naktis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „naktis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „naktis“.
Prieš naktį ragina suvalgyti 1 produktą: užmigsite žaibiškai
Daugelis žmonių ieško būdų, kaip greičiau užmigti ir mėgautis kokybišku miegu. Natūralios priemonės vis dažniau atsiduria dėmesio centre, o viena jų – migdolai.
Šis paprastas užkandis ne tik padeda atsipalaiduoti ir geriau išsimiegoti, bet ir padidina organizmui naudingų maistinių medžiagų įsisavinimą.
Migdolų nauda organizmui
Ne paslaptis, kad migdolai jau šimtmečius vertinami dėl smegenis, plaukus ir odą stiprinančių savybių.
Prieš naktį suvalgykite šį produktą: užmigsite turbo greičiu
Savaitgalį pasukę laikrodžių rodykles atgal, tarsi dovaną gavome papildomą valandą rytiniam miegui. Vis dėlto, ar kokybiškai išsimiegosime, labai priklauso nuo kiekvieno vakarieniavimo įpročių.
Gydytojas dietologas Edvardas Grišinas, lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ funkcinės mitybos partneris, dalinasi, kodėl vakarais verta valgyti įvairiausių kruopų košes ir po ranka turėti skirtingus riešutus, sėklas ar net džiovintus vaisius.
Prieš naktį nevalgykite šių produktų: užmigsite turbo greičiu
Vakarienė gali turėti didelę įtaką miego kokybei. Tinkamai pasirinkti patiekalai ne tik padeda atsipalaiduoti prieš miegą, bet ir skatina geresnį poilsį per naktį. Tačiau netinkamai parinkti produktai vakarienei, gali ne tik trikdyti miegą, bet ir sukelti nemigą ar dažną nubudimą nakties metu.
Apie tai, ko nereikėtų valgyti prieš pat miegą, Lietuvos bendrosios praktikos (šeimos) gydytojų asociacijos prezidentas prof. habil. dr.
Naktį karšta miegoti? Štai kas jums padės
Tikėtina, kad jūsų namai pastatyti taip, kad išlaikytų šilumą, tačiau prasidėjus karščiams yra paprastų būdų, padėsiančių atsivėsinti naktį.
Prognozuojami labai šilti orai, tad kelias naktis gali tekti miegoti nemaloniai karštoje aplinkoje.
Laimei, yra keli būdai, kaip naktį atsivėsinti ir gerai pailsėti, rašo standard.co.uk.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite daug greičiau, miegosite geriau
Suaugusiesiems reikia miegoti nuo septynių iki devynių valandų per parą, vis dėlto retas miega tiek, kiek iš tiesų reikėtų, nes sunku užmigti. Tačiau ekspertai ragina prieš miegą suvalgyti šių produktų, kad užmigtumėte daug greičiau.
Nors daugeliui rekomendacija miegoti mažiausiai septynias valandas kelia juokią, tačiau miegant trumpiau, galite atsikelti dirglūs, negebėti susikaupti dienos metu.
Prieš naktį vyras atlieka 1 veiksmą: užmiega iš karto
Ilgai nuo nemigos kentėjusio vyro patarimas: jei sunkiai užmiegate, išbandykite prieš miegą šį paprastą triuką.
Nemiga yra negailestinga. Nepriklausomai nuo amžiaus ar lyties, būna naktų, kai daugiau laiko praleidžiame snūduriuodami, o ne miegodami.
Dar besimokant vidurinėje mokykloje užmigti man buvo beveik neįmanoma. Kiekvieną vakarą žinojau, kas manęs laukia – valandų valandas gulėdavau ir retai kada išmiegodavau ilgiau nei 4 valandas.
Prieš miegą išgeriate alkoholio? Turi jums svarbių žinių
Neretai žmonės teigia, kad alkoholis padeda jiems lengviau užmigti. Dėl šios priežasties nevengia išgerti tauriųjų gėrimų prieš ruošdamiesi ilsėtis. Šeimos gydytoja Elena Šukė „Sveikatos DNR“ laidoje atskleidė, kokio poveikio galima tikėtis išgėrus alkoholinių gėrimų prieš miegą.
Laidos metu ekspertė dalijosi, kad neretai žmonės prieš naktį griebiasi alkoholio, nes juos kankina nemiga. Daugeliui atrodo, kad tai veiksminga priemonė siekiant užmigti.
Atsibudote su skaudančia galva? Paaiškino, kodėl taip būna
Tyrimas atskleidė, kad jei rytais atsibundate skaudančia galva, tam gali būti rimta priežastis ir kada reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją dėl dažno galvos skausmo.
Nėra nieko blogiau, nei atsibusti ryte ir jaustis taip, tarsi skaudančią galvą spaustų didžiulis svoris.
Pabudimas skaudančia galva yra labai nemaloni dienos pradžia, o Nacionalinio biotechnologijų informacijos centro atlikto tyrimo, kuriame dalyvavo 19 000 žmonių, duomenimis, vienas iš 13 žmonių gyvenime pabunda su galvos skausmu.
Šiukštu nedarykite to prieš naktį: miegosite daug blogiau
Miegas – vienas svarbiausių dalykų, norint jaustis gerai. Gydytojai vieningai sako, kad prasta miego kokybė ne tik blogina žmogaus savijautą kitą dieną, bet gali tapti ir daugelio ligų priežastimi.
Tad ką daryti, kad naktį pailsėtume geriau, ar galima miegoti dienos metu, kaip tinkamai pasiruošti miegui ir kada jau galima įtarti nemigą ir reiktų kreiptis į gydytoją, pasakoja šeimos gydytoja Elena Šukė.
Miegosite žymiai geriau: gydytojas atskleidė, kas padės
Socialiniuose tinkluose populiarus gydytojas dr. Karanas Rajanas pasidalino įrodymais pagrįstais patarimais, kaip geriau išsimiegoti. Įsiminkite šiuos patarimus, kad rytais atsibustumėte žvalūs ir pailsėję.
Savo „YouTube“ kanale dr. K. Rajanas ėmė interviu iš miego fiziologės Stephanie Romiszewsk. Ji pabrėžė, kad vienas iš svarbiausių dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, yra prabudimo laikas.
REKLAMA
REKLAMA
Pasakė, kiek valandų būtina miegoti naktį: kitaip laukia liūdnos pasekmės
Miego kiekis, kurio reikia kiekvieną naktį, keičiasi kintant gyvenimo aplinkybėms ir augant. Todėl jūsų amžius gali padėti išsiaiškinti, kokiu laiku turėtumėte eiti miegoti, kad dieną jaustumėtės žvalūs ir galėtumėte tinkamai funkcionuoti.
Nacionalinis miego fondas (National Sleep Foundation) teigia, kad dauguma suaugusiųjų turėtų siekti miegoti septynias-devynias valandas arba vidutiniškai aštuonias valandas.
Prieš naktį išbandykite 1 triuką: užmigsite iš karto
Žmonės teigia, kad rado būdą, kaip užmigti vos per dvi minutes – tai Jungtinių Amerikos Valstijų kariuomenės sukurtas metodas, dabar plačiai paplitęs socialiniuose tinkluose.
Populiarios platformos „TikTok“ naudotojai teigia dievinantys šį metodą ir tvirtina, kad jis gali padėti daugeliui žmonių užmigti per itin trumpą laiką – vos dvi minutes, rašo mirror.co.uk.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite daug greičiau
Tėvams, kurie stengiasi, bet sunkiai pavyksta sugrąžinti vaikus į įprastą miego režimą prasidėjus mokslo metams, rekomenduojama jiems duoti gardų užkandį, kad jie greičiau užmigtų.
Prasidėjus mokslo metams daugelis tėvų susiduria su sunkumais, kaip vaikams sugrįžti į įprastą miego režimą, kuris itin išsiderina per vasaros atostogas, rašo mirror.co.uk.
Po vasaros daugelis darželinukų ir moksleivių būna iškritę iš įprastos rutinos.
Miegate nuogi? Turi jums liūdnų žinių
Gydytojas Anthony Younas paaiškina, kodėl jums ir jūsų partneriui geriau miegoti su apatiniais drabužiais.
Kai kalbama apie tai, kaip apsirengę miegame, kiekvienas iš mūsų turime savo asmeninius pageidavimus. Vieni mėgsta miegoti su pižama, kiti apsivelka senus marškinėlius ir laisvus apatinius drabužius, o treti tiesiog miega nuogi.
Nufilmavo, kaip atrodė Perseidų meteorų lietus: vaizdai gniaužia kvapą
Savaitgalį viso pasaulio gyventojai sulaikę kvapą galėjo stebėti vieną įspūdingiausių kosminių reginių – Perseidų meteorų lietų. Perseidai buvo matomi beveik visiems Šiaurės pusrutulio gyventojams, o per valandą buvo galima pamatyti apie 60-70 „krentančių žvaigždžių“.
Socialiniuose tinkluose visą savaitgalį žmonės dalijosi šimtais nuotraukų iš skirtingų pasaulio vietų. Tuo tarpu amerikiečiui Jordanui Ragsdale'ui iš Aidaho valstijos pavyko nufilmuoti net 600 meteorų.
Prieš naktį suvalgykite šį produktą: miegosite daug geriau
Kartais atrodo, kad miegas dažniausiai sutrinka tada, kai labiausiai reikia pailsėti. Kartais sunku užmigti net tada, kai jaučiamės itin išvargę. Tačiau yra paprastų būdų, kaip greičiau užmigti. Prieš naktį suvalgykite šių produktų – užmigsite greičiau ir miegosite daug geriau.
Vis dažniau kalbama apie tai, kad mityba vaidina didžiulį vaidmenį kovoje prieš nemigą ar nekokybišką miegą, rašo express.co.uk.
Dr.
Miegate nuogi? Gydytojas turi jums blogų žinių
Karštą vasaros naktį lovoje miegate nuogi? Specialistas jums turi nekokių naujienų.
Socialiniame tinkle „Tik Tok“ vaizdo įrašu pasidalinęs gydytojas Anthony You pasidalino žinia, kodėl niekuomet neturėtume miegoti be pižamos ar apatinių.
Paaiškino kodėl
Pasirodo, kad viskas yra susiję su tuštinimusi ir dujų paleidimu į orą.
Sapnuojate mirusius artimuosius? Štai, ką tai reiškia
Sapnai, kuriuose matote savo mirusius giminaičius, dažnai parodo sielvartą netekus mylimo žmogaus. Nors sapnai apie mirusįjį dažnai būna teigiami ir guodžiantys, jie taip pat gali kelti nerimą. Štai, ką iš tiesų reiškia sapnuoti mirusį artimąjį.
Tokie sapnai gali padėti išgyventi netekties skausmą ir yra natūrali gedėjimo proceso dalis. Mokslininkai vieningai nesutaria, kodėl žmonės sapnuoja mirusius artimus žmones.
Prieš naktį ragina išbandyti 1 triuką: užmigsite per kelias sekundes
Kariškių naudojamas greito užmigimo metodas vis labiau populiarėja socialinės žiniasklaidos programoje „TikTok“ po to, kai kūno rengybos treneris Justinas Agustinas savo sekėjams tvirtino, kad jis veiksmingas 96 proc. – tam tereikia šiek tiek praktikos.
Žmonės labai susidomėjo metodu, leidžiančio užmigti vos per dvi minutes. Jis yra naudojamas JAV kariuomenėje ir dabar sparčiai plinta socialinėje žiniasklaidoje.
Karštomis naktimis miegate nuogi? Nustokite tai daryti
Yra daugybė žmonių, kurie renkasi miegoti nuogi. Tačiau specialistai įspėja – nors tai gali atrodyti kaip puikus pasirinkimas, tai nėra naudinga sveikatai. Štai, kodėl neturėtumėte miegoti nuogi.
Miegoti nuogiems nėra neįprasta, tačiau ne visada tai yra geriausias pasirinkimas. Nepaisant to teikiamos naudos, miegojimas nuogiems turi keletą trūkumų, ypač jei naktį prakaituojate arba turite jautrią odą, rašo cnet.com.
Kai lauke karšta, miegoti nuogiems gali atrodyti kaip puikus būdas atvėsti.
Kepenų pažeidimus gali išduoti 1 simptomas naktį: pasitikrinkite, ar jo nejaučiate
Kepenų pažeidimų atvejų vis daugėja ir jei nesiimama jokių priemonių, tai gali būti mirtina. Nesveikas gyvenimo būdas labai padidina kepenų ligų riziką, o vienas simptomas, dažniausiai pasireiškiantis naktį, gali būti ankstyvas kepenų pažeidimo požymis.
Dažnai niežulys atsiranda tarsi iš niekur. Dažnai tai nėra priežastis nerimauti ir gali išduoti, kad jūsų oda sausa. Tačiau kartais tai gali išduoti ir pavojingas sveikatos būkles, rašo mirror.co.uk.
Naktį naudojate ventiliatorių? Turi jums liūdnų žinių
Ekspertas perspėja nenaudoti elektrinio ventiliatoriaus naktį – tai gali sukelti keturias sveikatos problemas. Temperatūrai kasdien artėjant prie 30 laipsnių, naktį miegamajame vargu ar bus vėsiau. Jei pabodo šaltas dušas prieš miegą arba vidury nakties pabundate nuo karščio, galbūt jums prireiks papildomos pagalbos.
Martinas Seeley, „MattressNextDay“ generalinis direktorius ir miego ekspertas, sakė, kad prieš perkant ventiliatorių, reikėtų gerai pasvarstyti.
Šiukštu nemiegokite šia poza naktį: galite pakenkti sveikatai
Kiekvienas pasirenka sau patinkančią ir patogiausią miego pozą. Maždaug trečdalį gyvenimo praleidžiame miegodami, o tai yra išties nemažai! Vieni mėgsta minkštesnius, kiti – kietesnius čiužinius, vieniems patinka miegoti ant šono, kitiems – ant nugaros. Tačiau ne visos miego pozos yra naudingos sveikatai.
Miegas yra labai svarbus jūsų kūnui ir protui, miegodami savotiškai save įkraunate.
Atskleidė 3 geriausias miego pozas: išbandę nenusivilsite
Įsibėgėjant vasarai visi džiaugiasi šiluma ir ilgesnėmis dienomis. Tačiau kyla ir tam tikrų pavojų sveikatai. Viena iš rizikų – negalėjimas pakankamai išsimiegoti dėl karščio ir šviesos, o tai gali apsunkinti kasdienį gyvenimą ir paveikti gyvenimo ritmą. Vis dėlto, vien pasirinkus tinkamą miego pozą išsimiegosite daug geriau.
Baldų ir čiužinių tiekėjų „Bed Kingdom“ ekspertai pasidalijo keliais svarbiausiais patarimais, kaip išsimiegoti per karščius, rašo express.co.uk.
Naktį sunku užmigti? Išbandykite šį triuką
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, žmonės šiais laikais yra vis labiau pavargę, bet vis sunkiau užmiega. Stresas ir nerimas yra pagrindinės nerimo priežastys – ką gi atneš rytojaus diena? Visgi, neuromokslininkai teigia, kad egzistuoja vienas labai paprastas triukas, kaip priversti save užmigti labai greitai.
Storesnės užuolaidos, informacinio fono ribojimas prieš miegą, kitame kambaryje paliktas telefonas, šiltas pienas – yra galybė būdų, kurie turėtų padėti jums užmigti greičiau.
Karštą naktį užmigsite daug greičiau: išbandykite 1 miego pozą
Karštomis naktimis daugeliui darosi vis sunkiau užmigti. Išpila prakaitas, neįmanoma patogiai įsitaisyti, todėl miego kokybė prastėja. Tačiau miego ekspertė išdavė geriausią miego pozą, kuri padės net karščiausią naktį greičiau užmigti ir gerai išsimiegoti.
Pasak „Dreams“ miego ekspertės Sammy Margo, karštis sukelia nemažai problemų dėl melatonino – hormono, kuris sukelia mieguistumą, išsiskyrimo, rašo mirror.co.uk.
Išvydus, ką svetima ponia naktį daro jos kieme, moteris pakraupo: „Šlykštu ir žema“
Pop muzikos žvaigždė Beyonce praeitą savaitgalį koncertavo Murrayfieldo stadione, Edinburge, Škotijoje. Šis įvykis buvo laukiamiausias metų renginys visiems pop karalienės gerbėjams, tačiau netoli stadione gyvenantys anglai po koncerto kaip reikiant liko įsiutę.
Atsikratykite knarkimo be vargo: štai, kas padės
Miegas sutrinka dėl įvairių priežasčių – skausmo, ligų ir streso. Dažna miego sutrikimo priežastis yra knarkimas – tiek pačiam knarkiančiam, tiek miegantiems šalia. Knarkimas atsiranda, kai kvėpuojant ima vibruoti liežuvis, burna, gerklė ar nosies kvėpavimo takai.
Kad ir kokia būtų jūsų knarkimo priežastis, laimei, yra būdų, kaip jį sumažinti arba išvengti, rašo express.co.uk.
„Knarkimas, kaip mes visi žinome, yra labai dažnas miego sutrikimas, – aiškino miego ekspertas Jamesas Leinhardtas.
Dažnai sapnuojate košmarus? Specialistai pasakė, kas tai lemia
Žmonės praleidžia trečdalį savo gyvenimo miegodami. Ir nors sapnai bei jų reikšmės seniai domino žmones apie juos nėra daug duomenų. Tačiau tobulėjant technologijoms tapo įmanoma ištirti smegenų veiklą miegant, o viso pasaulio mokslininkai ir psichologai nuolat dalijasi savo rezultatais, taip pamažu atsakydami į klausimą, kodėl žmonės sapnuoja košmarus.
Turbūt kiekvienas iš mūsų turi istoriją apie sapną, kuriame nutiko keistų dalykų, kurie po mūsų pabudimo atrodė visiška nesąmonė.
1 ženklas naktį gali išduoti vėžį: pastebėkite laiku
Vienas mažai žinomas vėžio simptomas gali būti siejamas su daugeliu jūsų gyvenimo veiksnių, tačiau tai gali būti kažkas daug pragaištingesnio.
Gydytojai perspėja suaugusiuosius apie pavojingą vėžio simptomą – ir jis patiriamas tik naktį. Neseniai „Cancer Research UK“ atlikta apklausa parodė, kad tik 48 procentai suaugusiųjų prisipažino, kad per kelias savaites kreiptųsi į gydytoją, jei pastebėtų ankstyvus ligos požymius – ar tai būtų atkosėjimas krauju ar nepaaiškinamas gumbelis.
Prieš naktį suvalgykite 1 produktą: užmigsite daug greičiau
Tyrimai rodo, kad suvalgius kivį vieną valandą prieš miegą, gali pagerėti jūsų miego kokybė.
Nesvarbu, ar kurį laiką kamuojanti nemiga, ar laiko perstūmimas trukdo jūsų kasdienybei, kokybiško miego svarba yra visiškai neginčijama.
Miego trūkumas gali padidinti rimtų sveikatos problemų, įskaitant diabetą, demenciją ir širdies priepuolius, riziką. Laimei, vienas mažas vaisius gali jums padėti pagerinti miegą. Saldžiai aštraus skonio kivis yra daugiau nei malonaus skonio užkandis.
1 simptomas naktį išduoda aukštą cholesterolį: ar jo nejaučiate?
Aukštas cholesterolio kiekis dažnai nerodo daug įspėjamųjų ženklų, tačiau kai kurie simptomai gali pasireikšti, kai riebalinė medžiaga ima kauptis jūsų arterijose. Vienas įspėjamasis šio proceso ženklas gali ištikti naktį. Nekreipiant dėmesio į aukštą cholesterolio kiekį, apnašos ir toliau kaupiasi arterijose. Be cholesterolio, plokštelės yra riebiųjų medžiagų, ląstelių atliekų, kalcio ir fibrino kokteilis.
Knarkti nustosite greitai ir lengvai: štai, ką reikia padaryti
Su knarkimu susiduria daugybė žmonių, o tai dažnai paveikia ne knarkiantįjį, o jo partnerį, todėl svarbu kuo greičiau spręsti šią problemą.
„Mattress Next Day“ generalinis direktorius ir miego ekspertas Martinas Seeley bei Kiera Prichard ir Narwan Amini iš everynight.com pasidalino naudingais patarimais, kaip atsikratyti knarkimo, rašo express.co.uk.
Miegokite ant šono
Miegojimas ant šono, o ne ant nugaros, gali užkirsti kelią knarkimui.
Išdavė triuką prieš naktį: išsimiegosite daug geriau
Atsipalaidavimo metodai, vizualizacijos pratimai ir gera miego higiena – tai keletas būdų, kurie jums padės greičiau užmigti. Praleidžiate daugiau laiko stengdamiesi užmigti, o ne miegodami? Esate ne vienas.
Per didelės pastangos užmigti gali sukelti (arba tęsti) nerimastingos energijos ciklą, kuris neleidžia protui nurimti. Jei protas negali atsipalaiduoti, tai ir kūnui tikrai bus sunku.
Šiukštu naktį nemiegokite tiek valandų: laukia siaubingos pasekmės
Vienas iš trijų lietuvių kovoja su būsena, kuomet atsigulęs negali užmigti. Nemiga iš tiesų pripažįstama šio laikmečio rykšte ir, deja, ji jaunėja.
Apie tai, kaip įveikti nemigą ir kaip elgtis naktį pabudus ir supratus, kad nebegali sudėti gluosto, tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ kalbamės su baleto soliste Kristina Tarasevičiūte ir farmacininke, vaistinės „Sveikatos pasaulis“ viena iš įkūrėjų Rūta Trakšele.
Prieš naktį išgerkite šio gėrimo: miegosite daug geriau
Kai kuriems žmonėms gali būti sunku užmigti dėl kelių priežasčių. Ir net tie, kurie paprastai neturi miego problemų, kartais gali su jomis susidurti. Ekspertas papasakojo apie būdus, padėsiančius lengviau užmigti.
Sveikatos trenerė ir mitybos specialistė Arina Kuzmina rekomenduoja prieš miegą išgerti siauralapio baziliko arbatos. Siauralapis bazilikas, dar žinomas kaip tulsi arba ocimum tenuiflorum, yra kilęs iš Indijos. Jį galima nusipirkti kaip arbatą, kapsulių papildus ar miltelių ekstraktą.
Prieš naktį suvalgykite šių produktų: užmigsite daug greičiau
Manoma, kad net trečdalis britų bent kartą gyvenime yra susidūrę su miego sutrikimais. Kai kuriais atvejais to priežastimi tampa psichikos veiksniai, pavyzdžiui, stresas ar nerimas. Tačiau tyrimai parodė, kad tam įtakos gali turėti ir mityba.
Selenas yra mineralas, sudarytas iš fermentų ir baltymų. Jie padeda kurti DNR ir saugo organizmą nuo ląstelių pažeidimų ir infekcijų. Jie taip pat padeda skydliaukės hormonų išsiskyrimui ir medžiagų apykaitai, rašo express.co.uk.
Sunkiai miegate? Šis būdas gali padėti akimirksniu nugrimzti į sapnus
Jei dažnai tenka ilgai vartytis lovoje tol, kol užmiegate, svarbu nenuleisti rankų. Yra daugybė būdų, kaip greičiau užmigti. Šį kartą siūlome išbandyti 4-7-8 techniką.
Kalifornijos universiteto Kecko medicinos docentas dr. Raj Dasgupta sako, kad 4-7-8 technika yra atsipalaidavimo pratimas, kurio metu keturis kartus įkvepiama, septynis kartus sulaikomas kvėpavimas ir aštuonis kartus iškvėpiama. Šią techniką 2015 metais išpopuliarino integruotos medicinos specialistas dr. Andrew Weil.
Prieš miegą suvalgykite šių produktų: užmigsite daug greičiau
Ilgos ir bemiegės naktys gali būti prasto gyvenimo būdo pasekmė. Čia, kaip ir bet kur kitur, svarbiausia yra jūsų dieta. Gera žinia ta, kad, pasak „Amerisleep” sveikatos ekspertės Mary-Grace Taylor, yra netikėtų maisto produktų, kurie gali užtikrinti geresnį miegą naktį.
„Tikriausiai žinote, kad susilaikymas nuo kofeino kelios valandos prieš miegą gali gerokai padidinti jūsų šansus gerai išsimiegoti” – tarė M. G. Taylor.
Naktimis užmigsite daug greičiau: išdavė 1 gudrybę
Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad skaitymas yra puikus būdas pagerinti miego kokybę ‒ tai gera žinia mėgstantiems prieš miegą skaityti knygą. Tačiau prieš įtraukdami tai į savo kasdienę rutiną, turite žinoti keletą dalykų.
Praėjusiais metais paskelbtame tyrime, kuriame dalyvavo 991 žmogus, nustatyta, kad maždaug 40 procentų jų, skaitančių prieš miegą, jautė, kad miegas pagerėjo.
Taksistas naktį patyrė 4 moterų išpuolį: nufilmavo, kas dėjosi automobilyje
Darbas naktimis taksi vairuotojams ne visada gali būti malonus, o kartais jis netgi ir pavojingas. Vienas taksi vairuotojas nukentėjo nuo keleivių moterų, kai joms pranešė, kad į automobilį jos visos netilps.
Apie tokį neeilinį įvykį pranešė Niujorko policijos departamentas, kuris socialinėse medijose pasidalino vaizdo įrašu iš taksi automobilio. Policininkai pranešė, kad vaizdo įraše matomos moterys yra ieškomos.
Panevėžiečius motociklininkai jau varo iš proto: svarstoma, kaip tai sustabdyti
Naktimis triukšmą keliantys motociklininkai panevėžiečius varo iš proto. Dvirates transporto priemones vairuojantis jaunimas gyventojams neleidžia ramiai miegoti, todėl į naujienų portalą JP kreipėsi skaitytojas Tomas, kuris prašė žurnalistų aiškintis, kodėl policija ar kitos institucijos nesiima jokių veiksmų tam suvaldyti.
Negali ramiai miegoti
„Visą vasarą naktimis ūžia motociklai. Ypač savaitgaliais. Ramybę drumsčia nuo 22 iki 2–3 val. nakties.
Prieš naktį išbandykite šias gudrybes: užmigsite turbo greičiu
Žmogaus kūnas yra prisitaikęs geriau miegoti vėsesnėje temperatūroje, o specialistai nustatė, kad ideali kambario temperatūra, kad žmogus galėtų pailsėti, yra nuo 15 iki 19 laipsnių šilumos.
Tyrimai iš „Formulation Health“ atskleidė, kad 36 procentai suaugusiųjų, kuriuos jie tyrinėjo, bent kartą per savaitę sunkiai miega.
Tačiau yra natūralių priemonių, kurios, pasak ekspertų, gali pagerinti miegojimo patirtį šiais laikais, jei ventiliatorius jums nebepadeda.
Pamirškite prakaitavimą naktimis: išdavė naudingus patarimus
Miego ekspertė Andrea Strand iš „Eachnight Mattresses“ paaiškino, kodėl prakaituojame naktį, taip pat kaip to išvengti ir gydyti.
Ji sako: „Prakaitavimas miego metu yra dažnas reiškinys ir nutinka daugiausia dėl dviejų priežasčių. Pirmoji yra jūsų aplinka.
Nors malonu atsigulti po sunkia antklode ar vilkėti šiltą pižamą, tačiau dėl šių dalykų dažnai galime nubusti vidury nakties apsipylę prakaitu.
Ewa sureagavo į Jono tikslą su ja permiegoti: „Pas mane gyvenime tiek buvo tokių situacijų“
Jono tikslai dėl Ewos sukėlė nemažai intrigų. TV3 televizijos realybės šou „(ne)VISKAS ĮSKAIČIUOTA“ dalyvis sugalvojo, kaip to plano pasiekti ir tai darė ne vienas.
Į pagalbą Jonui įsitraukė ir Antanas, kuris padėjo sustumti dvi atskiras lovas ir sukurti romantišką aplinką.
„Jonas dar atnešė gražių žalumynų ir, aišku, žvakutes, nes jei šioje viloje kažkur bandome sukurti romantiką, mes turime tik vieną dalyką jai sukurti – žvakes“, – pasakojo Antanas.
Nevalgykite šių produktų prieš naktį: dėl jų miegosite daug prasčiau
Miegui įtaką daro tam tikras maistas ir gėrimai, vartojami prieš miegą. Plačiai žinoma, kad kofeinas yra miego priešas. Taigi, maisto produktai, kurių sudėtyje yra kofeino, gali trukdyti užmigti.
Ramus miegas yra būtinas bendrai žmogaus sveikatai. Tiesą sakant, lėtinis miego trūkumas gali turėti įtakos tiek fizinei, tiek psichinei gerovei ir padidinti tam tikrų sveikatos būklių, tokių kaip širdies ligos ir 2 tipo diabetas, riziką, rašo express.co.uk.
Naktį keliatės į tualetą? Štai, ką tai išduoda apie sveikatą
Ar būna, kad dažnai prabundate šlapintis naktį? Tai vadinama nikturija – kai dažnai reikia pabusti, atsikelti ir eiti į tualetą. Nors tai savaime nėra problema, bet sutrikdo miegą ir gali atskleisti kitas bendros sveikatos problemas.
Jums gali kilti klausimas, ar geriau atsikelti ir nueiti į tualetą, ar vis tik pabandyti vėl užmigti? Gydytoja papasakojo, ką gali reikšti šlapinimosi įpročiai naktį.
Naktį užmigsite greitai ir lengvai: tereikia žinoti šiuos patarimus
Miegas yra toks pat svarbus, kaip ir subalansuota mityba bei mankšta, tačiau daugeliui britų nepavyksta pakankamai išsimiegoti naktį. Štai penki ekspertų patarimai, padėsiantys geriau išsimiegoti.
Visi žinome, kad norint išlikti sveikiems, būtina pakankamai miegoti. Tačiau nepaisant to, daugelis britų kasnakt neišmiega šešių ar aštuonių valandų. Remiantis naujausiais „Thriva“ tyrimais, tik 29% žmonių pabunda žvalūs. Štai penki miego ekspertų patarimai.
Išdavė 1 triuką, kuris padės užmigti per 2 minutes: jį naudoja kariškiai
Ar valandų valandas kankinatės bandydami užmigti? Jei esate žmogus, kuriam sunku užmigti, kai ateina laikas miegoti, galbūt norėsite išbandyti kariškių metodą, kuris, kaip teigiama, gali padėti užmigti per dvi minutes užmerkus akis.
Šiuo metodu socialiniame tinkle „TikTok“ pasidalino fitneso guru Justin Augustin, pavadinęs jį „pribloškiančiu“, rašo thesun.co.uk.
Prisiminus Naujųjų naktį vilnietei pašiurpsta oda: „Šiemet tos klaidos nedarysiu“
„Jau rytoj mes visi palydėsime senuosius metus ir įžengsime į naujuosius. Praeitų metų šventės net prisiminti nenoriu, nes per svetimų žmonių žioplumą atsidūriau greitosios pagalbos priėmimo skyriuje. Šiemet net nekišiu nosies iš namų, nes jau supratau, kokių žmonių gali pasitaikyti šalia“, – laišką tv3.lt pradeda vilnietė Aistė.
Nors pernai buvo pakankamai griežti ribojimai ir daugelis stengėsi Naujuosius metus sutikti namuose, aš nesusilaikiau ir išėjau į netoli namų esantį parką.