žalos atlyginimas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „žalos atlyginimas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „žalos atlyginimas“.
Daugelis vairuotojų to nežino: patekę į avariją dėl kito kaltės vis tiek turėsite mokėti?
Daugeliui atrodo, kad tvarkingai važinėjant tvarkingu automobiliu, neteks patirti jokių nuostolių. O nukentėjus dėl kito asmens kaltės žala bus visiškai atlyginta ir nesukels didelių rūpesčių. Vis tik taip būna ne visada.
Kaunietė Raminta (vardas pakeistas) pasiskundė, kad dėl kito asmens sukeltos avarijos jos automobilis tapo neremontuotinas.
Apsipirkimas prekybos tinklo parduotuvėje tapo košmaru: už sulaužytus šonkaulius – šokoladas ir bananai
Vykdami apsipirkti veikiausiai negalvojate, kad atsidursite ligoninėje, tačiau gyvenime nutinka visko. Vis tik kaip jaustumėtės, jei už kaulų lūžius atsakinga parduotuvė kaltę mėgintų atpirkti vos 8–9 eurų vertės užkandžiais?
Su tokiu prekybos tinklo elgesiu susidūrė pensininkė Elena (vardas pakeistas), kurią beeinančią prispaudė automatinės „Express market“ durys ir sulaužė šonkaulius.
2 tūkst. eurų kaip į balą: Vilniaus centre teks gyventi be vandens ir tualeto – priežastis nustebins
Daugelis, matyt, sutiktų, kad tokie akivaizdūs žmonių poreikiai, kaip vanduo ar tualetas, yra būtini, todėl turėtų būti suteikti. Ypač, kai gyveni sostinėje ir dar pačiame jos centre.
Vis tik, deja, net ir šiais laikais gali pasitaikyti atvejų, kai namuose gali turėti televiziją ar internetą, bet negali išsivalyti dantų, išsiplauti indų ar paprasčiausiai išsituštinti.
Leidimą gavo, sumokėjo 2 tūkst. eurų, bet liko be nieko
Naujienų portalą tv3.lt pasiekė sunerimusios motinos laiškas.
Apgadino paliktą automobilį? Įspėja, kad policija ir draudimas padės ne visada
Rasti savo automobilį subraižytą, įlenktomis durelėmis ar kitaip apgadintą yra viena nemaloniausių situacijų, su kuria susiduria nemažai vairuotojų. Kai kurie kaltininką numano, kitiems tenka vaikytis vėją laukuose. Vis tik kaip elgtis abiem atvejais, siekiant susigrąžinti pinigus už padarytą žalą?
Vienas asmuo socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino nuotrauka, kurioje matyti, kad stovėjimo aikštelėje vienas automobilis yra itin prigludęs prie jo automobilio.
Šito po skyrybų nesitikėjo: kažkas vis apgadina automobilį – pasakė, kas gresia ir ką daryti
Daugeliui atrodo, kad radus įbrėžimą ant automobilio, subadytas padangas ar kitas tyčinio vandalizmo žymes, į policiją kreiptis neverta, mat nebus įmanoma įrodyti, kas tą padarė. Vis tik specialistai pataria kiekvieną tokį įvykį fiksuoti, kitaip tikrai nepavyks atgauti pinigų už patirtą žalą.
Vienoje socialinio tinklo „Facebook“ grupėje moteris papasakojo, kad, prasidėjus skyrybų procesui su vyru, jau trečią kartą tenka keisti automobilio padangas, nes jose būna vinių.
Susitvarkius dantis – baisūs skausmai: pasakė, kada grąžins sumokėtus pinigus
Po apsilankymo pas gydytojus, operacijos ar kitų sveikatos paslaugų tikimasi, kad būklė pagėrės, tačiau net ir medicinos specialistai gali suklysti. O dėl jų klaidų sveikata gali tik dar labiau suprastėti arba pacientas gali net numirti.
Dėl to gyventojams yra suteikiama galimybė kreiptis dėl žalos paciento sveikatai atlyginimo.
Pokyčiai: mirus artimajam dėl žalos atlyginimo galės kreiptis ir ne šeimos nariai
Sausio pabaigoje Konstituciniam Teismui (KT) nusprendus, kad Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo nuostata prieštarauja Konstitucijai, pretenduoti dėl neturtinės žalos atlyginimo nuo šiol galės ir net ne šeimos nariai. Tiesa, tam reikės įrodyti nepaneigiamą buvusį glaudų ryšį su mirusiuoju.
Važiuojate į plovyklą? Nedarykite šios klaidos ir apžiūrėkite automobilį
Posakį „grožis reikalauja aukų“ galima pritaikyti ir automobiliams: poliravimas, vežiojimas į plovyklas, tokių įvairių grožybių, kaip bamperis ar spoileris, pritaisymas. Vis tik plovyklose mašinos gali ne tik prarasti blizgesį dėl „mikro“ subraižymų, bet dar ir pamesti detales. Tačiau už techniškai netvarkingą automobilį žalos niekas neatlygina.
Policija neapsikentė: įvažiavus į duobę, vairuotojų prašo neskambinti
Policija siunčia žinią vairuotojams ir primena, kad jeigu patyrėte nuostolių įvažiavus į duobę kelyje, tokiu atveju būtina kviesti ne policiją, o apie tai pranešti kelio savininkui.
Jei nelaimingai įvažiavote į kelio duobę ir apgadinote transporto priemonę, tinkamai užfiksuokite aplinkybes ir kreipkitės į draudimo bendrovę arba kelio savininką. Pranešti policijai ar kviestis pareigūnų nereikia.
Automobilį apgadino lūžęs medis ar duobė kelyje? Štai kada turėsite susimokėti patys
Pakliuvus į eismo įvykį, įprastai kaltininkas būna aiškus. Tačiau, jei aikštelėje ar kieme paliktą automobilį suniokoja nuvirtęs medis ar užkritęs ledas, apgadina netvarkingas kelias ir duobės, baigtis gali įvairiai.
Anot specialistų, nuvirtusio medžio sukeltą žalą turėtų atlyginti už jį atsakingi asmenys. O jei transporto priemonę apgadino duobės, gali tekti atsakyti ir draudimui, ir kelio priežiūros įmonei, ir pačiam vairuotojui.
REKLAMA
REKLAMA
Rasti savame kieme šito nesitikėjo ir vos nenukentėjo: kaimynas pagudravo, o dabar prašo atlyginti žalą?
Kaip jaustumėtės, jei tvarkydami savo kiemą netyčia nutrauktumėte kaimyno elektros kabelį, kurio čia net neturėjo būti, o tada iš jūsų būtų pareikalauta atlyginti žalą?
Į tokią situaciją pakliuvęs lietuvis papasakojo, kad apie kabelį nežinojo nei jis, nei kaimynas, nes tai buvo anksčiau čia gyvenusio asmens darbas.
Tokių panašių situacijų, pasirodo, yra ne viena ir ne dvi. Teisininkas patarė, ką tokiu atveju daryti.
Keičiant skaitiklį užliejo butus per 12 aukštų: sugadinti ir liftai, nukritusios lubos – kas atlygins žalą?
Naujame daugiabutyje užlieti 12 aukštų, sugadinti liftai, laiptinių apdaila, skęstantys butai ir gausybė rūpesčių. Visa tai – dėl vieno ar kelių darbuotojų klaidos. Pasipiktinę daugiabučio gyventojai spėlioja, argi jiems nereikės ir vėl visko remontuoti iš savo kišenių.
Specialistų teigimu, priklausomai nuo situacijos, žalą atlygina arba draudimas, arba avariją sukėlusi įmonė, o kartais ir pats darbuotojas.
Nekokybiškai suremontavo automobilį? Pinigus atgausite, tik jei turėsite reikiamus dokumentus
Anksčiau ar vėliau daugeliui vairuotojų aktualus tampa automobilio remontas, jo kokybė ir kaina. Vis tik svarbu nepamiršti, kad už nekokybišką autoserviso paslaugą gyventojai gali reikalauti grąžinti pinigus, atlyginti žalą ar nemokamai perdaryti.
Siekis kompensuoti galimą žalą dėl visų vakcinų subliūkš? Perspėja dėl „avarijos su biudžetu“
Seime žlugus privalomų skiepų daliai darbuotojų įteisinimui užstrigo ir galimos žalos dėl COVID-19 vakcinų atlyginimo klausimas. Valdantieji tvirtina, kad šis įstatymas tikrai bus priimtas, tačiau tokia apimtimi, kaip pasiūlė opozicija, greitai to padaryti nepavyks.
Ginčai dėl vakcinų žalos atlyginimo tiek įaudrino Seimą, kad klausimą teko atidėti
Seime priėminėjant Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma įteisinti žalos atlyginimą, jei pasiskiepijus COVID-19 vakcina ištiktų sunkūs nepageidaujami padariniai, kilo chaosas. Pritarus parlamentarų grupės siūlymui svarstyti apie visų vakcinų sukeltos galimos žalos atlyginimą, apskritai nuspręsta padaryti pertrauką.
Žemaitaitis atidėjus žalos po skiepų atlyginimo klausimą: „Valdantieji, dar vieną vinį sau į grabą įsikalėt“
Valdantieji dar vieną vinį sau į grabą įsikalė, taip Seimo narys Remigijus Žemaitaitis apibendrino sprendimą daryti pertrauką svarstant žalos po skiepų atlyginimo klausimą ir prašyti Vyriausybės išvados.
Seime kelią skinasi žalos atlyginimo po skiepų projektas: ruošiasi svarstyti skubos tvarka
Seimas po pateikimo pritarė eksministro Aurelijaus Verygos kartu su parlamentarų grupe pateiktoms įstatymo pataisoms, kurios leistų atlyginti žalą, jei ji kiltų pasiskiepijus COVID-19 vakcina. Taip pat siūloma, kad tas galiotų kalbant ir apie vakcinas, kurios įtrauktos į vaikų skiepijimo kalendorių.
Iš 57 užsiregistravusių parlamentarų 47 buvo „už“, 10 – susilaikė. Įstatymo pataisas numatoma svarstyti gruodžio mėnesį.
Žalos po skiepų atlyginimo pasiūlymas sukėlė klausimų: kodėl išskirtos kelios vakcinos ir kas už tai mokės?
Jau kurį laiką sklandžiusias kalbas apie žalos atlyginimo po COVID-19 skiepų reikiamybę paversti kūnu bando opozicinė valstiečių frakcija. Nors manoma, kad vien tokio modelio egzistavimas galėtų paskatinti pasiskiepyti daugiau žmonių, kitiems kyla klausimų, iš kokių pinigų būtų ketinama žalą kompensuoti.
Grupė Seimo valstiečių parengė ir registravo Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma pakeisti neišvengiamos žalos apibrėžimą.
Prabilo apie žalos po skiepų atlyginimą: įžvelgia dar vieną būdą paskatinti skiepytis
Prabilus apie galimą nepasiskiepijusių asmenų nušalinimą nuo darbo ar net privalomą tam tikrų profesijų atstovų skiepijimą teisės ekspertai ir politikai teigia, kad tuomet koja kojon būtina kalbėti apie žalos, patyrus nepageidaujamą poveikį į vakciną, atlyginimą. Sutinkama, kad nors įrodyti tokį ryšį ne visada paprasta, tačiau vien tokios sistemos egzistavimas didintų visuomenės pasitikėjimą vakcinomis.
Nukentėjote dėl mediko klaidos? Privalote tai žinoti
Nuo sausio 1 d. pacientai galėjo lengviau atsikvėpti – pagaliau įteisintas ilgai lauktas „žalos be kaltės“ modelis, kuris, kaip teigiama, gydymo įstaigoje patirtos žalos sveikatai atveju kompensaciją padės gauti lengviau. Vis dėlto pacientų atstovai atkreipia dėmesį, kad naujoji tvarka galiosianti tik siekiant įrodyti šiais metais patirtą žalą. Jei sieksite gauti kompensaciją už pernai ar dar anksčiau patirtą žalą, teks kreiptis pagal senąją tvarką.
Pacientų atstovai įspėja dėl dantų gydymo: jei padarytą žalą vertins valstybinėmis kainomis – bus nusivylusių
Naujasis „žalos be kaltės“ modelis, kuris, tikimasi, padės pacientams gauti kompensaciją greičiau ir paprasčiau, įsigaliojo jau nuo sausio 1-osios. Nors Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ketvirtadienį pagaliau patvirtino iš 7 narių sudarytą žalos atlyginimo komisiją, pacientų organizacijų atstovai duria pirštu į ne vieną neatsakytą klausimą.
Iki šiol patyręs žalą ir norėdamas gauti kompensaciją pacientas turėdavo nueiti kryžiaus kelius, mat reikėdavo įrodinėti padarytą mediko klaidą.
Įvardijo, kokios kompensacijos 2020 m. lauktų dėl sutrikdytos sveikatos ar mirties atveju
Nuo kitų metų sausio pirmosios įsigaliojant vadinamajam žalos be kaltės modeliui, kuris, kaip tikimasi, leis pacientams greičiau ir paprasčiau gauti kompensaciją, pateikta, kokias sumas pacientas ar jo artimieji galėtų gauti konkrečiais sveikatos sutrikdymo ar mirties atvejais. Tai numato neseniai įregistruotas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl turtinės ir neturtinės žalos, atsiradusios dėl paciento sveikatai padarytos žalos, atlyginimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ projektas.
Negyvą kūdikį pagimdžiusi moteris iš Santaros klinikų prisiteisė 10 tūkst. eurų žalos
Negyvą kūdikį pagimdžiusi moteris teisme įrodė, kad Santaros klinikų Vilniuje medikai neužtikrino tinkamo jo būklės stebėjimo ir prisiteisė iš ligoninės 10 tūkst. eurų žalos atlyginimą.
Bylos duomenimis, moteris 2015 metų vasarį kreipėsi į ligoninę, nes jautė negausų vaisiaus vandenų tekėjimą, be to, parą nejautė vaisiaus judesių.
Ligoninėje jai apie 7.49 val. be kitų dalykų diagnozuotas priešlaikinis vaisiaus vandenų nutekėjimas, ūminė vaisiaus hipoksija – deguonies trūkumas.
Išrovus dantį įsimetė infekcija? Žalos atlyginimo nesitikėkite
Seime svarstant Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pakeitimo projektą buvo atmestas konservatoriaus Mykolo Majausko siūlymas apibrėžti neišvengiamos žalos sąvoką suteikiant galimybę gauti kompensaciją nutikus įvykiams, kurių žalos nebuvo galima numatyti. Parlamentaro teigimu, taip mažinama galimybė gauti išmoką.
Žalą atlygintų kitaip – pinigų visiems pacientams gali neužtekti
Tiek pacientų, tiek gydytojų seniai laukiamas vadinamasis „žalos be kaltės“ modelis leistų paprasčiau ir greičiau gauti kompensaciją, jei gydymo įstaigoje jiems buvo padaryta žala. Tuomet žmogui nebereikėtų įrodinėti žalos, o tiesiog pasakyti, kad buvo kaltė ir nurodyti, kokia suma turėtų jam priklausyti. Vis dėlto kol kas nėra aišku, ar išmokų pakaks visiems.
Pilietiškų iniciatyvų pasekmės: užtvėrei kelią pažeidėjui – kentėsi pats
Apie tai prakalbo policijos pareigūnai po to, kai savaitgalį Vilniuje picų išvežiotojas savo automobiliu nutarė užkirsti kelią policijos pareigūnų persekiojamai transporto priemonei ir tokiu būdu padėjo sulaikyti pažeidėją.
400 „Snoro“ kreditorių reikalauja 110 mln. litų žalos atlyginimo
Daugiau nei 400 bankrutavusio „Snoro“ banko kreditorių iš buvusių didžiausių „Snoro“ akcininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko, valstybės, Lietuvos banko bei audito bendrovės „Ernst & Young Baltic“ reikalauja 110 mln. litų žalos atlyginimo. Advokatų kontoros „Raidla, Lejins & Norcous“ partneris Rimantas Simaitis, atstovaujantis daugiau nei 400 „Snoro“ kreditorių, BNS pranešė, kad penktadienį teismui pateikė tokios vertės ieškinį.
Parama miškams tvarkyti po gamtos stichijų ir gaisrų – pagal prioritetinę eilę
Šiemet prašoma paramos suma pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos (KPP) priemonės „Miškininkystės potencialo atkūrimas ir prevencinių priemonių įdiegimas“ pirmąją veiklos sritį „Stichinių nelaimių ir gaisrų pažeistų miškų atkūrimas ir prevencinės priemonės“ viršijo skirtąją – kiek mažiau nei pusantro milijono litų. Kadangi prašoma suma didesnė nei šių metų biudžetas, gautos paraiškos buvo vertinamos pagal atitikimą pirmumo kriterijams.
Šį pavasarį duobėse nukenčia daugiau automobilių nei pernai
Draudikų duomenimis, šiemet per tris su puse mėnesio duobėse apgadinusių savo automobilius vairuotojų skaičius jau pasiekė 300, ir tai yra net 60 proc. daugiau žalų dėl duobių nei bendrovė jų užregistravo pernai tuo pat laikotarpiu.
„Lietuvos draudimas“ prognozuoja, kad nuostoliai jo klientams sieks milijoną litų
Didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ prognozuoja, kad šeštadienio naktį praūžusios audros nuostoliai sieks 1 milijoną litų, nukentėjusių draudėjų, prognozuojama, bus iki 600, o šią audrą vadina viena iš smarkiausių šiais metais.
„Lietuvos draudimas“ po audringos nakties šeštadienio rytą pradėjo skambučių centro 1828 darbą, į įvykių vietas išsiųsti turto žalų ekspertai apžiūri, vertina ir registruoja žmonių patirtus nuostolius.
Nuo 9.00 val.
Estijoje chuliganas užpuolė matriošką
Tartu mieste girtas jaunuolis užpuolė didelę matriošką, kuri reklamuoja rusų restoraną „Vassilissa“. Tai ketvirtadienį pranešė Estijos laikraštis „Postimees“.
Incidentas įvyko prie Rotušės aikštės. Pasak leidinio, jaunuolis, kurio rankose buvo grandinė dviračiui rakinti, „sumušė restoraną reklamavusią figūrą ir ją apgadino“.
Chuliganą sulaikė policija. Restoranas savo ruožtu ketina reikalauti, kad jis atlygintų žalą.
Nepranešama, ar jaunuolis kaip nors paaiškino savo veiksmus.
Rusija toliau neigia okupacinę žalą
Dar vienas Lietuvos užsiminimas, kad reikia atlyginti sovietinės okupacijos padarytą žalą, yra nepagrįstas. Tai trečiadienį pareiškė oficialus RF užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Lukaševičius, komentuodamas Lietuvos Premjero Andriaus Kubiliaus ketinimą įtraukti šį klausimą į Rusijos ir ES santykių darbotvarkę.
„Mes ne kartą aiškinome, jog nėra jokio pagrindo reikalauti, kad Rusija išmokėtų kompensacijas, – pabrėžė diplomatas.
Sukčiavimo būdo „Alio, mama“ vykdytojas nuteistas kalėti ketverius metus
Nusikaltėlio aukomis tapo pagyvenę žmonės ir mažamečiai vaikai, kuriems jis privalės atlyginti 67 tūkstančius litų neturtinės žalos.
Penktadienį Vilniaus miesto pirmasis apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje keturis kartus teistas Vadimas Bondarevas kaltinamas devynis kartus išviliojęs iš senukų ir mažamečių vaikų pinigus ir kitus daiktus.
Du žmones pražudęs R. Balkūnas prašo jam sumažinti bausmę
Dar nė metų nesulaukusį kūdikį ir jaunuolį pražudęs Ramūnas Balkūnas prašo sumažinti jam skirtą bausmę ir nustatyti, ar tragiškos avarijos metu jis buvo apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų.
Vilniaus apygardos teismas nutarė išsiaiškinti, ar nuteistasis eismo įvykio dieną buvo apsvaigęs nuo amfetamino, kurio pėdsakų aptikta šlapime.
Už grotų teks sėdėti – be lašišų ir ikrų
Kalėjimas turi būti tokia vieta, į kurią niekas nenorėtų pakliūti. Taip mąsto nusikaltėlių vienaip ar kitaip nuskriausti žmonės, linkintys savo skriaudikams už grotų tik kentėti ir atgailauti. Tačiau tokių linkėjimų nesuprantantys kaliniai didžiausia bausme laiko laisvės netekimą, o dėl kitų nepatogumų „zonoje“ jie greitai skelbia bado akcijas ir kaltina žmogaus teisių pažeidimu.
Už išprievartavimą globos namai „uždirbo“ 20 tūkst. litų
Vaikų globos namų auklėtinę seksualiai prievartavusiam 58-erių metų Vytautui Zukui pensijos bus lemta sulaukti už grotų. Šiaulių apygardos teismas pripažino šiaulietį kaltu pusmetį prievartavus penkiolikos metų mergaitę ir nuteisė ilgiems metams kalėjimo. Netrumpai sėdės ir V. Zuką ikiteisminio tyrimo metu bandęs gelbėti 21-erių metų benamis Donatas Navickas.
Mokykloje prie sporto salės durų vaikai pakabino sprogmenį
Penktadienį apie 12 val. Kuršėnų pagrindinėsmokyklos sporto salėje nugriaudėjo sprogimas. Sporto salės duryse sprogimo banga išmušė beveik 20 cm skersmens kiaurymę.
Į įvykio vietą atskubėję pareigūnai aptiko prie plastikinių durų pritvirtinto sprogmens likučius. Manoma, jog chuliganai panaudojo galingą petardą, kuriomis prekiaujama ištisus metus.
Aiškinantis nusikaltimo aplinkybes policija sulaikė du 16-os ir 18-os metų moksleivius.
Valstybė buvusiam Lazdijų rinktinės vado pavaduotojui turės sumokėti 5000 litų
Aukščiausiojo Teismo išplėstinė 7 teisėjų kolegija, išnagrinėjusi buvusio Lazdijų rinktinės pasieniečių vado pavaduotojo Stasio Rudzio žalos atlyginimo bylą dėl per ilgai trukusio baudžiamojo proceso, konstatavo, kad priteista 5000 litų neturtinės žalos atlyginimo suma iš esmės atitinka konstitucinį teisingo žalos atlyginimo principą.
Apsimetėliui prokurorui teismas skyrė 60 parų arešto
Vilniaus mesto 1-asis apylinkės teismas skyrė bausmę teistam bei 27 kartus administracinėn atsakomybėn trauktam, buvusiam kandidatui į Seimą 53 metų Vladislovui Uksui .
Praeityje garsų anesteziologą V. Uksą teismas pripažino kaltu dėl sukčiavimo remdamasis liudytojų parodymais ir slapta įrašytais telefoniniais pokalbiais, kuriuose už įtariamojo paleidimą prašoma pinigų, pasakojama apie atliekamą ikiteisminį tyrimą.
Matuoklio sprogdintojui – nelaisvė, viešieji darbai ir žalos atlyginimas
Pustrečių metų nelaisvės, 80 valandų neatlygintinų darbų ir 18 tūkst. litų žalos atlyginimas – tokį nuosprendį išgirdo greičio matuoklio sprogdintojas.
Penktadienį Marijampolės rajono apylinkės teisme vykusiame posėdyje prieniškis pripažino 2010 m. spalio mėnesį kelyje Mauručiai–Vinčiai–Puskelniai susprogdinęs greičio matuoklį. Jis gailėjosi ir teismas tai pripažino lengvinančia aplinkybe. Atsakomybę sunkino tai, jaunuolis nusikaltimo metu buvo apsvaigęs nuo alkoholio.
Draudikai apibrėžė rizikingiausią turtą
Didžiausia gaisro rizika gresia vieno ar dviejų aukštų mediniam arba karkasiniam namui, vagišius labiausiai masina juvelyriniai dirbiniai, vandalai dažniausiai niokoja šviesias komercinių patalpų sienas, apsaugines žaliuzes miegamuosiuose rajonuose, o gamta – 1965-1967 metų statybos pastatų išorines konstrukcijas, taip pat tvoras. Tokios rizikingiausio turto charakteristikos išryškėjo, draudimo bendrovei „Ergo Lietuva“ išnagrinėjus žalų statistiką.
Fukušimos AE operatorė raginama atlyginti kitų kompanijų patirtą žalą
Japonijos energetikos kompanija „Tokyo Electric Power“ – avarinės Fukušimos atominės elektrinės operatorė – „turi atlyginti kompanijoms visą žalą, įskaitant jų nuostolius, patirtus dėl nepagrįstų gandų apie radioaktyvų gaminamos produkcijos užkrėtimą“.
Tai sekmadienį pareiškė Japonijos ministras pirmininkas Naoto Kanas.
Nekaltųjų nuostoliai – draudikų pelnas
Kiekvienas vairuotojas privalo apdrausti savo automobilį civilinės atsakomybės draudimu, tačiau net būdamas nekaltas dėl eismo įvykio, gali patirti nemažai nuostolių. Kam žala, o kam pelnas? Brokeriai teigia, kad draudimas – toks pat verslas kaip ir turgus – jei nebūsi budrus, apgaus.
Nukenčia ir nekaltas
Šiaulietis Vytautas ankstų vasario rytą savuoju „Ford Galaxy“ išskubėjo į Klaipėdą. Šį automobilį vyras nusipirko prieš pusmetį už 14 tūkst. litų.
Atsakomybę už lėšų švaistymą siūloma nustatyti ir politikams, ir teisėjams
Vyriausybė pritarė siūlymui nustatyti asmeninę atsakomybę politikams, teisėjams ar kitiems pareigūnams, jei šie netinkamai elgėsi su jiems patikėtais administruoti valstybės pinigais ar turtu.
Šiuo metu iš minėtų asmenų praktiškai nėra galimybių išreikalauti grąžinti į valstybės piniginę lėšas, jei, pavyzdžiui, jie nusprendė neteisėtai pamaloninti savo pavaldinius „tryliktu“ atlyginimu arba priėmė kitus valstybės pinigus švaistančius sprendimus.
Nuo genocido nukentėję asmenys turi teisę reikalauti žalos atlyginimo nevaržomi jokių terminų
Nuo genocido nukentėję asmenys turi teisę reikalauti žalos atlyginimo nevaržomi jokių terminų. Tokią išvadą kasacinėje byloje dėl genocido nusikaltimais padarytos žalos atlyginimo, po Konstitucinio Teismo išaiškinimo, paskelbė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) išplėstinė septynių teisėjų kolegija.
„Ergo“: audros žala gali siekti 300 tūkst. litų
Draudimo bendrovė „Ergo Lietuva“ pradėjo registruoti klientų, dėl audros patyrusių nuostolių, pranešimus. Per valandą dėl patirtų žalų į bendrovę jau kreipėsi 11 klientų, kurių nuostoliams padengti rezervuota 40 tūkst. litų. Audrai vis labiau įsisiautėjant, draudikai prognozuoja, kad žalų skaičius gali augti iki 70, o išmokų suma siekti 300 tūkst. litų.
Bandymas „pasididinti“ tėvystės pašalpą bendrovės vadovui neišdegė
Jokios ūkinės komercinės veiklos nevykdžiusios ir nemokios akcinės bendrovės direktorius, siekdamas iš „Sodros“ gauti neteisėtas tėvystės pašalpas, pakeitė savo paties ankstesnį įsakymą dėl atlyginimo sau skyrimo ir „Sodrai“ pateikė melagingus duomenis apie savo draudžiamąsias pajamas.
Dėl netikėto atlydžio draudikai registruoja du kartus daugiau traumų
Žiema tik įpusėjo, o draudikai vos spėja registruoti patirtas traumas ir nukentėjusiems mokėti draudimo išmokas. 2010 m. gruodžio – 2011 sausio mėn. BTA registravo dvigubai daugiau įvykių nei pernai tuo pat metu. Išmokų prasme šį gruodį išmokėta tris kartus daugiau nei pernai gruodį.
„Nenuostabu, kad sulaukiame gerokai daugiau informacijos apie gyventojų patirtas traumas – miestų gatvėse situacija ekstremali. Pėstieji, tikrąja to žodžio prasme - slidinėja.
Draudikas šovė nesitaikydamas
Šiaulietis nustebo, sulaukęs iš draudimo bendrovės rašto, kuriuo reikalaujama atlyginti žalą už apgadintą automobilį. Tuo jį apkaltino kaimynas, bet ikiteisminis tyrimas nebuvo atliktas, vyro kaltė neįrodyta. O draudikams užteko, kad tyrėjo rašte buvo paminėta apkaltinto žmogaus pavardė ir adresas.
Draudimo įmonei nesvarbu, kad žmogaus kaltė neįrodyta – pakanka užuominos apie nukentėjusiojo nurodytą asmenį, o policijos tyrėjas nustato žmogaus tapatybę jo net nematęs.
D. Žalimas: rusų pretenzijos dėl okupacijos žalos atlyginimo – juokingos ir įžūlios
Rusų istorikų paskelbti skaičiavimai, neva įrodantys, kad Lietuva pati skolinga Rusijai už okupacijos laikotarpį – įžūlūs ir juokingi, - mano tarptautinės teisės ekspertas, Vilniaus universiteto teisės fakulteto docentas Dainius Žalimas.
- Neseniai aistras sukėlė ir Lietuvoje paviešinti Rusijos istorikų skaičiavimai, kuriuose teigiama, kad tai Baltijos šalys skolingos už tą laiką, kai buvo okupuotos.