darius antanaitis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „darius antanaitis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „darius antanaitis“.
Karybos ekspertas apie Rusijos planus 2025-iesiems: „Rusija tai darė, tai daro ir tai darys“
Rytų Ukrainoje Maskvos karo mašina pamažu juda į priekį per plačius atvirus Donbaso laukus, užimdama kaimus bei miestelius. Apie tai rašoma „BBC“ apžvalgoje. Kai kurie civiliai bėga, kol karas jų nepasiekė. Kiti laukia, kol sviediniai pradės sprogti šalia ir tik po to imasi krautis daiktus ir lipa į traukinius bei autobusus, kad saugiai pasitrauktų į Vakarus.
Šaulio ginklas – dar iš sovietų kariuomenės laikų: „Gali prasiskverbti net ir pro metalą“
Žinios apie ketvirtadienį įvykusias šaudynes, sužeistus du policininkus ir vieną žuvusį advokatą apskriejo per visą Lietuvą. Spaudos konferencijoje Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla išsamiau išdėstė įvykio aplinkybes bei kokiu ginklu buvo naudojamasi. Pasakyti faktai apie ginklą, kad šaulys galimai šovė iš pistoleto TT 9 milimetrų prikaustė atidesnių klausytojų ausis.
Lietuva planuoja pirkti 3 itin galingus dronus ir jų sistemą už 5 mln. eurų – paaiškino, kuo jie ypatingi
Pasieniečiai už beveik 5 milijonus eurų užsimojo nusipirkti tris ilgojo nuotolio bepiločius orlaivius su naktinio matymo įranga. Jie būtų panašūs į lėktuvus, bet pakilti turėtų vertikaliai kaip sraigtasparniai, nutolti nuo valdymo stoties per 100 kilometrų, išsilaikyti ore trečdalį paros, būti atsparūs priešo ar kontrabandininkų antidronų sistemoms.
Lietuviai tokių orlaivių dar negamina, tad pirkimas veikiausiai vyks iš užsienio. Beje, ir lėšos šiam pirkiniui numatytos europinės.
Kritikuoja, kad Lietuvoje užkertamas kelias gynybos pramonės plėtrai: politikai žada situaciją spręsti
Dėl Rusijos karinės agresijos NATO vadovybei raginant išplėsti ginklų gamybą Europoje, Lietuvos gamintojai atkreipia dėmesį į paradoksalią situaciją – pasak jų, šiuo metu galiojantis teisinis reglamentavimas stabdo bet kokius bandymus šalyje vystyti gynybos pramonę. Nors gamintojai teigia jau ne kartą sulaukę pažadų, kad situacija spręsis, teigiamo poslinkio šioje srityje nėra.
DIENOS PJŪVIS. Ar Lenkija galėtų tapti branduoline valstybe – ką tai reikštų Lietuvai?
Lenkija nori, kad šalies teritorijoje būtų dislokuoti Jungtinių Valstijų branduoliniai ginklai. Varšuva norėtų, kad taip NATO atsakytų į Rusijos planus Baltarusijoje dislokuoti taktinį branduolinį ginklą.
Ekspertas kritikuoja Landsbergio pasisakymus dėl Rusijos: „Yra problema, spręskime, o ne dramatiškai sakykime, kad viskas žlunga“
Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako, kad dėl Rusijos grėsmės mums lieka tik vienas klausimas – kada tai nutiks: ar po kelerių metų, ar po dešimties. Ministras išreiškė abejonių ir dėl NATO sutarties 5-ojo straipsnio veiksmingumo. Ar esame iš esmės nepasirengę galimai Rusijos agresijai? Klausiame karybos eksperto, atsargos majoro Dariaus Antanaičio.
Izraelio ir Irano santykius įvertinęs Kojala: „Karas galėtų virsti gerokai didesniu, nei dabartinis Gazos Ruože“
Izaelio ir „Hamas“ teroristų karas vis labiau skaldo pasaulį. Amerikiečiai per Katarą bando išlaisvinti „Hamas“ laikomus įkaitus, Izraelio kariai nekantrauja pradėti sausumos operaciją, o Irano remiami regiono teroristai vienijasi kovai prieš Izraelį. Žibalo į ugnį dar pila ir Turkija – Erdoganas pareiškė, kad „Hamas“ – ne teroristai, o išlaisvintojai. Tačiau patys „Hamas“ pasauliui rodo, kad kitaip nei teroristais jų nepavadinsi.
Ekspertas apie karą Izraelyje: „Jei kalbame, kad „Hamas“ neįmanoma sunaikinti, tai yra nesąmonė“
Šių metų spalio 7 dieną „Hamas“ teroristai pradėjo karą prieš Izraelį. „Hamas“ yra Palestinos islamistų sukarinta grupuotė, kuri valdo Gazos Ruožą. Grupuotė yra prisiekę sunaikinti Izraelio valstybę
Apie tai, ar galima sunaikinti „Hamas“ naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo VU TSPMI profesorė Dovilė Jakniūnaitė ir karybos ekspertas, Lietuvos kariuomenės atsargos majoras Darius Antanaitis.
Lenkijos sprendimas – ne pabaiga: pasakė, kokį drastišką žingsnį gali žengti Varšuva
Varšuva paskelbė nutraukianti ginklų tiekimą Kyjivui ir nuo šiol didesnį dėmesį skirs savo gynybai. Ekspertai teigia, kad spalį vyksiantys parlamento rinkimai Lenkijoje sudarė sąlygas, kad vidaus politikos peripetijos nustumia užsienio politiką į antrą planą. Anot jų, nors lenkų pareiškimas dramatiškas, jų geopolitinė kryptis ir požiūris į grėsmes nekinta.
DIENOS PJŪVIS. Lenkijos akibrokštas Ukrainai: kaip tai paveiks karą?
Lenkija trečiadienį pareiškė, kad nebeteiks ginklų Ukrainai ir daugiausiai dėmesio skirs savo gynybai. Kaip tai paveiks karo eigą? Ar kitos valstybės gali pasekti Lenkijos pavyzdžiu? Ar Kyjivas bus spaudžiamas sėsti prie derybų stalo?
Apie jį naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Vilniaus universiteto docentas, komunikacijos ekspertas Mantas Martišius ir karybos ekspertas Darius Antanaitis.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
REKLAMA
REKLAMA
Ekspertas įspėja apie „Wagner“ taktiką Baltarusijoje: „Putinui labai apsimoka pakeisti realybę į alternatyvią realybę“
„Wagner“ samdiniams slankiojant greta Lenkijos sienų, lenkai įspėja, kad Rusija sąmoningai bando destabilizuoti pasienio regioną. Lietuva taip pat nerimastingai dairosi į nekviestus svečius, bet ramina, kad „Wagner“ bent kol kas kelia daugiau triukšmo nei pavojaus. Tiesa, tiek ekspertai, tiek politikai sutinka, kad neįvertinti priešo būtų didelė klaida.
Lietuvos žingsnis – naujausi Vokietijos tankai: štai kas slypi už rekordinio pirkinio
Lietuva nori įsigyti daugiau nei pusšimtį tankų ir suformuoti tankų batalioną. Krašto apsaugos ministras sako, kad nors rinktasi iš trijų variantų, vokiški „Leopard“ mūsų kariams atrodo priimtiniausi. Dalis ekspertų sako, kad tokį pasirinkimą lėmė platus „leopardų“ naudojimas NATO aljanse ir šių tankų suderinamumas su mūsų jau turima ginkluote. Kita dalis tikina, kad už rekordinio pirkinio slypi ir politiniai interesai.
DIENOS PJŪVIS. Lietuvą sukaustęs vaikų pagrobimas – ką parodo suverenų judėjimas ir ši istorija?
Dvi savaites ieškomą Vilčinskų šeimą su savavališkais išvežtais vaikais pasieniečiai sulaikė Ignalinos rajone pasienyje su Baltarusia. Iš jų rūbų pareigūnai spėja, kad bėgliai buvo pasirengę kelionei per miškus ir galimai rengėsi neteisėtai kirsti sieną. Pareigūnai sulaikė ir bėglių automobilį vairavusį trečią suaugusį asmenį, kuris kalbėjo tik vokiškai.
Dėl tankų pirkimo – kritikos strėlės: „Jeigu mes gaminsime kebabą, tai mūsų kebabe mėsos nėra“
Lietuva ketina įsigyti tankų už 2 mlrd. eurų. Galimai didžiausias pirkinys Lietuvos istorijoje sukėlė diskusijų bangą ir iškėlė klausimą, ar krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ne per daug išplepėjo.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Vilniaus universiteto docentas, komunikacijos ekspertas Mantas Martišius ir karybos ekspertas Darius Antanaitis.
DIENOS PJŪVIS. Lietuva nori tankų: kada pas mus šuoliuos vokiški „leopardai“?
Lietuva ketina įsigyti tankų už 2 mlrd. eurų. Galimai didžiausias pirkinys Lietuvos istorijoje sukėlė diskusijų bangą ir iškėlė klausimą, ar krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ne per daug išplepėjo.
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja Vilniaus universiteto docentas, komunikacijos ekspertas Mantas Martišius ir karybos ekspertas Darius Antanaitis.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
Kita Vilniaus NATO viršūnių susitikimo pusė: nematomi snaiperiai ir branduoliniai lagaminėliai
NATO viršūnių susitikimo išvakarėse sostinėje Lietuvos kariuomenė veikia pilnu pajėgumu: saugomi vandens telkiniai, oro erdvė, sausuma, tiltai, keliai, delegacijos. Darbuojasi daugiau nei 4 tūkst. Lietuvos ir sąjungininkų karių.
Tiesa, iššūkių netrūksta kibernetinėje erdvėje, kur piktavaliai programišiai atakuoja internetinius puslapius, įsilaužę į radijo stoties bei prekybos centro sistemas skleidžia dezinformaciją. Negana to, šalia Rusijos ambasados į Nerį išsiliejo teršalai.
Karybos ekspertas: „Su „Wagner“ samdiniais ir galimybe, kad jie užpuls Lietuvą, yra panašiai kaip su ufonautais“
Po savaitės vyks NATO viršūnių susitikimas, tiek mūsų, tiek NATO pareigūnai ruošia įvairias saugumo priemones, tačiau mūsų pašonėje, galimai, yra „Wagner“ samdiniai, kiek esame saugūs?
Su „Wagner“ samdiniais ir galimybe, kad jie užpuls Lietuvą, yra panašiai kaip su ufonautais. Teoriškai mes visatoje nesame vieni, bet praktiškai nė vieno ufonauto nesutikome. Prieš pradedant kalbėti, ar „Wagner“ grupuotė užpuls Lietuvą, pirmiau pagalvokime, kaip ir kodėl.
Vilnių saugos viena brangiausių oro gynybos sistemų „Patriot“: gali numušti ir branduolinius užtaisus nešančias raketas
Ruošiantis Vakarų pasaulio lyderių atvykimui į Lietuvą, vokiečiai į Vilnių atvežė galingiausią pasaulyje oro gynybos sistemą „Patriot“, kuri saugos Vilnių nuo galimų rusų provokacijų ir atakų. Savo jėgą „Patriot“ įrodė ir Ukrainos kare.
Jos sugebėjo numušti ir hipergarsines raketas „Kinžal“, kurias Putinas vadino nenugalimomis. Ekspertai sako, kad tai sistemos, apie kurias Lietuva kol kas gali tik pasvajoti, mat jų kaina siekia keletą milijardų eurų.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
DIENOS PJŪVIS. Perversmas Rusijoje: surežisuotas šou ar nepavykusi revoliucija?
Savaitgalį Lietuvoje liepsnojo Joninių laužai, bet daugelis stebinčių įvykius per televiziją ar socialinius tinklus, prisipirkę spragėsių, tikėjosi pamatyti liepsnojančią Maskvą. Taip neatsitiko. Jevgenijaus Prigožino ir jo „Wagner“ grupės maištas netikėtai prasidėjo ir netikėtai baigėsi.
Rusijai iš Vakarų uždirbant 5,5 mlrd. per mėnesį, ekspertas klausia: „pasaulis turi svertų, bet ar nori juos panaudoti?“
Istorija turbūt būtų pasisukusi visai kitaip, jei ne amerikiečiai, o naciai būtų pirmieji sukūrę atominę bombą. Mat dabar ekspertai sako, kad trys didžiosios branduolinės valstybės – tame tarpe ir Rusija – negali būti sutriuškintos savo teritorijoje.
Ar įmanoma nugalėti branduolinį Putino režimą diskutavo laidoje „Karštai su tv3.lt“ kalbinti ekspertai.
Gynybos ekspertas – apie Maskvoje vykusio parado detalę: „Lėktuvų buvo atsisakyta dėl Putino saugumo"
Gegužės 9-osios paradai Rusijoje pasirodė skurdžiau nei ankstesniais metais. Raudonojoje aikštėje pravažiavo vos vienas senas tankas, atsisakyta ir aviacijos pasirodymo, 21-ame mieste paradai buvo atšaukti. Apie tai, ar gegužės 9-osios paradas atspindi, kokie prasti Rusijos kariniai resursai, portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavo buvęs Lietuvos ambasadorius Rusijoje Remigijus Motuzas ir atsargos majoras, gynybos ekspertas Darius Antanaitis.
DIENOS PJŪVIS. Gegužės 9-oji Lietuvoje ir Rusijoje – kada nebeliks Pergalės dienos?
Gegužės 9-osios išvakarėse išniekinti partizanų vado Vanago paminklai. Gegužės 9-ąją kelios dešimtys žmonių rinkosi Vilniuje ir Klaipėdoje prie sovietinių karų kapų. Įsisegę Georgijaus juosteles jie dėjo gėles, leido sovietinius ir sakė, kad karą Ukrainoje sukėlė Amerika. Taip jie atkartojo naratyvą, kurį Pergalės dienos parade skleidė Vladimiras Putinas.
Atsargos karininkas įvertino, ką reiškia prie Lietuvos sienos perkelti Baltarusijos tankai
Vos už 9 kilometrų nuo Lietuvos sienos Baltarusija permetė keliolika savo tankų, dešimtis karinės technikos vienetų. Ginkluotame kariniame sąstate – ir pėstininkų mašinos, šarvuoti transporteriai. Lietuvos kariuomenė ramina ir aiškina, kad baimintis provokacijų esą nereikia, tai nuolatinių pratybų Baltarusijoje dalis.
Ir priduria, kad tiek tankų sunaikinti Lietuvai, be sąjungininkų pagalbos, prireiktų vos kelių minučių.
Anušauskas apie būtinybę Lietuvai ginkluotis: Rusija gali atstatyti savo karinį pajėgumą
Lietuva ruošiasi dar didesnei grėsmei iš Rusijos. Nors Rusija Ukrainoje įklimpo, anot Lietuvos krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko, mūsų šalis turi stiprinti savo gynybą. Ministras ketina imtis dešimtmečio projekto – kurti 18 tūkst. karių diviziją, kuri gali būti apginkluota tankais, sraigtasparniais, raketų paleidimo sistemomis.
Lietuvai turimos ginkluotės nebepakanka – tvirtina Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Ekspertas įvertino Vakarų galimybes remti Ukrainą: „Tu 30 metų nieko nepirkai, o ką turi – atiduodi“
Vakarų valstybės nusprendė tiekti Ukrainai sunkiuosius tankus ir kitą ginkluotę jos kovai prieš įsiveržusias Rusijos pajėgas, tačiau karinės pramonės ištekliai po truputį senka.
Ar Vakarai pajėgs Ukrainai tiekti visą reikiamą amuniciją, naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsakė atsargos majoras, karybos ekspertas Darius Antanaitis.
Ukrainiečiams reikia daug šaudmenų, patrankų.
Darius Antanaitis apie Lietuvos pasiruošimą grėsmėms: „Mes į tualetą einame 10 kartų dažniau nei šaudome“
Nors daugelis baiminasi dėl karo Ukrainoje ir galimų Rusijos veiksmų prieš Lietuvą, pasak ekspertų, mūsų valdžia snaudžia, nėra pakankamai pasiruošusi ir nemėgina situacijų ištaisyti.
Tokią mintį naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ išsakė atsargos majoras, karybos ekspertas Darius Antanaitis. Kartu su juo laidoje diskutavo Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius Giedrius Česnakas.
DIENOS PJŪVIS. Ar Rusijos laukia tamsūs ir sunkūs laikai – kokia naujos ginkluotės reikšmė?
Vakarų valstybes nusprendė tiekti Ukrainai sunkiuosius tankus ir kitą ginkluotę jos kovai prieš įsiveržusias Rusijos pajėgas. Toliau jau imama kalbėti ir apie naikintuvus. Ar tai reiškia, kad Rusijos laukia sunkūs ir tamsūs laikai? Kokia naujos ginkluotės reikšmė?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja atsargos majoras, karybos ekspertas Darius Antanaitis ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorius Giedrius Česnakas.
Ar Putinas ryšis dar vienam dideliam puolimui: datas jis mėgsta, bet žingsnis nebūtų protingas
Rusijos režimo lyderis Vladimiras Putinas gali ryžtis dar vienam dideliam Ukrainos puolimui per karo metines – vasario 24-ąją, sako gynybos apžvalgininkas Aleksandras Matonis. Vis dėlto ir karybos ekspertas, atsargos majoras Darius Antanaitis pabrėžia, kad Rusija jau išnaudojo viską, ką turi geriausio, be to, gamtos sąlygos puolimui šiuo metu nėra palankios.
Ekspertas įvardijo didžiausią Lietuvos kariuomenės bėdą: „Ne finansai, o žmonių mentalitetas“
Rusijai grasinant, kad Ramšteino karinėje bazėje priimtas Vakarų šalių sprendimas suteikti Ukrainai daugiau modernios ir smogiamosios ginkluotės išprovokuos dar didesnį karą, anot karybos ekspertų, verčia čia ir dabar garsiai pradėti kalbėti apie savo gynybinius pajėgumus – ar esame pajėgūs duoti į dantis agresoriui, jei šis sumanytų įžengti į Lietuvos teritoriją.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Iš Lietuvos ligoninės tiesiai į Ukrainos karo frontą grįžtantis 2 vaikų tėvas: „Penkis kartus aš turėjau mirti“
Rusijoje jau plinta vaizdai su naujais mobilizacijos dokumentais. Regis, Vladimiras Putinas tęsia Stalino karo vadų tradicijas priešą paimti per savo karių lavonus. Tačiau dalis ekspertų tai vertina ne kaip kelią į pergalę, o tiesiai į režimo žlugimą.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Sergej Judin – „Azovo“ bataliono karys. Kovotojas, ilgą laiką grūmęsis su Putino ordomis Mariupolyje, šiandien yra gydomas Lietuvoje.
„Stebuklas, kad aš likau gyvas.
Gitanas Nausėda: šiemet Lietuva paramai Ukrainai skirs mažiausiai 40 milijonų eurų
Ukrainos kare atėjo lemiamas metas, rusai jau kitą mėnesį bandys surengti didelį puolimą – tokią informaciją iš prezidento Zelenskio vakar išgirdo su juo susitikęs Gitanas Nausėda. Anot jo, Vakarams būtina siųsti kuo daugiau tankų ir pėstininkų kovos mašinų. Lietuva, anot prezidento, šiemet Ukrainai paramos suteiks už 40 milijonų eurų.
Ekspertai paaiškino, ką reiškė Baltarusijos pratybos prie mūsų sienų: „Reikia atkreipti dėmesį“
Baltarusija praėjusį antradienį netikėtai surengė savo ginkluotųjų pajėgų patikrinimą, pranešė šalies gynybos ministerija. Pratybos vykdomos tiek prie Lietuvos, tiek prie Ukrainos sienos.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ atsargos majoras, karybos ekspertas Darius Antanaitis ir VU TSPMI profesorė Dovilė Jakniūnaitė paaiškino, ką tai reiškia ir ar turėtume tai suprasti kaip grėsmę mūsų valstybei.
Rusakalbė vilnietė reikalauja įstaigose su ja kalbėti rusiškai: „Aš ką – išmaldos prašau?“
Dalis švietimo ekspertų tvirtina, kad rusų kalba ir rusiškos mokyklos – tik problemų pradžia. Lietuvių kalbos neišmokę vaikai negali gerai integruotis į visuomenę, o tai veda prie užsidarymo rusakalbių socialiniame burbule ir tapimo nelojaliais Lietuvai piliečiais.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Vilniuje, šalia Halės turgaus susikalbėti lietuvių kalbos gali ir nepakakti.
Lietuva įsigijo brangiausią kariuomenės pirkinį istorijoje: „Tai yra didžiulis svertas atgrasant priešą“
Brangiausias Lietuvos kariuomenės pirkinys istorijoje – iš Jungtinių Amerikos Valstijų už beveik pusę milijardo dolerių Lietuva perka raketinės artilerijos sistemas HIMARS: iš viso 8 paleidimo įrenginius su kovine ir mokomąja amunicija.
Karybos ekspertai aiškina, kad ši sistema pajėgi numušti Karaliaučiuje esančią priešlėktuvinę rusų oro gynybą ir kitus svarbius taikinius, kurie atsirastų, jei Rusija ryžtųsi pulti NATO.
DIENOS PJŪVIS. Baltarusija kelia nerimą: ar mes galime sulaukti provokacijų?
Baltarusija antradienį netikėtai surengė savo ginkluotųjų pajėgų patikrinimą, pranešė šalies Gynybos ministerija. Pratybos vykdomos tiek prie Lietuvos, tiek prie Ukrainos sienos. Ką reiškia šie veiksmai? Ar Lietuvai reikėtų sunerimti dėl kaimynės elgesio?
Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja atsargos majoras, karybos ekspertas Darius Antanaitis ir VU TSPMI profesorė Dovilė Jakniūnaitė.
LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.
KARAS NE TIK FRONTE. Pilietinio ugdymo svarba vykstant Rusijos karui Ukrainoje: ko tikėtis ir kam ruoštis?
Rusija užpuolė Ukrainą pražudydama dešimtis tūkstančių nekaltų civilių. Vis tik nuo Krymo aneksijos Ukraina ruošė tiek kariuomenę, tiek savanorius, nes buvo suprasta, kad iš tokios kaimynės gali sulaukti bet ko.
Rusijai užpuolus Ukrainą Lietuvoje daug kam kilo klausimas, o kaip karui esame pasiruošė mes. Dabar aišku viena, kad norint pasiruošti kuo geriau, pradėti ruoštis reikia kuo anksčiau.
Lietuvoje siūloma atimti čia teisėtai laikomus Rusijos ir Baltarusijos piliečių ginklus: tai bando įteisinti ir Estija
Konservatorius Kasčiūnas užsimojo atimti teisėtai laikomus ginklus iš mūsų šalyje gyvenančių Rusijos ir Baltarusijos piliečių. Anot saugumo ir gynybos komiteto pirmininko, dabar tokių ginkluotų užsienio piliečių Lietuvoje yra pusketvirto šimto, o ar jie lojalūs mūsų valstybei ar karą pradėjusiai savo tėvynei niekas nežino.
KARAS NE TIK FRONTE. Lietuvos ir Europos saugumo situacija: ką būtina žinoti kiekvienam
Rusijai užpuolus Ukrainą, Europoje kilo didžiausias karas nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Gyventojams Lietuvoje tai taip pat sukėlė nemažai nerimo: žmonės puolė padėti ukrainiečiams ir kartu ėmė galvoti, kaip patys turėtų pasiruošti, kad jaustųsi saugesni.
Karui Ukrainoje vos prasidėjus ir Lietuvoje buvo pranešimų, kad žmonės turi pasirūpinti atsargomis, turėti geriamo vandens kelioms dienoms, susidėti kuprines, pasiruošti atsarginių rūbų, negendančio maisto.
Darius Antanaitis apie karo eigą: žiema ukrainiečiams – auksinė valanda
Ukrainiečius žiema gąsdina labiau nei bet kuriuos kitus europiečius, tačiau ekspertai Ukrainos kariuomenei pataria išnaudoti šį laiką ir šaltį apgalvotai, kadangi tuo metu okupantų kariuomenei gresia nemalonumai.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ karybos ekspertas, Lietuvos kariuomenės atsargos majoras Darius Antanaitis aiškino, kad ukrainiečių pranašumas žiemą – šilti rūbai ir neužsivedantys rusų dyzeliniai varikliai.
Karybos ekspertas abejoja Rusijos branduolinių ginklų veikimu: „techninė priežiūra žemiau apgailėtino lygio“
Vis daugiau karo ekspertų yra įsitikinę, kad branduolinis ginklas, kuriuo grasina Vladimiras Putinas, yra tiesiog bandymas išgąsdinti Vakarus. Tačiau Rusijos prezidentas galėtų imtis kito, jam saugesnio varianto – pulti atomines elektrines.
Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.
Rusija grasina pražūtingiausiais ginklais pasaulyje – branduoliniais. Tokiu atveju specialistai piešia kone apokaliptinę pasaulio pabaigą.
Dėmesio centre. Ar Ukraina taps NATO nare?
Praėjusią savaitę Vladimiras Putinas paskelbė apie keturių okupuotų Ukrainos regionų – Donecko, Luhansko, Chersono ir Zaporižios – aneksiją. Tarptautinė bendruomenė šią aneksiją laiko neteisėta ir žada įvesti Maskvai naujas sankcijas. Tuo tarpu Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis praėjus kelioms valandoms po Kremliaus akibrokšto paprašė pagreitintos stojimo į NATO procedūros.
Karybos ekspertas: „Branduolinio ginklo panaudojimas tikėtinas, tačiau tai nėra didelė drama“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas naujausioje savo kalboje pagrasino, kad tiems, kurie prieš Rusiją esą vykdo branduolinį šantažą, tai gali atsiliepti, tačiau karybos ekspertas tame didelės dramos neįžvelgia.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutavęs karybos ekspertas Darius Antanaitis teigė, kad yra nemažai šansų, kad Rusija panaudos branduolinį ginklą ir tiksliai įvardijo, kokiu atveju ryžtųsi tai padaryti.
DIENOS PJŪVIS. Ką reiškia Putino paskelbta dalinė mobilizacija – tai naujas karo etapas?
Rusijos žiniasklaida pranešė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį paskelbė apie dalinę mobilizaciją šalyje. Rugsėjo 21-ąją, prasidedanti dalinė mobilizacija apims tuos asmenis, kurie yra atsargos kariai ir kurie buvo atlikę tarnybą Rusijos kariuomenėje, turi atitinkamą karinę specialybę ir patirtį.
Karybos ekspertas: jei rusai Chersone bus atkirsti, laukia nerealiai geri pokyčiai Rusijos politinėje vadovybėje
Šią savaitę Ukrainos ginkluotosios pajėgos pradėjo kontrataką rusų okupuotame Chersone. Karo ekspertai pripažino, kad Chersonas ir viskas aplink jį – strategiškai labai aktuali vieta, kuri gali būti pirmuoju žingsniu į pergalę.
Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Vytautas Jonas Žukas ir karybos ekspertas Darius Antanaitis teigė, kad tai netgi gali būti paskata Vladimiro Putino žlugimui.
Brandinami planai, kaip reikės ginti Suvalkų koridorių: žadama daugiau karių ir ginklų
Lietuvos ir Lenkijos prezidentai Suvalkų koridoriuje lanko ten įsikūrusius NATO šalių karius, kad parodytų savo šalių ir užsienio gyventojams, jog ši vieta, nepaisant agresyvios Rusijos kaimynystės, yra saugi. Nors Suvalkų koridorius užsienio spaudoje gavo kone pačios pavojingiausios vietos Europoje reputaciją, Nausėda su Duda čia žada dar daugiau NATO karių ir ginklų.
Karybos ekspertas abejoja realia Rusijos grėsme: „po poros metų mes gertume kavą Karaliaučiuje“
Kaliningrado srities tranzitui pritaikytos Europos Sąjungos sankcijos sukėlė Rusijos įsiūtį. Maskva ėmėsi agresyvios retorikos Lietuvos atžvilgiu ir žada reaguoti. Karybos ekspertas Darius Antanaitis ramina ir primena, kad Lietuva yra NATO valstybė, o net ir be pagalbos susitvarkytume su likusiais rusų pajėgumais.
DIENOS PJŪVIS. Kaliningrado tranzito apribojimas: kaip atsakys įsiutęs Kremlius?
Kaliningrado srities tranzitui pritaikytos Europos Sąjungos (ES) sankcijos sukėlė Rusijos įsiūtį ir privertė imtis agresyvios retorikos Lietuvos atžvilgiu. Maskva pirmadienį pareiškė, kad tranzito ribojimais pažeidžiami tarptautiniai susitarimai ir pareikalavo, kad Lietuva nutrauktų dalies prekių tranzito geležinkeliais į Karaliaučiaus sritį draudimą.
Lietuvą pasieks mažiau Vokietijos karių, nei žadėta, o apžvalgininkai rėžė: „Tai yra politinis žaidimas“
5000 vokiečių karių brigados Lietuvoje nebus. Nors Vokietijos ir Lietuvos politikų skambiai nuvilnijo, užsienio žiniasklaida išsiaiškino, kad daugumą karių Vokietija planuoja dislokuoti savo, o ne Lietuvos teritorijoje. Tokius planus patvirtina ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Prezidentūra kartu su krašto apsaugos ministerija teisinasi, kad Lietuvos visuomenė susipainiojo, esą jau seniai buvo aišku, kad vokiečių kariams Lietuvoje nėra vietos.
Antanas Valionis įvardijo didžiausią pavojų Ukrainai: „Dabar yra sudėtingiausias piko momentas“
Karas Ukrainoje perkopė 100 dienų ribą, tačiau pabaigos vis dar nematyti. Rusijos kariuomenė lėtai, tačiau užtikrintai veržiasi gylyn į Donbaso regioną. Buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Antanas Valionis sako, kad intensyvūs mūšiai yra tikriausiai paskutinis Rusijos bandymas minimaliai įvykdyti savo programą, o tikėtis lengvos ukrainiečių pergalės niekada ir nereikėjo.
Rusijai galimai panaudojus cheminį ginklą įspėjama apie didesnę grėsmę: režimo desperacija didėja
Pirmadienio vakarą pasaulį apskriejo šokiruojanti žinia: karą prieš Ukrainą paskelbusi ir karo nusikaltimus aktyviai demonstruojanti Rusija galėjo imtis drastiškos priemonės – panaudoti cheminį ginklą Mariupolyje. Nors šie faktai dar nėra patvirtinti, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sako į juos žiūrintys rimtai. Uždrausto ginklo panaudojimo tikimybės neatmeta ir Lietuvos karybos ekspertai.