žmogaus teisių teismas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žmogaus teisių teismas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žmogaus teisių teismas“.
Mirtis sutrukdė rašytojai pamatyti pergalę: Lietuva pralaimėjo bylą dėl pasakų apie homoseksualius princus
Lietuva Europos Žmogaus Teisių Teisme pralaimėjo bylą prieš pasakų rinkinio vaikams autorę Neringą Macaitę, kuri savo kūriniuose vaizdavo homoseksualių veikėjų meilę. Daugelį metų Lietuvoje teisybės ieškojusi ir per teismus ėjusi autorė Lietuvoje jos nerado, tad kreipėsi į Strasbūrą. Tačiau šio nuosprendžio nesulaukė – mirė dar prieš 2 metus.
Skandalas dėl knygos kilo, kai dalis visuomenės pasipiktino dėl esą vaikams žalingos informacijos ir homoseksualizmo skatinimo.
Gydytojai: Saakašvilis kalėjime „kankintas“
Įkalinto Sakartvelo opozicijos lyderio ir buvusio prezidento Michailo Saakašvilio sveikatai smarkiai pakenkė kankinimas ir blogas elgesys su juo kalėjime, šeštadienį paskelbė nepriklausoma medikų taryba.
M. Saakašvilis 50 dienų atsisakė maisto protestuodamas prieš savo įkalinimą už piktnaudžiavimą tarnyba. Jis sako, kad toks nuosprendis yra politiškai motyvuotas.
Bilotaitė: manipuliuojant afganais, bandoma atverti naują neteisėtos migracijos kelią
Manipuliuojant įvykiais Afganistane, bandoma atverti naują neteisėtos migracijos kelią, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
„Matome akivaizdų bandymą atverti naują neteisėtos migracijos kelią, manipuliuojant įvykiais Afganistane. Visiems neteisėtai sieną kirsti bandantiems asmenims galioja ta pati taisyklė – prašymus dėl prieglobsčio pateikti pasienio kontrolės punkte“, – Vidaus reikalų ministerijos pranešime cituojama ministrė.
Kauno prokurorė pralaimėjo bylą Strasbūro teisme
Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį atmetė tariamos pedofilijos bylą tyrusios Kauno prokurorės skundą dėl jos pažeminimo pareigose.
Šešiais balsais prieš vieną Strasbūro teismas nusprendė, kad tuometinės prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimai ir žiniasklaidos dėmesys nedarė nederamos įtakos teisiniam procesui.
Lietuva pasiruošusi bendradarbiauti tarptautiniame tyrime dėl CŽV kalėjimų
Lietuva yra pasiruošusi bendradarbiauti Tarptautinio baudžiamojo teismo tyrime dėl galimų žmogaus teisės pažeidimų slaptuose Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimuose, teigia Teisingumo ministerija ir Generalinė prokuratūra.
Kaip BNS informavo teisingumo ministro atstovė Rita Grumadaitė, kol kas iš Hagoje įsikūrusio teismo nesulaukta jokių prašymų.
„Teisingumo ministerija iš Tarptautinio baudžiamojo teismo nėra gavusi jokių prašymų.
EŽTT atstovė: atmesta pataisa dėl kandidatavimo po apkaltos būtų geriau nei strigusi
Seime žlugęs balsavimas dėl kelią į rinkimus po apkaltos atveriančios Konstitucijos pataisos būtų geresnis scenarijus nei komitetuose strigęs projekto svarstymas, sako Vyriausybės atstovė Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) Karolina Bubnytė.
Viskas, ką reikia žinoti apie Strasbūro sprendimą dėl Lietuvos partizanų
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) šią savaitę paskelbė, kad sovietų represijos prieš Lietuvos partizanus gali būti laikomos genocidu. Po teismo sprendimo analizės ir konsultacijų su teisininkais, BNS pateikia svarbiausius klausimus ir atsakymus. Kuo reikšmingas sprendimas? EŽTT sukūrė precedentą ir pirmą kartą sovietų represijas prilygino genocidui. Tai svarbu ir teisiniam, ir politiniam sovietų nusikaltimų vertinimui.
Vyriausybė nusprendė bylinėtis antroje CŽV kalėjimo byloje
Vyriausybė trečiadienį nusprendė bylinėtis Strasbūro teismo byloje, kur nagrinėjamas antras skundas dėl neteisėto kalinimo slaptame amerikiečių kalėjime Lietuvoje. Vyriausybė Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) pateiks poziciją, kad nepripažįsta padariusi pažeidimą ir nesutinka su Saudo Arabijos piliečio Mustafa al-Hawsawio skundu. „Mes neturime jokių bent kiek apčiuopiamų ar pagrįstų įrodymų, kad minimas žmogus galėjo būti Lietuvoje.
Strasbūro teisme – antra byla dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje
Europos Žmogaus Teisių Teismas nusprendė nagrinėti dar vieną bylą dėl galimo neteisėto kalinimo slaptame amerikiečių kalėjime Lietuvoje 2005-2006 metais, pirmadienį pranešė Vyriausybė. Strasbūro teismas priėmė Saudo Arabijos piliečio Mustafa al Hawsawio skundą ir nurodė Lietuvos Vyriausybei pateikti savo poziciją. „Vyriausybė sausio pabaigoje gavo Europos Žmogaus Teisių Teismo perduotą peticiją.
Lietuvai – bloga žinia dėl CŽV kalėjimo
Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį atmetė Lietuvos Vyriausybės skundą dėl sprendimo, kad šalyje 2005–2006 metais veikė slaptas JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimas. Penkių teisėjų kolegija nusprendė, kad nėra pagrindo bylą perduoti peržiūrėti Strasbūro teismo Didžiajai kolegijai. Europos Žmogaus Teisių Teismas gegužės 31 dieną paskelbė, kad Lietuvoje 2005–2006 metais veikė slaptas CŽV kalėjimas, kur amerikiečiai tardė įtariamuosius terorizmu.
REKLAMA
REKLAMA
Lietuva suteikė prieglobstį dėl protestų Maskvoje teisiamam D. Bučenkovui
Lietuva suteikė politinį prieglobstį rusui Dmitrijui Bučenkovui, teisiamam už dalyvavimą 2012 metų protestuose Maskvos Bolotnajos aikštėje. „Lietuvos Migracijos departamentas sutiko su mano argumentais ir suteikė man pabėgėlio statusą“, – antradienį naujienų agentūrai „Interfax“ sakė D. Bučenkovas. Jis teigė prieglobsčio prašyme nurodęs, kad buvo priverstas palikti Rusiją dėl politiškai motyvuoto baudžiamojo persekiojimo.
Ar CŽV kalėjimas ir teroristų kankinimai Lietuvoje – tiesa?
Europos Žmogaus Teisių Teismas ketvirtadienį skelbs sprendimą dėl įtarimų, kad Lietuvoje 2005–2006 metais galėjo veikti slaptas amerikiečių kalėjimas, kuriame kalinti įtariamieji terorizmu. Teismas verdiktą Strasbūre viešame posėdyje paskelbs 11 val. Lietuvos laiku. Skundą prieš Lietuvą pateikė šiuo metu Gvantanamo bazėje Kuboje kalinamas Saudo Arabijoje gimęs palestinietis Abu Zubaydah.
Seimui planuojama pateikti pataisas dėl R. Pakso kandidatavimo
Seimui antradienį planuojama pateikti Konstitucijos pataisas, kurios leistų per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui dalyvauti rinkimuose į Seimą. Pataisos per apkaltą pašalintiems asmenims leistų kandidatuoti į Seimą, tačiau draustų būti renkamam Seimo pirmininku ar vicepirmininku. Taip pat jos neatveria galimybės kandidatuoti į prezidentus.
Teismas baigė nagrinėti „Keulė rūkė“ skundą dėl baudos už reklamą su Jėzumi
Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį baigė nagrinėti užkandinės „Keulė rūkė“ skundą dėl jai skirtos baudos už reklamą su nukryžiuotu Jėzumi. Sprendimą dėl skundo teismas skelbs kovo 2 dieną, BNS sakė teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė. 1,5 tūkst. eurų baudą dėl pažeistų visuomenės moralės principų gavusi užkandinė siekia panaikinti šį Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimą.
Arkivyskupas G. Grušas sukritikavo EŽTT sprendimą
Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimas dėl reklamos su Jėzaus ir Marijos personažais pavojingai atveria kelią verslui pasipelnyti skaudinant tikinčiuosius visuomenės narius ir profanuojant jų religiją, sako Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas. „Šis EŽTT sprendimas atveria kelią verslui pelnytis kitų visuomenės narių orumo sąskaita.
Precedentas Strasbūre: nurodymas griauti statinį prie Molėtų – neteisingas
Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį paskelbė, kad Lietuva pažeidė teises į nuosavybę, kai neatsižvelgdama į valstybės institucijų kaltę įpareigojo savininkus nugriauti statinį Molėtų rajone, nors jis buvo pastatytas gavus savivaldybės leidimą.
Prabilo teisinę neliečiamybę praradęs R. Paksas: Europos Parlamentas čia ne prie ko
Buvęs „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Rolandas Paksas sako nekaltinantis Europos Parlamento už tai, kad šis panaikino jo teisinę neliečiamybę, ir teigia tapęs politinio užsakymo auka. Politikas teigė nesitikėjęs, jog europarlamentarai nuspręs nenaikinti jo imuniteto. „Ne, nesitikėjau. Europos Parlamentas nėra teisminė institucija, kuri bando nustatinėti, ar asmuo yra kažką padaręs, ar jis yra kaltas, ar nekaltas.
Europos Parlamentas panaikino Rolando Pakso teisinę neliečiamybę
Europos Parlamentas trečiadienį panaikino buvusio „tvarkiečių“ lyderio Rolando Pakso teisinę neliečiamybę, kad Lietuvos prokurorai galėtų pareikšti jam įtarimus dėl prekybos poveikiu. Lietuvos prokurorai į Europos Parlamentą dėl politiko neliečiamybės panaikinimo kreipėsi pernai pavasarį. Teisėsauga įtaria, kad „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vadovas Gedvydas Vainauskas sutarė su R.Paksu, jog šis už maždaug 15 tūkst.
Rusija nusprendė, kad tarptautinė teisė jai negalioja
Rusijos Konstitucinis Teismas ketvirtadienį nutarė, jog Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimas „Jukos“ byloje, kuriuo Rusija įpareigota buvusiems žlugusios naftos milžinės akcininkams sumokėti beveik 1,9 mlrd. eurų kompensaciją, Rusijoje neturi teisinės galios, nes jis prieštarauja šalies pagrindiniam įstatymui.
Valentinas Mazuronis: LGBT eitynės – sąmoningas visuomenės kiršinimas
Šeštadienį Vilniuje vyks LGBT eitynės „Baltic Pride“. Pripažįstu kiekvieno teisę į lygias galimybes, tai demokratinės valstybės pagrindas, tačiau tokioms eitynėms pritarti negaliu. Viešoji erdvė ir socialiniai tinklai jau verda nuo diskusijų apie eitynes ir homoseksualumą bei heteroseksualumą apskritai. Manau, kad joks politikas ar partija negali likti šių diskusijų nuošalyje, nes situacija darosi liūdna.
Strasbūro teismas: turkas politikas turi teisę neigti armėnų genocidą
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) ketvirtadienį nutarė, kad vienas Turkijos politikas turėjo teisę neigti, jog Osmanų imperijoje 1915 metais vykdytos masinės armėnų žudynės buvo genocidas.
Teismai švaistosi leidimais klausytis pokalbių telefonu
Teismai patenkina 99 proc. prokurorų prašymų leisti klausytis pokalbių telefonu, rodo statistika. Kritikai teigia, kad tokie duomenys gali liudyti neatsakingą teismų požiūrį, tačiau patys teisėjai tikina, kad jų galimybės - labai ribotos. Anot Nacionalinės teismų administracijos, pernai apylinkės teismai išnagrinėjo 12 tūkst. 332 prokurorų pareiškimus dėl elektroninių ryšių tinklais perduodamos informacijos. Pareiškimai visiškai patenkinti 11 tūkst.
Parlamentarai vėl ėmėsi nušalintojo prezidento Rolando Pakso klausimo
Vėl grįžęs prie nušalintojo prezidento Rolando Pakso teisės būti renkamam į aukščiausias šalies valdymo institucijas klausimo, Seimas ketvirtadienį po pateikimo pritarė siūlymui, kad asmenys, kurie šiurkščiai pažeidė Konstituciją arba sulaužė priesaiką, ir kurie apkaltos būdu buvo pašalinti iš užimamų pareigų ar neteko Seimo nario mandato, į parlamentą vėl gali būti renkami ne anksčiau, negu praėjus 10 metų.
JAV baiminasi CŽV kankinimų ataskatos atoveiksmio
JAV gynybos sekretorius Chuckas Hagelis (Čakas Heigelis) antradienį pranešė nurodęs JAV aukšto rango karo vadams visur pasaulyje būti itin pasirengus galimiems įvykiams, kai tik bus publikuota medžiaga apie CŽV taikytus suimtųjų kankinimus. „Aš įsakiau viems mūsų kovos vadams būti aukštos parengties visur pasaulyje“, - sakė jis žurnalistams Bagadade ir pridūrė, kad kol kas apie jokią ypatingą grėsmę nepranešama.
Ko galbūt nepastebime Moldovoje
Padniestrė – probleminė Moldovos dalis, kurios ji nekontroliuoja jau daugiau nei 20 metų ir kurios gyventojų daugumą sudaro rusakalbiai. Nors šiuo metu pasaulio žvilgsniai nukreipti į Ukrainą, galbūt vertėtų susimąstyti, ar Padniestrė nebus antrasis Krymas, o Moldova – antra eilėje po Ukrainos. Juolab kad Padniestrėje didėja Rusijos kareivių skaičius. Šių metų kovo mėnesį žiniasklaidoje taip pat pasirodė pranešimai apie Rusijos kareivių pratybas šiame regione.
BNS: nurodymas atskleisti šaltinį ir kratos apskųsti teismui
Vilniaus apygardos teismui apskųstos Vilniaus miesto apylinkės teismo nutartys, kuriomis naujienų agentūros BNS redaktorė įpareigota atskleisti informacijos šaltinį, o jos namuose atlikta krata. BNS yra įsitikinusi, kad teismas nepagrįstai apribojo žurnalisto teisę išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį. Šią teisę gina Konstitucija, Visuomenės informavimo įstatymas, Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas bei Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvencija.
Seimas žengė pirmąjį žingsnį R. Paksui atveriant kelią į parlamentą
Seimas ėmėsi svarstyti Konstitucijos pataisas, atversiančias per apkaltą iš prezidento pareigų atleistam tvarkos ir teisingumo partijos lyderiui Rolandui Paksui kelią į Seimą. Grupė parlamentarų siūlo leisti už priesaikos sulaužymą pašalintiems asmenims po ketverių metų būti renkamiems į Seimą. Keisti tvarką įpareigojo Europos žmogaus teisių teismas nurodęs, kad draudimas iki gyvos galvos dalyvauti Seimo rinkimuose iš prezidento pareigų atstatydintam Paksui neproporcingas.
Lietuva vis dar nesugeba pagerinti kalinimo sąlygų
Lietuvos atstovė Elvyra Baltutytė Europos žmogaus teisių teisme teigia, kad kaliniai Strasbūrui vis dar skundžiasi dėl prastų kalinimo sąlygų Lietuvoje. Pasak teisininkės, už tokius pažeidimus priteisiamos vienos didžiausių kompensacijų. Politikai tvirtina, kad ateityje tokių skundų turėtų mažėti, nes numatomos įkalinimo įstaigų reformos.
Tai kad Lietuvos įkalinimo įstaigos nė iš tolo neprimena, pavyzdžiui, Skandinavijos kalėjimų, seniai niekam ne paslaptis.
R. Pakso „byla“: keisti Konstituciją ar Žmogaus teisių konvenciją?
Norėdami ir toliau neleisti per apkaltą nušalintam prezidentui Rolandui Paksui būti išrinktam, Lietuvos politikai turi arba keisti Konstituciją, arba atsisakyti Europos Žmogaus teisių konvencijos.
Premjero Andriaus Kubiliaus ir jo patarėjo Virgio Valentinavičiaus vieši pasisakymai, kad R. Paksas pralaimėjo bylą prieš Lietuvą, kelia disonansą po to, kai Strasbūro žmogaus teisių teismas konstatavo, kad nušalintajam skirta per griežta bausmė.
Spaudos apžvalga: R. Paksas vėl taikosi į prezidento postą
Tikrai kalta tik aplinka. Anekdotinė frazė „Paksas nekaltas – kalta aplinka“ vakar tapo visai nejuokina.2004 metais iš prezidento pareigų pašalintas, o dabar Europos Parlamento nariu dirbantis Rolandas Paksas vakar triumfavo sužinojęs, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas jam leido tapti Seimo nariu. „Strasbūre atkurtas Lietuvoje pamintas teisingumas, antikonstitucinis 2003–2004 metų sąmokslas žlugo.
Anksčiau skundai keliaudavo į Maskvą, dabar – į Strasbūrą
Lietuva yra trečia dažniausiai Europos Žmogaus Teisių Teismui skundžiama valstybė. Strasbūre teisingumo ieško ir už galbūt pažeistas savo teises iš valstybės prisiteisti kompensacijas tikisi ne tik eiliniai mirtingieji, bet ir nusikalstamo pasaulio šulai.
Darė spaudimą šeimai
Vienas tokių – ilgametis Daktarų grupuotės vadeiva, teismo laukiantis ir už grotų laiką leidžiantis Henrikas Daktaras-Henytė. Šiemet Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT) jis pateikė jau antrąjį ieškinį.
Žmogaus Teisių Teismas imasi Rolando Pakso ieškinio
Strasbūre įsikūrusio Europos Žmogaus Teisių Teismo Didžioji kolegija balandžio 28 dieną pradės nagrinėti pašalintojo Prezidento europarlamentaro Rolando Pakso ieškinį dėl 2003-2004 metais prieš tuometį šalies vadovą, pasak jo paties, suorganizuoto politinių grupuočių sąmokslo ir jo metu atimtos teisės į gynybą, nešališką bei teisingą teismą.
"Byla atverčiama praėjus šešeriems metams nuo tos dienos, kai pateikiau savo ieškinį.