klaidos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „klaidos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „klaidos“.

Padarykite tai prieš miegą: užmigsite turbo greičiu

Naujieji metai – puiki proga pradėti rūpintis savo sveikata ir gera savijauta. Dažnai pasižadame daugiau dėmesio skirti sportui, mitybai ar emocinei gerovei, tačiau kaip šiuos pažadus iš tiesų įgyvendinti? Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Virgilija Bečelytė dalinasi šešiomis sveikatingumo taisyklėmis, kurios 2025-aisiais metais padės labiau rūpintis savimi, rašoma pranešime spaudai.
2025-01-02

Jokiu būdu nepirkite tokios dantų pastos: kiti apie grėsmes net nežino

Neretai pabuvus vėsumoje ar truputį pašalus skundžiamasi ir danties dilgčiojimu bei padidėjusiu dantų jautrumu, į kurį dažnas numoja ranka visą kaltę suversdamas peršalimui. Specialistės atskleidė, kad pagrindinė dantų jautrumo priežastis – nusidėvėjęs emalis. Jos pasidalijo dantų priežiūros patarimais bei įvardijo pagrindines klaidas, kurias daugelis darome nė nepagalvodami apie pasekmes, rašoma pranešime spaudai.
2024-12-19

Pamatę, kokie lietuviai grįžta po gydymo Turkijoje, kraupsta net medikai: dantis atsineša rankose

Lietuviai vis dažniau atranda Turkiją bei kitas šalis ne tik kaip vietą poilsinėms kelionėms, bet ir pigesnėms medicinos paslaugoms. Viena iš populiariausių gydymo sričių, kurią lietuviai renkasi Turkijoje – dantų gydymas. Skaičiuojama, kad turistų iš Lietuvos 2021 m. Turkijoje buvo 114 tūkstančių, o 2022 m. – jau 270 tūkst. Svarbią vietą šioje statistikoje užima ir keliaujantys medicinos tikslais. „Baltijos implantologijos centro“ vyr.
2024-10-21

Planuojate imti paskolą? Šiukštu nedarykite šių klaidų

Imant paskolą svarbu ne tik įvertinti savo finansinius poreikius, bet ir kruopščiai išanalizuoti visus paskolos aspektus, kad būtų išvengta galimų problemų ateityje. Apskritai paskola internetu yra apipinta įvairiomis sąlygomis, kurios gali padėti išsigryninti – ko jums reikia ir kaip tai gauti. Nepakankamas kredito įvertinimas Vartojimo paskolos sudaro apie 20 % visų kreditų portfelio. Vidutinė vartojimo paskolos suma yra apie 2000-5000 eurų, priklausomai nuo paskolos tipo ir tikslų.
2024-09-23

Nekartokite šių klaidų duše: oda jums padėkos

Norėdami turėti sveiką odą, prauskitės duše kartą per dieną, venkite per daug karšto vandens ir nenaudokite plaušinių. Odos ekspertė atskleidė, kad žmonės, prausdamiesi duše daro daug klaidų – pamiršta išsiplauti ausis, kojas ar tarpupirščius ir naudoja per daug priemonių. Gydytoja dermatologė Alia Ahmed paaiškino, kaip praustis po dušu, kad oda būtų sveikesnė ir geriau atrodytų, rašo express.co.uk.
2023-12-27

Šiukštu nelaikykite prezervatyvų piniginėje: paaiškino, kodėl

Prezervatyvų naudojimas yra labai svarbi lytiškai plintančių infekcijų ir neplanuoto nėštumo prevencijos dalis, todėl įsitikinkite, kad juos naudojate tinkamai. Jei nesate su ilgalaikiu partneriu ir reguliariai nesitikrinate sveikatos, prezervatyvai paprastai yra geriausia priemonė, apsauganti nuo lytiškai plintančių ligų plitimo. Atsižvelgdama į tai, „Condoms UK“ išskyrė dažniausiai pasitaikančias klaidas, kurias daro žmonės, kurie naudojasi prezervatyvais, rašo dailystar.co.uk.
2023-11-01

Automechanikas įspėja nekartoti 3 klaidų: padės sutaupyti

Žinomas automobilių mechanikas išvardijo tris paprastus būdus, kaip sumažinti degalų sąnaudas. Šiukštu nekartokite šių klaidų, jei norite sutaupyti. Patyręs automobilių mechanikas įspėja vairuotojus, kad jie nekartotų trijų dažnai daromų klaidų, nes jos net dvigubai padidina sudeginamo kuro kiekį. Pasak daugiau nei 55 metų patirtį turinčio automechaniko Scotty Kilmerio, jei vairuotojai nori sutaupyti pinigų degalams, pirmiausia reikėtų pasirūpinti padangų slėgiu ir prižiūrėti oro filtrą.
2023-10-30

Atskleidė, kiek ir kada duoti vaikams pinigų: kiti elgiasi neteisingai

Vis daugiau tėvų susiduria su ne visada lengvu klausimu – kiek pinigų derėtų duoti vaikams ir kaip juos išmokyti protingai elgtis su savo turimomis santaupomis. Apie tai, kiek pinigų skirti įvairaus amžiaus vaikams, su kokiais sunkumais dažniausiai susiduria tėvai, tv3.lt portalui pasakoja vaikų psichologė Aušra Kazlienė.
2023-10-22

Kreipiasi į Lietuvos grybautojus: privalote tai žinoti

Rugpjūtį dažnas grybautojas savaitgalį leidžia miške ir nors čia vienu didžiausių pavojų gali tapti erkių įsisiurbimai, apsinuodijimų grybais rizikos taip pat nevertėtų pamiršti. Statistika rodo, kad apsinuodijimai netinkamai parinktais ar apdorotais grybais yra retesni nei alkoholiu ar vaistais, tačiau tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Vaistininkai ir toksikologai įspėja, kad grybauti ir vėliau apdoroti laimikį reikėtų itin atidžiai, antraip galima nemenkai sau pakenkti.
2023-08-09

Nekartokite šių pomidorų auginimo klaidų: liksite be derliaus

Auginti pomidorus gali būti labai naudinga dėl gausaus derliaus. Tačiau, pasak eksperto, reikėtų vengti kelių įprastų klaidų. Pomidorai būna įvairių rūšių, kurių kiekvienas turi savo ypatybes ir paskirtį, o tai reiškia, kad jiems reikės skirtingos priežiūros. „Svarbu pasirinkti pomidorų veislę, kuri atitiktų jūsų klimatą, turimą erdvę ir asmeninį skonį, – aiškino pomidorų ekspertas Joshas Novellas.
2023-05-29
REKLAMA
REKLAMA

Po choatiškų rinkimų prakalbo VRK vadovė: neatmeta galimybės trauktis

Seimo opozicija pasikvietė VRK vadovę Jolantą Petkevičienę ir du jos pavaduotojus pasiaiškinti, kodėl rinkimų metu VRK veikla buvo tokia chaotiška, kodėl padaryta klaidų. VRK vadovė sakė, kad choaso išties būta. Jos manymu nemažai sutrikimų kėlė tai, kad rinkimai buvo pirmą kartą organizuojami pagal naują Rinkimų kodeksą.  Ji ir jos pavaduotojai tikino, kad VRK intensyviai svarsto, kaip būtų galima tobulinti procesą, kad sutrikimai per kitus rinkimus nesikartotų.

Jokiu būdu nedarykite šių antibiotikų vartojimo klaidų: galite sau pakenkti

Vieni galvoja, kad šie vaistai išgydo kone visas ligas, kiti – jų bijo ir vengia vartoti, net kai būtina. Kai kuriais atvejais šie vaistai gyvybiškai svarbūs, o neretai ir pridarantys papildomų sveikatos problemų. Taip apie antibiotikus kalba mokslų daktarė, vaikų gydytoja Indrė Plėštytė-Būtienė. Šiuos vaistus iki šiol gaubia daugybė mitų, todėl gydytoja sudėliojo pagrindinius akcentus, ką apie šiuos medikamentus svarbu žinoti kiekvienam, o ypač vaikus auginantiems tėvams.
2023-03-14

Ukrainiečiai kovoja daug gudriau nei visi galvoja: aiškėja kontratakos planas

Karas Ukrainoje žengia į naują ir pavojingą etapą, kurio baigtis gali būti lemtinga ne tik Ukrainai, bet ir aplinkinėms šalims. Gynybos ir politikos ekspertai sako, kad Ukrainos karas jau davė neįkainojamų pamokų, kurias Lietuva privalo išmokti. Tie patys ekspertai tikina, kad nereikia aklai pasitikėti kolektyviniu atgrasymu, bet reikia kasdien dėl to dirbti. Nieko, pasak jų, nėra garantuoto, todėl privalu būti budriems.

Dainius Žalimas įvardijo esminę Vakarų klaidą: „Nuo to prasidėjo Putino režimas“

Rusijos plataus masto karo prieš Ukrainą metinių proga kyla klausimas: ar šis karas negali baigtis taip, kaip baigėsi 2014 m. Rusijos įvykdyta dalies Ukrainos okupacija? Vakarai tada pademonstravo susirūpinimą, bet prisitaikė prie to, kas įvyko, nors tarptautinė teisė buvo sutrypta.  Į šį klausimą TV3 žinių „Dienos komentare“ atsakė tarptautinės teisės ekspertas Dainius Žalimas.

Tiesioginiame eteryje užfiksavo vedėjo klaidą: teko nedelsiant atsiprašyti

Richardas Madeley, „Good Morning Britain“ laidos vedėjas, buvo priverstas atsiprašyti atlikėjo Sam Smith, kai vesdamas laidą pavartojo netinkamą įvardį, kalbėdamas apie atlikėją. R. Medeley ir jo kolegė Susanna Reid aptarinėjo naują dainininko dainos „I’m Not Here To Make Friends“ vaizdo klipą, kai R. Medeley per klaidą pavartojo neteisingą įvardį.
2023-01-31

Įspėja nekartoti šių klaidų naudojant dantų siūlą: sau tik pakenksite

Tikriausiai šį rytą skyrėte laiko odos priežiūrai ir plaukams. O kaip su dantų priežiūros rutina? Daugelis mano, kad jiems sekasi puikiai, jei pavyksta išsivalyti dantis du kartus per dieną. Vienas ekspertas teigė, kad tarpdančių siūlo naudojimas dažnai pamirštamas kaip „papildomas dalykas“, o tie, kurie tam skiria laiko, tikriausiai naudoja jį netinkamai. Odontologas Kailesh Solanki iš Mančesterio paragino žmones siūlu nevalyti tarpdančių energingai ir grubiai.
2023-01-18

Pasakė, kada reikia nupuošti mirusio žmogaus kapą: žinoti verta visiems

Dažnas po artimojo laidotuvių pasiklysta tarp papročių bei religinių nuostatų ir nežino, kaip tvarkyti kapus, kaip juos prižiūrėti. Neretai iš nežinojimo padaromos tam tikros klaidos, pavyzdžiui, per anksti nurenkamos žvakės arba gėlės. Apie tai, kokių tradicijų reikėtų laikytis mirus artimąjam ir kaip prižiūrėti kapus, naujienų portalui tv3.lt papasakojo atsisveikinimų namų Kaune „Rekviem“ administracijos vadovė Karolina Jancevičiūtė. Savo ruožtu Šv.
180 2023-01-13

Įspėja nekartoti šių klaidų einant pas odontologą: prisidarysite sau gėdos

Odontologas atskleidė paprastas ir įprastas klaidas, kurias žmonės daro prieš ir po apsilankymo pas odontologą, taip pat pataria, kokio maisto ir gėrimų turėtumėte vengti. Odontologijos klinikos „Impress“ vyriausiasis ortodontas Khaled Kasem papasakojo, ką turėtumėte padaryti prieš apsilankydami pas odontologą ir ko neturėtumėte daryti po vizito. Jis pataria prieš vizitą pas odontologą išsivalyti dantis.
2022-12-19

Šiukštu nekartokite šių klaidų geriant vaistus: sau tik pakenksite

Tablečių sutrynimas prieš jas vartojant, negaliojančių vaistų vartojimas vien dėl nepakitusios išvaizdos ar piknaudžiavimas antibiotikais. „Eurovaistinės“ farmacininkė Jovita Aleknienė pasakoja, kad neteisingas vaistų naudojimas gali pridaryti daugiau žalos nei naudos – nuo alerginių reakcijų, poveikio nepajautimo iki atsparumo antibiotikams, kai šių labiausiai reikia. Pasitikrinkite savo žinias, ar nedarote kurios nors iš 7 dažniausiai pasitaikančių savigydos klaidų.
2022-11-21

Iškritus sniegui šiukštu nekartokite šių klaidų: įspėja visus

Pirmasis sniegas kasmet iškrenta netikėtai. Dar ne visi būname pasiruošę tinkamą avalynę ar rūbus, o ką kalbėti apie pirštines. Ypač prasidedant savaitgaliui vaikai gali skubėti laukan pažaisti su sniegu, o suaugusieji rytus pasitikti plikomis rankomis nukasant sniegą nuo automobilių. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė dalinasi paprastais patarimais, kaip greičiau sušildyti savo rankas ir kojas.
2022-11-18

Pas šį Lietuvos chirurgą pakliūti nori ne vienas: įvertino ir prezidentas Nausėda

42-eji metai. Tiek chirurgas Rimvydas Tumas dirba medicinos srityje ir sako niekada nesuabejojęs šiuo pasirinkimu. Per tiek metų Panevėžio respublikinės ligoninės chirurgas R.Tumas geriau nei kas kitas pamatė, kaip keičiasi medicina, o greta to išgyveno ir sunkiausią visos Lietuvos bei pasaulio košmarą – Covid19 pandemiją. Apie tai, kas padeda nepalūžti sunkiomis akimirkomis ir kas labiausiai erzina kasdienybėje, naujienų portalui tv3.lt papasakojo ilgametis gydytojas.
2022-11-09

Leidėjai teigia neradę klaidų savo vadovėliuose, sutarta konsultuotis leidžiant naujus

Leidėjai teigia neradę klaidų savo vadovėliuose, su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) sutarta konsultuotis leidžiant naujas mokymo priemones. Kaip pranešė ministerija, antradienį vykusiame jau antrajame ministrės Jurgitos Šiugždinienės susitikime su edukacinių leidinių leidėjais šie patikino neradę netinkamo turinio. „Šiandien leidyklų atstovai patvirtino, jog daugiau tokių klaidų leidiniuose nerado.
Aktualijos 2022-10-04

Šios kiaušinienės gudrybės nežino daugelis: išeina tobula

Pasirodo, jei norite, kad kiaušinienė būtų itin puri, būtina ją kepti teisingai. Klasikinė kiaušinienė yra daugelio Didžiosios Britanijos namų ūkių mėgstamas pasirinkimas, nes ji labai greitai paruošiama ir labai skani. Tačiau yra slaptas ingredientas, jei norite, kad kiaušinienė būtų dar geresnė, rašo dailystar.co.uk. Anot tinklaraščio „FirstForWomen“, jei į kiaušinius įpilsite citrinos sulčių, tikrai pakelsite ją į kitą lygį.
2022-09-14

Įspėja visus: per karščius jokiu būdu nekartokite šių klaidų

Besibaigiant vasarai plūstelėję karščiai išvargino ne vieną ir privertė ieškoti įvairių būdų atsivėsinti. Deja, neretai pasirenkamos priemonės tik dar labiau išsekina organizmą ir padaro įtaką balso netekimui, staiga užklupusiam gerklės skausmui ar slogai. BENU vaistinės ekspertė Laura Mockutė dalijasi patarimais, kaip atvėsinti įkaitusį kūną ir paaiškina apie perkaitimo sukeliamų pavojų.
2022-08-25

Sutaupykite pinigų naudodami ventiliatorių: štai, ką reikia padaryti

Didėjant energijos kainoms, sunkumų patiriantys namų ūkiai turėtų būti atsargūs ir per ilgai nelaikyti įjungto ventiliatoriaus. Bet jei jums reikia naudoti ventiliatorių ilgą laiką, pavyzdžiui, naktį, yra būdų sumažinti išlaidas. „The Sun” portalas pasidomėjo, kokias klaidas žmonės padaro dažniausiai, kai naudojasi ventiliatoriumi, kad jų nebedarytumėte ir jūsų sąskaitos nešoktų į viršų dėl karšto oro, rašo thesun.co.uk.
2022-08-12

Ekspertas apie Vyriausybės komunikaciją: kaip studentas – pasigyrė, bet egzamino neišlaikė

Prieš kelias dienas Lietuva iš Briuselio gavo nesmagių žinių dėl sankcionuojamų prekių tranzito į Kaliningradą. Premjerė Ingrida Šimonytė nedžiugiai pakomentavusi šį sprendimą pasakė, kad Lietuva vykdys tai, ką paliepė Briuselis. Tiesa, plačiau komentuoti, aiškintis ar bent jau atskleisti daugiau detalių apie šį sprendimą Vyriausybės vadovė nepanoro.

Įspėja sergančius širdies ligomis: šios klaidos gali tapti nuosprendžiu

Karščiai vargina ir sveikus žmones, tačiau sergantiems lėtinėmis, širdies bei kraujagyslių ligomis aukšta oro temperatūra gali būti pražūtinga. Pasak Lietuvos kardiologų draugijos prezidentės prof. Jelenos Čelutkienės, esant karščio bangoms, paprastai išauga tiek širdies įvykių, tiek ir mirčių nuo jų skaičiai. „Karščiai pavojingi dėl daugelio veiksnių. Svarbiausias yra poveikis organizmo skysčių balansui – per karščius padidėja prakaitavimas, vadinasi, ir skysčių netekimas per odą.
2022-07-01

Įspėja dėl populiaraus įpročio prie vandens: gali baigtis labai skaudžiai

Vasara jau čia, o kartu ir atostogos. Laukiame atostogų, kad įdegtume, o kartais bandome palaikyti įdegį ir eidami į soliariumus. Ir nors ilgas gulėjimas po saule mums atrodo puikus būdas gražinti savo išvaizdą, galime ir nesusimąstyti apie pavojus. Dermatovenerologė prof. dr Matilda Bylaitė-Bučinskienė perspėja – deginimasis gali parodyti savo bjauriąją pusę ir po 20 metų. Pasak dermatovenerologės, deginimasis kaip būtinybė atsirado ne taip seniai.
2022-06-11

Jokiu būdu nedarykite to lėktuve: tik prisidarysite sau gėdos

Skrydžių palydovė pasidalino keturiais pagrindiniais dalykais, kurių, jos nuomone, keleiviai niekada neturėtų daryti lėktuve. Deanna Castro, stiuardesė, turinti 16 metų darbo stažą, pasidalijo klaidomis, kurias daugelis iš mūsų daro lėktuve, rašo mirror.co.uk. Neužstokite praėjimo Ji pažymėjo, kad vienas iš draudžiamų veiksmų paprastai įvyksta tik įlipus į lėktuvą. Deanna pasakojo: „Įlipus mandagu neužstoti praėjimo ir leisti praeiti už jūsų laukiančius keleivius.
2022-06-08

Šefas Ramzis įspėja: nekartokite šių ryžių virimo klaidų

Išvirti ryžius gali būti gana sudėtinga, ir atrodo, kad dažnai ne visai pavyksta. Nepakankamas ar per ilgas virimas, prisvilęs puodas ar netinkamai parinktas ryžių kiekis ‒ tai dažnos problemos. Laimei, virtuvės šefas Gordonas Ramsay pasidalino savo patarimais, kaip pasigaminti „lengvus, purius ir skanius“ ryžius vaizdo įraše, kuris sulaukė beveik keturių milijonų peržiūrų.
2022-05-05

Prie stalo nekartokite šių klaidų: sugadins šventes

Šventinis, įvairiausiais patiekalais nukrautas stalas ir aplink jį susėdę artimiausi šeimos nariai – neatsiejama šv. Velykų tradicija. „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas aiškina, kokių taisyklių ruošdamas maistą ir sėdėdamas prie stalo turėtų laikytis kiekvienas, kad šventės džiaugsmo netemdytų pasireiškusios virškinimo problemos ar bakterinės infekcijos.
2022-04-15

Įspėja dėl padangų keitimo: privalu žinoti 3 taisykles

Artėjant žieminių padangų į vasarines keitimo sezonui, dalinamės patarimais, kaip vairuotojams išlikti draugiškiems aplinkai. Lietuvoje registruota daugiau kaip 1,6 mln. lengvųjų (M1 klasės) automobilių ir beveik visi jie rieda šalies keliais. Įprastai padangos, priklausomai nuo jų kokybės, tarnauja keturis sezonus, o keičiamos dukart per metus. Kelių eismo taisyklės numato prievolę žiemines padangas pasikeisti į vasarines nuo balandžio 1 dienos iki balandžio 10-osios.
2022-03-31

Visą laiką vazeliną naudojote neteisingai: beveik visi daro 1 klaidą

Šaltais žiemos mėnesiais tikrai reikia patepti lūpas vazelinu ar kitu drėkinamuoju produktu, kad jos neišsausėtų ir nesutrūkinėtų. Ir nors oficialiai jau atėjo pavasaris, dar sulauksime vėsių dienų, todėl visada turėkite su savimi lūpų balzamą.
2022-03-22

Daugelis makaronus ruošia neteisingai: štai, kokių klaidų nekartokite

„Gyvenimas yra magijos ir makaronų derinys“ – tai legendinio italų kino režisieriaus Federico Fellini žodžiai. Ir iš tiesų, italams makaronai reiškia kur kas daugiau nei įprastą maisto produktą, o geriausi virtuvės šefai ypač vertina jų paprastumą ir kulinarinį potencialą. Makaronus mėgsta daugelis – jie nesudėtingai pagaminami, o paskaninti juos galima tūkstančiais padažų, mėsa, žuvimi, daržovėmis ar jūros gėrybėmis.
2022-02-24

Nuo šio vaisto apsinuodijimo miršta šimtai: įspėja vartoti atsakingai

Paracetamolis yra tikrai naudingas vaistas, kuris malšina skausmą ir aukštą temperatūrą, tačiau jo nereikėtų perdozuoti. 2020 metais Anglijoje ir Velse nuo apsinuodijimo paracetamoliu mirė 235 žmonės. Į ligonines patenka daug pacientų, apsinuodijusių vaistais, iš jų net 48 proc. būna perdozavę paracetamolio.
2022-02-11

Atskleidė tobulos kiaušinienės paslaptį: tereikia žinoti kelis dalykus

Keptas kiaušinis – tai tas pusryčių patiekalas, kurį valgo milijonai žmonių visame pasaulyje. Bet ar žinojote, kad greičiausiai visą gyvenimą kiaušinius kepate neteisingai? Taip tvirtina profesionali virtuvės šefė, kuri sako, kad dauguma žmonių daro keletą paprastų klaidų, dėl kurių neišeina tobulai iškepti kiaušinių, rašoma mirror.co.uk. Yasmeen Al Sawwaf savo patarimais dalijosi siūlydama pradėti kiaušinius kepti nepalyginamai geriau.
2022-01-31

Šiukštu nedarykite to laidotuvėse: teks raudonuoti iš gėdos

Netektis yra nepaprastai skausminga ir asmeniška patirtis, su kuria žmonės susitaiko įvairiai.  Turint tai omenyje, jei dalyvaujate laidotuvėse, yra tam tikrų klaidų, kurių norėsite išvengti. „Huffpost“ kalbėjosi su etiketo ekspertais, kad išskirtų dažniausias klaidas daromas laidotuvių metu. Patricia Rossi, etiketo ekspertė ir knygos „Kasdienis etiketas“ autorė. „Jei pavėluosite, įlįskite į šonines duris ir eikite į šoninį suolą“, – pradėjo ji.
2022-01-29

Šias vištienos gaminimo klaidas daro beveik kiekvienas: nekartokite jų

Kone kasdien pietums ar vakarienei lietuviai renkasi valgyti mėsą. Dažniausiai mėgaujamasi kiaulienos patiekalais, tačiau ant stalo vietos atsiranda ir patiekalams iš vištienos. Dėl itin universalių paruošimo galimybių, vištienos ar jos produktų galime rasti kone kiekvieno pirkėjų krepšelyje, tačiau žinių, kaip teisingai paruošti vištieną – trūksta.
2022-01-28

Sušalus įspėja nedaryti šių klaidų: galite pakenkti savo sveikatai

Nušalti ar sušalti galima ne tik esant labai žemai oro temperatūrai, bet ir stipriam vėjui bei didelei drėgmei, todėl planuojant veiklą lauke reikėtų atsižvelgti į jutiminę temperatūrą. Vaistininkė dalijasi patarimais neišvengusiems šalčio gniaužtų. Nušalimas – odos audinių pažeidimas, sukeliantis kraujagyslių spazmus, dėl kurių sutrinka audinių mityba.
2022-01-26

Įspėja visas moteris: šiukštu nekartokite 1 liemenėlės dėvėjimo klaidos

Liemenėlių ekspertas paaiškino, kad moterys su didesne krūtine turėtų vengti per ilgai dėvėti aptemptas liemenėles, o tos, kurių krūtinė mažesnė, turėtų rinktis balkonetes. Liemenėlių pirkimas gali būti košmariškas, nes kiekviena moteris yra skirtingos formos – mums visoms reikia skirtingų stilių, formų ir prilaikymo. Be to, žinoti savo liemenėlės dydį taip pat gali būti sunku, nes daugelyje parduotuvių naudojamos skirtingos matavimo sistemos, kurios kartais duoda skirtingus rezultatus.
2022-01-18

Ant COVID-19 testo atsirado neryški linija? Štai, ką ji reiškia

Koronaviruso testai namuose visiems tapo kasdienybe, ypač išplitus omikron atmainai. Viena linija greitajame teste paprastai reiškia, kad rezultatas neigiamas, tačiau dvi linijos žymi teigiamą rezultatą. Kartais neryškias linijas gali būti labai sunku interpretuoti – ką jos iš tiesų reiškia? Nors tokius greituosius testus pasidaryti labai lengva, skirtingi testai gali duoti skirtingus rezultatus, kurie gali parodyti įvairiausių rezultatų – nuo neigiamo iki teigiamo, rašoma express.co.uk.
2022-01-14

Jokiu būdu vaistų neužgerkite šiais 2 gėrimais: galite sau pakenkti

Nemažai žmonių patiria ne vieną negalavimą, vienu metu vartoja keletą skirtingų gydytojų paskirtų vaistų, papildomai geria savo iniciatyva įsigytus maisto papildus ir nesusimąsto dėl tokio veikliųjų medžiagų „kokteilio“ poveikio, kurį dar labiau iškreipti gali jų užsigėrimas bet kuo, kas nėra tiesiog tyras vanduo. Specialistai sako, kad tarpusavyje nederantys vaistai gali stipriai pakenkti: vienas vaistas gali mažinti ar didinti kito veiksmingumą, sukelti šalutinį poveikį ar net pavojų gyvybei.
2022-01-07

Šiukštu nekartokite šių klaidų atliekant greitąjį COVID-19 testą: gali parodyti neteisingą rezultatą

Greitieji koronaviruso testai yra labai paklausūs visoje Anglijoje, nes plintant Omicron variantui nuo 2022 sausio 4 dienos kasdienis atvejų skaičius išaugo iki daugiau nei 218 000. Tačiau jeigu greitąjį koronaviruso testą atliekate namuose, labai svarbu, kad jūs nekartotumėte klaidų, kurios gali lemti neteisingą testo rezultatą.  Jei greitojo koronaviruso testo neatliksite, kaip nurodyta instrukcijoje, rezultatas gali būti netikslus, rašo express.co.uk.
2022-01-07

Šiukštu nekartokite šios česnako naudojimo klaidos: gali baigtis liūdnai

Valgyti česnaką ar kišti jį į nosį, lašinti svogūno sultis ant smilkinių, gerti daug žolelių arbatų su citrina ir imbieru, įtrinti nosį eteriniais aliejais ir skalauti druskos tirpalu – tai liaudies medicinos metodai, kuriuos žmonės kartais renkasi peršalimo gydymui.  Vaistininkė Evelina Zykienė sako, kad daugelis šių būdų ne tik nepadeda, bet gali ir pakenkti. Kai kurie – gali būti veiksmingi kovojant su peršalimu, tačiau tuo piktnaudžiaujant, kyla šalutinių poveikių rizika.
2022-01-06

Pavilionis pripažino savo klaidas: „Visus metus iki kitų Kalėdų paskirsiu, tikėkimės, tai klaidai taisyti“

Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis antradienį prisipažino klydęs, jog dalyvavo partinėse ir institucinėse kovose, tačiau kol kas nesitraukia iš komiteto pirmininko pareigų. Tą padaryti politikui iki sausio 3-iosios nurodė jį delegavusi valdančioji Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija.

Šiukštu nekartokite kelių makaronų virimo klaidų: juos tik sugadinsite

Makaronai dažnai būna pats lengviausias patiekalas, kurį galima greitai paruošti darbo dienos vakarienei, tačiau jei tam tikrus žingsnius atliksite klaidingai, rizikuojate valgyti sūrią, aliejingą ir gličią masę. Tūkstančiai žmonių kas vakarą į puodą įmeta makaronų ir juos tiesiog išverda – taip makaronus pagardinę mėgstamiausiai padažais – bolonietiškuoju ar karbonaros – greitai ir lengvai pavalgo visi šeimos nariai, rašoma dailystar.co.uk.
2021-12-21

Atsakė į amžiną klausimą: ar mandagu dovanoti parduotuvių čekius?

Jau įsibėgėja kalėdinių dovanų pirkimo bumas. Tačiau ruošiant staigmenas savo artimiesiems ir draugams, itin svarbu neužmiršti ir etiketo principų. Apie tai, ką svarbu žinoti renkant dovanas, kaip tinkamai jas įteikti ir kaip priimti, pasakoja etiketo specialistė Indrė Sapagovaitė-Briedelienė. Ji pabrėžia, kad net dovanų įpakavimas turėtų būti apgalvotas iki smulkmenų – tai taip pat parodys jūsų pastangas bei dėmesingumą.
2021-12-13

Milita Daikerytė pažėrė patarimų: vieną klaidą moterys daro labai dažnai

Vizažo meistrė, grožio salono „Studijos M“ įkūrėja Milita Daikerytė gali pasigirti jau 8 metus trunkančia makiažo meistrės praktika. M.Daikerytė kuria įspūdingus makiažus garsioms Lietuvos moterims ir dalijasi savo žiniomis su jos talento gerbėjais. Naujienų portalui tv3.lt moteris prabilo apie savo grožio rutiną, pažėrė patarimų ir atskleidė pasiteisinusius grožio mitus.
2021-10-31

Patarė, kokių klaidų nekartoti tvarkant kapus: žinoti tikrai verta

Vėlinės – viena svarbiausių rudens dienų Lietuvoje. Žmonės jau pradėjo jai ruoštis: tvarko, puošia kapus, ieško žvakelių, augalų ar kitų papuošimų. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė sako, kad susidomėjimas Vėlinėms skirtomis prekėmis – iš tiesų jaučiamas, o tai atsispindi ir šioms dienoms skirtos simbolikos pardavimuose.
2021-10-29

Užkirskite kelią pūslelinei laiku: nekartokite dažnų klaidų ją gydant

Šaltuoju metų laiku daugeliui tenka dažniau susidurti su itin nemalonia liga – lūpų pūsleline. Ant lūpų pasirodžius perštinčioms pūslelėms gydyti žmonės griebiasi pačių įvairiausių būdų. Tad kokios pūslelinės gydymo klaidos yra dažniausios ir kaip iš tiesų teisingai vertėtų gydyti šią dažną ligą? „Clinicus Klaipėda“ gydytoja, dermatovenerologė Agnė Bagdonė pasakoja, kad lūpų pūslelinė tai yra pirmojo arba antrojo tipo herpes virusas.
2021-10-28
Į viršų