žiemos laikas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žiemos laikas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žiemos laikas“.
Nepamirškite: turite persukti savo laikrodžius, įsigalioja žiemos laikas
Sekmadienį Lietuvoje įsigaliojo žiemos laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, laikrodžiai visoje šalyje buvo persukti 1 valanda atgal. Tai reiškia, kad šviesusis paros metas prasideda anksčiau, o vakare truks trumpiau.
Žiemos laikas galios iki paskutinio kovo sekmadienio, kai laikrodžių rodyklės pasukamos valanda pirmyn ir bus įvedamas vasaros laikas.
Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje (ES), laikas keičiamas dukart per metus.
TV3 Žinios. Izraelis smogė Iranui; Naktį bus įvedamas žiemos laikas
Izraelis surengė ilgai lauktą atsaką į Irano teroristų balistinių raketų ataką šio mėnesio pradžioje. Žydų kariuomenės lėktuvai įveikę tūkstančius kilometrų smūgiavo taikiniams Teherane, jo pašonėje ir rytinėje Irano dalyje. Izraelis nelietė to, ko labiausiai bijojo Vašingtonas – Irano branduolinių ir naftos objektų, o smūgiavo raketų gamykloms. Teroristinis Iranas dabar bando sumenkinti Izraelio atakos žalą ir svarsto, kaip atsakyti.
Laikrodžius šiąnakt suksime į priekį ar atgal? Primena visiems
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas – laikrodžio rodyklę pasukus viena valanda atgal, bus įvestas žiemos laikas.
Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku.
Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Nuo sekmadienio Lietuvoje ir ES įvedamas žiemos laikas: institucijos dėl jo panaikinimo šiuo metu nediskutuoja
Nuo sekmadienio Lietuvoje ir Europos Sąjungoje (ES) įsigalės žiemos laikas. Nors tokia tvarka patenkinti tik mažuma ES piliečių, diskusijos dėl jos panaikinimo šiuo metu nevyksta.
Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val. ryto, laikrodžiai visoje šalyje bus persukti 1 valanda atgal. Tai reiškia, kad šviesusis paros metas prasidės anksčiau, o vakare truks trumpiau.
Šį savaitgalį nepamirškite padaryti 1 veiksmo: palies visus
Europos Parlamentas pritarė siūlymui panaikinti laiko sukiojimą, tačiau dėl to nesusitaria Europos Sąjungos šalių vyriausybės. Tad paskutinį spalio savaitgalį – naktį iš šeštadienio į sekmadienį – Lietuvoje, kaip ir daugumoje Europos šalių, ir vėl bus įvedamas žiemos laikas.
Vieną valandą atgal pasukamas laikas gali paveikti žmonių savijautą, taip pat kelti abejonę, ar kasdien naudojami išmanieji įrenginiai rodo tikslų laiką.
Netrukus suksime laikrodžius valanda atgal: nepražiopsokite
Lietuvoje šią savaitę bus atšauktas vasaros laikas – laikrodžio rodyklę naktį iš šeštadienio į sekmadienį reikės atsukti viena valanda atgal.
Žiemos laikas galios iki kitų metų kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku.
Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Pasakė, kada suksime laikrodžius: nepražiopsokite
Artėja data, kai persuksime laikrodžių rodykles iš vasaros į žiemos laiką, o tai reiškia, kad laikrodžių rodyklės bus persuktos viena valanda atgal.
Laiko keitimas įvyks paskutinį spalio sekmadienį, būtent spalio 27 d. rytą, kai laikrodžių rodyklės suksis 4 val. ryto. Tuo metu turėsime juos pasukti viena valanda atgal – iki 3:00 val. ryto.
Kaip buvo nustatytas laiko keitimas
Vasaros laikas – tai sistema, kuria siekiama kuo geriau išnaudoti šviesų paros metą ir taupyti energiją.
Nepamirškite atsukti laikrodžių: pasakė, kada
Prasidėjus šaltajam sezonui, dažnas vos spėjo po vasaros sugrįžti į įprastą miego ritmą, o netrukus jį vėl teks koreguoti – paskutinį spalio savaitgalį, naktį iš šeštadienio (spalio 28 d.) į sekmadienį (spalio 29 d.), 3 val. ryto laikrodį suksime atgal.
Nors prie žiemos laiko organizmas įprastai prisitaiko lengviau, neretai prireikia nemažai pastangų, kad adaptuotumėmės prie naujo miego-kėlimosi režimo. Tai ypač jaučia vyresnio amžiaus bei širdies ligų turintys žmonės.
Pasakė, kada Lietuvoje suksime laikrodžius: nepamirškite
Artėja diena, kai laikrodžio rodykles turėsime sukti valanda atgal ir po saulėtos vasaros grįžti į tamsujį žiemos laiką. Šiais metais laiką suksime paskutinį spalio savaitgalį – spalio 29 dieną, 4 valandą nakties. Laiko persukimas daugeliui žmonių sukelia diskomfortą. Persukus laiką sutrinka biologinis laikrodis, gali paveikti tiek fizinę, tiek psichologinę savijautą.
Pasakė, kada suksime laikrodžius spalį: nepamirškite
Laikrodžius sukame du kartus per metus, kovo ir spalio mėnesiais, tad nepamirškite – netrukus vėl reikės tai padaryti. Šiais metais laikrodis bus sukamas spalio 29 d. (sekmadienį) 3 val. ryto, viena valanda atgal.
Nors dėl šios priežasties miegosime ilgiau, tai reiškia, kad nuo to laiko dienos bus trumpesnės, o naktys – ilgesnės.
Laikrodžiai sukami jau daugybę metų, tačiau apie šio veiksmo poveikį sveikatai žino ne visi.
REKLAMA
REKLAMA
Nepamirškite pasukti laikrodžių: sekmadienį Lietuvoje įvestas žiemos laikas
Sekmadienio naktį laikrodžio rodyklę pasukus viena valanda atgal įvestas žiemos laikas.
Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku.
Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Aktualu: šią savaitę suksime laikrodžius valanda atgal
Lietuvoje šią savaitę bus atšauktas vasaros laikas – laikrodžio rodyklę naktį iš šeštadienio į sekmadienį reikės atsukti viena valanda atgal.
Žiemos laikas galios iki kovo pabaigos. Šiuo laikotarpiu šviesusis paros metas ryte prasideda anksčiau ir vakare trunka trumpiau, palyginti su vasaros laiku.
Žiemos ir vasaros laiką nuspręsta įvesti, kad būtų geriau išnaudojamas šviesusis paros metas. Kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Svarbu nepamiršti: netrukus persuksime laikrodžius
Spalio 31 dieną Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio.
Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Laikas Lietuvoje, kaip ir visose ES valstybėse narėse, keičiamas dukart per metus.
Nepamirškite pasukti laikrodžių: sekmadienį miegosime valanda ilgiau
Jau šį sekmadienį vėl suksime laikrodžius. Šįkart viena valanda atgal, todėl sekmadienį miegosime truputį ilgiau. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį įvedamas žiemos laikas.
Kaip ir kiekvieną paskutinį spalio savaitgalį, taip ir šį sekmadienį, suksime laikrodžius. Laikrodžius naktį iš šeštadienio į sekmadienį reikės pasukti viena valanda atgal, todėl sekmadienio ryte lovose vartytis galėsime ilgiau. Tiesa, nuo šiol vakarai darysis tamsesni.
Nepamiškite persukti laikrodžio: nuo šiandien įvedamas žiemos laikas
Sekmadienį Lietuvoje atšauktas vasaros laikas ir įvestas žiemos laikas. Vasaros laikas atšaukiamas paskutinį spalio sekmadienį, 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal.
Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Žiemos ar vasaros laikas – astronomai įvertino, kas Lietuvai naudingiau
Kitąmet Lietuva turi priimti svarbų sprendimą, kokį laiką paliksime savo šalyje – vasaros ar žiemos, mat jau netrukus Europos Sąjungoje atsisakysime sezoninio laikrodžių persukimo. Nors Lietuvoje svarstyta apie likimą prie vasaros laiko, nuomonės šiuo klausimu išsiskiria ir mokslininkai aršiai ginčijasi, kuris variantas būtų palankesnis mūsų sveikatai.
Astrologai perspėja, kam laiko sukimas smogs labiausiai
Sekmadienį, spalio 29 dieną, 4 valandą ryto, Lietuvoje įvedamas „žiemos laikas“. Laikrodžių rodykles suksime viena valanda atgal. Laiko keitimas visuomet sukelia diskusijas: naudinga tai ar visgi kenkia žmonių sveikatai? Astrologai įsitikinę, jog tokia laiko kaita suirutės įneša kaskart, mat išderinami nusistovėję gamtos bei žmogaus ritmai. Astrologė Violeta Liaugminienė sako, jog visatoje viskas sudaryta pagal tam tikrus ritmus.
Miego specialistai atsako: ką mums padaro laikrodžių sukimas
Šį savaitgalį Lietuvos laikrodžiai bus persukami viena valanda atgal: taip rytai bus šviesesni, o tems anksčiau. Laikrodžių sukimas dažnai sukelia diskusijų, mat daliai žmonių prisitaikyti prie naujo ritmo būna sudėtinga. Miego sutrikimų specialistai atskleidžia, kaip iš tikro mus paveikia laiko sukimas.
Vėl persukami laikrodžiai: ką būtina žinoti?
Šiąnakt Lietuvoje, kaip ir visose Europos Sąjungos šalyse, atšaukiamas vasaros laikas – tai reiškia, kad 4 valandą nakties pasuksime laikrodžių rodykles viena valanda atgal. Nors daug diskutuojama, ar toks laikrodžių sukiojimas yra labiau naudingas, ar žalingas, situacija nesikeis bent iki 2016 metų pabaigos. Taip nurodo Europos Komisijos direktyva (priimta 2001 metais) ir jei šalys narės nesikreips dėl pakeitimų, tai bus daroma dar mažiausiai penkerius metus.
Vėliau gulsimės, ilgiau miegosime: grįšime prie žiemos laiko
Sekmadienį Lietuvoje atšaukiamas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Pasiruoškite – šią savaitę bus atšauktas vasaros laikas
Šią savaitę Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Jis atšaukiamas kasmet spalio mėnesio paskutinį sekmadienį 4 valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal. Žiemos laikas galioja iki paskutinio kitų metų kovo sekmadienio. Žiemos ir vasaros laikas įvedamas, siekiant geriau išnaudoti šviesųjį paros metą, tačiau kritikai teigia, kad laiko kaitaliojimas gali kenkti sveikatai.
Rusijoje nuo spalio prasidės amžinas žiemos laikas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį pasirašė įstatymą, kuriuo šalyje nustatomas nuolatinis žiemos laikas ir kuriuo pradedamas dar vienas eksperimentas su šalies laikrodžiais, taip daroma po trejus metus galiojusio vasaros laiko įvedimo. V.Putinas pasirašė įstatymo „dėl laiko matavimo“ pataisas, pagal kurias šalyje nuo šio rudens nustatomas „nuolatinis žiemos laikas“, niekada nekeistinas vasaros laiku.
Spalio 28-osios naktį pradėsime gyventi žiemos laiku
Lietuvoje spalio 28–osios naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003–iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal.
Pernai vasaros laikas buvo atšauktas diena vėliau – spalio 29–ąją.
Vasaros laikas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį trečią valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda pirmyn.
Nepamirškite persukti laikrodžių
Sekmadienį Lietuvoje bus įvestas vasaros laikas. Trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikia pasukti viena valanda pirmyn. Pagal šį laiką gyvensime septynis mėnesius – iki spalio pabaigos.
Pernai balandį Seimas priėmė rezoliuciją, kuria pasiūlė Vyriausybei daugiau dukart per metus nebesukti laikrodžių rodyklių, o likti gyventi vasaros laiku.
Savaitgalis sutrumpės viena valanda
Naktį iš kovo 24-osios į 25-ąją neteksime vienos valandos – Lietuvoje bus pereinama prie vasaros laiko, todėl trečią valandą nakties laikrodžių rodykles reikės pasukti viena valanda į priekį. Tokiu ritmu reikės gyventi iki paskutiniojo spalio sekmadienio, kai vėl bus grįžta prie žiemos laiko.
Pradėsime gyventi žiemos laiku
Lietuvoje spalio 29-osios naktį, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, bus atšauktas vasaros laikas. Jis nuo 2003-iųjų mūsų šalyje kasmet atšaukiamas spalio mėnesio paskutinį sekmadienį ketvirtą valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda atgal.
Pernai vasaros laikas buvo atšauktas keletą dienų vėliau – spalio 31-ąją.
Vasaros laikas įvedamas kovo paskutinį sekmadienį trečią valandą nakties, pasukant laikrodžio rodyklę viena valanda pirmyn.
Seimas pasiūlė vyriausybei kreiptis į EK dėl vasaros laiko netaikymo Lietuvoje
Seimas pasiūlė Vyriausybei kreiptis į Europos Komisiją dėl Direktyvos nuostatų pakeitimo ir vasaros laiko netaikymo Lietuvos teritorijoje.
Už tokį Seimo nutarimą „Dėl vasaros laiko taikymo Lietuvos Respublikos teritorijoje“ balsavo 51 Seimo narys, prieš – 3, susilaikė 14.
Šį sprendimą Seimas priėmė įvertinęs tai, kad Lietuvos institucijos iki šiol nėra atlikusios išsamių tyrimų dėl vasaros laiko susitarimų nuostatų poveikio gyventojų sveikatai ir atitinkamiems ūkio sektoriams, taip pat į tai...
Vienos valandos dilema
Kasmet prieš persukant laikrodžio rodykles valanda į priekį ar atgal, vis kyla diskusijų, kam naudinga versti žmones gyventi vasaros ir žiemos laiku ir kiek tai kenkia jų sveikatai.
Lietuviai niekada turbūt iki galo ir nebuvo susitaikę su palyginti nauja tradicija kiekvieną kovą ir spalį į darbą keltis ne jiems įprastu laiku.
Sukti ar nesukti laikrodžius atgal?
Nepaisant žmonių nepritarimo, jau šį sekmadienį teks vėl sukti laikrodžių rodykles. Energetikai tokius eksperimentus laiko bergždžiu bandymu sutaupyti, medikai kalba apie žalą sveikatai, o politikai iš rodyklių sukiojimo darosi reklamą.
Nauda – nulis
Paskutinį spalio sekmadienį Lietuvoje vėl teks pasukti laikrodžio rodykles ir pratintis prie žiemos laiko. Šios beprasmės tvarkos visiškai nesupranta sveikatos apsaugos specialistai – ji neigiamai veikia psichinę ir fizinę žmonių savijautą.
Siūloma organizuoti gyventojų apklausą dėl laiko keitimo
Vyriausybė raginama organizuoti gyventojų nuomonės apklausą dėl vasaros laiko keitimo. Tokį siūlymą pateikė Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius.
Sekmadienį ketvirtą valandą nakties Lietuvoje bus atšauktas vasaros laikas, laikrodžio rodyklės bus pasuktos viena valanda atgal. Seimo kontrolierius R. Valentukevičius dar prieš dvejus metus atliko tyrimą savo iniciatyva ir pareiškė abejonę dėl vasaros laiko keitimo ekonominės naudos pagrįstumo.