xinxua

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „xinxua“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „xinxua“.

Didžioji kinų siena ilgesnė nei manyta

Oficialiai patvirtinta, kad Didžioji kinų siena yra ilgesnė, nei anksčiau manyta, remdamasi valstybine Kinijos žiniasklaida skelbia BBC. Naujausi tyrimai rodo, kad sienos ilgis yra 21 tūkst. 196 kilometrai, antradienį informavo naujienų agentūra „Xinhua“. Remiantis 2009 metais atliktais valstybinių įstaigų skaičiavimais, sienos ilgis siekė 8 tūkst. 850 kilometrų. Ilgiausias pasaulyje rankų darbo statinys buvo pastatytas Kinijos šiaurinės sienos apsaugai.
2012-06-07

Kinija rengia robotų Olimpiadą

Kinija planuoja kitų metų vasarą surengti pirmąsias robotų olimpines žaidynes. Tarp numatomų rungčių – imtynės, šokiai ir lenktynės, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“. Pabrėžiama, kad 2010 m. birželį Charbino mieste rengiamoje robotų Olimpiadoje, pavadintoje pirmosiomis tarptautinėmis robotų – humanoidų olimpinėmis žaidynėmis, galės dalyvauti tik dvi rankas ir dvi kojas turintys robotai. Robotai ant ratukų į jas nebus įleidžiami.
2009-11-05

Kinijoje pradėjo veikti vienas galingiausių superkompiuterių

Kinijos nacionaliniame gynybos technologijų universitete (NUDT) atidarytas naujas skaičiavimo kompleksas. Jame veikia sparčiausias šalyje ir vienas galingiausių pasaulyje superkompiuteris „Tianhe“, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“. Šis superkompiuteris sveria maždaug 155 tonas, užima beveik 1000 kvadratinių metrų plotą. Jo pagrindas – 5120 AMD ir 6144 „Intel“ procesorių masyvas.
2009-10-30

Tibete kinai ir vokiečiai stato observatoriją

Kinijos mokslininkai kartu su kolegomis iš Vokietijos Tibete pradėjo statyti astronomijos observatoriją, kuri veiks 4300 metrų aukštyje virš jūros lygio, pranešė Kinijos naujienų agentūra „Xinxua“. Observatorija statoma netoli Kinijos okupuoto Tibeto sostinės Lhasos. Ši vieta buvo parinkta dėl gero astroklimato: kadangi oro drėgmė čia yra labai maža, ji puikiai tinka stebėjimams submilimetrinių bangų (0,3 – 1 mm) teleskopais.
2009-10-16

Kinija siunčia į Antarktidą mokslinį desantą

Kinija rengiasi siųsti į Antarktidą didelę mokslinę ekspediciją, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“. Spalio 11 d. į Pietų vandenyną išplauks Kinijos mokslo tiriamasis laivas „Snow Dragon“. Jame bus 251 šios šalies mokslininkas. Ekspedicija į Antarktidą truks 180 dienų. Numatyta atlikti 59 tyrimų projektus, tarp kurių minimi ir šio žemyno biologiniai bei geologiniai tyrimai. Kinijos mokslininkai taip pat ieškos Antarktidoje meteoritų.
2009-10-08

Vasara Žemėje atsirado tik prieš 13 tūkstančių metų

Austrijos mokslininkai nustatė, kad vasara kaip palyginti aiškiai išsiskiriantis metų laikas Žemėje atsirado ne anksčiau, nei prieš 13 000 metų, skelbia naujienų agentūra „Xinxua“. Austrijos Mokslų akademijos Limnologijos instituto mokslininkas Kerstinas Huberis tyrė Karintijos žemėje esančio Lange ežero nuosėdose aptiktas dumblių ir žiedadulkių liekanas. Tirtos nuosėdų šerdys buvo paimtos iš ežero dugno, 3,4 – 4,4 m gylyje. Tai esą atitinka 19 000 – 13 000 metų amžių.
2009-09-23

Kinija stato jau ketvirtą kosmodromą

Šiandien Kinijoje pradėta naujojo – ketvirtojo – kosmodromo statyba, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“. Šį patį didžiausią šalyje kosminių laivų kilimo centrą planuojama užbaigti iki 2013 m. Naujasis kosmodromas statomas Hainanio saloje, maždaug 19 laipsnių į šiaurę nuo pusiaujo. Ši sala yra beveik toje pat platumoje, kaip ir Havajai. Kosminių laivų iš tokių žemų platumų leidimas leidžia sumažinti pakilimo į orbitą kaštus.
2009-09-14

P. Korėja pradeda visaverčius branduolinės sintezės eksperimentus

Pietų Korėjos mokslininkai ruošiasi pradėti visaverčius branduolinės sintezės eksperimentus, remdamasi šalies švietimo, mokslo ir technologijų ministerijos atstovais pranešė Kinijos naujienų agentūra „Xinxua“. Skelbiama, kad Tedžono mieste esančiame eksperimentiniame KSTAR (Korea Superconducting Tokamak Advanced Research) įrenginyje, kuris buvo baigtas statyti 2007 m. rudenį, vykdomi pirmieji bandymai siekiant nustatyti eksploatacines įrenginio galimybes.
2009-09-09

Pirmoji kinė kosmose – iki 2012 m.

Kinija iki 2012 metų planuoja iškelti į kosmosą moterį, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“. Pirmoji kinų taikonautė (taip šioje šalyje vadinami astronautai) bus atrinkta iš 16 šių metų balandį karo pilotų rengimo mokyklas baigusių Kinijos merginų. Prieš pradedant atranką visos pretendentės turės įveikti porą metų truksiantį intensyvių treniruočių etapą. Beje, merginos, norinčios tapti karinių lėktuvų pilotėmis, buvo atrinktos iš daugiau nei 150 tūkstančių pretendenčių.
2009-07-10

Paleistas antrasis „kiniško GPS“ palydovas

Kinija sėkmingai iškėlė į orbitą antrąjį „Beidou“ navigacinį palydovą, papildysiantį kuriamą Kinijos kosminės navigacijos sistemą „Compass“, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“. Pranešama, kad raketa nešėja „Long March 3C“ su šiuo palydovu pakilo iš Xichango kosmodromo šalies pietvakariuose. "Scanpix" nuotr. Iš viso Kinija planuoja paliesti 30 „Compass“ palydovinės navigacijos sistemos, kuri turi tapti alternatyva amerikiečių GPS, europiečių „Galileo“ ir rusų „GLONASS“, palydovų.
2009-04-15
REKLAMA
REKLAMA

Kinija pradėjo astronautų atranką savo kosminei stočiai

Kinijoje prasidėjo naujų astronautų (taikonautų) atranka būsimajai kinų kosminei stočiai, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“. Kinijos pilotuojamos kosminės programos vadovo pavaduotojas Zhang Jianqi sakė, kad dabartinį taikonautų būrį papildys 5 – 7 geriausiai pasirodę kandidatai. Jo teigimu kaip ir anksčiau atrankoje dalyvaus Kinijos karinių oro pajėgų pilotai.
2009-03-05

Kinija 2015 m. turės nuosavą GPS

Kinija nusprendė sekti Europos Sąjungos ir Rusijos pavyzdžiu – Pekinas pranešė kursiantis nuosavą, nuo JAV GPS nepriklausomą palydovinės navigacijos sistemą, praneša „Techradar.com“. Kinijos naujienų agentūros „Xinxua“ teigimu, Kinijos vyriausybė planuoja atnaujinti ir išplėsti dabartinę „Baidou“ regioninę palydovinės navigacijos sistemą, susidedančią iš 5 palydovų grupės. Iškėlus į orbitą 30 navigacijos palydovų, „kiniškas GPS“ aprėps viso pasaulio teritoriją.
2009-01-20

Iranas paleido į kosmosą antrąją raketą

Irano valstybinė televizija pranešė, kad trečiadienį į kosmosą sėkmingai buvo paleista šalyje pagaminta „Kasvosh – 2“ (Tyrėjas – 2) raketa. „Raketa buvo paleista į kosmosą ir, atlikusi savo misiją, po 40 minučių buvo nuleista ant žemės specialiu parašiutu.
2008-11-26

Pirmasis kinas atvirame kosmose – per tiesioginę TV

Rugsėjo 25 – 30 d. į kosmosą pakils Kinijos astronautai, vienas iš kurių pirmą kartą išeis į atvirą kosminę erdvę, pranešė Kinijos naujienų agentūra „Xinxua“. Kinijos kosmoso agentūra patikslino numatomą misijos datą ir paskelbė, kad kinų astronauto – taikonauto – išėjimas į atvirąjį kosmosą bus tiesiogiai transliuojamas per TV. Kiek truks trečiosios Kinijos kosminio laivo įgulos skrydis ir kiek taikonautų ją sudarys, kol kas neskelbiama.
2008-09-07

Kinų genetiškai pakeistas paršelis atstos žuvų taukus

Kinijoje sėkmingai klonuotas genetiškai pakeistas paršelis, kurio organizme yra Omega-3 polinesočiųjų riebalų rūgščių, pranešė naujienų agentūra „Xinxua“. Omega-3 šaltinis paprastai yra žuvų taukai. Pranešama, kad toks Kinijos genetikų pasiekimas yra antrasis pasaulyje – iki šiol tokį paršelį klonuoti pavyko tik JAV mokslininkams. Manoma, kad sėkmingai pasibaigęs eksperimentas gali būti labai svarbus plėtojant tyrimus, kuriais siekiama stiprinti žmogaus širdies ir kraujagyslių sistemą.
2008-08-20
Į viršų