Apie šią epidemiją prabylama retai – serga daugiau nei ketvirtadalis šalies gyventojų

Nors vis dar dažnai manoma, kad nutukę žmonės tiesiog neturi valios laikytis dietų, vis dėlto, PSO pripažįsta, kad nutukimas, tai ne valios stoka, o pati tikriausia liga, kurią reikia gydyti. Šiuo metu Europoje su nutukimu kovoja maždaug 23 proc. moterų ir 20 proc. vyrų, o per metus su nutukimu susijusių mirčių skaičius jau perkopia 330 tūkst. Lietuva yra tarp penkių labiausiai Europoje nutukimu sergančių valstybių – čia serga apie 27 proc. gyventojų.

8 iškreipto požiūrio į maistą priežastys

Daugelis iš mūsų sau užduoda klausimą: kodėl nesiseka numesti svorio, kodėl taip sunku pakeisti mitybą, apriboti suvartojamų kalorijų skaičių ir gyventi sveikiau? Esmė ta, kad „santykis“ su maistu kartais gali būti iškreiptas – kaip alkoholikų, darboholikų ir kitų priklausomų žmonių. Kol nesuprantame savo tokio elgesio priežasčių, tol negalime atsispirti maistui. Kultūros normų įtaka. Dar niekada niekas taip iš kailio nesinėrė, norėdamas parduoti kokį nors skanėstą, kaip dabar.

Atrado būdą, kuris padės išgydyti nutukimą

Bayloro medicinos koledžo JAV mokslininkai išsiaiškino, kad hormonas asprosinas reguliuoja smegenų, atsakingų už tą smegenų dalies aktyvumą, kuris atsako už apetitą ir kūno masę. Paveikus šių junginių aktyvumą sumažina alkio jausmą ir suvalgomo maisto kiekį. Mokslininkų darbą paviešino tinklapis „MedicalXpress“. Specialistai aptiko, kad žmonės, kuriems diagnozuota progerija, pasireiškianti ankstyvu senėjimu ir distrofija, o taip pat turi anomaliai silpną apetitą, turi geno FBN1 mutaciją.

Šiuos produktus valgykite kasdien: padės išvengti nutukimo

Norite atsikratyti pilvo riebalų ir išvengti nutukimo? Reikėtų į valgiaraštį įtraukti daugiau tam tikrų maisto produktų, rašoma dailystar.co.uk. Sveika, subalansuota mityba ir reguliarus sportas – tai geriausias būdas palaikyti formą ir gyventi sveikai, tačiau kai kurios maisto produktų grupės gali padėti efektyviau numesti svorio ir palaikyti gerą savijautą visus metus.

Sportuoju ir sveikai valgau, bet svoris toliau auga: apie kokias sveikatos problemas tai įspėja?

Pradėjus augti svoriui daugelis gali susimąstyti, kad turbūt valgo per daug ir sportuoja per mažai. Tačiau ką daryti tiems, kurie sąžiningai užsiima aktyvia fizine veikla ir sveikai maitinasi, bet toliau stebi augantį svorį? „Eurovaistinės“ vaistininkas Mindaugas Rutalė atskleidžia, kad dažnai didėjantis svoris gali būti ligų pasekmė, kurias įveikus gali sugrįžti ir normalus svoris. Jis dalijasi patarimais, į ką atkreipti dėmesį priaugus svorio.

Vaistininkas apie svorio metimo padarinius: nuo nusilpusio imuniteto iki psichologinių problemų

Nors apie sveiką gyvenimo būdą ir meilę savo kūnui kalbama vis daugiau, įvairių dietų populiarumas neblėsta. Vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkas Rimvydas Blynas sako, kad slenkantys plaukai ir lūžinėjantys nagai dažnai yra tik pirmieji simptomai, kurių nepastebėjus galima sulaukti ir dar skaudesnių sveikatai padarinių. Viduržemio jūros, keto, protarpinis badavimas, paleo mityba – tai tik keletas iš populiarių dietų ir mitybos principų, kuriais eksperimentuoja visas pasaulis.

Kaip padėti sau, jei dėl nutukimo negelbsti nei dietos, nei sportas?

Paradoksalu, kad šiuolaikiniame pasaulyje, kur dominuoja grožio ir sveikatingumo kultas, nutukimo statistika nedžiugina – pagal nutukusių žmonių skaičių Europoje esame penktoje vietoje, nes antsvorio turi daugiau nei pusė visų Lietuvos gyventojų. Tai reiškia, jeigu jums yra daugiau nei 45 metai, tikėtina, kad turėsite antsvorio.
REKLAMA
A. Kaluginas  A. Kaluginas

Kaluginas atsakė: nutukimas – valios stoka ar liga?

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo nutukimo arba antsvorio kenčia net 40 proc. suaugusiųjų. Lietuvos sveikatos statistikos duomenimis 2021 metais nutukimo liga (TLK kodas E66) buvo diagnozuota virš 70 000 Lietuvos gyventojų ir šis skaičius kasmet didėja.  Rodos, problema išties opi, tačiau gauti reikalingą pagalbą ir efektyviai valdyti ligą pavyksta ne kiekvienam.

Atsikratykite priaugtų kilogramų: gydytojas atskleidė, ką daryti

Šis paprastas patarimas gali pakeisti jūsų gyvenimą, jei kovojate su papildomais kilogramais – jų atsikratyti galite daug lengviau, nei tikėjotės. Jei ieškote geriausių būdų, kaip numesti svorio, tuomet gydytojas ir mitybos ekspertas Michaelas Mosley turi puikių patarimų, kuriuos verta užsirašyti, rašo mirror.co.uk.

Nutukimui gydyti pakaks tik adatos? Gydytojai įspėja „nepasimauti“ ant tokio reklaminio triuko

Paskelbus apie Jungtinėje Karalystėje registruotą naują vaistą – injekcijas nutukimui gydyti medikai ragina netikėti viena visagale „stebuklinga“ priemone šiai ligai įveikti. Nors pasakojama, kad minimą preparatą siekdamos sulieknėti vartoja ir Holivudo žvaigždės, raginama „nepasimauti“ ant tokio reklaminio triuko. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų, Mitybos sutrikimų prevencijos ir gydymo poskyrio vyresnioji gydytoja dietologė dr.
REKLAMA
REKLAMA

Įspėja dėl žaibiškai „TikTok“ plintančios dietos: sau tik pakenksite

Ekspertas paskelbė griežtą įspėjimą dėl „TikTok“ žaibiškai populiarėjančios 10 dienų trunkančios kiaušinių dietos. Kiaušinių dietos grotažyme pažymėtus vaizdo įrašus peržiūrėjo daugiau nei 68,5 mln. žmonių, rašo dailystar.co.uk. Šios dietos esmė – kiekvieno valgymo metu valgyti kiaušinius, kartu su jais vartoti mažai angliavandenių turinčius produktus, pavyzdžiui, vaisius ar daržoves. Tačiau specialistas įspėja, kad tai nėra gera idėja – tokia dieta gali sukelti daug sveikatos problemų.

Dietologas sukritikavo populiarias detoksikacines dietas: jos tėra pramanas

Toksinai – tai augalų, gyvūnų ar bakterijų gaminamos medžiagos, neigiamai veikiančios žmogaus organizmą. Kiekvieną dieną susiduriame su dideliu kiekiu tokių medžiagų – dalį jų įkvepiame ar suvalgome su maistu. Tačiau, kol nesukuriame toksinams kauptis palankių sąlygų, mūsų kūnas sėkmingai su jais susidoroja pats.

Statistika atskleidė opią problemą: du iš dešimties mokyklinio amžiaus vaikų yra per didelio svorio

Du iš dešimties mokyklinio amžiaus vaikų yra per didelio svorio, tarp ikimokyklinukų ši dalis beveik perpus mažesnė, rodo antradienį paskelbti Higienos instituto duomenys. 2021–2022 mokslo metais apie 63 proc. 2–6 metų vaikų buvo normalaus kūno svorio. Tarp 7–17 metų vaikų ši dalis sudarė apie 64 procentus. Antsvorio turi arba nutukę yra 9 proc. ikimokyklinukų ir 21 proc. moksleivių.
Į viršų