a. širinskienė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „a. širinskienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „a. širinskienė“.
Juknevičienė: „Tai yra skaidriausiai dirbanti Vyriausybė per visą Nepriklausomybės laikotarpį“
Lietuvos savivaldybių tarybų nariai naudoja daugybę skirtingų mokesčių mokėtojų pinigų grobstymo schemų, rodo visuomenininko Andriaus Tapino atliekamas tyrimas. Tarp tokių politikų ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, kuri bandė įrodyti, kad pirmojo karantino metu per tris mėnesius išvažinėjo net 1100 eurų vertės degalų dirbdama Kauno miesto tarybos narės darbą opozicijoje, o šiuo metu yra pateikusi atsistatydinimo raštą.
Šimonytės ir Širinskienės kova tęsiasi: kibirkštys skrieja net savaitgalį
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir parlamentarė Agnė Širinskienė kibo viena kitai į atlapus. A. Širinskienei pradėjus feisbuke skųstis I. Šimonytės dėmesiu, Vyriausybės vadovė atsakė ne itin mandagiais žodžiais – esą A. Širinskienė maudosi šūde. Panašu, kad moterų kova nesibaigia – savaitgalį politikės vėl laidosi kibirkštimis ir rašo komentarus viena kitai.
Šimonytė po Šurajevo šou vieną Seimo narę apskundė etikos sargams
Po daugelį parlamentarų šokiravusio vakarykščio komiko ir visuomenininko Olego Šurajevo šou Seime premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienio rytą kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl Mišrios Seimo narių grupės seniūnės Agnės Širinskienės žodžių. Kreiptasi dėl to, kad ji komiką ir Ukrainai paramą renkantį O. Šurajevą pavadino premjerės patarėju.
Tai patvirtino Etikos ir procedūrų komisijos nariai, kad toks kreipimasis yra gautas.
Lietuva vėluoja 20 metų? Vieni laukia medikamentinio aborto įteisinimo, kiti vardija minusus
Beveik 20 metų – tiek Lietuva atsilieka nuo Vakarų valstybių, kuriose įteisintas medikamentinis abortas. Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad ledai pralaužti – projektas procedūrai įtvirtinti jau paruoštas. Kai kurie politikai baiminasi, kad atsiradus medikamentiniam nėštumo nutraukimui, Lietuvoje prastės demografinė situacija, kils pavojus moterų sveikatai. Medikai tokias prognozes neigia ir tikina, kad medikamentinis abortas žymiau saugesnis nei chirurginė intervencija.
Slušnys apie keičiamą izoliacijos tvarką: tai pirmieji žingsniai, ko gero, mes ilgainiui turėsime atsisakyti ir galimybių paso
Kontaktą su omikron atmaina užsikrėtusiais asmenimis turėjusiems pedagogams ir medikams netrukus nebereikės izoliuotis, kitą savaitę spręs dėl visų gyventojų, trečiadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). Valdančiųjų atstovas, konservatorius Linas Slušnys sprendimą sveikina ir užsimena, jog tai galėtų būti pirmieji žingsniai link galimybių paso atsisakymo.
Lietuvą 2021-aisiais sudrebinę įvykiai: Vyriausybės krizė, išbandymai riaušėmis, migrantais ir diktatorių įsiūčiu
2021-ieji – neabejotini išbandymų metai Lietuvos valdžiai. Dvi – migrantų ir tebesitęsianti COVID-19 – krizės, aukščiausių šalies vadovų barniai, visuomenės susiskaldymas, mitingų banga ir garsiai riaumojančios Baltarusija ir Kinija – tik dalis šiemet Lietuvos išgyventų sunkumų.
Portalas tv3.lt kviečia prisiminti labiausiai 2021 metais dėmesį prikausčiusius politinius įvykius ir skandalus Lietuvoje.
Širinskienės kritikos strėlės valdantiesiems: nepakeitus Konstitucijos, žmonėms siunčiamas netinkamas signalas
Seimui dėl dalyje Lietuvos įvestos nepaprastosios padėties negalint imtis Konstitucijos pataisų, opozicijos atstovai nuogąstauja dėl Lietuvos merų rinkimų likimo.
Spalį Seimas po svarstymo pritarė Konstitucijos pataisoms, kuriomis siekiama sudaryti konstitucinį pagrindą tiesioginiams savivaldybių merų rinkimams. Konstitucijoje naujomis pataisomis siūloma nustatyti, kad savivaldos teisė įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.
Širinskienė prie kabineto durų rado sukrautus daiktus: „Iš užuominų supratau, kad esu nepageidaujama“
Pasitraukusi iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos Seime Agnė Širinskienė teigia sulaukusi reikalavimų palikti ir savo kabinetą, kuriame ji iki šiol dirbo. Ji sako, kad buvusi partijos kolegė Guoda Burokienė atviru tekstu pareikalavo užleisti kabinetą, esantį šalia frakcijos seniūnės Aušrinės Norkienės darbo vietos. Vis dėlto buvusios A. Širinskienės kolegės neigia dariusios spaudimą jai palikti kabinetą.
Kaip niekada atvira Agnė Širinskienė – apie 20 metų trunkančią santuoką ir žinomumo kainą: viešumoje jos su vyru nesutiksit
Seimo narė Agnė Širinskienė praeitą savaitę tapo kone labiausiai aptarinėjama parlamentare šalyje – ilgametė LVŽS narė šią partiją paliko. Tiesa, interviu naujienų portalui tv3.lt politikė atvėrė širdį apie kitus dalykus: šeimą, žinomumą ir tai, kur ieško sielos atgaivos, kai Seimą krečia skandalai.
Agnė Širinskienė atvira – šis laikotarpis jai nėra lengvas. Tiesa, moteris tikina, jog sunkių akimirkų jos darbo Seime metu yra buvusi ne viena ir ne dvi.
Širinskienė ir Veryga žeria kritiką Šimonytės sprendimui dėl ministrų: „Kažkokia abrakadabra“
Antradienį vėlai vakare paskelbtas premjerės Ingridos Šimonytės sprendimas dėl ministrų posto išsaugojimo sukėlė ir opozicijos narių įniršį.
Progos pakomentuoti susiklosčiusias politines intrigas socialinėje paskyroje nepraleido ir buvusi valstiečių narė Agnė Širinskienė.
REKLAMA
REKLAMA
Durimis trenkti pasiryžę dar daugiau valstiečių? LVŽS likimas – ne tik Karbauskio rankose
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) šie metai itin įtempti – vis daugiau valstiečių atskyla nuo Ramūno Karbauskio vadovaujamos politinės jėgos ir nusprendžia jungtis prie kitų partijų. Durimis trenkiant ir ryškiausiems valstiečių veidams, ekspertai įspėja lyderį ne tik apie kitų bendrapartiečių pasitraukimą, bet ir apie galimą rinkėjų atsigręžimą.
Širinskienės laiškas valstiečiams: labai linkiu mums nebijoti vienas kito, nesigėdinti pasisveikinti, susitikus – apsikabinti
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą šią savaitę palikusi Seimo narė Agnė Širinskienė „Facebook“ pasidalino laišku savo buvusiems bendrapartiečiams. Jame politikė rašo esanti jiems dėkinga už paramą.
„Mano mieliems bičiuliams ir bendražygiams
Sveikinu visus LVŽS narius, šiandien besirenkančius į partijos suvažiavimą. Nuoširdžiai tikiu, kad tai bus produktyvi diena, ir aš iš visos širdies linkiu Jums sėkmės.
Agnė Širinskienė prisijungė prie Lietuvos regionų frakcijos
Seimo narė, buvusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Agnė Širinskienė antradienį papildė opozicinės Lietuvos regionų frakcijos gretas.
Pareiškimą, kad A. Širinskienės oficialiai palieka LVŽS frakciją Seime, antradienį įgarsino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Taip pat paskelbta ir apie tai, kad A. Širinskienė tapo oficialia Lietuvos regionų frakcijos nare.
Širinskienę valstiečių veidu vadinantys politologai jos pasitraukimą sieja su Karbauskio perrinkimu: tai nėra tik sutapimas
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos veidu bent politologų vadinama Agnė Širinskienė pirmadienį pranešė paliekanti savo frakciją ir partiją. Toks politikės žingsnis nustebino net visko mačiusius politologus, kurie jos apsisprendimą sieja ir su partijos lyderio Ramūno Karbauskio perrinkimu eiti dar vieną kadenciją pirmininko poste. A. Širinskienės pasitraukimas, anot politologų, rodo, kaip klaidingai valdydamas savo partiją elgiasi R. Karbauskis.
Oficialu: nepaprastoji padėtis dalyje Lietuvos įvedama nuo vidurnakčio
Seimo sprendimu dalyje Lietuvos dėl migrantų antplūdžio nuo trečiadienio mėnesiui įvedama nepaprastoji padėtis. Ji galios Lietuvos pasienio ruože ir penkis kilometrus į šalies gilumą nuo jo, taip pat migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.
Įvertino sunkius valdančiųjų darbo metus: rekordiškai žemi reitingai ir sudaužytos žmonių viltys
Nuo Seimo narių priesaikų davimo praslinko beveik metai, paženklinti iš karto kelių krizių: pandemijos ir migrantų antplūdžio. Per šį laiką išryškėjo nemažai valdžios liapsusų, tarp jų pasitaikė ministrų nesusikalbėjimo atvejų, pasimatė opozicijos neveiklumas ir susiskaldymas, sakė tv3.lt kalbinti pašnekovai. Viso to atspindys – rekordiškai žemyn nusiritę reitingai ir visuomenės sabotažas valdžios sprendimų atžvilgiu, tvirtino politologas Bernaras Ivanovas.
Armonaitė sureagavo į Širinskienės kritiką: atleiskite, bet sugadinsiu šią istoriją faktais
Po Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovės Agnės Širinskienės kritikos premjerei Ingridai Šimonytei bei ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei, kad jos esą padarė tą patį nusižengimą kaip ir buvęs susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, ministrė pateikė faktus.
„Sorry, bet sugadinsiu Širinskienės istoriją faktais.
Seimo narys – apie nemokamo testavimo naikinimą: „Kokia prievarta, jei žmogui duodi galimybę?“
Šį rudenį lietuviai viena po kito muša su COVID-19 susijusius rekordus. Matydama didžiulius sergančiųjų bei vis dar skiepyti atsisakančių žmonių kiekius, vyriausybė imasi dar griežtesnių priemonių – naikina nemokamus testus bei svarsto kai kurių profesijų atstovams įvesti privalomą skiepijimą.
Širinskienę įsiutino ministerijos pasiūlymas gyventojams skirti po 100 eurų už skiepus: „Idėjų vagys“
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė Agnė Širinskienė teigia, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavogė partijos idėją senjorams skirti vienkartines 100 išmokas už COVID-19 skiepus.
„Idėjų vagys. Kitaip tikriausiai nepavadinsi, kai opozicijos registruotas projektas užveliamas Seimo procedūrose (regis garbingai sutarėme teisės ir teisėtvarkos komitete, kad registruosime patobulintą?), o valdantieji, pasivogę idėją tuo tarpu pristato kaip savo.
Širinskienės pareiškimas: „Tai, kas dabar vyksta Seime, jau kvepia Baltarusija“
Seimo valdantieji ir opozicija ketvirtadienį susiriejo dėl konservatorių prašymo nukelti vieną iš valstiečių klausimų į kitą posėdį. Savo ruožtu valstietė Agnė Širinskienė piktinosi, kad valdantieji riboja opozicijos darbą ir elgiasi kaip Baltarusijoje.
Ketvirtadienį Seimo narė, valstietė Asta Kubilienė Seimui turėjo pateikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rezoliuciją „Dėl tėvų teisių užtikrinimo švietimo sistemoje“. Seimo vakarinis posėdis buvo sudarytas iš opozicinės darbotvarkės.
Nuotolinių posėdžių kuriozai nesibaigia: vietoje Širinskienės išniro Karbauskis
Nuotolinių Seimo komitetų ir komisijų posėdžių kuriozai – nesibaigia. Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje nuotoliniu būdu pasijungę komisijos nariai vienu metu išvydo ne komisijos kolegę Agnę Širinskienę, o valstiečių partijos vedlį Ramūną Karbauskį, kuris praėjusiais metais atsisakė Seimo nario mandato.
Parlamentaras Mindaugas Lingė savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje pasidalino vaizdu.
„Nu lyg ir nesivaidena.
Valstiečiai kreipsis į KT: prašys įvertinti galimybių paso ribojimus
„Šešėlinė“ Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) vyriausybė nusprendė kreiptis į Konstitucinį teismą (KT) dėl Vyriausybės priimtų pandemijos valdymo priemonių. Teismo bus prašoma įvertinti ribojimus, taikomus galimybių paso neturintiems asmenims.
LVŽS frakcija trečiadienį vykusiame posėdyje pritarė siūlymui kreiptis į KT dėl Vyriausybės priimtų pandemijos valdymo priemonių.
Masiulis pažėrė kritikos Širinskienei: jos elgesys gali paskatinti žmones nesiskiepyti
Lietuvą purto vienu metu net kelios krizės – pandemija, migrantų antplūdis, mitingai, peraugantys ir riaušes. Tokiame kontekste vis dažniau pasigirsta opozicijos priekaištai valdžiai. Seimo nariai Agnė Širinskienė ir Kęstutis Masiulis aptarė, ar kritika – pagrįsta, o gal taip bandoma užsidirbti politinius dividendus.
Ar „rakštimi“ valstiečių partijai tapęs Tomilinas bus „nukryžiuotas“? Politologai perspėja, kad partijai gali blogai baigtis
Trečiadienį valstiečių tarybos posėdžio metu pranešta, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys Tomas Tomilinas dėl vertybinių nuostatų pažeidimų atšauktas iš partinių postų. Politologai įsitikinę – „atšaukimo“ taktika „valstiečiams“ nepasiteisins.
LVŽS tarybos posėdyje trečiadienį T. Tomilinas buvo atšauktas iš „valstiečių“ šešėlinės Vyriausybės socialinių reikalų ir darbo ministro pareigų.
Prieš kelis mėnesius paskiepytas Vinkus užsikrėtė COVID-19: pasakė, kaip jaučiasi
Parlamentarui, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovui Antanui Vinkui nustatytas COVID-19, ketvirtadienį patvirtino pats politikas.
Prieš kelis mėnesius nuo koronaviruso paskiepytas 78-ių Seimo narys sakė, kad infekcinė liga jam nustatyta šeštadienį, prieš planuotą vizitą į Estiją.
„Buvau pakviestas darbinio vizito su Seimo pirmininke į Estiją. Kadangi visa grupė testavosi, tai aš irgi ėjau kartu.
Mūšis dėl partnerystės ir Stambulo konvencijos grįš rudenį: ar valdantiesiems užteks balsų?
Pavasarį bent laikinai žlugo du valdantiesiems itin svarbūs projektai – partnerystės reglamentavimas ir vadinamosios Stambulo konvencijos ratifikavimas. Šiuos projektus į Seimo salę planuojama grąžinti rudenį. Tačiau ar iniciatyvoms užteks balsų? Nors politologai nusiteikę optimistiškai, didžiausi įstatymų priešininkai tam prošvaisčių nemato.
Seimo pavasario Sesijoje dar pirmajame laiptelyje subliuško valdančiųjų bandymas pradėti diskusiją dėl partnerystės reglamentavimo.
Širinskienė siūlo, kaip keisti rinkimus, Sabatauskas sako, kad tai prieštarautų Konstitucijai
Rinkimų sistemą tobulinanti darbo grupė Seime svarsto įvairius pasiūlymus dėl galimų pokyčių. Tarp jų nuskambėjo ir Seimo narės, valstietės Agnės Širinskienės pasiūlymas, kad gyventojų palaikymo parašus prieš rinkimus būtų būtina rinkti ne visoms partijoms.
Seime suburta darbo grupė penktadienį Seime sprendė, kaip būtų galima tobulinti rinkimų sistemą.
Žiežirbos valstiečių gretose: Širinskienė atkirto Tomilinui, kad nenori viešai „skalbti marškinius“, bet teks
Nors Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga teigia palaikanti tradicinę šeimą, kurią sudaro skirtingos lyties asmenys, tačiau partijos narys Tomas Tomilinas išsakė kiek kitokią poziciją, kad jis palaiko ir homoseksualų partnerystę. Šiuo metu partijoje vyksta diskusijos, kaip bus vertinamas Partnerystės įstatymas. Agnė Širinskienė atkerta T. Tomilinui, kad reikėtų prisiminti partijos programą ir vertybes, tai ne jos asmeninės nuostatos.
Mįslė dėl šeimų gynimo maršo rengėjų: ruošia dirvą naujai partijai?
Tradicinių šeimų sąjūdis, šeštadienį organizuojantis „Didįjį šeimos gynimo maršą“, bando įregistruoti savo prekės ženklą. Tačiau pasirodo, kad paraišką registracijai pateikė visai ne renginio organizatoriai. Jie dėl to suglumę, tačiau leistis į kalbas atsisako.
Prekių ženklų duomenų bazėje matyti, kad šių metų gegužės 5-ąją paduota paraiška registruoti grafinį prekės ženklą Tradicinių šeimų sąjūdis.
Galimybių pasas – ir vaikams: kodėl į kavinę be testo bus galima, o į mokyklą – ne?
Galimybių pasas jau visai netrukus atvers daugiau durų. Tarp jų ir vaikams. Su galimybių pasu jie galės lankytis kavinėse, renginiuose ir kitose vietose. Tiesa, kad gautų galimybių pasą, vaikams nereikės nei testuotis, nei turėti imunitetą nuo Covid-19. Seimo opozicijai ir medikams kyla klausimas, kodėl į kavinę be testo vaikams galima, o norintiems į mokyklą privaloma testuotis? Valdantieji atsako – tai buvo politinis sprendimas.
Valstiečiai dėl karantino ribojimų ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga ketina kreiptis į Konstitucinį Teismą, kad šis išsiaiškintų, ar Vyriausybės sprendimai dėl karantino neprieštarauja Konstitucijai. Klausimas keliamas dėl draudimo į Lietuvą atvykti sergant COVID-19 bei dėl prievolės daliai darbuotojų testuotis dėl koronaviruso.
Tokį sprendimą priėmė ketvirtadienį posėdžiavusi šešėlinė LŽVS Vyriausybė.
„Iš esmės dėl dviejų teisės aktų.
Seimo nariams nebelaiko nervai: darbas primena chaosą, posėdis nutrauktas
Ketvirtadienį įtemptą Seimo darbotvarkę aptemdė techniniai trikdžiai. Nemaža dalis Seimo narių prašė posėdį išvis nutraukti, nes, jų žodžiais, darbas primena chaosą. Galiausiai jis nutrauktas.
Daliai Seimo narių ketvirtadienį, posėdį vykdant nuotoliniu būdu, nepavyko prisijungti, balsuoti, strigo technika, kai kam neveikė kompiuteriai ar vaizdo kameros.
Karantino klausimas ir vėl nukeltas: Vyriausybė pati sau kiša koją?
Nors trečiadienį buvo žadėtas judėjimo atlaisvinimas tarp kai kurių savivaldybių, Vyriausybė nusprendė atsitraukti ir sprendimą perkelti į kitą savaitę. Tai – jau ne pirmas kartas, kai žadėti karantino laisvinimai nukeliami. Politologų teigimu, tokia Vyriausybės komunikacija jos įvaizdžiui tikrai nepadeda, tačiau situacija esą tokia dinamiška, kad kito pasirinkimo paprasčiausiai nėra.
Agnė Širinskienė kritikuoja karantino priemones: judėjimo ribojimai – pertekliniai
Už judėjimo ribojimų pažeidimą nubausta Seimo narė Agnė Širinskienė kelia klausimą, kiek vis dar aktuali ši karantino nuostata. Politikės teigimu, gyventojai kaip keliavo, taip ir keliauja į kitas savivaldybes, o sergantys tebeplatina koronavirusą. Jos manymu, reikėtų neberiboti gyventojų judėjimo, o šios priemonės griebtis tik per dideles šventes.
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narė A. Širinskienė prieš kelias savaites gavo 250 eurų baudą už pernai pažeistą judėjimo ribojimą.
Karbauskio šaškių ėjimas politikoje ir pritilęs Skvernelis: ar valstiečių žvaigždė jau užgeso?
Nors valdžios ir neišsaugojo, valstiečiai po Seimo rinkimų iš politinės padangės neišnyko. Stipriausia opozicinė frakcija Seime yra girdima, o iš parlamento pasitraukęs jos lyderis Ramūnas Karbauskis kaip niekada aktyvus viešojoje erdvėje. Patys valstiečių nariai teisina R. Karbauskio sprendimą, šviesiai žvelgia į ateitį ir jau ruošia „kišti pagalius į ratus“, jei valdantieji norės naikinti praėjusios kadencijos sprendimus.
Širinskienė kreipėsi į Dulkį dėl „SPA Vilnius“: skiepus gauna su konservatoriais vienaip ar kitaip susiję žmonės
Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministrą A. Dulkį dėl „SPA Vilnius“ susiklosčiusios situacijos, kuomet su konservatore Monika Navickiene susijusio verslo darbuotojai, įskaitant administraciją bei virėjus, buvo pirmumo tvarka paskiepyti, nors, žiniasklaidos duomenimis, minėtasis SPA šiuo metu neveikia ir paslaugų pacientams neteikia.
Lietuvoje siūlo leisti artimųjų pelenus barstyti jūroje arba upėse, bet yra rizika – jų nepasieks maldos
Seimo nariai nori suteikti žmonėms galimybę kremuotų artimųjų pelenus barstyti jūroje arba upėse. Dabar tai draudžiama, tačiau dalis gyventojų aukščiau įstatymo raidės kelia artimųjų paskutinį norą ir pelenus išbarsto tam neskirtoje vietoje. Tokiam siūlymam netrūksta prieštaraujančių tarp Seimo narių ar katalikų bažnyčioje.
Pagal dabar galiojančius įstatymus, žmonių pelenus su urna būtina palaidoti kapo duobėje ar specialiame kolumbariume.
Nepaprastosios padėties įvedimas: ekspertai įsitikinę – jau artimiausiomis dienomis atsidurs Seime, gali skubiai priimti
Latvijos vyriausybė apsisprendė įvesti komendanto valandą ir judėjimo ribojimus šalyje. Ekspertai mano, kad nepaprastosios padėties nutarimas jau artimiausiomis dienomis gali atsidurti ir būti svarstomas Lietuvos Seime, ypač, kai matome, jog koronavirusas šalyje muša rekordus.
Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesoriaus Lauro Bielinio nuomone, Seime jau artimiausiomis dienomis galime išvysti diskusijas dėl nepaprastosios padėties įvedimo.
Širinskienė žada kreiptis į teismą, jei gaus baudą: „Buvau gi sustabdyta ne deimantų parduotuvėje, o maisto prekių“
Seimo narė Agnė Širinskienė sekmadienio vakarą sulaukė policijos pareigūnų dėmesio dėl judėjimo tarp savivaldybių, kurioje ji nėra deklaruota. Policija pranešė, kad važiuoti buvo griežtai draudžiama, moteris pažeidė reikalavimus ir bus pradėta teisena pagal Administracinį nusižengimų kodeksą dėl Vyriausybės nutarimo pažeidimo, gali būti skirta bauda. Tuo metu Seimo narė atkerta, kad kreipsis į teismą, jei sulauks baudos.
Šimonytė atkirto opozicijai: nepaprastosios padėties apribojimai gerokai didesni
Opozicija ministrų kabinetą kritikuoja, kad naujausi Vyriausybės priimti karantino ribojimai primena nepaprastąją padėtį. Tačiau ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pažymi, kad nei apie nepaprastosios padėties, nei apie komendanto valandos įvedimą nesvarstoma.
Vyriausybė iki sausio 31 dienos pratęsė ir reikšmingai sugriežtino karantiną.
„Nepaprastosios padėties apribojimai yra gerokai didesni.
Širinskienė: įvesti judėjimo apribojimai yra neproporcingi
Opoziciniai „valstiečiai“ sako, kad centro-dešiniųjų Vyriausybės įvesti žmonių judėjimo apribojimai yra neproporcingi ir sunkiai praktiškai įgyvendinami.
Seimo narė Agnė Širinskienė teigia, kad įvesti draudimai prilygsta nepaprastosios padėties režimui.
Apsinuoginusi Seimo narė – masažinio kilimėlio reklamoje: tai buvo tik nuoširdi rekomendacija
Internete pasirodė apsinuoginusios Seimo narės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės nuotrauka su prierašu, skatinančiu pirkti masažinį kilimėlį. Nors įrašu pasidalino parlamentarės vyras, imta diskutuoti, ar Seimo nariams iš viso derėtų taip fotografuotis, o tuo labiau, ar galima reklamuoti prekes. Pati Seimo narė teigia jokio atlygio už įrašą negavusi, tačiau komunikacijos ekspertai tuo abejoja.
Baškienės žodžiai atskleidžia, kodėl toks ažiotažas kilo Seime: „Nenorėjau skaldyti“
Seimo pirmininkės pavaduotoju patvirtinus Darbo partijos atstovą Andrių Mazuronį, o ne valstiečių frakcijos kandidatę Aušrinę Norkienę, kilo ažiotažas. Politikai prakalbo, kad Seime buvo kalbama ir apie ilgametės valstiečių atstovės Rimos Baškienės kandidatūrą į šią poziciją, tačiau viduje ji nesulaukė palaikymo, o iškelta kita mažai žinoma valstiečių kandidatė neįtiko. R. Baškienė pripažino, kad iš tiesų dėl jos kandidatūros į Seimo vicepirmininkus buvo diskutuojama frakcijoje.
Širinskienė apie antrojo karantino suvaldymą: „Sąskaitų areštų dėl nesumokėtų mokesčių tikrai neturėtų būti“
Paskelbtas antrasis visuotinis karantinas palies kiekvieną Lietuvos žmogų, paveiks ekonomiką, kirs nokdauną kavinėms, viešbučiams, paslaugų ir pramogų sektoriams. Daugelis mažesnių šio sektoriaus įmonių laukia bankrotai, darbuotojų – nedarbas.
Apie tai, kaip išgyvensime antrąją karantino bangą šiandien laidoje „Karštai su tv3.lt” diskutuos pretendentė į Sveikatos apsaugos ministro postą Jurgita Sejonienė ir Seimo narė, Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė.
Po Seime užfiksuoto koronaviruso laukia didžiulio masto tyrimas
Po to, kai Seimo „valstiečių-žaliųjų“ frakcijos narys Valerijus Simulikas pranešė, jog yra užsikrėtęs koronavirusu, epidemiologai skatina kolegas, turėjusius kontaktus su Seimo nariu, izoliuotis.
Kaip skelbia naujienų portalas delfi.lt, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras tyrimą pradės sekmadienio rytą. Aurelijaus Verygos atstovės Linos Bušinskaitės teigimu, tai bus didelio masto epidemiologinis tyrimas.
Unikalus atvejis: LVŽS valstybės dokumentus pasisavino kaip savo programą
Dauguma politinių partijų savo rinkimų programas pristatė dar vasarą, tačiau Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) delsė. Vis tik po ilgo laukimo partija savo puslapyje paskelbė programą. Tačiau tai ne partijos kurta vizija, kaip ji, jei laimėtų rinkimus, dirbtų ketverius metus, o Vyriausybės ir atskirų ministerijų parengti valstybiniai dokumentai.
Šie politikai persigalvojo dėl Seimo rinkimų: planus keitė ir Covid-19, ir kolegų įkalbinėjimas
Ne visi politikai tesi savo pažadus, ypač, jeigu šie susiję su politine karjera. Iki 2020 metų Seimo rinkimų likus metams ar kiek mažiau dalis Seimo narių, ministrų ar politikų patarėjų viešai tvirtino neketinantys sieti savo karjeros su Seimu. Vis dėlto dabar jau aišku, kad ir šio pažado įgyvendinti kai kuriems nepavyko.
Parlamentarai svarsto kyšininkavimui ir prekybai poveikiu netaikyti senaties
Grupė Seimo narių iš opozicijos siūlo kyšininkavimui ir prekybai poveikiu netaikyti senaties termino. Dešimt parlamentarų iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio frakcijų ir Mišrios Seimo narių grupės registravo atitinkamą Baudžiamojo kodekso pataisą.
Seimas šią savaitę projektui po pateikimo pritarė, 48 parlamentarams balsavus „už“, 13 susilaikius.
Pasak autorių, parengti projektą paskatino vis dažniau viešumon iškylantys korupciniai skandalai.
Seime skubant keisti lobizmo įstatymą – siūlymas sudaryti darbo grupę
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) vadovė „valstietė“ Agnė Širinskienė baiminasi, kad Seime į priekį judantis naujas Lobistinės veiklos įstatymas nestrigtų dėl Seimo valdybos ketinimų sukurti darbo grupę jo tobulinimui.
Seimas praėjusią savaitę ėmėsi naujo projekto, kuriuo būtų įtvirtintas vadinamasis kryžminis deklaravimas, kai politikų ir interesų grupių atstovų susitikimus turi registruoti abi pusės.
Širinskienė: susiaurinus teisėjų imunitetą, teisingumas laimės
Konstituciniam Teismui (KT) pripažinus, kad draudimas atlikti kratą pas teisėją prieštarauja Konstitucijai, nebeliks prielaidų teisėjams išvengti baudžiamosios atsakomybės, sako Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė.
„Džiaugiuosi, nes šiuo atveju teisingumas tikrai laimės, ankstesnis reguliavimas, kuris pripažintas prieštaraujančiu Konstitucijai, sudarė prielaidas teisėjams išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė „valstietė“ Agnė Širinskienė.