nauda
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „nauda“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „nauda“.
Šis augalas – tikra vitaminų bomba: ragina auginti namuose
Alijošius – dažnas augintinis ant palangių. Jis ne tik puošia namus, bet ir turi daug sveikatai naudingų savybių.
Net sakoma, kad alijošius gydo visas ligas. Daugiau nei prieš du tūkstantmečius Aleksandro Makedoniečio kariai tepė juo žaizdas, o Kleopatra naudojo kaip grožio eliksyrą.
Šis aliejus – aukso gysla širdžiai: ragina naudoti dažniau
Alyvuogių aliejus – tai ne tik mėgstamas kulinarinis ingredientas, bet ir galingas sveikatos sąjungininkas, kurio nauda akivaizdi visame pasaulyje.
Šis natūralus produktas, išgaunamas iš alyvmedžių vaisių, pasižymi daugybe savybių, kurios gali pagerinti mūsų sveikatą. Štai dešimt alyvuogių aliejaus nauda, kurių negalite ignoruoti.
Širdies sveikata
Alyvuogių aliejus yra turtingas mononesočiųjų riebalų, kurie padeda sumažinti blogojo cholesterolio (LDL) kiekį.
Žaibiškai plinta nauja sukčių afera Lietuvoje: ragina neapsigauti
Šiuo metu sukčiai tampa vis gudresniais ir naudoja naujas taktikas tam, kad apgautų gyventojus ir gautų iš jų naudos. Dėl to gyventojai raginami nepasikliauti įvairiomis sukčių gudrybėmis ir būti atsargiais vieojoje erdvėje.
Sukčiai naudoja įvairias naujas taktikas socialiniuose tinkluose tam, kad gautų naudos iš gyventojų.
Mentorius Gintautas Strolys: Dopamininiai lektoriai. Euforijos konferencijos. Komandos vertė.
Verslo seminarai ir motyvacijos renginiai, pasižymintys euforija, gali būti lyginami su kokaino poveikiu: jie suteikia momentinę euforiją, didelį energijos kiekį ir stiprų pasitikėjimo savimi jausmą. Charizmatiški „verslo pastorai“, kaip ir sektų lyderiai, turėdami stiprų emocinį poveikį, gali paskatinti jausmų bei motyvacijos bangas, kurios didina dopamino lygį.
Karšto oro gruzdintuvė blizgės lyg nauja: išdavė 1 gudrybę
Karšto oro gruzdintuvę išvalyti bus labai paprasta, tereikia naudoti maistinę sodą su dar vienu ingredientu – ir tai ne actas.
Daugelis susiduria su sunkumais valydami savo karšto oro gruzdintuves. Tačiau viena švaros ekspertė teigia, jog iš tikrųjų tai yra „lengviausiai valomas prietaisas“ ir štai kaip ji tą daro, rašo express.co.uk.
Jei per ilgąjį Velykų savaitgalį naudojote savo karšto oro gruzdintuvę, tikriausiai ji liko ganėtinai nešvari.
Ragina pasisodinti šį augalą: pasižymi ypatingomis savybėmis
Vaistinė gelsvė yra stiprus, tvirtas, daugiametis augalas, neturintis natūralių priešų ir galintis vešliai augti. Šis augalas gali padėti išspręsti daugybę sveikatos problemų, todėl jį tikrai verta auginti gėlyne ar net vazone.
Pirkite sėklas iš patikimų augintojų. Pasodinkite sėklas į sodą arba į gėlių vazoną. Sėklas dvi ar tris valandas pamirkykite vandenyje ir prieš sėją persijokite žemę. Rekomenduojama naudoti sodo žemę, sumaišytą su gėlių žeme.
Pamačius, ką daro 29-erių klaipėdietis, kiti netenka žado: išdrįstų ne visi
29-erių Deividas, gyvenantis Vinetu kaime, Klaipėdos rajone, gyvena indėniškoje aplinkoje ir jau daugelį metų propaguoja sveiką gyvenimo būdą. Vyras mėgsta kelti iššūkius tiek sau, tiek kitiems. Leidžiasi į nuotykius, potvynių metu plaukioja baidarėmis, kopia į kalnus – užsiima savęs išbandymo veiklomis. Viena iš tokių veiklų yra stovėjimo ant vinių iššūkis, kuriuo Deividas pasidalino ir socialiniame tinkle bei įtraukė ir kitus žmones, kviesdamas taip išmėginti save ir pagerinti sveikatą.
Šie produktai turėtų atsidurti jūsų pirkinių krepšelyje: sveikata padėkos
Sveikatos guru išvardijo maisto produktus, kurie gali pagerinti jūsų sveikatą – nuo smegenims naudingo gyvulinio baltymo iki geriausios duonos rūšies.
Kai nuolat girdime prieštaringus sveikatos patarimus, o maisto produktų kainos nuolat kyla, tikrai gali būti sunku sudaryti tinkamą pirkinių sąrašą.
Laimei, gydytojas Michaelas Mosley paaiškino, kokius maisto produktus turėtumėte dėti į pirkinių krepšelį, o į kokius nekreipti dėmesio, rašo express.co.uk.
Verslas tikisi naudos iš įteisinto pramoninio bendradarbiavimo gynybos užsakymuose
Lietuvoje ruošiantis legitimizuoti vietos verslo pasitelkimą valstybei įsigyjant ginkluotę iš užsienio, vietos gynybos ir saugumo pramonės įmonių atstovai teigia, kad vadinamasis ofsetas turi perspektyvų – šalyje yra pakankamai bendrovių, galinčių dalyvauti vykdant stambius užsakymus, o jų įsitraukimas priklausys nuo perkančiųjų organizacijų sprendimų.
Turėkite šiuos augalus namuose: rezultatas maloniai nustebins
Žiemos metu retai vėdiname patalpas, tad išgryninti ir drėkinti orą padeda kambariniai augalai. Jie ne tik puošia mūsų namus žaluma bei žiedais, bet ir sugeria ore esančias kenksmingas medžiagas. Biologė Teresė Jokšienė teigia, kad gėlių vazonėliai gali stovėti netgi miegamajame, nes dieną jie drėkina ir jonizuoja orą, o naktį, tamsiuoju paros metu, sunaudoja labai mažai deguonies. Žalia augalų spalva pailsina akis, o maloniai kvepiantys lapai ar žiedai teigiamai veikia savijautą.
REKLAMA
REKLAMA
Šį produktą vadina aukso gysla širdžiai: ragina valgyti dažniau
Bėgant metams anakardžių riešutų populiarumas nuolat augo, o dabar jie išties neretas produktas daugelyje namų ūkių visame pasaulyje. Augalinės mitybos populiarėjimas taip pat prisidėjo prie jų, kaip universalaus veganiškos ir vegetariškos virtuvės ingrediento, populiarumo. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pasakoja, jog tai – puikus, sveikatai palankus produktas.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite daug greičiau, miegosite geriau
Suaugusiesiems reikia miegoti nuo septynių iki devynių valandų per parą, vis dėlto retas miega tiek, kiek iš tiesų reikėtų, nes sunku užmigti. Tačiau ekspertai ragina prieš miegą suvalgyti šių produktų, kad užmigtumėte daug greičiau.
Nors daugeliui rekomendacija miegoti mažiausiai septynias valandas kelia juokią, tačiau miegant trumpiau, galite atsikelti dirglūs, negebėti susikaupti dienos metu.
Kas ta balta medžiaga, pasirodanti kepant lašišą? Atskleidė tiesą
Lašiša yra viena iš labiausiai mėgstamų ir populiariausių žuvų. Specialistai giria jos poveikį mūsų organizmui, vaikams patinka, kad joje beveik nėra kaulų, o net paprasčiausiai paruošta sukuria gurmanišką patiekalą.
Tiesa, kai kurie ją ruošdami pasimeta – ar ją saugu valgyti, kai ant kepamos žuvies išsiskiria balta medžiaga? Kas tai ir ką daryti, aiškina specialistai.
Sveiki riebalai ir daugiau kalio nei banane
Lašiša laikoma viena riebiausių žuvų.
Atskleidė, ar bulves valgyti tikrai – nesveika
Bulvės yra ketvirta pagal vartojimo mastą maisto kultūra pasaulyje: daugelyje šalių jos yra pagrindinis pigesnis maisto produktas ir naudojamos įvairiuose kulinariniuose patiekaluose. Ne išimtis – ir lietuviška virtuvė: jos tapo bene pagrindiniu lietuvių virtuvės ingredientu, ypač dėl to, kad lengvai prisitaikė prie vietos klimato sąlygų ir buvo palyginti lengvai užauginamos.
Gydytoja dietologė dr.
Ragina šį augalą pasisodinti savo darže: jo nauda – neišmatuojama
Briuselio kopūstai yra ne tik skanūs, bet ir organizmui naudingi maisto produktai, turintys daugybę sveikatai teigiamų savybių. Šie maži žalumynai, priklausantys kryžmažiedžių šeimai, yra puikus maistinių medžiagų šaltinis, kurios gali turėti teigiamą poveikį mūsų organizmui.
„Briuselio kopūstai. Esu labai patenkinta šių metų derliumi. Nepaisant šaltos žiemos. Na, ne tokios šaltos, kaip Lietuvoje. Mus pašaldė tik iki -17C. Mano briuselio kopūstai laikosi puikiai.
Ši daržovė – aukslo gysla organizmui: ragina valgyti dažniau
Baklažanai pasižymi išskirtine „kempiniška“ tekstūra, dėl kurios itin gerai sugeria skonį iš kitų patiekalo ingredientų, marinatų ar padažų. Dėl šios unikalios savybės baklažanai tinka daugelio troškinių gamyboje ir ne tik: norint turėti skonio „laidininką“ bet kuriame patiekale visuomet pravers bent sauja gabalėliais pjaustytų baklažanų. Taip pat gydytoja dietologė dr.
Grikius dažnai iškeičia į šias kruopas: ragina išbandyti
Rūpinantis sveikata, vis dažniau ieškoma maisto produktų, kurie ne tik pasotintų, bet ir turėtų organizmą stiprinantį poveikį. Gilinamasi į įvairius ir net egzotiškus produktus, tačiau kartais pamirštami tradiciniai lobiai.
Soros neabejotinai yra vienas jų – pasak Vaidos Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, stiklinės šių nebrangių kruopų užtenka paruošti skanius ir maistingus pusryčius visai šeimai.
Šie produktai – aukso gysla organizmui: valgykite žiemą
Šaltuoju metų laiku tam tikrų vaisių ir daržovių vartojimas gali padėti išvengti nepageidaujamų ligų.
Žiemą atrodo beveik neįmanoma išvengti kokios nors ligos. Nesvarbu, ar tai būtų peršalimas, gripas, ar net Covid-19 – tiesiog šiuo metų laiku mes daug dažniau sergame. Nors vaistai padeda palengvinti ligos simptomus, tačiau kur kas geriau yra užkirsti kelią susirgimui.
Peršalimo ligų ne visada pavyksta išvengti, tačiau galime imtis tam tikrų veiksmų, kad sumažintume susirgimo riziką.
Ragina nevalgyti 1 produkto ryte: nėra geras pasirinkimas
Rytais daugelis skuba į darbą, nuvežti vaikus į mokyklą ar tvarkyti reikalų – tokiomis dienomis nelieka laiko ramiai papusryčiauti, todėl griebiame tai, kas pasitaiko po ranka. Tačiau ekspertas įspėja skubančius nevalgyti pusryčiams vieno vaisiaus.
Ne vienas lėkdamas pro duris griebia bananą, kurį suvalgo keliaujant, kur reikia. Bananai yra populiarus pusryčių pasirinkimas, nes juos patogu valgyti, be to, jie maistingi.
Garsi influencerė pasakė, kaip atsikratyti riebalų ant pilvo: padės visiems
Jei esate pradedantysis ir norite atsikratyti pilvo riebalų, verta išbandyti mankštą sėdint ant kėdės.
Atsikratyti pilvo riebalų gali būti iš tiesų nelengva, tačiau viena moteris siūlo puikią išeitį. Siobhan Sweet, savo „TikTok“ kanale „Menopausewithsiobhan“ turinti daugiau nei 29 000 sekėjų, rekomendavo tris lengvus pratimus, padedančius atsikratyti pilvo riebalų. Beje, pratimai atliekami sėdint.
Ar sveika valgyti persimonus? Tą žino ne visi
Mitybos specialistė Rasa savo socialiniame tinkle paskelbė, kad prasidėjo persimonų sezonas bei atsakė, koks paslaptingas persimonų pasaulis slepiasi po jų spalvinga oda.
Persimonai yra labai naudingi mūsų organizmui, o mitybos specialistė išskyrė 5 svarbiausias naudas:
Vitamino A gausa: vienas persimonas slepia daugiau nei 50 proc. vitamino A dienos normos.
Kiaušinius pakeiskite šiuo produktu: jūsų sveikata padėkos
Pusryčiai neabejotinai yra svarbiausias dienos valgis ir daugelis renkasi kiaušinius. Nesvarbu, juos verdate, kepate, gaminate kiaušinienę ar kokį kitą patiekalą – tai neblogas pasirinkimas. Tačiau nauji tyrimai atskleidė įdomų faktą – štai, ką reikėtų valgyti pusryčiams, jei norite ženkliai sumažinti širdies smūgio riziką.
Žurnale „BMC Medicine“ paskelbti tyrimai rodo, kad laikas pamėgtus kiaušinius iškeisti į traškesnį produktą, jei norite apsaugoti savo širdį, rašo express.co.uk.
Trūksta vitamino D? Rinkitės šiuos produktus
Atšalus orams ir padidėjus peršalimo ligų rizikai, svarbu atidžiau pasirūpinti savo sveikata. Negavus pakankamai saulės, vitamino D3 trūkumas gali sukelti tam tikrų sveikatos problemų.
„Turbūt daugelis girdėję apie saulės vitaminą, dažnai prilyginamą hormonui (pagal savo biologines funkcijas) –vitaminą D3.
Taigi, kuo ši medžiaga išsiskiria ir kokia jos nauda sveikatai?
Vitaminas D gali būti kelių formų D2, D3, kalcitriolis ir kalcidiolis.
Atrado būdą, kaip atsikratyti šliužų: ragina išbandyti kitąmet
Jei jūsų augalų lapuose atsirado skylės, o sode pastebite gleivių paliktus pėdsakus, tikėtina, kad sode apsigyveno šliužai. Tačiau yra paprasta gudrybė, kaip juos išprašyti lauk – išbandykite.
Šliužai nėra išrankūs ir mėgsta ėsti daugumą augalų, tačiau patys mėgstamiausi yra jauni ir žoliniai daugiamečiai augalai. Dažniausiai nuo šliužų nukenčia melsvės, jurginai, tulpės ir pentiniai.
Šliužai aktyviausi būna naktį, šiuo paros metu dažniausiai ir pradeda ėsti augalus.
Prieš naktį suvalgykite 1 produktą: miegosite žymiai geriau
Teigiama, kad suaugusiems asmenims kiekvieną naktį reikėtų miegoti nuo septynių iki devynių valandų, tačiau visi bent kartą gyvenime susiduria su nemiga. Jei sunku užmigti, specialistai pataria prieš miegą suvalgyti šių sėklų – užmigsite daug greičiau.
Atlikta daugybė tyrimų, kurių metu nustatyta, kad miegojimas mažiau nei septynias valandas yra susijęs su rimtomis sveikatos problemomis.
Pamirškite slenkančius plaukus: ragina išbandyti 1 produktą
Gera žinia susiduriantiems su plaukų slinkimu – pasak gydytojos, įprastas, ne vieno namuose randamas aliejus gali padėti natūraliais būdais kovoti su šia problema.
Nors plaukų slinkimas gali kelti nerimą ar net tapti depresijos priežastimi, akušerė ginekologė teigia, kad kokosų aliejus gali padėti sulėtinti plaukų slinkimą ir paskatinti naujų plaukų augimą.
Dr. Jennifer Ashton teigė, kad kokosų aliejus yra vienas iš daugelio natūralių produktų, kurie padeda kovoti su šia problema, rašo mirror.
Žolininkė ragina nepraeiti pro šias uogas: jos – aukso gysla
Daugelis žino, kad šaltalankių uogose yra daug žmogaus organizmui reikalingų mineralų. Tad socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje „Mano žolelės“ moteris dalinasi patarimais kur šias uogas galima panaudoti ir kuo jos naudingos.
„Šaltalankis. Ne tik uogelės, bet ir lapai“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ „Mano žolelės“ puslapyje .
Šaltalankiuose daug mineralų
„Pamatę, nepraeikit pro šalį.
Ragina valgyti šiuos produktus: mažina riziką susirgti vėžiu
Gydytojas atskleidė, kokie maisto produktai mažina riziką susirgti vėžiu – nuo prieskonių iki mėsos.
Nors yra daugybė vėžio rizikos veiksnių, tačiau didžiausias kaltininkas yra netinkamas gyvenimo būdas. Laimei, tai reiškia, kad sveika mityba gali būti puikus ginklas, kuriuo galite papildyti savo apsaugos arsenalą.
Gydytojas Sunni Patel iš „Dish Dash Deets“ atskleidė penkis geriausius maisto produktus, kurie gali tai padaryti, rašo express.co.uk.
Šias uogas vadina aukso gysla organizmui: ragina išbandyti
Dabar visus metus galime nusipirkti šviežių vaisių ir uogų, todėl visai nevertiname motulės gamtos dovanų, kurios neretai kur kas naudingesnės sveikatai, nei užjūrių gėrybės. Viena vertingiausių rudens gėrybių – šiemet kaip niekada gausiai užderėję šermukšniai. Ar žinote, kad šiose oranžinėse uogose vitamino C gerokai daugiau nei citrinose, vitamino P ir geležies daugiau nei obuoliuose, o karotino daugiau nei morkose? Taigi, prisirinkime šermukšnių žiemai, kol paukščiai jų nenulesė.
Prieš miegą suvalgykite 1 produktą: rezultatas nustebins
Gerai išsimiegoti yra nepaprastai svarbu. Prastas miegas gali turėti įtakos jūsų sveikatai ir bendrai savijautai.
Taigi, jei jums nepavyksta išsimiegoti, labai svarbu išsiaiškinti problemos priežastį ir kaip galite sau padėti. Viena miego žinovė teigia, kad atsakymas gali būti paprastas – tereikia daugiau valgyti tam tikrų vaisių.
21 metų Emma Leigh „TikTok“ socialinėje platformoje patalpino vaizdo įrašą, kuris akimirksniu išplito internete.
Šis produktas – aukso gysla žarnynui: ragina valgyti dažniau
Manoma, kad burokėliai kilę iš Viduržemio jūros regiono, kur senovės romėnai ir graikai vartojo šių daržovių šakniagumbius bei lapkočius. Tikėtina, kad iš pradžių burokėliai buvo auginami tik dėl sultingų lapelių, o vėliau buvo pradėti naudoti ir žemėje pasislėpę jų gumbai. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, ši daržovė gali padėti sumažinti kraujospūdį ir širdies ligų riziką.
Į avižinę košę įdėkite šių produktų: rezultatas nustebins
Avižinė košė – ryto klasika, ypač siejama su vėsiuoju metų laiku. Rudenėjant žmonės ruošia sotesnius patiekalus, tad išauga visų kruopų, tarp jų ir avižinių paklausa, pastebi Vaida Budrienė. Gardi, soti ir nebrangi, ji yra dar ir sveika dienos pradžia. Tačiau lengvai jos naudą organizmui galite netyčia nubraukti, jeigu darote vieną iš šių klaidų.
„Kruopos – maistingos, nebrangios ir tvirtai įaugusios į lietuvių maisto kultūrą, todėl atsiduria dažno pirkėjo krepšelyje.
Į kavą įberkite šių miltelių: riebalai degs greičiau
Trumpėjant dienoms ryte darosi vis sudėtingiau praplėšti akis, tad rytinė kava tampa ne tik maloniu, bet ir dažnam būtinu energijos suteikiančiu ritualu.
O rugsėjo 30-oji, Tarptautinė kavos diena, yra gera proga šio gėrimo mėgėjams pasitelkti šiek tiek vaizduotės – „Iki“ siūlo išbandyti įdomesnius skonių derinius puodelyje. Jiems reikės tik noro, nes nebrangių ingredientų namuose tikriausiai jau dauguma turi.
Šį gėrimą vadina aukso gysla žarnynui: ragina gerti dažniau
Tikėtina, kad vasarą dažnas valgė ar gamino šaltibarščius, bet retas prisimena, kad ir kefyras turi savo skonį, sako ekspertai. Ar žinote, kuo skiriasi karvių, ožkų ir avių kefyras ir kad ne visi rauginti pieno produktai yra rūgštūs?
„Sakyčiau, kad kefyras kulinarijoje išgyvena renesansą. Ir dėl naudos organizmui, ir dėl įdomių derinių su prieskoniais bei žalumynais, kurie ypač dera prie Šiaurės Afrikos ar Viduržemio jūros patiekalų“, – sako knygos „Maistas.
Šį gėrimą vadina aukso gysla širdžiai: išbandykite nelaukdami
Pasak gydytojo Michaelo Mosley, kasdien išgerdami du ar daugiau puodelių vieno naudingojo gėrimo gyvensite ilgiau ir būsite sveikesni.
Širdies ligos vien Jungtinėje Karalystėje kasmet nusineša daugiau kaip 160 000 gyvybių ir kelia didelę grėsmę ilgesnei gyvenimo trukmei.
Laimei, gydytojas Michaelas Mosley atskleidė, kad vienas populiarus gėrimas gali padėti kovoti su šiomis ligomis.
Gydytojas 1 daržovę vadina namine „Viagra“: rezultatas stebina
Jei norite padidinti savo lytinį potraukį, gydytojas Michaelas Mosley pataria eiti ne į vaistinę, o į maisto prekių parduotuvę.
Pasak gydytojo Michaelo Mosley, jei jums reikia papildomos pagalbos tinkamai nusiteikti seksui, „Viagra“ nėra vienintelė išeitis. Sveikatos guru paaiškino, kad tam gali užtekti vienos kuklios daržovės.
M.Mosley pasidalijo, kad burokėliai organizmą veikia panašiai kaip garsusis „meilės narkotikas“, rašo express.co.uk.
Pasakė, ar sveika valgyti majonezą: kiti mano neteisingai
Šiandien parduotuvių lentynose galima rasti įvairių rūšių majonezo: nuo įprasto, sumažinto riebumo, pagaminto iš alyvuogių ar avokadų aliejaus, iki veganiško ar tokio, kuris tinka žmonėms su specialiais mitybos poreikiais. Nepaisant to, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė visuomet primena atkreipti dėmesį į šio produkto sudėtį: taip bus aišku, kiek majoneze yra riebalų, kalorijų ar kitų priedų.
Pasakė, ar tikrai sveika valgyti grikius: kiti to nežino
Grikiai – kruopos, pasižyminčios daugybe sveikatai palankių savybių. Dėl gebėjimo augti atšiauriomis klimato sąlygomis ir skurdžiame dirvožemyje iki šiol šios kruopos nepraranda populiarumo ir vertinamos dėl naudingų maistinių savybių bei prieinamos kainos. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, grikiai savyje turi praktiškai visų žmogui reikalingų mineralų, tad jas tiesiog būtina įtraukti į savo mitybą.
1 produktas mažina norą persivalgyti: riebalai tirps savaime
Manoma, kad obuoliai buvo pradėti auginti dabartinio Kazachstano teritorijoje. Laukiniai obuolių protėviai buvo maži, rūgštūs ir labai skyrėsi nuo šiandien pamėgtų sultingų ir saldžių vaisių. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pabrėžia, kad obuolius verta įtraukti į sveikatai palankios mitybos racioną, nes juose esančios medžiagos gali sumažinti lėtinių ligų riziką bei sustiprinti imunitetą.
Kitąmet pasodinkite šalia pomidorų šiuos augalus: atneš dvigubą derlių
Pomidorai yra vieni populiariausių augalų soduose, tačiau kartais jie auga prasčiau nei tikimasi. Norėdami padidinti jų derlių ir kokybę, sodininkai turėtų išbandyti greta pomidorų sodinti papildomus augalus. Specialistai pasidalijo informacija apie keletą geriausių augalų, kurie pagerins pomidorų skonį ir derlių, jei juos pasodinsite šalia.
Augalai kompanionai arba kaimynai – tai augalai, auginami kartu, siekiant abipusės naudos.
Siūloma didinti baudas už nelegalų darbą, mažinti įsiskolinusių žmonių išskaitas
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siūlo griežtinti nelegalaus darbo kontrolę ir skatinti skolų turinčius darbuotojus grįžti į darbo rinką – jos pasiūlymams Trišalėje taryboje antradienį pritarė darbuotojų atstovai, tuo metu darbdaviai sako, galintys pritarti, jei bus atsižvelgta į jų pastabas.
Ministerija siūlo didinti baudas už nelegalų darbą ir jas skaičiuoti nuo įmonių apyvartos, tuo metu darbdaviai tam nepritaria.
Šis produktas – aukso gysla: padeda kovoti su svoriu, vidurių užkietėjimu
Šparaginės pupelės yra vienos skaniausių ankštinių daržovių. Pigios, sveikos, nekaloringos ir labai lengvai paruošiamos. Tačiau ar žinote, kuo skiriasi geltonos ir žalios šparaginės pupelės?
Prekybos tinklo „Iki“ daržovių ir vaisių skyriaus darbuotoja Jolanta Sabaitienė atskleidžia, kad skiriasi tiek jų nauda sveikatai, tiek paruošimas.
Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja per dieną suvalgyti apie 400 g daržovių ir vaisių, padalytų į penkias mažesnes porcijas.
Prieš miegą ragina padaryti tai: pagerinsite atmintį ir smegenų veiklą
Naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad nedidelis miego režimo pokytis gali pagerinti atmintį ir smegenų veiklą.
Vyresniame amžiuje būdingi nedideli kognityvinių funkcijų sutrikimai, tačiau tai yra demencijos rizikos veiksnys, rašo express.co.uk.
Tačiau, kaip rodo Kalifornijos universiteto Irvine (UCI) Mokymosi ir atminties neurobiologijos centre atlikti tyrimai, vienas paprastas pokytis prieš einant miegoti gali būti naudingas jūsų smegenims.
Atskleidė, kas sveikiau: virtas ar keptas kiaušinis?
Tai, jog kiaušinius galima valgyti tik pusryčiams, tėra niekuo nepagrįstas mitas. Be to, kiaušinio baltyme yra tik pusė baltymų, o antra ir tiek – kartu su vertingiausiomis maistinėmis medžiagomis, yra trynyje.
Gydytojas dietologas, „Maximos“ funkcinės mitybos partneris Edvardas Grišinas griauna klaidingus įsitikinimus apie kiaušinius ir pataria, kaip sveikiausia juos vartoti.
Taip ruošti grikiai išeis daug skanesni: ragina išbandyti
Parduotuvėse galime įsigyti dviejų rūšių grikių: skrudintų ir neskrudintų. Skrudinti grikiai dėl terminio apdorojimo maistingųjų medžiagų verte yra mažiau vertingi nei neskrudinti. Tačiau skrudinti labiau tiks tradicinei košei ruošti. Ar žinojote, kad skrudintų grikių nereikia virti?
Pakanka vakare juos užpilti vandeniu, ryte perplauti, galima pašildyti ir valgyti. Neturite tiek daug laiko? Užpilkite grikius karštu (apie 80°) vandeniu, šiltai uždenkite ir palaukite 30 min.
Šis produktas – pamirštas baltymų šaltinis: valgykite į sveikatą
Ar esate ragavę pupų traškučių? Juos visai nesunkiai galite pasigaminti iš pupų luobelių – tai beveik nieko nekainuos, patiks ir „zero waste“ (liet. „be atliekų“) gyvenimo šalininkams, bus sveika ir skanu.
Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė pastebi, kad sveikos gyvensenos principai keičia lietuvių apsipirkimo įpročius – pirkėjų dėmesys sveikatai palankiems maisto produktams, ypač šviežioms daržovėms ir vaisiams, nuolat auga.
Atskleidė, ar galima valgyti arbūzo sėklas: kiti mano neteisingai
Valgydami vaisius daugelis instinktyviai griebiasi sultingosios dalies, o sėklas išmeta net nesusimąstydami. Tačiau mažytėse sėklose slypi maistinių medžiagų ir sveikatai naudingų medžiagų lobis.
Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, didžioji dauguma vaisių sėklų yra turtingos mikroelementais. Nepaisant to, prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pastebi, kad pirkėjai vis dažniau renkasi besėkles vaisių rūšys, o favoritėmis išlieka vynuogės.
Nustokite valgyti šiuos produktus: rezultatas nustebins
Aukštas kraujospūdis, dar vadinamas hipertenzija, yra daugelio mirtinų ligų rizikos veiksnys. Laimei, kraujo spaudimą galite kontroliuoti mitybos pagalba – štai, kokių produktų turėtumėte vengti.
Nors pietūs paprastai būna įtampos kupinas metas, kai bandoma pasidaryti reikiamus darbus, bet tuo pačiu spėti ir pavalgyti, kad turėtume energijos likusiai dienos daliai, pasirenkamas maistas gali pakoreguoti kraujospūdį nepalankia linkme.
Ragina pasodinti šiuos augalus savo sode: sveikata padėkos
Jei turėtume unikalią galimybę keliauti laiku ir nusikelti į mūsų prosenelių, proprosenelių ar dar tolimesnių protėvių sodybą, suprastume, kad visa, kas žaliavo ir žydėjo jų kiemuose, turėjo prasmę ir konkrečią paskirtį. Dideli medžiai aplink sodybą buvo reikalingi apsaugai nuo vėjo ir žaibo, mažesni medžiai sodinti dėl dekoratyvumo, medicininių savybių. Gėlynuose taip pat augo gydantys žolynai. Tokių augalų nesunkiai galima įkomponuoti ir šiandieniniuose darželiuose.
Šią prekę lietuviai šluoja masiškai: per vasarą nuperka tonomis
„Maxima“ paskaičiavo, kad prekybos tinko parduotuvėse apsipirkę lietuviai per pirmuosius vasaros mėnesius suvalgė beveik 10 tūkst. tonų vaisių ir uogų, apie 8 tūkst. tonų daržovių bei daugiau nei 4 tūkst. tonų mėsos.Tai buvo perkamiausi maisto produktai, o iš jų nenustelbiama pirkėjų krepšelių žvaigžde tapo arbūzai.
Didžiausio lietuviško prekybos tinklo duomenys rodo, jog vasarą šalies gyventojai išnaudoja kaip reikiant pasimėgauti sezoninėmis gamos gėrybėmis.