais apsinuodijusi nepilnametį, o keli atvejai baigėsi mirtimis. Po tragiškų įvykių Vidaus reikalų ministerja ėmėsi bandomojo narkotikų vartojimo ir platinimo prevencijos mokyklose modelio projekto, tačiau gydytojai kalba atvirai – mes jau pavėlavome.
Robertas Badaras apie apsinuodijimus Lietuvoje: „Gydytojams neaišku, ar pacientą reikia slopinti, ar stimuliuoti“
Miestelio parke rasti prigėrę komos būklės nepilnamečiai. Šventė draugo gimtadienį. Kitame mieste į ligoninę atvežti apsinuodiję narkotikais jaunuoliai, vienas jų mirė. Ar vartojančių narkotikus nepilnamečių padaugėjo, o gal jie ėmė svaigintis pavojingesniomis medžiagos?
Apie tai laidoje „Dienos komentaras“ atsakė toksikologas Robertas Badaras.
Pamatęs, kokius kvaišalus dabar vartoja jaunimas, gydytojas perspėja visus: „Kraupūs dalykai“
Po vakarėlio galimai nuo narkotikų miręs 17-metis ir besisvaiginantys pradinukai – tokia šių dienų realybė Lietuvoje. Jaunuoliai nesunkiai ir įvairiais kanalais gauna psichoaktyviųjų medžiagų, nors dažnai nė nežino, ką iš tiesų vartoja. Toksikologas Robertas Badaras pastebi, kad labiausiai nerimą kelia naujosios psichoaktyviosios medžiagos. Šiuo metu Europoje jų suskaičiuojama per 900, o kai kurios per vieną valandą žmogui gali smogti keliais skirtingais būdais.
Perspėja apie susidariusią grėsmingą situaciją: palikti viską, kaip yra – pavojinga
Elektroninės cigaretės pamažu tampa paauglių kasdienybe – įsigyti paprasta, sukontroliuoti sudėtinga, o žala sveikatai gali būti nepataisoma. Ką daryti? Ar absoliutus elektroninių cigarečių draudimas pakeistų padėtį?
Apie tai trečiadienį TV3 laidoje „Dėmesio centre su Edmundu Jakilaičiu“ diskutavo Seimo sveikatos reikalų komiteto nariai Aurelijus Veryga ir Morgana Danielė bei gydytojas toksikologas Robertas Badaras.
Ezoterinę kelionę išbandęs Kasparas: „Visas gyvenimas prabėgo prieš akis“ – medikai siunčia įspėjimą
Psichologinių traumų gydymas, dvasinės paieškos ir savęs pažinimas šiais laikais vyksta ne tik psichologo kabinete ar bažnyčioje. Populiarėja europiečių kelionės į Amazonės miškus bei Pietų Amerikos šalis, kur trokštantieji tobulėti dvasiškai ir užsigydyti sielos žaizdas dalyvauja ritualuose – geria svaiginančių augalų nuovirus, sukeliančius haliucinacijas, ir tiki, kad tai padės.
Gydytojas Badaras neatsistebi lietuvių savigyda: klausinėti ko nors „nesusipratėlių“ medikų yra prasto tono ženklas
Nors didžiosios metų šventės jau praėjo, toksikologai konstatuoja, kad didesnio darbo paprastai sulaukia praėjus keliolikai dienų po jų. Kaip pasakoja gydytojas Robertas Badaras, jo ir kolegų kasdienybė – ne tik šventinio persivalgymo, neatsargaus alkoholio vartojimo aukos, bet ir nuo vaistų, narkotinių medžiagų priklausomi asmenys bei atsitiktinai apsinuodiję buityje naudojamomis priemonėmis.
Fara prisipažino turintis priklausomybę: „Nekartokite mano klaidos“
Kasmet trečiąjį lapkričio ketvirtadienį įvairių pasaulio šalių gydytojų, daugiausiai onkologų, iniciatyva minima Tarptautinė nerūkymo diena. Tai proga raginama atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybę atsisakyti vienos iš didžiausių grėsmių sveikatai. Nors 75 proc. rūkančiųjų norėtų mesti rūkyti, tai padaryti be specialistų ar artimųjų pagalbos pavyksta toli gražu ne visiems. Tuo įsitikino ir daug metų rūkantis atlikėjas, grupės „Rondo“ įkūrėjas Aleksandras Ivanauskas-Fara.
Nematomi karantino užkulisiai: žmonės drastiškai ninka į žalingas priklausomybes
Visą pasaulį sustabdžiusi COVID-19 viruso pandemija ne tik pakirto medicinos sritį bei smogė šalių ekonomikai, bet ir neigiamai paveikė žmonių psichologinę būklę. Ne veltui skelbiama, kad padaugėjo šeimyninių konfliktų, skyrybų, žmonės vis labiau įninka į žalingus įpročius bei priklausomybes. Lietuvos medikai kalba, kad tai – neregima ir sunkiai pamatuojama karantino pusė, kurios tikrosios pasekmės išryškės tik ateityje.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuvaitės pamėgo gerti peroksidą: gydytojas skubiai įspėja kitas
Prieš kiek daugiau nei penkerius metus Lietuvoje pradėjo plisti gandai apie naują organizmo valymo ir ligų gydymo būdą, kuris yra gajus iki šiol. Žmonės ėmė dalintis patirtimis, kaip į gerą pasikeitė jų sveikata pradėjus gerti vandenilio peroksido tirpalą. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras įspėja, kas gali laukti susigundžiusių tokiu savigydos būdu.
Kunigas Kęstutis Dvareckas apie žmones su priklausomybėmis: daugelis jų sako „dirbu kaip arklys“
Priklausomybių tema dabartiniame amžiuje kelia vis didesnį susirūpinimą gydytojams, psichologams ir kitiems specialistams, siekiantiems užkirsti kelią pražūtingiems žmonių įpročiams. Nors asmenims, susidūrusiems su priklausomybėmis, yra vilties išsikapstyti iš sunkaus gyvenimo etapo, perspėjama jau nuo pat pradžių gydymo imtis rimtai.
Toksikologas Badaras apie psichoaktyviąsias medžiagas: tai kaip greitieji kreditai
Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo mastai pasaulyje medikus verčia susirūpinti. Pagrindinė to priežastis – šių medžiagų keliama grėsmė žmogaus organizmui, taip pat neigiamai paveikiami smegenų veiklos procesai.
Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras, kalbėdamas apie psichoaktyviųjų medžiagų apibrėžimą, tvirtina, kad nelegaliai rinkoje siūlomi produktai gali atnešti pragaištį žmogaus gyvybei.
Medikai apie kvapnias el. cigaretes: kol vieniems jos padeda, kitus – įtraukia
Elektroninių cigarečių mėgėjų, kitaip vadinamų „veiperiais“, laukia neramūs laikai. Jei Seimas pritartų, nuo kitų metų liepos 1 d. būtų uždrausta rinkai tiekti elektronines cigaretes ir elektroninių cigarečių pildykles, jeigu nikotino turinčiame skystyje yra kvapiųjų medžiagų, išskyrus tabako skonį. Kitaip tariant, baigtųsi dabar itin populiarių vaisių ir kitais maloniais aromatais pagardintų elektroninių cigarečių era.
Lietuviai šiuos vaistus vartoja kaip saldainius – įspėja apie kritinę padėtį
Gydytojai skambina pavojaus varpais: Lietuva pagal suvartojamų benzodiazepinų, t. y. raminamųjų vaistų, kiekius išsiskiria Europoje. Kelis kartus lenkiame net Skandinavijos šalis, kuriose, kaip įprasta, daug dažniau fiksuojami prastesnės psichikos sveikatos rodikliai. Ir nors Lietuvos psichiatrų asociacija dar prieš metus kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir pateikė metodikas, kaip reikėtų spręsti šią problemą, popieriai, panašu, kol kas dūla valdininkų stalčiuose.
Gydytojas toksikologas: visiškas mitas, kad stipresni gėrimai – sveikesni
Kalbėdamas apie dažniausias apsinuodijimų priežastis Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas dr. Robertas Badaras žodžių kišenėje neieško. Jo teigimu, mitai apie alkoholio vartojimą šalyje klesti, o sveikata lietuviui vis dar nėra vertybė. „Tolerancija alkoholiui – išsiugdomas dalykas. Esu matęs ir su 1,5 promilės sąmonės netekusį žmogų ir dar bendraujantį su 5 promilėmis. Tačiau visiškas mitas, kad stipresni gėrimai yra sveikesni.
Tėvai nebežino, ką daryti – moksleiviai įniko į sveikatai žalingą įprotį
Tėvų bendruomenė ir specialistai skambina pavojaus varpais: tarp moksleivių it virusas masiškai plinta elektroninių rūkymo prietaisų vartojimas. Tokius rūkalus jau išbando ir ketvirtokai, o dešimt procentų moksleivių kasdien rūko elektronines cigaretes. Šių tabako gaminių prekyba internete klesti, tačiau vieningai veikiančios sistemos tam pažaboti dar stokojama.
Lietuvoje plinta XXI amžiaus maras – už heroiną stipresnis 1000 kartų
Medikai teigia, kad heroino vartotojų iš mirties nagų traukti tenka vis mažiau. Tačiau džiaugtis dėl to tikrai nėra ko – mat vietoj heroino, priklausomybių kamuojami žmonės vis dažniau renkasi Fentanilį – vieną stipriausių ir labiausiai mirtį sėjančių narkotikų pasaulyje. Ne išimtis ir lietuviai. Pigesnio, bet iki 1000 kartų stipresnio bei pavojingesnio už heroiną narkotiko nesunkiai prasimano net ir mūsų jaunimas.
Kovoja su alkoholizmu 7-erius metus: draudžia ir „nekaltus" gėrimus
Nors nealkoholinio alaus pardavimai sparčiai auga, tačiau tokie gėrimai rekomenduojami toli gražu ne visiems. Gydytojai jį vartoti griežtai draudžia besigydantiems nuo priklausomybės ligų, nes net ir jokių laipsnių neturintis alkoholio pakaitalas gali pastūmėti klastingos ligos link. Nealkoholinis vynas ir alus vis labiau populiarėja, kai kuriose parduotuvėse jam yra specialiai skirtas visas skyrius. Tačiau ar iš tiesų jis toks nekaltas? Pasirodo, kai kam tai gali tapti bilietu atgal į pragarą.
Medikai ir pareigūnai: po sugriežtintos alkoholio kontrolės – pokyčių nejaučia
Nuo sausio Lietuvoje įsigaliojo Alkoholio kontrolės įstatymo pataisos, sutrumpintas alkoholio pardavimo laikas, tačiau medikai ir policija sako, kad pokyčių dėl naujų ribojimų kol kas nejaučia. „Mes greitojoje pokyčių nejaučiame, Vilniuje gal mažiau, bet mes aptarnaujam ir rajoną. Skambina – „vežk mane į ligoninę, aš gėriau savaitę, dvi, mėnesį, man bloga“. Anksčiau taip nebuvo. Dabar tiesiog baisu. Pasidarėm taksi.
Mažai kas žino, kad nukentėti galima ne tik suvalgius nuodingųjų grybų
Miškuose kepurėles iškėlę grybai vilioja šių gėrybių mėgėjus, tačiau būtina prisiminti, kad mėgavimasis jais gali būti lemtingas. Mažai kas žino, kad nukentėti galima ne tik suvalgius nuodingųjų grybų. Grybas žudikas Pasak Visuomenės sveikatos centro specialistės Vilmos Mažeikaitės, sveikatos problemų gali sukelti tiek valgomieji, tiek nuodingieji grybai. Persivalgę grybų, neišvengsime su virškinimo sutrikimais susijusių negalavimų.
Po medikų apžiūros į nakvynės namus pareigūnai vyrą atvežė negyvą
Apie antradienį nutikusį įvykį informaciją Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatas išplatino trečiadienį iš pat ryto. Kaip rašoma policijos suvestinėje, neblaivus vyriškis rastas viename iš sostinės mikrorajonų kiemų, iš kur po medikų apžiūros, policijos pareigūnų buvo išvežtas į nakvynės namus. Tačiau vos jį atvežę, pareigūnai pastebėjo, kad žmogus nebegyvas. Nagrinėjant šią situaciją, paaiškėjo ir kiti panašūs atvejai. O jų, regis, ne vienas.
Ar bus Lietuvoje legalizuota marihuana?
Vokietijoje žadama legalizuoti medicininę marihuaną. Siūloma leisti sunkiomis ar net mirtinomis ligomis sergantiems žmonėms skausmą malšinti kanapėmis. Lietuvos politikai situaciją stebi, tačiau sako, kad kol kas trūksta kvalifikuotų mokslininkų bei medikų išvadų apie teigiamas kanapių savybes. Jas kol kas nusveria neigiamos - plaučių, psichikos ligos dėl marihuanos rūkymo.
Lietuvos specialistai atskleidžia visą tiesą apie kanapes: ar jos iš tikro gydo
Vyras, kuriam buvo prognozuota gyventi 18 mėnesių, kanapėmis išsigydė trumposios žarnos vėžį – tokių naujienų internete apstu. Tad kyla mintis – gal iš tikro kanapės – nekaltos žolės, dar galinčios ir pagydyti? Specialistai paaiškina visą tiesą. Vilniaus respublikinės universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovas Robertas Badaras sako, kad kanapės jau seniai nebėra tie nekalti natūraliai augantys augalai, atsiradę kažkur prieš 4 tūkst. metų Šiaurės Kinijoje.
Narkotikų mados Lietuvoje: heroinas traukiasi, tačiau ateina baisesni
Narkotikų mados keičiasi: 2009 metais heroinas sudarė 30 proc. visų narkotikų, o 2014 metais ši dalis tesiekė 19 proc. Vieni dėl to džiaugiasi, o kiti nurodo, kad ateina dar pavojingesnės medžiagos už heroiną, kurias net profesionalams sunku identifikuoti.
Anonimiškumas paskatino aktyviai dalintis informacija apie šešėlinę prekybą
Nors visuomenės apklausos rodo, kad lietuviai yra linkę toleruoti nelegalią prekybą, itin aktyvus piliečių įsitraukimas žymint nelegalios prekybos cigaretėmis, alkoholiu ir degalais vietas viršijo iniciatyvos „Lietuva be šešėlio“ autorių lūkesčius. Prieš mėnesį visuomenei pristatytoje svetainėje www.beseselio.lt, kurioje galima anonimiškai pranešti apie šešėlinės prekybos vietas, jau pažymėti 969 taškai.
R. Žilinsko prisipažinimas: aš turiu didelę bėdą, alkoholis man – neįveikiamas priešas
„Aš turiu didelę bėdą. Man alkoholis – neįveikiamas priešas“, – atvirai ir viešai LNK laidoje „Valanda su Rūta“ 20 val. prisipažins Rokas Žilinskas. Seimo narys teigia, kad jo alkoholizmo stažas – daugiau kaip dvidešimt metų. Per tą laiką jis ne kartą lipo iš duobės ir krito atgal. „Žinojau, kad rinkimų dieną išgersiu, nes rinkiminė kampanija buvo labai sunki. Tai baigėsi liūdnokai, nors iki to laiko buvau jau ne vieną mėnesį visiškai blaivus“ – laidoje „Valanda su Rūta“, – atvirauja Rokas.
Paaugliai pramogauja vaišindami vieni kitus žiurknuodžiais
Klaipėdiečių vaikai ėmė pokštauti vieni kitiems siūlydami pasivaišinti į skanėstus panašiais graužikų nuodais, rašo "Klaipėda". Žiurkių nuodų paaugliai nevaržomi įsigyja kone kiekviename prekybos centre, nes nėra įstatymų, draudžiančių mirtinai pavojingus preparatus parduoti nepilnamečiams. Žiurkių nuodais vaikai apsinuodija dažniausiai. Vadina vitaminais Klaipėdiečiai piktinasi, kad žmonėms pavojingų nuodų lengva įsigyti.