gitano nausėdos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „gitano nausėdos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „gitano nausėdos“.
Saudargas: tyrimui Seime dėl VSD veiksmų nėra politinės valios
Parlamentarams suformulavus klausimus dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiksmų tikrinant tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos komandos narius ir rėmėjus, Algirdui Stončaičiui suteikiant leidimą dirbti su slapta informacija, tolesniam tyrimui Seime „nėra kvorumo“, sako Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas.
„Iniciatyvos tikrai nėra kažką konkretaus daryti, nėra apsispręsta, kad imamės judinti ir daryti.
Skvernelis: klausimų dėl VSD veiksmų kyla, bet departamento sunaikinti nereikėtų
Valdantiesiems sudarius klausimyną dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiksmų tikrinant tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos komandą, opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis sako, jog departamentui klausimų yra, tačiau nereiktų jo sunaikinti.
„(...) nemanau, kad reiktų sudaužyti ir sunaikinti departamentą, bet klausimų yra. Į juos galima ir reikia žiūrėti plačiau.
Skvernelis: praeities šmėklos iškyla dėl neatlikto desovietizacijos proceso
Viešojoje erdvėje kilus diskusijai dėl prezidento Gitano Nausėdos praeities, susijusios su Komunistų partija, opozicinės Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ vadovas Saulius Skvernelis sako, kad vis daugiau „praeities šmėklų“ iškyla dėl laiku nepadarytos desovietizacijos.
Oficialu: Lietuvoje iki kovo 10-osios įvedama nepaprastoji padėtis
Seimas ketvirtadienį vienbalsiai pritarė Lietuvoje nuo ketvirtadienio iki kovo 10-osios įvesti nepaprastąją padėtį. Šis žingsnis žengtas Rusijai Ukrainoje pradėjus plataus masto karinę ataką.
Nepaprastoji padėtis Lietuvoje įvedama nuo ketvirtadienio 13 val. iki kovo 10 d. 24 val., numatoma prezidento Gitano Nausėdos pasirašytame dekrete. Pagal jį leidžiamas lankstesnis valstybės rezervo naudojimas, stiprinama valstybės sienos apsaugos ir valstybės sienos priedanga.
Prezidento patarėja apie „Achemos“ vadovų poziciją: kolektyvinės sutartys nėra popierėlis
Jonavos azoto trąšų gamybos bendrovės „Achema“ darbuotojams pradėjus neterminuotą streiką, reikalaujant vadovybės pasirašyti kolektyvinę sutartį, prezidento patarėja sako, kad būtina skatinti kolektyvinius susitarimus ir didinti jų aprėptį.
Andrikienė: ne Seimo Užsienio reikalų komitetas daro užsienio politiką Lietuvoje
Konservatorių siūloma kandidatė į Seimo Užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkus Laima Liucija Andrikienė teigia pasigendanti bendro sutarimo užsienio politikoje.
Ji tvirtino, kad jeigu bus paskirta, pirmiausia jo sieksianti ir komiteto darbe.
„Konstruktyvus, pozityvus darbas. Ne Seimo Užsienio reikalų komitetas daro užsienio politiką Lietuvoje.
Prezidentūra trąšų krizėje pasigedo dialogo su Vyriausybe: informacijos turėjome prašyti patys
Po prezidento Gitano Nausėdos susitikimo su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu Prezidentūra pareiškė pasigedusi dialogo iš Vyriausybės pusės sprendžiant baltarusiškų trąšų klausimą.
Apie tai po prezidento ir M. Skuodžio susitikimo pareiškė prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius.
Seimas Aleną Piesliaką paskyrė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju
Seimas ketvirtadienį paskyrė Aleną Piesliaką Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėju (LAT) ir pritarė dviejų Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų skyrimui.
Už Lietuvos apeliaciniame teisme dirbančio A. Piesliako skyrimą LAT teisėju slapto balsavimo metu buvo 99, prieš balsavo du, susilaikė trys Seimo nariai.
Nutarimas įsigalios nuo kitų metų kovo 1 dienos, pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.
Pokyčiai 2022 metais: kiek „į rankas“ gaus pensininkas, mokytojas, prezidentas
Seimas antradienį priėmė 2022 metų biudžetą. Kaip naujas šalies iždas pakeis skirtingų žmonių pajamas?
Pensininkų pensijos
Seimui nustačius naują pensijų indeksavimo mechanizmą, pagal kurį papildomai indeksuojama individuali pensijos dalis ir nepriklausomai nuo stažo suvienodinama bendroji pensijos dalis, pensijos kitąmet vidutiniškai augs apie 11 proc. ir vidutinė senatvės pensija didės nuo 414 iki 465 eurų.
Korupcija įtariamas teisėjas Grigas prašo panaikinti prezidento dekretą dėl atleidimo
Kyšininkavimu įtariamas buvęs Kauno teisėjas Rimantas Grigas teismo prašo panaikinti prezidento Gitano Nausėdos dekretą dėl jo atleidimo.
Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį surengė parengiamąjį bylos posėdį.
R. Grigas prašo atleidimą iš Kauno apylinkės teismo teisėjo pareigų pripažinimo neteisėtu. Atsakovai šioje byloje yra Prezidento institucija ir Teisėjų taryba, jie su ieškiniu nesutinka.
REKLAMA
REKLAMA
Stebisi Gitano Nausėdos reakcija į trąšų skandalą: ir vėl niekas neaišku
Penktadienį pirmą kartą po „Belaruskalij“ trąšų skandalo pasisakė prezidentas Gitanas Nausėda. Kai kurie parlamentarai ir politologai kritikuoja, kad prezidento reakcija yra gerokai per vėla. Be to, ir komentarai esą tušti, o G. Nausėdos pozicija liko neaiški.
Baltarusiškų trąšų skandalo įkarštyje du ministrai – Gabrielius Landsbergis ir Marius Skduodis – pareiškė esantys pasirengę atsistatydinti.
Šviesiausi Lietuvos protai kalba apie tuštėjančią šalį: „Man darbo vietos nebus, vienintelė išeitis – pabėgimas“
Lietuvos mokslininkai apie mokslo finansavimą šalyje kalba be užuolankų – jis reikšmingai per mažas ir net grėsmingas tuo atžvilgiu, kad skatina mokslo šviesulius bėgti iš šalies. Negaudami tinkamo finansavimo, Lietuvos mokslininkai priversti darbo ieškoti svetur, o tai, jų teigimu, pavojinga dar ir dėl to, jog Lietuvoje paprasčiausiai nebeliks protų ir kam tuos protus ruošti.
Užplūdus testavimo punktus, siunčia įspėjimą gyventojams: tik tai pagelbės
Kone visuose šalies didžiuosiuose miestuose prieš gruodžio 1-ąją išaugo nemokamus koronaviruso testus pasidaryti suskubusių darbuotojų srautai. Vilniuje atliekamų testų apimtys išaugo daugiau nei dvigubai. Spėjama, kad srautai augo dėl darbuotojų, kurie susizgribo pasinaudoti paskutine galimybe testą atlikti nemokamai.
Nuo gruodžio 1-osios už koronaviruso testus darbuotojai turės mokėti už savo lėšas.
Mokami testai – netrukus: dalis mokytojų jau kraunasi daiktus
Jau netrukus, nuo trečiadienio, imuniteto COVID-19 neturintys pedagogai turės testuotis už savo lėšas. Kai kurios mokyklos sako, kad dėl šio sprendimo neteks dalies mokytojų – jie tiesiog išeis iš darbo. Mokyklų vadovai baiminasi, kad specialistų mokykloms ir taip trūksta, tad ši problema dėl testavimo tik gilės.
Nuo gruodžio 1-osios periodiškai dėl COVID-19 besitestuojantys darbuotojai už testus turės mokėti savo lėšomis. Tarp jų ir pedagogai.
Vyriausybė: negalintiems skiepytis nuo COVID-19 dėl sveikatos, testai bus finansuojami
Darbuotojams, negalintiems skiepytis nuo COVID-19 dėl medicininių priežasčių, periodiniai testai bus finansuojami ir po gruodžio 1-osios, trečiadienį nusprendė Vyriausybė.
Į Daukanto aikštę skubėjo greitoji pagalba: gautas pranešimas apie sunegalavusį žmogų
Prie Prezidentūros antradienio pavakarę skubėjo medikai. Gautas iškvietimas, kad sustreikavo žmogaus sveikata. Prezidentūra įvykio nekomentuoja, tik pranešė, kad medikai vyko ne dėl prezidento Gitano Nausėdos.
Portalą tv3.lt pasiekė nuotrauka, kurioje matyti prie Prezidentūros antradienio vakarą stovintis greitosios medicinos pagalbos automobilis.
Valdančiųjų smūgis Nausėdos veto – nuo gruodžio darbuotojai mokės už savo COVID-19 testus
Seimas atmetė prezidento Gitano Nausėdos veto, kuriuo jis nepritarė, kad neskiepyti darbuotojai už COVID-19 testus nuo gruodžio turėtų mokėti savo arba darbdavio lėšomis. Atmetus veto priimtos pataisos, kuriomis įtvirtinta prievolė darbuotojams už savo testus susimokėti patiems.
Valdantieji ketvirtadienį balsų dauguma atmetė G. Nausėdos veto ir priėmė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas. 73 Seimo nariai balsavo už, 57 – prieš, 4 susilaikė.
Palaikyti LGBT bendruomenės atvykusi Erica Jennings sukritikavo prezidentą: man nepatinka, ką jis daro
Šeštadienio rytą Simono Daukanto aikštėje Vilniuje rinkosi būrys LGBTQ+ vaikus auginančių mamų bei šią bendruomenę palaikančių žmonių. Tarp susirinkusiųjų buvo ir ne vienas žinomas veidas.
Prie prezidentūros atvyko ir daininkė Erica Jennings, kuri sakė, esanti nusivylusi prezidento Gitano Nausėdos požiūriu į LGBTQ+ bendruomenės teises Lietuvoje.
„Tai, kad šiais laikais, XXI amžiuje vis dar turime apie tai kalbėti, man atrodo visiška nesąmonė.
Šimonytė atsakė į prezidentūros kritiką dėl migrantų: nėra kažkokio Hario Poterio, kuris visus nuo sienos apgręžtų
Prezidentūrai ir toliau kritikuojant tai, kaip Vyriausybė valdo migrantų krizę, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė šią kritiką laiko nepagrįsta. Jos teigimu, Vyriausybė įdėjo daug darbo, kad gautų kaimyninių šalių pagalbos ir fizinę apsaugą nuo neteisėtų migrantų.
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė ketvirtadienį pareiškė, kad neteisėtų migrantų krizė pradėta valdyti per vėlai ir kol kas nėra suvaldyta.
Džiugi žinia: Majauskas su mylimąja Lina ant rankų sūpuoja antrąją atžalą
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas ir jo antroji pusė, prezidento Gitano Nausėdos patarėja Lina Svidinskaitė, susilaukė antrosios atžalos. Porai gimė sūnus.
Šia žinia M.Majauskas pasidalijo socialiniuose tinkluose.
„Majauskų komandą papildė didelis vyrukas“, – rašė parlamentaras.
Primename, kad žinios apie judviejų draugystę pasklido 2019 metų pavasarį. 2020 metų kovą. pora susilaukė pirmosios atžalos, sūnaus Jogailos.
Vyriausybė nepalaikė prezidento siūlymo didinti NPD
Vyriausybė siūlo Seimui nepritarti prezidento Gitano Nausėdos iniciatyvai 50 eurų – iki 450 eurų – didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD), taip siekiant padidinti mažiausiai uždirbančių asmenų pajamas.
Išvadą trečiadienį pateikęs ministrų kabinetas argumentuoja, kad šiuo metu vykdoma kompleksinė mokesčių lengvatų peržiūra, o NPD klausimą numatyta nagrinėti kompleksiškai, vertinant pajamų nelygybės mažinimą lemiančių apmokestinimo priemonių veiksmingumą.
Prezidentūra sureagavo į Pavilionio pareiškimą apie Nausėdą: tai silpnina Lietuvos pozicijas
Prezidentūra sureagavo į Seimo nario Žygimanto Pavilionio pokalbyje su Rusijos provokatoriais nuskambėjusius žodžius apie prezidento statusą Lietuvoje. Prezidentūros teigimu, nuskambėję teiginiai silpnina tarptautines Lietuvos pozicijas.
Antradienį Rusijos opozicionieriumi Leonidu Volkovu apsimetę žinomi Rusijos pokštininkai paskelbė vaizdo pokalbį su Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu.
Žinomus žmones sujaudino situacija Baltarusijoje: Lukašenka jau tampa labiau neprognozuojamu ligoniu nei Putinas
Sekmadienį iš Atėnų į Vilnių skridęs airių oro bendrovės „Ryanair“ keleivinis lėktuvas buvo priverstinai nutupdytas Minske ir buvo sulaikytas jame buvęs ieškomas baltarusių opozicijos aktyvistas. Lietuvos oro uostai pranešė, kad taip nutiko dėl konflikto tarp įgulos ir keleivių, tuo metu Baltarusija skelbė, kad lėktuvas tūpė Minske dėl pranešimo apie bombą.
Apie šią situaciją viešai prabilo ir žinomi žmonės, kuriuos itin sukrėtė šis incidentas.
Mirė Lietuvos ambasadorius Jungtiniuose Arabų Emyratuose diplomatas Edminas Bagdonas
Eidamas 57 metus šeštadienį mirė Lietuvos ambasadorius Jungtiniuose Arabų Emyratuose, ilgametis diplomatas Edminas Bagdonas.
Apie tai šeštadienį pranešė prezidento spaudos tarnyba, išplatinusi šalies vadovo užuojautą.
„Netekome diplomatinei tarnybai pasišventusio profesionalo, kuris nuoširdžiai rūpinosi tarptautinių Lietuvos interesų gynimu, užsienio politikos stiprinimu ir mūsų šalies vardo garsinimu pasaulyje“, – rašoma prezidento Gitano Nausėdos užuojautoje.
Valstybės vadovai pasveikino mamas su Motinos diena
Prezidentas, Seimo pirmininkė ir premjerė sekmadienį pasveikino mamas su Motinos diena.
„Brangios mamos, Jūs esate tas gyvybės siūlas, kuris suneria skirtingas kartas ir dovanoja mums viltį. Esate palaimintos. Didžiuokitės savo vaikų pasiekimais, nes Jūs to nusipelnėte!“ – teigiama prezidento Gitano Nausėdos ir pirmosios ponios Dianos Nausėdienės sveikinime.
Šimonytė: užsienio politika yra mažesnioji EVT darbotvarkės dalis
Gyventojų apklausos rezultatams palaikant tolesnį prezidento Gitano Nausėdos dalyvavimą Europos Vadovų Taryboje (EVT), premjerė Ingrida Šimonytė teigia, jog užsienio politika ten sudaro mažesniąją darbotvarkės dalį.
„Nežinau, kiek žmonių tikrai domisi, ką svarsto EVT, kiek žmonių mano, kad tai yra kažkas, kur yra svarstoma užsienio politika, Europos Sąjungos santykiai su trečiosiomis šalimis.
Teisėjų taryba pritarė Meilučio skyrimui Apeliacinio teismo teisėju
Teisėjų taryba penktadienį pritarė prezidento Gitano Nausėdos teikimui Lietuvos apeliacinio teismo teisėju skirti dabartinį Kauno apygardos teismo pirmininką Nerijų Meilutį.
Kaip BNS informavo Nacionalinės teismų administracijos atstovė Miglė Pavliukovičienė, N. Meilučio kandidatūrai pritarė visi 16 balsavusių narių.
Prezidentui pasirašius dekretą dėl Apeliacinio teismo teisėjo skyrimo, jam dar turės pritarti Seimas.
Nausėda ir Šimonytė pasveikino pianistą Geniušą 60-ojo jubiliejaus proga
Valstybės vadovai šeštadienį pasveikino pianistą pianistą, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorių Petrą Geniušą 60-ojo jubiliejaus proga.
„Kai scenoje Jūs prisiliečiate prie fortepijono klavišų ir suskamba muzika, prieš mus visa savo jėga ir estetikos grožiu atsiveria Jūsų talentas – didžių kūrėjų ir asmenybių dovana, leidžianti išgirsti aiškiau, išjausti giliau, matyti jautriau.
Prezidentūra: prioriteto tvarka galėtų būti skiepijami ir abiturientai
Prezidentas remia Vyriausybės siekį palaipsniui grįžti prie kontaktinio ugdymo, o prioritetine tvarka galėtų būti skiepijami ir egzaminus laikantys abiturientai, sako prezidento Gitano Nausėdos patarėja Jolanta Karpavičienė.
„Prezidentas labai palaiko Vyriausybės siekį palaipsniui atnaujinti kontaktinį ugdymą, įvertinant epidemiologinę situaciją.
Nausėdos Macroną ir jo žmoną pakvietė iškilmingos vakarienės: pirmoji Prancūzijos ponia suspindo elegancija
Šio pirmadienio vakarą į Lietuvą pirmąkart oficialiai atvyko pirmoji Prancūzijos pora – prezidentas Emmanuelis Macronas ir jo sutuoktinė Brigitte Macron. Visą vakarą jie lankėsi oficialiuose renginiuose, o 21 valandą Gitano Nausėdos ir Dianos Nausėdienės buvo pakviesti apsilankyti šventinėje vakarienėje Valdovų rūmuose.
Tiesa, renginys nepraėjo be netikėtumų – į Valdovų rūmų kiemą atvyko ir greitosios pagalbos automobilis.
Vis dėlto kam jis iškviestas, aišku nebuvo.
Lietuvišką olimpinę mylią Vingio parke bėgo ir profesionalai, ir entuziastai
„Karantinas nesumaišė mūsų planų. Mes bėgsime olimpinę mylią“, – birželio 23-osios rytą džiūgavo aktyvaus užimtumo centro „Eik“ lankytojai. Visa komanda buvo pasiruošusi triračiais bėgti kartu su bėgimo profesionalais ir entuziastais visame pasaulyje.
Kol pastarieji dar tik ruošėsi startui, pakalbinome vilnietę Jurgą. Mergina jau metai intensyviai treniruojasi aktyvaus užimtumo centre „Eik“. „Dviračiu važiuoti man per sunku, nes skauda sąnarius, o bėgdama su triračiu jaučiuosi stabiliai.
Romanovskis: prezidentas įvertino verslo vaidmenį per krizę
Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Andrius Romanovskis pirmojoje Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos kalboje teigia išgirdęs verslo vaidmens įvertinimą per koronaviruso krizę.
„Pozityviausias įspūdis susijęs su tuo, kad verslas buvo paminėtas atskirai ir tas naujas diskursas, kad ne tik žmonės, piliečiai, bet ir verslas atskirai buvo išskirtas kaip tas, kuris prisidėjo, mobilizavosi ir lanksčiai prisitaikė prie tų iššūkių.
Seimas dega žalią šviesą Nausėdos pasiūlytoms tikslinėms stipendijoms: specialistų kritiškai trūksta
Seimas po pateikimo pritarė ir imasi toliau svarstyti šalies vadovo Gitano Nausėdos pataisas, kuriomis būtų įteisintos tikslinės stipendijos valstybei reikalingas specialybes pasirenkantiems studentams bei profesinių mokyklų mokiniams. Už tai balsavo 87 Seimo nariai, prieš nebuvo, susilaikė vienas. Toliau įstatymas bus svarstomas rudens sesijoje.
Projektais prezidentūra sako siekianti sudaryti sąlygas valstybei stipendijomis skatinti žmones rinktis trūkstamas specialybes.
Seimas žengė pirmą žingsnį: pritarė prezidento siūlymui dėl išmokų šeimoms su vaikais
Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė vadovo Gitano Nausėdos siūlymui papildomai paremti šeimas su vaikais. Už tai Seime balsavo 80 Seimo narių, prieš buvo 4, susilaikė devyni. Prezidentas prašė įstatymą priimti ypatingos skubos tvarka, bet Seimas tai atmetė, prašo Vyriausybės išvados. Šis įstatymas toliau bus svarstomas Seime birželio 2 dieną po Vyriausybės išvadų.
Jei Seimas galutinai pritartų prezidento siūlymui, būtų skiriama vienkartinė papildoma išmoka šeimoms su vaikais.
Skvernelis: svarstomi bent trys GPM mažinimo, NPD plėtros variantai
Diskusijos su šalies prezidentu dėl pasiūlymų didinti žmonių pajamas, įskaitant ir Gitano Nausėdos siūlymą laikinai sumažinti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą, vyksta nuolat ir konstruktyviai, sako premjeras.
„Mes tikrai turime konstruktyvius pokalbius ir ieškome sprendimų.
Seimas svarstys, ar atleisti Dulkį
Parlamentinei opozicijai antrą kartą nepalaikant prezidento Gitano Nausėdos siūlymo atleisti valstybės kontrolierių Arūną Dulkį, Seimui antradienį pavyko po pateikimo pritarti, kad A. Dulkys nebūtų siūlomas antrai kadencijai.
Už balsavo 62 Seimo nariai, prieš – 19, o susilaikė 37.
Dabar nutarimo projektą svarstys komitetai ir dėl jo Seimas balsuos balandžio 28 dieną.
Seimas sprendžia prezidento veto likimą
Seimas antradienį turėtų apsispręsti dėl dviejų prezidento Gitano Nausėdos vetuotų įstatymų – šalies vadovas nesutiko pasirašyti įstatymų, kurie leistų Vyriausybei koronaviruso krizės metu reguliuoti kainas ir įteisintų kelionių kuponus negalėjusiems išvykti žmonėms.
Šalies vadovas teigia, kad valstybinis kainų reguliavimas gali lemti prekių stygių ir juodosios rinkos plėtrą, ir turėtų būti leidžiamas tik paskelbus nepaprastąją padėtį.
DIENOS PJŪVIS. Ar chaosas Seime sukels chaosą ir Lietuvoje?
Po to, kai Seime nebuvo priimtas sprendimas labiau didinti algas medikams ir tarp valdančiųjų ir opozicijos kilo ginčas, parlamentarai sulaukė daug kritikos, net iš valstybės prezidento Gitano Nausėdos.
Ar chaosas Seime sukels chaosą ir Lietuvoje? Pokalbis apie tai naujienų portalo tv3.lt studijoje su politologu Tomu Janeliūnu.
Lietuva mini 30-ąsias Nepriklausomybės atkūrimo metines: vadovų sveikinimai
Trečiadienį sueina 30 metų, kai buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė.
„Kaskart šią dieną į mus prabyla išdidžios ir nepalaužiamos tautos balsas, sukūręs Lietuvai stebuklą, tapusį reikšmingu XX amžiaus pasaulio istorijos faktu“, – teigiama prezidento Gitano Nausėdos sveikinime.
„Jo skambų atgarsį girdime kiekvienas – kaip galimybę, kaip įkvėpimą, kaip įpareigojimą toliau nepaliaujamai stiprinti laisvę savyje ir savo valstybėje.
Premjeras ir Gabrielius Landsbergis – už Jauniškio antrą kadenciją VSD
Premjeras Saulius Skvernelis ir opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis remia Dariaus Jauniškio kandidatūrą antrą kadenciją vadovauti Valstybės saugumo departamentui (VSD).
Tuo metu valdančiųjų „valstiečių“ vadovas Ramūnas Karbauskis teigė niekaip nevertinąs šios kandidatūros.
„Šiuo metu, manau, kad taip (D. Jauniškis galėtų toliau vadovauti VSD – BNS), o kaip bus vėliau, matysime.
Ušackas: Jauniškis 2016 metais įspėjo dėl dviejų Rusijos piliečių
Buvęs diplomatas Vygaudas Ušackas sako, kad Valstybės saugumo departamento direktorius Darius Jauniškis 2016 metais jį įspėjo apie du Rusijos piliečius, jog jie gali nederamai naudotis jo vardu.
Tuo metu V. Ušackas buvo Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Rusijoje. Pasak V. Ušacko, prezidento rinkimų kampanijos metu tokia tema pokalbių nebebuvo.
Teisėsaugos institucijų vadovai dėl medžiagos apie VSD – kaip vandens į burną prisisėmę
Po Seimo nario Vytauto Bako paviešintos skandalingos informacijos, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) galėjo rinkti informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką, teisėsaugos atstovai tyli arba kalba tik pusę lūpų.
Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis ketvirtadienį žurnalistams teigė, kad negali komentuoti situacijos.
„Mes buvome pakviesti į specialų ir ne viešą (NSGK – aut. past.
Bakas: VSD direktoriaus pavaduotojas buvo iškvietęs pranešėją, atsisakė duoti atostogų
Seimo narys Vytautas Bakas teigia, kad Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojas Remigijus Bridikis buvo iškvietęs apie galimus pažeidimus pranešusį žvalgybos pareigūną, siekdamas išsiaiškinti galimus pranešėjus tarnybos viduje.
V. Bakas BNS sakė, kad apie šį trečiadienį vykusį pokalbį jį tiesiogiai informavo pats pranešėjas.
Nausėda perspėja – įrodymais nepagrįstos informacijos skleidimas kelia pavojų
Prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad pasitiki teisėsaugos ir žvalgybos tarnybomis, ir perspėjo, jog įrodymais nepagrįstos informacijos skleidimas gali kelti pavojų valstybingumui.
Taip šalies vadovas komentavo pranešimus apie Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklą prezidento rinkimų išvakarėse.
„Prezidentas pasitiki visomis svarbiausiomis valstybės institucijomis.
Skvernelis apie VSD informaciją: dėl to reikėtų teisėsaugos arba parlamentinio tyrimo
Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad į klausimus dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklos renkant informaciją prieš prezidento rinkimus turėtų atsakyti arba teisėsauga, arba parlamentinis tyrimas.
„Kiek aš žinau, yra konkretus pranešėjas – arba tai jo neteisingai pateikta informacija, tai yra rimta problema, arba yra dar rimtesnė problema, jeigu tas veiksmas buvo padarytas. Kiek žinau, Vytautas Bakas kreipėsi į teisėsaugos institucijas, konkrečiai turi duoti atsakymą jie.
Grybauskaitė nekomentuoja pranešimo apie VSD
Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia negalinti komentuoti pranešimo apie Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklą rinkimų išvakarėse, nes neturi apie tai informacijos.
„Negalime komentuoti to, ko nežinome“, – BNS atsiųstame komentare teigė Prezidentės biuras.
Prezidentas susitinka su Seimo NSGK vadovu Gaižausku
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį popiet susitinka su Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Dainiumi Gaižausku.
„Darbinis susitikimas įvyks 15 valandą, po jo komentarai žiniasklaidai nenumatomi“, – BNS sakė prezidento atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis. Jis plačiau susitikimo turinio nekomentavo.
Susitikimas rengiamas po to, kai buvo paskelbta pranešėjo pateikta informacija apie Valstybės saugumo departamento veiklą rinkimų išvakarėse.
Teisėsauga sako negalinti komentuoti informacijos apie VSD dėl duomenų konfidencialumo
Teisėsaugos institucijos sako negalinčios komentuoti informacijos, susijusios su pranešimu apie Valstybės saugumo departamento (VSD) veiklą prezidento rinkimų kampanijos išvakarėse.
Generalinė prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba pabrėžė, kad informacija apie atliktus veiksmus ir priimtus sprendimus buvo pateikta uždarame Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto posėdyje.
DIENOS PJŪVIS. VSD vadovas – apie paviešintą informacijos rinkimą
Trečiadienį pranešta, kad aukšto rango žvalgybos pareigūnas yra informavęs Seimo ir teisėsaugos atstovus, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovybės nurodymu 2018-2019 metais žvalgyba rinko informaciją apie tuometinio kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką. VSD tokią informaciją neigia.
Informaciją pateikusio žvalgybos pareigūno tapatybė jo paties prašymu nėra atskleista.
Karbauskis pranešimą apie VSD vadina provokacija
Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis provokacija vadina pranešimą, kad Valstybės saugumo departamentas (VSD) rinko medžiagą apie prezidento Gitano Nausėdos aplinkos žmones ir diplomatą Vygaudą Ušacką.
„Net nesitiki, kad taip galėtų būti. Kam dabar reikia šią informaciją skleisti? Kažkas nori supriešinti prezidentą su kažkuo, aš nelabai suprantu.