mažvydas jastramskis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „mažvydas jastramskis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „mažvydas jastramskis“.
Politologas Mažvydas Jastramskis: šios 7 partijos kovos dėl mandatų, kitos – iškris
Seimo rinkimuose jau aiškėja pirmosios partijos, kurios kaunasi dėl mandatų skaičiaus. Tačiau politologas ragina neskubėti daryti išvadų ir taip pat įvardija, kurios partijos, tikėtina, nepateks į Seimą.
Politologas Mažvydas Jastramskis lrt televizijai teigė, kad rinkėjų aktyvumo tendencijos šiemet, palyginti su ankstesniais rinkimais, yra panašios.
M. Jastramskis sako, kad, paaiškėjus pirmiesiems rezultatams, išryškėjo ir pagrindinis partijų paveikslas.
Rėžė apie į EP išrinktą Gražulį: „Tai – visos Lietuvos fenomenas“
Rinkimų į Europos Parlamentą (EP) rezultatai sukėlė audrą – socialiniai tinklai tiesiog lūžta nuo reakcijų į Petro Gražulio patekimą į Briuselį.
Politologas Mažvydas Jastramskis teigia, kad nustebimas dėl W. Tomaszewskio ir P. Gražulio ir yra didžiausia EP rinkimų staigmena. Ekspertas paaiškina, kodėl šie Lietuvoje ne pačiu geriausiu žodžiu minimi politikai vis dėlto gavo mandatus į Briuselį.
Mažvydas Jastramskis: „Šių ir 2014 m. rinkimų pirmojo turo rezultatai yra neįtikėtinai panašūs“
Politologas Mažvydas Jastramskis teigia, kad šų ir 2014 m. prezidento rinkimų pirmojo turo rezultatai yra neįtikėtinai panašūs. Kodėl?
Primename, kad į antrą rinkimų turą pateko dabartinis šalies vadovas Gitanas Nausėda ir premjerė Ingrida Šimonytė.
Nors dauguma ekspertų šių metų rinkimus lygina su 2019-ųjų, kai į antrą turą irgi pateko G. Nausėda, su I. Šimonyte, anot M. Jastramskio, šie prezidento rinkimai yra stebėtinai panašūs į 2014-ųjų rinkimus dėl kelių priežasčių.
Blinkevičiūtė turi tris problemas, kurių negali išspręsti: burbėjimas ant Landsbergio visai nepadės
Visuomenės nuomonės apklausose Lietuvos socialdemokratų partija yra populiariausia politinė jėga, o socdemai jau viltingai laukia Seimo rinkimų bei tikisi, kad saldus ir gardus valdžios obuolys nukris į jų rankas. Istorija rodo, kad po konservatorių valdymo visuomenės nuotaikos iš tiesų krypsta į kairę, bet keletas faktorių signalizuoja prastas tendencijas – populiariausia partija gali būti nebūtinai pati įtakingiausia po rinkimų.
Ekspertai įvardijo, kas turėtų tapti Vilniaus meru: vienas kandidatas turi ryškų pliusą
Naujuoju sostinės meru turėtų tapti konservatorių atstovas Valdas Benkunskas, prognozuoja politikos ekspertai Mažvydas Jastramskis ir Vytautas Bruveris. Anot jų, nors šis kandidatas yra mažiau žinomas už Artūrą Zuoką, būtent tai ir gali tapti didžiausiu jo pliusu.
Jau sekmadienį bus renkami 34 savivaldybių merai – vyks antrasis rinkimų turas. Naktį arba ryte turėtų paaiškėti, kas taps naujuoju Vilniaus meru.
Į kovą čia stoja buvęs sostinės meras A. Zuokas ir dabartinis vicemeras V. Benkunskas.
Politologas įvertino Zuoko ir Benkunsko šansus antrajame ture: „Pažiūrėkime, kaip viskas pasikeitė“
Sekmadienį per visą Lietuvą praūžė pirmasis savivaldybių rinkimų turas, kuris ne tik daugeliui miestų pristatė būsimus merus, tačiau parodė ir tautiečių požiūrį į tam tikras partijas.
Koks jis ir ar bus bent nedidelė intriga Vilniuje, TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė politologas, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Mažvydas Jastramskis.
Rinkimų apžvalga: kas didžiausi laimėtojai ir pralaimėtojai?
Vieni sau kabina laimėtojų medalį, kiti jaučiasi gavę antausį. Tokios emocijos po savivaldos rinkimų pirmojo turo plūsta iš politinių partijų. Po pertraukos rinkimuose geriausiai sekėsi socialdemokratams, jie gavo daugiausia balsų.
Dviem debiutuojančioms partijoms – Laisvės partijai ir Skvernelio demokratams – rinkimai susiklostė skirtingai, laisviečiai neslepia tikėjęsi daugiau nei keleto gautų procentų palaikymo.
Daugiau nei 20 metų valdančiais merais džiaugiasi ne visi – dėl to kaltina pensininkus
Nauji kandidatai ir jų pažadai suvilioja ne visus rinkėjus. Nemaža dalis žmonių nekvaršina galvos ir renka vis tą patį merą. Pavyzdžiui, Pasvalio žmonės kito miesto vadovo beveik nėra matę. Ten 29 metus su pertraukomis mero kėdę šildo Gintautas Gegužinskas.
Ilgamečių merų yra ir daugiau, tačiau kol vienuose rajonuose jie kone dievinami, kituose peikiami, o dėl jų perrinkimo nepatenkintieji kaltina pensininkus.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Valdemaras Tomaševskis „koloradkių“ išsižadėti neketina: „Nuo šventojo simbolio niekas niekada neatsiribos“
Nors daugeliui ekspertų ir vilniečių rinkimų į sostinės merus favoritai aiškūs, iššūkį jiems metantys lengvai pasiduoti neketina. Iš viso norinčiųjų – net 16. Tačiau politologai sako, kad norėti yra viena, o galėti – visai kas kita.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Iš likusių kandidatų į Vilniaus mero kėdę geriausius rezultatus politologai prognozuoja Lenkų rinkimų akcijos pirmininkui Valdemarui Tomaševskiui.
„Esame kuklūs, bet jaučiame rinkėjų pasitikėjimą.
Politologas įvertino Matijošaičio galimybę tapti meru dar kartą: kartais tiek balsų negauna net diktatoriai
Savivaldos rinkimai artėja, o ryškiausi kandidatai jau vykdo rinkiminę kampaniją. Politologas įvertino, ar iš konservatorių partijos išmestas Mykolas Majauskas sujauks Tėvynės Sąjungos galimybes Vilniuje, taip pat ir tai, ar Kaune galima sulaukti politinės intrigos, vertinant tai, kad dabartinis Kauno meras Visvaldas Matijošaitis vis dar nenutraukė verslo ryšių Rusijoje.
REKLAMA
REKLAMA
Mykolo Majausko staigmena: sieks tapti Vilniaus meru
Iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pašalintas bei iš Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų pasitraukęs parlamentaras Mykolas Majauskas planuoja dalyvauti Vilniaus miesto mero rinkimuose savarankišku kandidatu. Apie tai portalui tv3.lt patvirtino pats politikas.
„Nusprendžiau kandidatuoti į Vilniaus merus kaip savarankiškas ir nepriklausomas kandidatas. Turiu idėjų, energijos ir noriu visas jėgas skirti svarbiam tikslui.
Vėgėlė lipa Nausėdai ant kulnų – politologas įvardijo, kas būtų pagrindiniai jo rinkėjai
Visuomenės nuomonės apklausose ant kulnų prezidentui Gitanui Nausėdai lipa advokatas Ignas Vėgėlė. Politologas Mažvydas Jastramskis sako, kad nenustebtų, jei nusprendęs kandidatuoti, šis patektų į antrą prezidento rinkimų etapą. Tačiau kas būtų pagrindiniai I. Vėgėlės rinkėjai?
Apie tai politologas kalbėjo TV3 žinių „Dienos komentare“.
Naujausios apklausos rodo, kad du populiariausi kandidatai į prezidentus šiandien būtų Gitanas Nausėda ir Ignas Vėgėlė.
Zuokas susikivirčijo su Jastramskiu: „Nustebino jūsų jautrumas“
Visos didžiosios partijos paskelbė savo kandidatus į Vilniaus merus. Pamatę kandidatų pavardes politologai ir politikos apžvalgininkai liko nustebę, kad partijos nesukūrė realios ir tinkamos alternatyvos buvusiam sostinės merui Artūrui Zuokui.
Tačiau politologas Mažvydas Jastramskis naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ išreiškė kitokią nuomonę ir susikirto su pačiu Artūru Zuoku.
Kaune atsirado kitas kandidatas Matijošaitis: Visvaldas Matijošaitis atsakė, ką apie tai galvoja
Nors dabartinis Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis nepaskelbė, ar sieks trečiosios kadencijos, ekspertai neabejoja, kad jis būtų perrinktas dar kartą. Tam anot jų, nesutrukdytų ir reputacijos krizė, kurią šiuo metu išgyvena V. Matijošaitis. Ekspertai taip pat pastebi, kad iš dabartinio Kauno vadovo balsų nugnybti galėtų potencialus Laisvės partijos kandidatas Marius Matijošaitis.
Net ir sumažėjus Matijošaičio populiarumui ekspertai mano, kad jis laimėtų: „Kai kurie diktatoriai tiek negauna“
Artėjant merų rinkimams tiek Vilnius, tiek Kaunas neriasi iš kailio, tačiau daugelį neramina klausimas, ar nepaisant Visvaldo Matijošaičio verslo sąsajų su Rusija, kauniečiai jį dar kartą nuspręs išrinkti meru.
Kaunas jau netrukus atvers baigtą renovuoti Dariaus ir Girėno stadioną, tačiau komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas ir politologas Mažvydas Jastramskis teigia, kad tai nėra kertinis aspektas, galintis padėti V. Matijošaičiui užsitarnauti kauniečių širdis.
DIENOS PJŪVIS. Kauno ir Vilniaus priešprieša: kokių dar kozirių be stadiono ir eglutės kainos oponentai ištrauks?
Artėjant merų rinkimams ryškėja nesibaigianti Kauno ir Vilniaus priešprieša. Pasirodžiusi informacija, kad dabartinis Vilniaus meras Remigijaus Šimašius Kalėdinei eglutei išleis ketvirtį milijono eurų sukėlė didžiulę pasipiktinimo bangą tiek tarp tautiečių, tiek tarp oponentų. Tuo metu Kaunas jau netrukus atvers baigtą renovuoti Dariaus ir Girėno stadioną, kol Vilnius dar tik ardo savojo griaučius. Negana to, prie pastarųjų atsirado ir Kauno stadiono reklama.
Politologai: Viktoro Uspaskicho pasitraukimas pakenks Darbo partijai
Europarlamentaro Viktoro Uspaskicho sprendimas trauktis iš Darbo partijos pirmininko pareigų pakenks šiai politinei jėgai, labiausiai žinomai būtent dėl savo ligšiolinio lyderio, teigia BNS kalbinti politikos ekspertai.
„Tai yra vieno žmogaus partija.
Mažvydas Jastramskis: jei viltis dėl pasaulio ateities egzistuoja, ją rasime demokratiškose šalyse
Politikos mokslų daktaras, VU TSPMI dėstytojas, populiarių straipsnių ir knygų autorius Mažvydas Jastramskis apie demokratiją ir jos svarbą svarsto ne tik su studentais universiteto auditorijose, bet ir viešai komentuodamas politinius procesus šalies gyvenime, rašoma pranešime spaudai.
Knygą apie prezidento instituciją Lietuvoje parašęs politologas sako, kad demokratija kaip valdymo forma yra itin daugialypis procesas, kuriame kiekvienas įžvelgia skirtingas naudas.
Nausėdai – ekspertų kritika: nemato logikos jo pasisakymuose
Ketvirtadienį prezidentas Gitanas Nausėda negailėjo kritikos strėlių Vyriausybei. Jis įtaria, kad vasarą vakcinavimo tempas galėjo būti sulėtintas tikslingai, bandant neleisti pasiekti prezidento užsibrėžto tikslo paskiepyti 70 proc. žmonių. Ekspertai teigia nematantys jokios logikos būtent tokiam prezidento pareiškimui.
„Mes praktiškai pražiopsojome, pramiegojome pirmą vasaros pusę, kai, nežinau dėl kokių sumetimų, buvo dirbtinai sulėtinti skiepijimosi tempai.
Covid-19 protrūkis Kelmės planų nekeičia: gyventojai kviečiami į miesto šventę
Kelmėje sparčiai plintant koronavirusui, specialistai baiminasi didesnio protrūkio. Tačiau šį savaitgalį Kelmėje vyks miesto šventė. Savivaldybė prašo žmonių į šventę registruotis, laikinasis meras tikisi geriausio, o politologai įžvelgia valdžios rinkiminį triuką.
Kelmės mieste dar praėjusią savaitę buvo nustatytas koronaviruso atvejis ligoninėje. Virusas jau pasiekė dvi miesto mokyklas, iš viso užsikrėtė per dešimt asmenų.
Valdžia į pažadus žiūri pro pirštus: pamiršo, ką žadėjo medikams ir pedagogams
Medikai, pedagogai ir dėstytojai – trys darbuotojų grupės, kurioms Vyriausybė žadėjo, jei ne aukso kalnus, tai bent gerokai oresnius uždarbius. Nesulaukę įgyvendintų pažadų, į streikus per metus leidosi ir pedagogai, ir sveikatos sistemos darbuotojai.
Siūlo naujovę prieš rinkimus – atsisakys vieno ribojimo
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) siūlo atsisakyti agitacijos ribojimo per rinkimus, grįžti prie dviejų dienų išankstinio balsavimo, nebereikalauti popierinių dokumentų, o bet kokį rinkėjų papirkimą pripažinti šiurkščiu pažeidimu.
Tokius įstatymų pakeitimus VRK siūlo savo veiklos ataskaitoje, įvertinusi trejų šiemet vykusių rinkimų – savivaldos, prezidento ir Europos Parlamento – praktiką.
Įvardijo, kuriam kandidatui gali būti palankus didelis aktyvumas Vilniuje
Sekmadienį vykusiuose prezidento rinkimuose didelis didmiesčių gyventojų aktyvumas gali būti palankus konservatorei Ingridai Šimonytei, sako BNS kalbinti politologai. „Įdomu, kaip atrodo Vilnius ir matau, kad Vilnius net aplenkė vidurkį, tai yra 60 procentų. Didmiesčiai ir ypač Vilnius, buvo labiau vis dėlto už I. Šimonytę – bent jau ką rodė sociologinės apklausos“, – BNS sakė Mykolo Romerio universiteto politologė Rima Urbonaitė.
Braižo naują schemą: kas nutiktų atsisakius 20 Seimo narių
Sprendžiant nutarimo dėl referendumo klausimą Seimo salėje aidėjo kaltinimai populizmu, priedanga rinkiminei kampanijai ir nerimas dėl grėsmės demokratijai. Parlamentarai mažai diskutavo, kaip šis sprendimas gali pakeisti jų rinkimo tvarką ar kasdienį Seimo darbą. Portalo tv3.lt kalbinti pašnekovai svarstė, kad kol kas klausimų daugiau nei atsakymų, o galimos žalos daugiau nei naudos.
Pirmas išbandymas skilusiems socdemams: atlaikė tik vieni
Nors politologai šiųmečius savivaldos rinkimus vadina rinkimais be nugalėtojo, laimėtojais save laiko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP). Nacionaliniuose reitinguose nežibanti partija pagal savivaldos rinkimų rezultatus pelnė trečią vietą. Tuo metu nuo LSDP atskilusių „socdarbiečių“ nežiba ne tik reitingai, bet ir pasiekimai rinkimuose.
Kirkilas įvertino „socdarbiečių“ fiasko: prieš mus buvo nukreipta propaganda
Per savivaldos rinkimus Lietuvos socialdemokratų darbo partijos patirtą fiasko partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas aiškina laiko ir lėšų trūkumu bei politinių oponentų trukdžiais. Nepaisant to, G. Kirkilas mano, kad tai buvo neblogas partijos debiutas. Nuo socialdemokratų atskilusi Lietuvos socialdemokratų darbo partija surinko 1,67 proc. balsų. Partija įsikūrė 2018 m. balandį po to, kai dalis Lietuvos socialdemokratų partijos senbuvių atskilo.
Uspaskichas tikisi Darbo partijos sėkmės Seimo rinkimuose
Nors savivaldos rinkimuose Darbo partija pasirodė silpnai, partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas tikisi sėkmės kitąmet vyksiančiuose Seimo rinkimuose. Darbo partija per šiuos rinkimus gavo 5,1 proc. balsų. Planuoja patekti į Seimą Nepaisant silpno partijos pasirodymo rinkimuose, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas mano, kad partijai pavyks sėkmingai pasirodyti 2020 m. vyksiančiuose Seimo rinkimuose.
Palucko pareiškimas po rinkimų: įrodėme, kad socialdemokratai neskilo
Šiųmečiai savivaldos rinkimai parodė, kad Lietuvos socialdemokratų partija vis dar turi didelį rinkėjų palaikymą, tačiau teks stipriau pasidarbuoti didmiesčiuose, pažymi partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Be to, anot pirmininko, šie rinkimai parodo, kad socialdemokratai nei skilo, nei išsivaikščiojo, kaip teigė skeptikai. Už Lietuvos socialdemokratų partijos sąrašus balsavo 13,26 proc. rinkėjų. Parama partijai krito, per 2015 m. rinkimus LSDP gavo 20 proc. balsų.
Gabrielius Landsbergis – apie konservatorių triumfą rinkimuose
Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai savivaldos rinkimuose iškovotus mandatus laiko „kuklia“ pergale ir džiaugiasi, kad šįkart partijai pavyko įsitvirtinti mažesniuose miestuose ir tapti „žmonių partija“. Savivaldos rinkimuose balsuojant už kandidatų sąrašus iš partijų didžiausią pasitikėjimą užsitikrino Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Konservatoriai surinko 16,02 proc. balsų. Panašus rezultatas fiksuotas ir per praėjusius rinkimus – 15 proc. balsų.
Karbauskis apie valstiečių nesėkmę: negavome tų balsų, kuriuos gaudavome
Visai neseniai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis užtikrintai kalbėjo, kad partijai pavyks laimėti visus trejus artėjančius rinkimus. Vis dėlto valstiečiai savivaldos rinkimuose liko ketvirti, bet partijos pirmininkas to nelaiko pralaimėjimu. Savivaldos rinkimuose balsuojant už kandidatų sąrašus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) surinko 11,15 proc. balsų. Parama partijai išaugo – 2015 m. LVŽS surinko 7 proc. balsų.
Lietuvos rinkėjų fenomenas: rinkimų baigtį lemia keistas įprotis
Nesvarbu, rinkimai artėja ar iki jų liko pora metų, visuomenės nuomonės tyrimo kompanijos atlieka rinkėjų apklausas apie jų numylėtinius politikoje, o žurnalistai kartu su politologais vis bando nuspėti rinkimų baigtį.
Mokslininkai atskleidė, kam Lietuvoje Rusijos propaganda kerta skaudžiausiai
Informacinis karas – vienas didžiausių iššūkių šalies nacionaliniam saugumui, ypač, kai geopolitinė situacija nėra rami. Siūlydami būdus stiprinti Lietuvos atsparumą Rusijos propagandai, Seime susibūrė akademikai, Vyriausybės atstovai ir parlamentarai. Kovoje su propaganda numatoma pasitelkti švietimą ir kultūrą.
Naujausi reitingai: į Seimą patektų dar viena partija
Parlamentaro Naglio Puteikio vadovaujama Lietuvos centro partija peržengtų į Seimą patekti reikalingų 5 proc. balsų barjerą, jeigu rinkimai vyktų kitą sekmadienį, rodo pirmadienį paskelbta portalo delfi.lt užsakymu atlikta apklausa. Jos duomenimis, spalį 5,4 proc. žmonių balsuotų už centristus. Statistiškai šis pokytis nėra reikšmingas, nes rugsėjo mėnesį už Lietuvos centro partiją pasisakė 3,9 proc. respondentų, o tyrimo rezultatų paklaida siekia 3,1 procentų.
Politologas: G.Paluckui bus sunku vadovauti socialdemokratams
Socialdemokratų partijos pirmininko rinkimus laimėjusio Gintauto Palucko lauks daug iššūkių, sako politologas Mažvydas Jastramskis. „G.Paluckui bus sunku, ypač po rinkimų, kuriuose pagrindinis sprendimų priėmėjų isteblišmentas buvo prieš jį“, - BNS šeštadienį sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas M.Jastramskis.
Politologas: valstiečiai kol kas nėra iššvaistę pasitikėjimo kredito
Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga išlieka populiariausia partija Lietuvoje - jei Seimo rinkimai vyktų ateinantį sekmadienį, už ją balsuotų 29 proc. šalies gyventojų, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu rinkos tyrimų kompanijos RAIT atlikta apklausa. Perpus mažiau – 14 procentų respondentų – rinktųsi opozicinę Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus, 9 procentai – Lietuvos socialdemokratų sąjungą. Už Liberalų sąjūdį balsuotų 7 procentai respondentų.
Politologas: atviruose rinkimuose konservatoriai turės įvesti saugiklius
Rengti atvirus partijos pirmininko ir kandidatų į kitus svarbius postus rinkimus nusprendę konservatoriai turės įvesti saugiklius, mano politologas Mažvydas Jastramskis. „Jie tikriausiai darys kažkokius saugiklius, kad bet kas nepribalsuotų. Jeigu taip paprastai leistų balsuoti, išeitų, kad visa Socialdemokratų partija, kuri turi daugiau narių nei yra pas konservatorius, galėtų išsirinkti pirmininką.
Savivaldybėms gresia vis didesnis valdžios susiskaldymas
Savivaldoje tikriausiai daugės atvejų, kai išrinkti merai nebeturės tarybos daugumos palaikymo, sako BNS kalbinti politologai. „Nematyčiau, kad tai yra kokia nors nauja tendencija, kad vietos savivalda pateko į nestabilumo ruožą: atskirose savivaldybėse tokių atvejų, kai koalicija performuojama yra ir bus, bus savivaldybių, kur merai neturės daugumos paramos taryboje.
Konservatorių pralaimėjimą Kaune lėmė vienos oponuojančios jėgos iškilimas
Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų pralaimėjimą Kaune, ilgą laiką laikytame konservatoriams ištikimu miestu, nulėmė vienos jiems oponuojančios jėgos iškilimas, mano BNS kalbinti politologai. „Anksčiau buvo oponentų gana išsklaidytos jėgos ir tiek praėję savivaldos rinkimai, tiek šie buvo tokie, kur alternatyva susikoncentravo ties viena partija“, – sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Mažvydas Jastramskis.
Mažvydas Jastramskis: dėliojant koalicijas verta prisiminti, ko nori prezidentūra
Prezidentūra nori valdžios kaitos - kad iš buvusios vyriausybės neliktų nė vienos partijos, sako Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Mažvydas Jastramskis. Tačiau jis pripažįsta, kad prezidentės vaidmuo dabar formuojant koalicijas yra pamirštamas. „Įdomu, kad tai yra pamirštama. Mes dabar dėliojame tas koalicijas, kalbėdami apie lyderius, pamiršdami, ko prezidentūra nori“, - LRT laidai „Savaitė“ pareiškė M.Jastramskis.
Politologas: ant Darbo partijos kritęs šešėlis nešvelnina liberalų krizės
Politologas Mažvydas Jastramskis sako, kad korupcijos tyrime įtarimų šešėlis kritęs ant Darbo partijos nešvelnina Liberalų sąjūdžio krizės. Teisėsauga tiria įtarimus, kad koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis galėjo duoti kyšius. Prieš kelias savaites teisėsauga paskelbė, kad kyšį galėjo paimti dabar jau buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas ir parlamentaras Eligijus Masiulis, o pirmadienį prokuratūra pranešė, kad kyšį galėjo paimti ir Seimo narys „darbietis“ Vytautas Gapšys.
Liberalams gali tekti pamiršti svajones apie premjero postą
Įtarimai Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui šimtatūkstantinio kyšio paėmimu gerokai sudrebino Lietuvos visuomenę. Žmonės gūžčioja pečiais: negi iš tikrųjų šalyje nėra partijos, kurios politikai nesusitepę? Iki šiol balsavę už Liberalų sąjūdį, dabar žmonės jau abejoja, ar taip elgsis ir per artimiausius rinkimus rudenį. Tuo metu pačiai partijai bėdos po vieną nevaikšto. Politologų teigimu, suprastės ne tik rinkimų rezultatai, bet ir partijoje gali užvirti rietenos dėl valdžios.
Politologas: žinia apie kyšį Eligijui Masiuliui – rinkiminė „bomba“ liberalams
Žinia apie tai, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba tiria įtarimus apie Liberalų sąjūdžio lyderiui Eligijui Masiuliui duotą kyšį yra tikra „bomba“ liberalams priešrinkiminiu laikotarpiu, BNS sakė politologas Mažvydas Jastramskis. „Manau, kad žinia vienareikšmiškai jiems yra prastoka – ir ne tik dėl tos žinios krūvio, kad yra ikiteisminis tyrimas pradėtas, bet ir dėl to, kada ji paskelbta: iki vasaros žmonės dar domisi politika ir po to tas susidomėjimas prieš rugsėjį padidės.
M.Jastramskis abejoja, ar S.Skvernelio populiarumo atotrūkis nuo prezidentės ir premjero yra kokybiškai tvarus
Vidaus reikalų ministrui Sauliui Skverneliui populiarumu pralenkus prezidentę Dalią Grybauskaitę ir premjerą Algirdą Butkevičių, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Mažvydas Jastramskis suabejojo, ar ministro reitingų atotrūkis kokybiškai tvarus. Jis prognozuoja, kad ateityje S.Skvernelio tikrasis populiarumas paaiškės jam tapus „tikru politiku“, o tada reitingai gali ir nusmukti.
Politologas: Rimantės Šalaševičiūtės istorija nesumažins socialdemokratų populiarumo
Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės istorija neturėtų sumažinti socialdemokratų populiarumo, sako politologas Mažvydas Jastramskis. „Kadangi buvo sureaguota greitai, premjeras iš karto pasakė, kad ministrė atsistatydintų, nebuvo ilgo stumdymosi, todėl įvaizdžio prasme partija greitai išsprendė problemą“, - BNS penktadienį sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas.
Politologas: Viktoras Uspaskichas iš partijos traukiasi, nes tikisi palankesnio sprendimo byloje
Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas traukiasi iš partijos, nes tikisi palankesnio sprendimo „juodosios buhalterijos“ byloje, sako politologas Mažvydas Jastramskis. „Tai yra tam tikras žaidimas tikintis, kad tas nuosprendis bus švelnesnis. (...) Čia yra akivaizdžiai demonstruojama, kad aš sudedu ginklus, ir aš nebedarysiu problemų, ir išeisiu pro galines duris“, - BNS penktadienį sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto lektorius M.Jastramskis.
Kur smigs aštrios Dalios Grybauskaitės kritikos strėlės per metinį pranešimą?
Ketvirtadienį Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė Seime skaitys jau šeštąjį savo metinį pranešimą. „Atsižvelgiant į tarptautinį kontekstą ir į tai, kad Lietuvoje viena iš esminių Prezidento kompetencijų yra užsienio politika, kurią vykdo kartu su Vyriausybe, tai pranešime nemažas dėmesys turėtų būti skiriamas Ukrainos reikalams ir Lietuvos nacionalinio saugumo klausimams“, - sako politologas Mažvydas Jastramskis.
Politologas: švietimo ir mokslo ministrės paskyrimas – „toleruotinas blogis“
Prezidentės vieši pasisakymai apie Darbo partiją rodo, kad šalies vadovė greičiausiai ne itin mėgsta šią partiją. Tam pritaria ir politologas Mažvydas Jastramskis.
Politologas Mažvydas Jastramskis: nemanau, kad Valentinas Mazuronis pakels Darbo partijos reitingus
Buvusio „tvarkiečio“ europarlamentaro Valentino Mazuronio išrinkimas Darbo partijos pirmininku vargiai padidins šios partijos populiarumą, BNS sako politologas. „Skeptiškai vertinčiau galimybę, kad iš karto Darbo partija pasidarys populiaresnė.
Politologas: neįsivaizduoju, kaip dirbs nepartiniai merai
Politologai prognozuoja sunkų darbą nepartiniams merams. Anot politikos ekspertų, partijos savivaldos rinkimuose šiek tiek užleido pozicijas, ir tai atsilieps kitąmet vyksiantiems Seimo rinkimams. „Maždaug yra 15 savivaldybių, kur taryboje daugumą laimėjusi partija yra kitokia nei rinkimus laimėjęs meras. Praktiškai neįsivaizduoju, kaip būtų galima normaliai dirbti Panevėžyje, Šiauliuose, tame pačiame Kaune.
Politologai: Remigijaus Šimašiaus sėkmė gali būti svarbi kitų metų Seimo rinkimuose
Vilniaus miesto meru išrinkto Remigijaus Šimašiaus veikla gali turėti didelę įtaką miestuose savo pozicijas sutvirtinusio Liberalų sąjūdžio rezultatams kitąmet vyksiančiuose Seimo rinkimuose, teigia politikos ekspertai. „Tai, kaip R.Šimašius tvarkysis mero poste, prisidės prie Liberalų sąjūdžio rezultatų 2016 Seimo rinkimuose“, - BNS pirmadienio naktį sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Mažvydas Jastramskis.