žolininkai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žolininkai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žolininkai“.

Žolininkas atskleidė: ant beržų augančių juodųjų grybų arbata – tikras energijos užtaisas

Žolininkai sako, kad ant beržų augantys juodieji grybai padeda gydyti net vėžį ir cukrinį diabetą, suteikia gausybę energijos. Tik surasti juos gamtoje vis sunkiau, mat brandūs beržynai – kertami. Mokslininkai irgi giria šiuos grybus, tik, sako, svarbu nesumaišyti su kitais dariniais, mat tokiu atveju naudos bus kaip iš pjuvenų. Žolininkas Bernedinas skuba į beržyną, ieško juodųjų beržo grybų.

Amalai – ne tik meilei: jų vertingosios savybės padeda kovoti net su vėžiu

Medžiams numetus lapus ant šakų pasimato parazituojantys augalai – amalai. Nuo seno tikėta, kad jie turi stebuklingų galių ir, matyt, ne veltui. Romantikai bučiuojasi po amalu meilei sustiprinti, o žolininkai ir medikai amalus giria dėl vertingųjų savybių, padedančių kovoti net su vėžiu. Žiemą apsinuoginus medžiams, daug kur akį traukia ant jų pūpsantys visžaliai kamuoliai, iš tolo primenantys net paukščių lizdus. Tai –amalai.
Aktualijos 2021-01-23

Žolininkai ragina paskubėti: liko vos kelios dienos susirinkti itin naudingus lapus ir žiedus

Nors didysis žoliavimas jau pasibaigė, žolininkai ragina suskubti – liko dar kelios dienos susirinkti ir susidžiovinti mums labai naudingo gauromečio lapus ir žiedus. Senovėje šį augalą žmonės itin vertino, mat jis gelbėjo gydant ir žarnyno ligas, ir nemigą. Dabar taisyklingai fermentuotas ir išdžiovintas jis gali virsti skania, nuotaiką keliančia arbata. Siauralapio gauromečio lapelių, į šalia namų esančią pamiškę atskuba Alina.
Aktualijos 2020-08-03

Žolininkai ragina veikti: užtenka pievos ir kiemo prisirinkti galybei vitaminų

Lietuvos pievose – daugybė žydinčių augalų. Tad žolininkai ragina nelaukti, griebti krepšius ir keliauti į pamiškes, pievas, užtenka ir sodybos kiemo. Mat ten, pasak žolininkų, galybė ne tik vitaminų, bet ir maisto. Iš kiekvienoje patvorėje augančių augalų galima pasigaminti skanaus, sveiko ir nieko nekainuojančio maisto. Pievos ir laukai šiuo metu net šviečia nuo žydinčių pienių. Jų pilna ir kiemuose. Tai – puikus maistas, sako žolininkė biologė Monika Smilgytė.

Piktžolė ar sveikatos šaltinis? Varnalėša – ne tik pirmoji pagalba nuo perkaitimo

Piktžole vadinama varnalėša gali pagydyti net sunkiai sergantį, sako vaistinių augalų specialistai. O ar žinojote, kad varnalėšos lapai puikiai tinka salotoms, sėklos – prieskoniams, o iš varnalėšos šaknų galima pasigaminti netgi kavą? Spygliuoti ir kibūs augalo žiedeliai visiems gerai žinomi iš vaikystės. Neretai šiuos žiedus parsinešame prikibusius prie drabužių, ilgiau pabraidę po žolę ar kemsynus. Tai – varnalėšos, liaudyje dėl savo žiedų kibumo ir lipšnumo dar vadinamos Kibiais.
2017-08-02

Gamtininkai pasakė, kokių augalų geriau neliesti – gali grėsti pražūtis

Norite stebuklingų galių turinčių vaistažolių? Stenkitės žoleles surinkti iki Joninių. Bent jau tokius patarimus žeria žolininkai aiškindami, kad tik iki trumpiausios nakties surinktos žolės būna ir gražiausios, ir geriausiai išlaikiusios naudingąsias medžiagas. Ir arbata būna skaniausia. Tiesa, gamtininkai priduria, kad renkant žoles iš gamtos galima pasiimti tik ketvirtadalį visų lapų, stiebų, ar žiedų.
Aktualijos 2017-06-21

Pirmasis Žolininkų ir tautodailininkų suvažiavimas

Šiandien prekybos ir pramogų centre „Ozas“ prasideda dvi dienas truksiantis pirmasis Žolininkų ir tautodailininkų suvažiavimas. Jo metu žinomi žolininkai pristatys ir prekiaus sveikatą stiprinančiomis žolėmis ir jų produktais, o tautodailininkai demonstruos savo amatą ir kvies jo mokytis Vilniaus gyventojus bei miesto svečius.
2010-06-17
Į viršų