mistral
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mistral“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mistral“.
„Microsoft“ suvienijo jėgas su DI „pionieriumi“ iš Prancūzijos
„Microsoft“ pirmadienį pranešė, kad siekdama įsitvirtinti besivystančiame dirbtinio intelekto sektoriumi įsteigė partnerystę su Prancūzijos startuoliu „Mistral“.
JAV firma, į platformą „ChatGPT“ sukūrusią bendrovę „OpenAI“ jau investavusi milijardus dolerių, pirmadienį išplatintame pranešime bendrovę „Mistral“ pavadino „novatoriumi ir pionieriumi“.
„Microsoft“ pranešė sudariusi sandorį dėl „daugiametės partnerystės“, suteiksiantį bendrovei „Mistral“ galimybę naudotis jos platformomis, įs...
Mažeikių bendrovė ūkininkus mulkino pačiu gudriausiu būdu
Mažeikiuose registruotos bendrovės direktoriaus pavaduotojas per maždaug pusantrų metų ūkininkams nelegaliai pardavė produkcijos už daugiau kaip 180 tūkst. eurų. Įmonės bendraturtis įvairius chemikalus pirko Lenkijoje ir Latvijoje, o vėliau be apskaitos dokumentų jais prekiavo Lietuvoje, įtaria Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Įtariama, kad mažeikiškis be apskaitos dokumentų Lenkijoje įsigijo apie 2 tonas įvairių augalų apsaugos priemonių, kurios nebuvo registruotos Lietuvoje.
Prancūzijos ryšiai su Lietuva: penki svarbiausi akcentai
Lietuvos ir Prancūzijos santykiai oficialiai vadinami strategine partneryste, vyksta glaudus kultūrinis bendradarbiavimas, tačiau ryšiai ekonomikos ir gynybos srityse gana menki. Vykstant Prancūzijos prezidento rinkimams, BNS apžvelgia penkis svarbiausius dvišalių santykių aspektus: EKONOMIKA. Prancūzija yra antra didžiausia euro zonos ekonomika po Vokietijos, bet jos ekonominiai ryšiai su Lietuva yra silpni. Prancūzijos tiesioginės užsienio investicijos Lietuvoje siekia 378 mln.
Išdavystė Prancūzijoje: parlamentas ragina nepritarti sankcijoms Rusijai
Prancūzijos parlamentas ketvirtadienį priėmė rezoliuciją, raginančią vyriausybę nepritarti sankcijų Rusijai, kurios jai buvo įvestos dėl konflikto Rytų Ukrainoje, pratęsimui.
Prancūzijoje įšaldyti Rusijos pinigai susiję su „Mistral“ sandoriu
Prancūzijoje įšaldyti Rusijos pinigai susiję su „Mistral“ sandoriuBuvusieji naftos koncerno „Jukos“ akcininkai pirmąkart konkrečiai įvardijo Rusijos aktyvus, kuriuos jiems pavyko areštuoti Prancūzijoje. Jų sąraše – „Rosoboroneksport“ pinigai, susiję su žlugusiu dviejų prancūziškų „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų pardavimo Rusijai sandoriu. Apie tai rašo portalas rbk.ru, remdamasis buvusių „Jukos“ akcininkų interesus ginančios bendrovės GML pranešimu spaudai.
Egiptas pasirašė kontraktą dėl dviejų „Mistral“ laivų įsigijimo
Egiptas ir Prancūzija šeštadienį pasirašė susitarimą, pagal kurį Kairas įsigis iš Paryžiaus du „Mistral“ klasės jūrų desanto operacijų laivus, kuriuos anksčiau buvo planuojama parduoti Rusijai, pranešė Prancūzijos dienraštis „Le Figaro“. Laikraštis citavo šaltinius, artimus Prancūzijos premjerui Manueliui Vallsui (Manueliui Valsui), šiuo metu viešinčiam Kaire.
Rusijai skirti „Mistral“ plauks į Egiptą
Egiptas sutinka pirkti du „Mistral“ klasės jūrų desanto laivus, kuriuos Paryžius atsisakė perduoti Rusijai, kilus Ukrainos krizei, trečiadienį pranešė Prancūzijos prezidentūra. Prezidentas Francois Hollande'as ir Egipto prezidentas Abdel Fattahas al Sisi „iš principo susitarė dėl Egipto dviejų „Mistral“ klasės laivų įsigijimo sąlygų“, – nurodoma pareiškime.
„Mistral“ pardavimas – galvos skausmas Prancūzijai
Prancūzijai, nutraukusiai svarbų kontraktą su Rusija, liko du didžiuliai „Mistral“ klasės karo laivai, kuriuos bus „nepaprastai sunku“ parduoti kitoms šalims, o pasilikti savo pajėgose būtų pernelyg brangu, prognozuoja ekspertai. Tie du 200 metrų ilgio sraigtasparnių nešėjai, pritaikyti jūrų desanto operacijoms, turėjo būti pristatyti Rusijai iki šių metų pabaigos pagal sutartį, kurios vertė – apie 1,2 mlrd. eurų.
„Mistral“ kontraktas nutrauktas: kol kas nėra aišku, ar Rusija gavo kompensaciją
Prancūzija trečiadienį pareiškė sutinkanti sumokėti kompensaciją Rusijai už žlugusį kontraktą dėl dviejų „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų pardavimo, priartindami prie pabaigos daug mėnesių trukusį diplomatinį ir komercinį ginčą. Tų laivų likimas temdo Prancūzijos ir Rusijos santykius nuo pernai lapkričio, kai Paryžius nusprendė įšaldyti 1,2 mlrd. eurų vertės sutartį, kai Vakarų šalys paskelbė sankcijas Maskvai dėl Krymo aneksijos ir prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje palaikymo.
„Mistral“ klausimas baigtas: prancūzai išmokės kompensaciją Rusijai
Prancūzija ir Rusija po aštuonis mėnesis trukusių derybų susitarė, kokią sumą Paryžius turės sumokėti Maskvai, atlygindamas už sužlugdytą kontraktą dėl dviejų „Mistral“ klasės karo laivų perdavimo, penktadienį pranešė vienas aukšto rango Rusijos pareigūnas.
REKLAMA
REKLAMA
Rusijos noras įvelti NATO į konfliktą Ukrainoje gali slėpti kitus strateginius tikslus
Rusijos išlaidos kariuomenei, „Forbes“ duomenimis, sudarė 9 proc. šalies BVP vien per pirmąjį ketvirtį, o tai jau daugiau negu pusė viso šių metų suplanuoto biudžeto. Pati šios šalies kariuomenė susiduria tiek su Vakarų ir Ukrainos karinių technologijų stygiumi, tiek su savo pačios vidinėmis problemomis – neparuoštas personalas, sena technika ir apleista infrastruktūra. O tikrasis Rusijos siekis Ukrainoje gali būti noras nukreipti dėmesį nuo strategiškai itin svarbaus Arkties regiono.
Grėsmių pasirinkimas, arba kaip turi atrodyti Rusijos perginklavimo programos prioritetų sąrašas
2015 m. balandį dienos šviesą išvydo Strategijų ir technologijų analizės centro (STAC) ataskaita, analizuojanti dabartinę Rusijos valstybinę perginklavimo programą 2011–2020 metams (VPP-2020) iš išlaidų sumažinimo ir jų struktūros optimizavimo taško. Ekonominės krizės sąlygomis tokia studija yra labai aktuali, tačiau keli jos siūlomi sprendimai kelia nuostabą. Geopolitika.lt pateikia sutrumpintą tinklalapio Lenta.ru žurnalisto Iljos Kramniko straipsnio apie šią ataskaitą vertimą.
„Mistral“ į Rusiją kol kas neplauks
Maskvoje „jau įvykusiu faktu“ pavadino atsisakymą įsigyti prancūzų desantinio tipo „Mistral“ laivus, kurių tiekimą Paryžius sustabdė dėl konflikto Ukrainoje. Derybos šiuo metu vyksta tik dėl kompensacijos dydžio už neįvykdytą kontraktą, praneša rbc.ru. Derybose su Prancūzija dėl Rusijos užsakytų prancūziškų „Mistral“ šiuo metu kalbama tik apie kompensacijos sumą, apie galimą laivų tiekimą kalbos jau nebėra, teigia Karo pramonės kolegijos komisijos pirmininkas Olegas Bočkariovas.
Prancūzai pasiūlė nutraukti „Mistral“ kontraktą, rusams nepatinka siūloma kompensacija
Rusija ir Prancūzija mato skirtingą sumą, kurią Paryžius turėtų grąžinti rusų pusei nutraukus kontraktą dėl dviejų desantinių laivų „Mistral“ tiekimo. Vertinimo skirtumas, nei daug, nei mažai – 380 mln. eurų. Prancūzija pasiruošusi rusų pusei padengti „išlaidas ir nuostolius“, kurių bendra suma apskaičiuota 784,5 mln. eurų, praneša „Kommersant“ remiantis šaltiniais, susipažinusiais su Paryžiaus pasiūlymu.
Skelbia apie galimą „Mistral“ laivų pardavimą Kinijai
Prancūzija gali parduoti Rusijai pagamintus „Mistral“ desantinius laivus Kinijai, praneša „Want China Times“. Į Šanchajų savaitgalį atvyko grupė prancūzų ginkluotųjų pajėgų laivų, tarp kurių yra ir „Mistral“ tipo laivas. Prancūzija gali pabandyti Rusijai skirtus „Mistral“ tipo laivus parduoti Kinijai.
Prancūzija „Mistral“ sandoryje su Rusija turi dvi išeitis
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'a (Fransau Holandas) trečiadienį pasakė, kad Prancūzija kompensuos nuostolius Rusijai, jeigu Paryžius nepateiks Maskvai dviejų „Mistral“ tipo karo laivų pagal sandorį, kuris yra įšaldytas dėl Rusijos ir Ukrainos konflikto.
Prancūzija: sąlygos perduoti „Mistral“ Rusijai „dar nėra tinkamos“
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) ketvirtadienį sakė, kad sąlygos „dar nėra tinkamos“ perduoti Rusijai pirmąjį iš dviejų jos užsakytų „Mistral“ klasės karo laivų, nors Maskva pritarė naujam Ukrainos taikos planui. F.Hollande'as įšaldė 1,2 mlrd. eurų vertės sandorį praeitais metais, kai paaštrėjo krizė Ukrainoje, baimindamasis, kad modernių jūrų desanto laivų perdavimas smarkiai sustiprins Rusijos karinius pajėgumus.
Rusija jau kitą savaitę tikisi sulaukti „Mistral“
Prancūzija jau ateinančią savaitę gali priimti sprendimą dėl Maskvos užsakymu pastatyto pirmojo iš dviejų „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų perdavimo Rusijai, praneša naujienų agentūra „Interfax“, remdamasi kariniu diplomatiniu šaltiniu.
Vladimiras Putinas Rusijoje įvedė „rankinį valdymą“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šiuo metu tiesiogiai vadovauja šalies karinės pramonės kompleksui, pareiškė už šį sektorių atsakingas vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas. „Putinas stengiasi nuodugniai išsiaiškinti ir išmano tai, kas susiję su gynybos ir saugumo klausimais“, – D.Rogozinas sakė duodamas interviu, kurį televizija „Rossija 1“ parodė sekmadienio vakarą. Vicepremjeras priminė, kad prezidentas asmeniškai vadovauja Rusijos gynybos pramonės komisijai.
Maskva pareikalavo iš Prancūzijos oficialaus atsakymo dėl „Mistral“
Maskva pareikalavo oficialaus Prancūzijos paaiškinimo, kodėl vėluojama Rusijai perduoti pagal jos užsakymą pastatytą „Mistral“ klasės karo laivą, Vakarų šalyse tvyrant susirūpinimui dėl Kremliaus vaidmens Ukrainos krizėje, antradienį pranešė vienas ginkluotųjų pajėgų šaltinis.
Prancūzija atskleidė, kada Rusija gaus „Mistral“ laivus
Prancūzija Rusijos užsakytus du karo laivus perduos tik tada, kai bus konkrečių tvirtos taikos Ukrainoje ženklų, pareiškė ketvirtadienį Prancūzijos gynybos ministras. Vakarai kaltina Rusiją separatistų Ukrainos rytuose palaikymu ir ginklavimu, nors Maskva tai neigia. Europos Sąjungai ir Jungtinėms Amerikos Valstijoms paskelbus Rusijai sankcijas, Prancūzijai tapo sudėtinga vykdyti savo įsipareigojimą dėl 1,2 mlrd.
Rusija priminė Prancūzijai dėl „Mistral“
Rusija priminė Prancūzijai laukianti sprendimo dėl „Mistral“ Maskva, gruodžio 20 d. (AFP-BNS). Rusija mielai sutiks, kad jai būtų grąžinti pinigai, sumokėti Prancūzijai už du „Mistral“ klasės karo laivus, kurių perdavimas yra vilkinamas tvyrant susirūpinimui dėl Maskvos vaidmens Ukrainos krizėje, šeštadienį pareiškė gynybos ministro pavaduotojas. Ministro pavaduotojas Jurijus Borisovas taip pat užsiminė, kad Paryžius turėtų priimti šį sprendimą iki šių metų pabaigos.
Rusų jūreiviai išplaukė be „Mistralio“
Apie 400 rusų karo jūreivių, kurie Prancūzijoje mokėsi valdyti „Mistral“ klasės karo laivą, prancūzų statomą Rusijai, ketvirtadienį išvyko į Rusiją, Paryžiui neapsisprendžiant, ar perduoti šį modernių technologijų jūrų desanto laivą Maskvai. Mėlynomis uniformomis ir prie jų derančiomis beretėmis apsirengusių jūreivių įlaipinimas į pratybų laivą „Smolny“ vyko Prancūzijos vakariniame Sen Nazero uoste.
Rusiją tenkina ir „Mistral“, ir kompensacija už juos
Rusija priimtų piniginę kompensaciją, jeigu Prancūzija galutinai nuspręstų neperduoti Maskvos užsakymu pastatytų dviejų „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų. Tai pirmadienį pareiškė vienas Kremliaus pareigūnas. Jis pridūrė, kad jo šalis ramiai reaguoja į delsimą perduoti tuos laivus. Prancūzija neribotam laikui atidėjo pirmojo iš dviejų karo laivų perdavimą, argumentuodama tuo, kad negali įvykdyti sutarties sąlygų dėl konflikto Rytų Ukrainoje.
Prancūzija atideda „Mistral“ perdavimą Rusijai
Prancūzijos prezidentas François Hollande’as (Fransua Olandas) antradienį dėl krizės Ukrainoje atidėjo prieštaringai vertinamą „Mistral“ klasės jūrų desanto laivo perdavimą Rusijai. Prezidentūros paskelbtame pareiškime nurodoma, kad laivo perdavimas atidėtas „iki atskiro pranešimo“. „Respublikos prezidentas mano, kad dabartinė situacija Ukrainos rytuose vis dar neleidžia perduoti pirmojo karo laivo“, – rašoma pareiškime.
Prancūzija: salygos perduoti „Mistral“ nėra vykdomos. Užtenka pasižiūrėti, kas vyksta Ukrainoje
Prancūzijos teigimu, sąlygos, būtinos Rusijai perduoti lėktuvnešį „Mistral“, nėra vykdomos, praneša „Interfaks-Ukraina“. „Pristatymo sąlygos nėra įvykdytos. Tai absoliučiai aišku,“ – radijo stočiai „France-enter“ pasakojo Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas. „Taip yra (negalima perduoti lėktuvnešio, – red. past.) dėl gana akivaizdžių priežasčių. Užtenka pasižiūrėti, kas vyksta Ukrainoje,“ – pažymėjo L. Fabiusas.
Juozas Olekas: Prancūzija ieško visokių būdų, kaip išspręsti „Mistral“ problemą
Su Prancūzijos gynybos ministru šią savaitę susitikęs Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas sako išgirdęs, kad Paryžius ieško būdų, kaip išspręsti problemą dėl įsipareigojimo Rusijai parduoti „Mistral“ karo laivus. „Man teko kalbėtis su Prancūzijos gynybos ministru, kuris dar kartą sakė, kad ta problema tebesitęsia ir, be abejo, kad jie supranta jautrumą to klausimo, bet bando ieškoti visokių būdų, kaip tą problemą spręsti“, - žurnalistams Vilniuje trečiadienį sakė J.Olekas.
Ukraina: Prancūzija turi rasti būdą neperduoti Rusijai užsakytų karo laivų
Prancūzija privalo rasti būdą nevykdyti prieštaringai vertinamo kontrakto perduoti Rusijai du modernius karo laivus, pirmadienį pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas, pridūręs, kad tas sandoris pakenks tarptautiniam saugumui, jeigu bus įvykdytas.
Prancūzijos prezidentas nepasiduoda Rusijos grasinimams: „Mistral“ taip lengvai neatiduos
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) sekmadienį sakė, kad spaudimu nebus priverstas pristatyti Rusijai dviejų karo laivų, kurių perdavimas buvo atidėtas dėl Ukrainos krizės. „Priimsiu savo sprendimą be jokio spaudimo, kad ir iš kur jis galėtų būti, ir remdamasis dviem kriterijais: Prancūzijos interesais ir tuo, kaip suprantu situaciją“, – sakė F.Hollande'as spaudos konferencijoje po Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimo.
Maskva pareikalavo iš Prancūzijos savo „Mistral'o“
Rusija penktadienį perspėjo Prancūziją dėl „rimtų pasekmių“, jeigu Paryžius iki lapkričio pabaigos neperduos jai pirmojo Maskvos užsakymu pastatyto „Mistral“ klasės karo laivo, nors toks žingsnis būtų vertinamas itin prieštaringai dėl numanomo Maskvos vaidmens Ukrainos krizėje, pranešė žiniasklaida. „Ruošiamės įvairiems scenarijams.
Artėjant „Mistral“ perdavimo terminui Prancūzijai tenka spręsti dilemą
Prancūzijos vyriausybės vadovas Manuelis Vallsas (Manuelis Valsas) ketvirtadienį pareiškė, kad dar neįvykdytos sąlygos, kurios leistų Paryžiui perduoti Maskvai du jos užsakytus „Mistral“ klasės jūrų desanto laivus. „Šiandien dar neįvykdytos sąlygos dėl jų (laivų) perdavimo Rusijai“, - sakė M.Vallsas žurnalistams Serbijos sostinėje. Paryžius jaučia didžiulį tarptautinį spaudimą nutraukti šį 1,2 mlrd. dolerių vertės kontraktą su Maskva dėl jos vaidmens Ukrainos krizėje.
Ženklas, kad ES laikysena Rusijos atžvilgiu gali švelnėti
Vilija Andrulevičiūtė, LRT.lt Prabilusi apie sandorio dėl „Mistral“ laivų vykdymą lapkritį Rusija manipuliuoja ir siekia sukurti papildomą spaudimą Prancūzijai, sako Rytų Europos studijų centro (RESC) analitikas Linas Kojala. „Mistral“ gali būti tam tikras lakmuso popierėlis, vertinant, kaip Vakarų Europa suvokia situaciją Ukrainoje.
Prancūzija pareiškė, kad Rusijai „Mistral“ laivo dar teks palaukti
Prancūzijos finansų ministras ketvirtadienį pareiškė, kad šiuo metu dar nėra išpildytos sąlygos, kurios leistų Paryžiui perduoti Maskvai pirmąjį iš dviejų Rusijos užsakytų „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų. „Šiandien sąlygos dar nėra išpildytos“, – ministras Michelis Sapinas (Mišelis Sapenas) sakė Prancūzijos radijui kitą dieną po to, kai Rusija pareiškė, jog tas perdavimas įvyks lapkričio viduryje, nors „Mistral“ laivą pastačiusi įmonė tą informaciją iškart paneigė.
Kol Prancūzija viešai dvejoja, Rusija įsitikinusi: „Mistral“ bus perduotas lapkričio 14 dieną
Rusijoje trečiadienį pareikšta, kad Prancūzija kitą mėnesį turėtų įvykdyti prieštaringai vertinamą karo laivo perdavimą, nepaisant spaudimo, kad sandorio būtų atsisakyta dėl Maskvos vaidmens Ukrainos krizėje. Rusijos vicepremjeras Dmitrijus Rogozinas pareiškė, kad Rusijos valstybinei prekybos ginkluote įstaigai atsiųstas kvietimas dalyvauti lapkričio 14 dieną rengiamoje pirmojo iš dviejų „Mistral“ tipo sraigtasparnešių perdavimo ceremonijoje, praneša Rusijos naujienų agentūros.
G. Landsbergis: V. Putinas gaus „Mistral“ laivą
Spalio pirmą dieną „The Moscow Times“ pranešė, kad prancūzai pirmąjį karo laivą “Mistral” Rusijai perduos 2014 metų lapkričio 4 dieną. Nors iš karto nebuvo sulaukta oficialaus prancūzų patvirtinimo, tai dera su Prancūzijos prezidento Francoiso Hollande’o pareiškimu, kad kontraktas dėl “Mistral” nėra nei atšauktas, nei sustabdytas. Europarlamentaras Gabrielius Landsbergis tokią situaciją įvertino kaip puikaus, diplomatiško Prancūzijos žaidimo pasekmę.
G.Landsbergis siūlo Europos Sąjungai išpirkti iš Prancūzijos „Mistral“ laivus
Šiandien Strasbūre vykstančiame plenariniame posėdyje europarlamentaras Gabrielius Landsbergis teikia Europos Parlamentui rezoliuciją, kuria raginama įvesti pilną ginklų pardavimo embargą ir siūlomas sprendimas, kaip sustabdyti Prancūzijos desantinių valdymo laivų "Mistral" pardavimą Rusijai.
Prancūziškas galvosūkis: ir norisi, ir nepatogu
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as atsidūrė garsiojo Buridano asilo vietoje: šis nudvėsė badu, stovėdamas tarp dviejų šieno kupetų, nes niekaip neapsisprendė, iš kurios geriau ėsti. Per NATO viršūnių susitikimą padarytas ryžtingas Prancūzijos vadovo pareiškimas dėl puolamųjų „Mistral“ klasės karo laivų pardavimo Rusijai iškart atsidūrė Vakarų spaudos dėmesio centre. Tačiau anaiptol ne dėl parodyto ryžtingumo.
Ukrainiečiai persigrupuoja į gynybines pozicijas
Ukraina sveikina Prancūzijos sprendimą stabdyti pirmojo iš dviejų karo laivų „Mistral“ siuntimą Rusijai dėl šios karo veiksmų Ukrainos rytuose. Karo eigą sekantys apžvalgininkai sako, kad anksčiau sukilėlius puolę ukrainiečiai dabar vis dažniau persigrupuoja į gynybines pozicijas. Sandėris su Rusija dėl „Mistral“ karo laivų vertas daugiau nei 1 mlrd. eurų, bet dėl Ukrainoje karo veiksmus pradėjusios Rusijos, prancūzų sąjungininkai spaudė šalį atsisakyti sandėrio.
Lietuvos premjerą stebina Vokietijos kanclerės pareiškimai
Žinių radijas Prancūzijos prezidentas Fransua Olandas (Francois Hollande'as) trečiadienį pranešė, kad šiuo metu „nėra tinkamų sąlygų“, kad Prancūzija galėtų perduoti Rusijai du „Mistral“ klasės jūrų desanto laivus. Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ sakė, kad toks Prancūzijos sprendimas yra viena realesnių sankcijų Rusijai: „Aš šį sprendimą vertinu teigiamai.
J. Olekas sveikina Prancūzijos sprendimą dėl „Mistral“
Lietuvos krašto apsaugos ministras Juozas Olekas trečiadienį pasveikino Prancūzijos prezidento sprendimą neperduoti karo laivų „Mistral“ Rusijai. Paryžių taip pat pagyrė Jungtinių Valstijų, Ukrainos ir Latvijos pareigūnai. „Mes sveikiname tokį Prancūzijos sprendimą. Prancūzijos prezidento paskelbtas sprendimas atitinka Lietuvos interesus“, - BNS sakė J.Olekas telefonu iš Velso, į kurį jis atvyko dalyvauti NATO viršūnių susitikime.
Prancūzai atsisako Rusijai atiduoti laivus „Mistral"
Prancūzijos vyriausybė negali tęsti planuoto dviejų „Mistral“ tipo sraigtasparnius galinčių nešti laivų pateikimo Rusijai, sakoma trečiadienį Prancūzijos prezidentūros paskelbtame pareiškime, kuriame minimi Maskvos pastarojo meto veiksmai Ukrainos rytuose.
Malaizijos lėktuvo sudužimo vietoje vyksta aršūs mūšiai
(13.56) Nyderlandų premjeras Markas Rutte (Markas Rutė) paragino Ukrainos prezidentą Petro Porošenką paprašyti vyriausybinių pajėgų nutraukti kovas Malaizijos keleivinio lėktuvo katastrofos rajone, antradienį pranešė vyriausybės atstovas spaudai. „Ministras pirmininkas šįryt paskambino Ukrainos prezidentui ir paprašė sustabdyti kovos veiksmus katastrofos rajone“, - sakė vyriausybės atstovas naujienų agentūrai AFP.
ES ginklų eksportas į Rusija: kas kalbama ir kas daroma
Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas (Loranas Fabiusas) antradienį pademonstravo susierzinimą, kurį išprovokavo Londono išsakyta kritika Paryžiui dėl karo laivų pardavimo Rusijai, pareiškęs, kad Didžiosios Britanijos sostinėje pilna „rusų oligarchų“. Pagal 2011 metais pasirašytą 1,2 mlrd. dolerių vertės kontraktą Prancūzija turi parduoti Rusijai du „Mistral“ klasės jūrų desanto laivus. Pirmąjį laivą Rusija turėtų gauti šių metų spalį, antrąjį - 2015 metais.
Senoji Europa – nieko naujo
Šiandien Vakarai bando pasiekti sutarimą dėl griežtesnių sankcijų Rusijai įvedimo. Amerikiečiai šiuo atveju, suprantama, nenori veikti vienašališkai ir siekia užsitikrinti ES paramą.
A. Merkel paragino Prancūziją nutraukti „Mistral“ pardavimo Rusijai kontraktą
Vokietijos kancelerė Angela Merkel pasiūlė Prancūzijai nutraukti „Mistral“ lėktuvnešių eksportą į Rusiją, praneša gazeta.ru su nuoroda į „Euobserver“. Šį pareiškimą A. Merkel išsakė po Malaizijos „Boeing-777“ tragedijos Ukrainoje, kai dėl teroristų išpuolio žuvo 298 žmonės. A. Merkel taip pat pareiškė, kad Vokietija stabdo šaudyklos statybas Rusijoje. Dviejų 1,2 mlrd. eurų vertės lėktuvnešių sandoris buvo pasirašytas 2011-ais metais.
„Danke Frau Ribbentrop“
Įtūžę ukrainiečiai internautai bombarduoja Prancūzijos prezidento Francois Hollande'o (Fransua Holando) ir Vokietijos kanclerės Angelos Merkel paskyras socialiniuose tinkluose, kaltindami juos bičiulyste su Rusija tuo metu, kai Ukrainą tebekrečia konfliktas su prorusiškais separatistais.
Verslas – svarbiausia: Prancūzija vykdys sandorį dėl „Mistral“ tipo laivų statybos
Prancūzija norėtų išsaugoti partneriškus santykius su Rusija, bet negali nematyti krizės Ukrainoje, sakė Prancūzijos ambasadorius Maskvoje Jeanas-Maurice'as Ripert'as (Žanas Morisas Riperas). „Rusija – mums svarbus partneris, jos rinkoje dalyvauja keli šimtai prancūzų firmų. Mes norėtume išsaugoti šią abiem mūsų šalims svarbią partnerystę“, – sakė jis interviu naujienų agentūrai „Interfax“. „Žinoma, mes negalime vaizduoti, kad Ukrainoje jokios krizės nėra ir nebuvo.
Rusijos jūrų pėstininkai išvyko į Prancūziją dalyvauti kariniuose mokymuose
Apie 400 Rusijos jūrų pėstininkų pirmadienį atvyko į Prancūziją, kur jie turėtų būti apmokyti pagal prieštaringai vertinamą sutartį dėl "Mistral" klasės jūrų desanto laivų pardavimo Maskvai. Prancūzija vykdo kontraktą dėl dviejų "Mistral" laivų pardavimo Rusija, nors NATO ir JAV ragino įšaldyti tą 1,2 mlrd. eurų (5,52 mlrd. litų) vertės sutartį dėl krizės Ukrainoje. Per mokymus tie 400 jūrų pėstininkų liks Rusijos laive, prisišvartavusiame šalia vieno iš dviejų "Mistral" klasės laivų.
JAV ir ES parengė naują ekonominių sankcijų etapą Rusijai
Jungtinės Valstijos pirmadienį sakė, kad sutarė su sąjungininkėms Europoje įvesti naujas sankcijas Rusijai, jei Maskva toliau destabilizuos situaciją Ukrainos rytuose. „Dabar mes visiškai sutariame dėl to, koks turėtų būti kitas ekonominių sankcijų etapas, ir toliau ieškosime asmenų, kuriems bus taikomos sankcijos“, - sakė JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja Europos reikalams Victoria Nuland (Viktorija Njuland), kalbėdama Vokietijos Marshallo (Maršalo) fonde Vašingtone.
Lenkija ir JAV spaudžia Prancūziją atsisakyti sutarties su Rusija dėl „Mistral" klasės laivų pardavimo
Lenkijos užsienio reikalų ministras antradienį paragino Prancūziją atšaukti 1,2 mlrd. eurų sutartį dėl „Mistral“ klasės jūrų desanto laivų pardavimo Rusijai ir pareiškė, kad jie kels grėsmę rytinės Europos šalims. Jungtinės Valstijos ir kai kurios Europos partnerės ragina Paryžių peržiūrėti susitarimą dėl modernios karinės technikos pardavimo Maskvai po Rusijos veiksmų Ukrainoje ir jos kovą įvykdytos Krymo aneksijos.