Rusijoje Kirilas Šamalovas yra puikiai žinomas. Tai jis yra buvęs Putino žentas, vedęs jo dukrą Kateriną Tikhonovą, su kuria santuoka nutrūko 2018 m. Be to, jis yra žinomas kaip ologarchas ir Putino režimo rėmėjas.
Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis.
Kirilas Šamalovas yra Rusijos verslininkas, „SIBUR Holding“ bendrasavininkis ir direktorių valdybos narys, „Ladoga Management“ savininkas ir prezidentas. Buvęs Putino žentas ir jauniausias jo draugo Nikolajaus Šamalovo sūnus.
Kirilas Šamalovas gimė 1982 m. kovo 22 d. Leningrade. 2004 m. baigė Sankt Peterburgo valstybinio universiteto Teisės fakultetą. 2002 m. tapo „Gazprom“ teisininku.
2004 m. – Federalinės valstybinės vieningos įmonės „Rosoboroneksport“ darbuotojas, sprendė karinio-techninio bendradarbiavimo su Vakarų Europos šalimis klausimus.
2005 m. – „Gazprombank“ vadovaujantis teisininkas.
2005–2008 — Specialistas-ekspertas, Ekonomikos ir finansų departamento konsultantas Rusijos Federacijos Vyriausybės aparate.
2008 m. – „Sibur“ bendrasavininkis ir viceprezidentas administracinės paramos verslui klausimais.
2014 m. – „SIBUR Holding“ ir „RCK“ direktorių valdybų narys, „Ladoga Management“ prezidentas, vienas iš „KDS invest“ įkūrėjų.
2015 m. – „Ladoga Management“ įkūrėjas ir prezidentas.
Nuopelnai Putino režimui
Jis bendrininkavo nacionalinėje ir tarpvalstybinėje korupcijoje, gavo nekonkurencinių pranašumų versle siekiant asmeninio praturtėjimo dėl artumo valdžiai.
Šamalovas yra tipiškas vadinamojo Putino oligarchato atstovas. Putino oligarchai – žmonės, kurie savo kelių milijonų ir milijardų dolerių turtus gavo vien arba daugiausia dėl asmeninių ryšių arba ilgametės ir ilgalaikės draugystės su Vladimiru Putinu. Be to, tai jau antroji karta, kuriai būdinga tendencija stiprinti klanų-mafijos sistemą.
Šamalovo „Sibur“ dalis 2014 m. buvo įvertinta 2 milijardais JAV dolerių. Interviu „Kommersant“ jis teigė, kad pasiskolino pinigų ir akcijų paketą įsigijo rinkos kaina. Labiausiai tikėtina versija, kad lėšos buvo išduotos kaip paskola iš „Gazprombank“, kuris kartu su partneriais kontroliuoja vyresnįjį Kirilo brolį Jurijų Šamalovą, o Kirilas Šamalovas veikė kaip nominalus savininkas – vien kaip „prezidento Putino žentas“.
2016 metais Kirilas Šamalovas pirmą kartą pateko į Rusijos milijardierių sąrašą, jame su 1,2 milijardo dolerių turtu užėmė 64 vietą. 2017 metų reitinge jis nukrito į 74 vietą, nors per metus jo turtas padidėjo 100 milijonų dolerių. 2018 metų reitinge su 1,4 mlrd. dolerių turtu jis užėmė 75-ą vietą. Nuo 2019 m. Šamalovas nustojo būti dolerių milijardieriumi: „Forbes“ įvertino jo turtą 950 mln.
2015 metais paskelbtas „Reuters“ tyrimas parodė, kad Vladimiro Putino dukra Katerina Tichonova „šių metų pradžioje... vadino save ilgamečio prezidento draugo Nikolajaus Šamalovo sūnaus Kirilo Šamalovo „žmona“. Šamalovas vyresnysis yra banko „Rossija“, kurį JAV pareigūnai apibūdino kaip asmeninį Rusijos elito banką, akcininkas.
2016 metais Aleksejus Navalnas paskelbė, kad pateikė ieškinį Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kaltindamas jį pažeidus antikorupcinį įstatymą dėl to, kad „Taip atsitiko, kad po Kirilo Šamalovo (žento) tapimo SIBUR akcininku, Vladimiras Putinas (uošvis) labai „pamilo Siburą“. Pamilo taip stipriai, kad asmeniškai išleido įsakymą skirti įmonei 1,75 mlrd. dolerių iš Nacionalinio turto fondo.
„Bloomberg“ duomenimis, Jekaterina Tichonova išsiskyrė su Šamalovu 2018 m. sausį. Tada tapo žinoma, kad 2017 metais jis pardavė 17 proc. „Sibur“ akcijų bendrovės valdybos pirmininkui Leonidui Michelsonui. Nemažai ekspertų šiuos įvykius sieja su slaptomis finansinėmis operacijomis „Sibur“, artimiausių Rusijos prezidento draugų ir giminaičių santykiais, taip pat su bandymais sumažinti žalą dėl asmeninių JAV ir kitų šalių sankcijų.
„Bloomberg“ žurnalistai pažymi, kad „Šamalovo likimo peripetijos – reta proga pamatyti, kaip V. Putino artimas ratas sujungia šeimos ir draugystės ryšius su finansiniais reikalais“.