imuniteto pasas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „imuniteto pasas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „imuniteto pasas“.
Jungtinėse Valstijose plinta netikri vakcinacijos pasai: tam sąlygas sudaro ir pati sistema
Vakciną nuo koronaviruso „įrodančią“ kortelę Jungtinėse Valstijose galima įsigyti tiesiog internete. Jų kaina svyruoja vos nuo vos kelių iki dešimčių dolerių. Tiesa, nors gyventojai nori kuo greičiau grįžti į normalų gyvenimų ir griebiasi bet kokio šiaudo, tokios kortelės – tik trukdo. Mat jos yra padirbtos ir tampa grėsme tam, kad pandemija būtų suvaldyta.
O visai neseniai už tokių kortelių pardavinėjimą Kalifornijos valstijoje buvo areštuotas vienas baro savininkas.
DIENOS PJŪVIS. Galimybių pasas – kokias privilegijas suteiks gyventojams?
Vyriausybė pritarė galimybių pasui ir skelbia, kad jis įsigalios jau nuo gegužės 24-os dienos. Šiuo pasu galės naudotis tie, kurie yra skiepyti arba prasirgę koronavirusu, arba turi neigiamą testo rezultatą. O kokia privilegijas jis suteiks gyventojams?
Apie tai portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėju Karoliu Žemaičiu ir Seimo nare Agne Širinskiene.
Lukas Savickas: lieka vis mažiau pagrindo kurti laikiną lietuvišką imuniteto pasą
Kalbos apie Lietuvoje greitu metu turintį pradėti galioti imuniteto pasą kelia audras ne tik opozicijos, bet ir tarp valdančiųjų. Vieni sako, kad atskiro dokumento kurti nereikia, nes jau vasaros pradžioje pradės veikti Europos Sąjungos imuniteto pasas. Taip pat šios priemonės priešininkai atkreipia dėmesį ir į galimą šalies gyventojų diskriminaciją. Tačiau lietuviško galimybių paso šalininkai sako, kad šio paskirtis yra visiškai kita nei europinio.
DIENOS PJŪVIS. Kodėl Lietuva nelaukia Europos ir kuria savo imuniteto pasą?
Netrukus Vyriausybė turėtų patvirtinti galimybių, kitaip vadinamą imuniteto, pasą, tačiau jis sulaukia kritikos ne tik iš opozicijos, bet ir iš valdančiųjų. Vieni įžvelgia galimą diskriminaciją, kiti siūlo galimybių pasui skirtas jėgas ir pinigus investuoti ten, kur jų labiau reikia, kadangi netrukus dienos šviesą išvys ir europinis sertifikatas.
Galimybių ar diskriminacijos pasas? Jo naudą mato ne visi
Šią savaitę Vyriausybė turėtų patvirtinti galimybių, kitaip vadinamą imuniteto, pasą. Ir nors, atrodytų, tai turėtų būti sveikintinas projektas, nes toks pasas leis naudotis daug daugiau veiklų nei dabar galima, galimybių pasas sulaukia kritikos ne tik iš opozicijos, bet ir iš valdančiųjų. Vieni įžvelgia galimą diskriminaciją, kiti siūlo galimybių pasui skirtas jėgas ir pinigus investuoti ten, kur jų labiau reikia, kadangi netrukus dienos šviesą išvys ir europinis sertifikatas.
Premjerė: sprendimas dėl galimybių paso – trečiadienį
Sprendimą dėl vadinamojo galimybių paso Vyriausybė priims trečiadienį, sako ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.
„Šiandien (neformaliame ministrų pasitarime – BNS) turėtume technines detales suderinti. Greičiausiai formalų patvirtinimą, sutarę visas redakcijas ir technines dalykus, organizuosime bendra tvarka posėdyje trečiadienį“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė I. Šimonytė.
Čmilytė-Nielsen abejoja „Galimybių paso“ įdėja: jau netrukus „Imuniteto pasą“ turės visa Europos Sąjunga
Europoje ir Lietuvoje vis augant vakcinacijos tempams, vis dažniau kalbama apie „Imuniteto pasą“, kuris suteiktų daugiau galimybių laisviau judėti.
Onkoimunologas įvardijo naujos Lietuvoje aptiktos COVID-19 mutacijos grėsmes
Anykščių rajone nustatyta dar neidentifikuota koronaviruso atmaina, kuri, kaip manoma, yra labiau atspari vakcinoms. Onkoimunologas Marius Strioga sako, kad naujos mutacijos pavojingumas yra individualus ir priklauso nuo kiekvieno žmogaus imuniteto.
TV3 žinių „Dienos komentare“ su gydytoju kalbėjosi žurnalistė Jolanta Svirnelytė.
Galima sakyti, kad visa Lietuva jaučia nerimą dėl tos vadinamosios Anykščių atmainos.
DIENOS PJŪVIS. Kokių privilegijų gaus turintys imuniteto pasą?
Imuniteto pasas Lietuvoje galėtų atsirasti jau balandžio mėnesį ir suteiktų galimybę naudotis dalimi paslaugų, kurios šiuo metu užvertos. Tad kokių privilegijų gautų turintys imuniteto pasą?
Apie tai portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariu Eugenijumi Gentvilu ir ekonomikos ir inovacijų ministrės patarėju Karoliu Žemaičiu.
Portalas tv3.lt primena, kad premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, jog dar diskutuojama dėl kai kurių jo taikymo detalių.
Vyriausybė laimina galimybių paso idėją: kokios veiklos bus leidžiamos jį turintiems
Vyriausybė pasitarime pritarė galimybių paso koncepcijai. Numatyta, kad dar iki įgyvendinant šį dokumentą, karantinas Lietuvoje švelnės, leidžiant veikti daliai veiklų. Tarp jų – maitinimo įstaigos, sporto klubai, maži renginiai ir kt.
Trečiadienį Ekonomikos ir inovacijų ministerija Vyriausybei pristatė vadinamojo galimybių plano koncepciją. Ministerijos teigimu, šis dokumentas suteiks galimybę veikti karantino apribotiems verslams ir veikloms, o žmonės galės naudotis šiomis paslaugomis.
REKLAMA
REKLAMA
Imuniteto pasas: vieni laiko bilietu į laisvę, kiti – nauju elitizmo įrankiu
Daugėjant persirgusių koronavirusu ir plečiantis vakcinacijos apimtims, vis garsiau kalbama apie imuniteto pasą. Ši priemonė Lietuvoje galėtų atsirasti jau balandžio mėnesį ir suteiktų galimybę naudotis dalimi paslaugų, kurios šiuo metu užvertos. Visgi imuniteto paso kritikai tikina, kad ši priemonė tik supriešintų visuomenę ir užsiimtų žmonių rūšiavimu.
Laisvės partija pasakė, kur galėtų būti taikomas imuniteto pasas: „Svarbu, kad neatsirastų žmonių rūšiavimo“
Vis dažniau girdimos kalbos apie imuniteto pasą. Premjerė Ingrida Šimonytė pažymėjo, kad imuniteto paso koncepciją tikimasi pristatyti kitą savaitę, kol kas dar diskutuojama dėl kai kurių jo taikymo detalių. Laisvės partija jau mato, kur būtų galima taikyti imuniteto pasą ir teigia, kad tai padėtų sugrįžti į normalų gyvenimą.
Kol vieni giria imuniteto paso idėją, kad jį turintys gyventojai galėtų turėti galimybes lankytis renginiuose, keliauti ir grįžti į iki karantino buvusį gyvenimą.
DIENOS PJŪVIS. Imuniteto pasas atvers galimybes ar sukurs privilegijuotųjų luomą?
Daugėjant persirgusių koronavirusu gretoms ir plečiantis vakcinacijos apimtims vis garsiau kalbama apie imuniteto pasą. Europos Sąjunga savąjį variantą žada pateikti vasaros pradžioje, o lietuviškas imuniteto pasas gali atsirasti jau šį mėnesį.
Imuniteto pasas Lietuvoje – jau netrukus, tik jo nauda vis dar neaiški
Lietuva ir Europos Sąjunga pamažu juda į priekį, kurdamos dokumentus, kurie leistų gyventojams ne tik savo šalies viduje, bet ir kitose valstybėse įrodyti turint imunitetą nuo COVID-19. Planuojama, kad dar balandį lietuviai galėtų pradėti naudotis tokiu imuniteto pasu. Tiesa, kol kas neaišku, kokių laisvių gyventojai su tokiais dokumentais turėtų daugiau.
Šimonytė sprendimus dėl imuniteto paso žada netrukus: jie galėtų būti pristatyti kitą savaitę
Sprendimai dėl imuniteto paso galėtų būti pristatyti jau ateinančią savaitę, sako premjerė Ingrida Šimonytė. Jos teigimu, jei būtų nuspręsta, kad imuniteto pasas būtų suteikiamas ir testą pasidariusiems asmenims, valstybė testų nekompensuotų.
Šiuo metu dėl imuniteto paso suteikimo neigiamą testą turintiems asmenims vyksta diskusijos.
Raskevičius: turime susitarti dėl imuniteto paso, nes tai turės įtakos mūsų kasdienybei
Lietuvoje vis dažniau diskutuojama apie imuniteto pasą. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis teigia, kad lietuviškasis imuniteto pasas pradės veikti tuomet, kai vakcina bus prieinama visiems gyventojams. Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius teigia, kad Lietuva turi susitarti dėl imuniteto paso.
T. V. Raskevičius savo socialiniame „Facebook“ tinkle išdėstė argumentus dėl imuniteto paso.
Landsbergis: imuniteto pasas pradėtų veikti, kai vakcina bus prieinama visiems žmonėms
Lietuviškasis imuniteto pasas pradės veikti tuomet, kai vakcina bus prieinama visiems gyventojams, sako užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
„Manau, kad tas laikas sutaps – tą dieną, kai turėsime vakcinas ir galėsime pasiūlyti visiems Lietuvos žmonėms, imuniteto pasas pradės veikti. (...) Jis leis mums laisviau žiūrėti į naujas veiklas ir naujų veiklų atidarymą“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministras.
Čmilytė-Nielsen apie imuniteto pasą: turime neskubėti su tokiais sprendimais
Viešojoje erdvėje vis garsiau kalbant apie imuniteto paso idėjos įgyvendinimą, apie tai pasisakė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.
Pasak Seimo pirmininkės, sprendimas dėl imuniteto paso įteisinimo turėtų būti gerai įvertintas, todėl skubėti šiuo metu nevertėtų.
„Ar skubėjimas įvesti imuniteto pasą netaps meškos paslauga skiepijimui?
Aš iš principo – už imuniteto pasą, kuris atvertų duris bendrauti plačiau.
Laisvės partijos nario akibrokštas bendrapartiečiams: einate labai pavojingu keliu
Po susitikimo su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu Laisvės frakcija spaudžia, kad artimiausiu metu turėtų būti įvestas imuniteto pasas. Pasak laisviečių, tai leistų greičiau atverti verslus ir gauti paslaugas vakcinuotiems, persirgusiems arba testuojamiems asmenims. Tačiau su tokia nuomonė sutinka ne visi Laisvės partijos nariai ir žeria kritiką.
Laisvės partijos narys Nerijus Vitkauskas kritikavo Laisvės frakcijos siekį kuo greičiau įvesti imuniteto pasą.
Imuniteto pažymėjimo idėja skinasi kelią: viską sukurti ketinama iki vasaros
Imuniteto pažymėjimą Lietuvoje kurs Registrų centras, jį ketinama turėti iki vasaros.
Kaip BNS antradienį sakė Registrų centro Paslaugų valdymo direktorė Diana Vilytė, paciento duomenys apie skiepą, persirgimą ar neigiamą COVID-19 testą iš e.sveikatos bus užkoduojami QR (Quick Response – greito atsakymo) kode.
QR kodas – grafinis kodas, šifruojantis tam tikrą skaitmeninę informaciją.
Jame taip pat bus užkoduotas specialus privatus šifravimo raktas.
Petrikonis: svarbu, kad Lietuva būtų pasirengusi pritaikyti imunizacijos pažymėjimą
Europos Sąjungoje kuriant imunizacijos pažymėjimą, kuris palengvintų judėjimą imunitetą COVID-19 turintiems žmonėms, svarbu užtikrinti, kad Lietuva būtų pasirengusi šią technologiją pritaikyti, sako Sveikatos ekspertų grupės atstovas.
„Registrų centro atstovė pristatė Lietuvos kuriamus įrankius.
Ekspertas pristatė tris pandemijos scenarijus Lietuvai: vienas jų primintų gruodžio košmarą
Pristatydamas naujausią epidemiologinę situaciją Sveikatos ekspertų tarybos narys, LSMU profesorius Mindaugas Stankūnas pateikė tris galimus epidemiologinius scenarijus Lietuvai dėl koronaviruso plitimo. Vienas jų visai realus, tačiau kitas galėtų nukelti į gruodžio mėnesio situaciją.
Kaip po ekspertų tarybos susitikimo su prezidentu konstatavo specialistas, gyvename tuo metu, kai prasideda lenktynės su laiku, mat optimistinis scenarijus kol kas neatrodo labai realus.
Prezidentūra palaiko žaliąjį imuniteto pasą: pasakė, kada galėtų atsirasti
Prezidentūra palaiko europinio Žaliojo skaitmeninio imuniteto sertifikato kūrimo idėją, nes manoma, kad tai vienintelis būdas grįžti į socialinį ir ekonominį gyvenimą saugiai. Toks „žaliasis pasas“ Lietuvoje galėtų atsirasti vasaros pradžioje.
„Prezidentas palaiko šią idėją ir ragina Europos Komisiją priimti sprendimus kuo greičiau.
Vilniuje pristatyta imuniteto paso idėja sudomino gyventojus ir verslą – žmonės pasiilgo laisvės
Teatras, pramogos, koncertai, restoranai tik COVID-19 imunitetą turintiems vilniečiams, kitiems ir toliau namai ir karantinas. Vilniaus meras siūlo įvesti imuniteto pasą, kuris suteiktų galimybę persirgusiems ir paskiepytiems naudotis įvairiomis paslaugomis, kuriomis karantino metu likusi visuomenė naudotis negali. Jei toks modelis pasiteisintų, imuniteto pasus galėtų turėti ir visos šalies tautiečiai, ne tik vilniečiai.
Vilniuje esantis sporto klubas – apmiręs.
Išsilaisvinimas nuo Covid-19: Vilnius siūlo Imuniteto pasą
Vilniaus miesto savivaldybė siūlo Lietuvoje įgyvendinti Imuniteto paso idėją ir tokiu būdu nuo COVID-19 paskiepytiems, persirgusiems arba reguliariai besitestuojantiems piliečiams atverti galimybę teikti ir naudotis iki šiol uždarytomis paslaugomis – kultūros, renginių, apgyvendinimo, maitinimo, prekybos, sporto sektoriuose, taip pat – bendrauti tarpusavyje, rašoma pranešime spaudai.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius tokį planą pasiūlė šalies premjerei Ingridai Šimonytei.
Šimonytė apie imuniteto pasą: kol neturime pakankamai vakcinų, nereikia žadėti privilegijų
Premjerė Ingrida Šimonytė tikina, kad iki imuniteto paso atsiradimo laukia ilgas kelias, o valstybei, neturint pakankamo kiekio vakcinų, nereikėtų žadėti privilegijų pasiskiepijusiems žmonėms.
„Mes neturėtume kalbėti apie imuniteto pasą kaip apie kažką, kas mus ištiktų per artimiausias savaites“, – teigė I. Šimonytė.
Premjerės tvirtinimu, Europos Vadovų Taryba (EVT) dar tik pradėjo aptarinėti šį klausimą.
„Dėl techninio įgyvendinimo tikrai reikės nemažo darbelio“, – sakė Vyriausybės vadovė.
Paaiškino, kuo naudingas būtų Covid-19 imuniteto pasas
Europos Sąjungos valstybių vadovai pradeda derybas dėl imuniteto paso. Jį gautų tie, kurie COVID-19 prasirgo ir įgijo imunitetą bei tie, kurie jau paskiepyti. Anot ekspertų, imuniteto pasas galėtų ne tik atlaisvinti gyventojų judėjimą tarp valstybių, bet ir leistų lengviau organizuoti darbą tiek privačiose įmonėse, tiek perpildytose ligoninėse.