xi jinpingo

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „xi jinpingo“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „xi jinpingo“.

Lucasas: smūgį JAV patikimumui atitaisyti bus nelengva

Mano atmintyje įstrigusios dvi mano paauglystės laikų datos. Viena jų – 1975 metų balandžio 30-oji. Iki šiol prisimenu tą sukrėtimą ir pažeminimą. Nevilties apimti vietnamiečiai laukė eilėje ant Amerikos ambasados stogo Saigone (dabartiniame Ho Či Minyje), tikėdamiesi gauti vietą sraigtasparnyje, kad išvengtų pergalę iškovojusių Vietkongo komunistų keršto. Pralaimėjimas Indokinijoje sukrėtė ir mus Europoje. Amerikos patikimumas buvo sugriautas.
2021-08-16

Boltonas: Trumpas prašė Kinijos pagalbos rinkimuose

JAV vadovas Donaldas Trumpas prašė Kinijos lyderio Xi Jinpingo pagalbos laimėti šių metų prezidento rinkimus, savo knygoje, kurios ištraukos paskelbtos trečiadienį, rašo buvęs Baltųjų rūmų šeimininko patarėjas Johnas Boltonas.
2020-06-17

Tikroji JAV ir Kinijos prekybos karo priežastis – ne ekonominė?

Tuo metu kai antraštės trimituoja apie D. Trumpo administracijos prekybos karą su Pekinu ir dažniausiai akcentuojami tokie dalykai, kaip plieno aliuminio ar sojų eksportas, galima tikroji ar mažiau akcentuojama tokio amerikiečių elgesio priežastis gali būti Kinijos technologijų augimo grėsmė. Amerikiečių baimės dėl kinų technologijų augimo atsispindi ir Vašingtone, kur politikai peržiūri savo požiūrį į užsienio investicijas.
2018-07-14

Skelbiamas susitikimas, po kurio gali paaiškėti Šiaurės Korėjos likimas

Donaldas Trumpas antradienį Baltuosiuose rūmuose priims Pietų Korėjos prezidentą, o šios svarbios derybos gali nulemti, ar įvyks labai laukiama JAV prezidento akistata su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu. Moon Jae-inas atskrenda į Vašingtoną su nelengva misija gelbėti istorinės diplomatinės progos, pasitaikiusios JAV ir Šiaurės Korėjai.
2018-05-22

Kim Jong Uno „slaptas“ vizitas: Kinija siunčia aiškią žinią JAV

Praėjus vos kelioms valandoms po šarvuoto traukinio atvykimo į Pekiną antradienį, mįslingo aukštas pareigas užimančios asmens tapatybė buvo atskleista – Kim Jong Unas, Šiaurės Korėjos diktatorius atvyko pirmojo savo oficialaus užsienio vizito nuo pat 2011-ųjų savo paskyrimo vadu, rašoma „Financial Times“. Taip pat nėra paslaptis, kad yra planuojamas Kim Jong Uno ir JAV prezidento Donaldo Trumpo susitikimas po kelių branduolinės krizės mėnesių Korėjos pusiasalyje ir vėliau sekusio staigaus atokv...
2018-03-29

Kinija pasmerkė JAV saugumo strategiją

Pekinas antradienį pasmerkė JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pristatytą jo pirmąją nacionalinio saugumo strategiją, kurioje Kinija vadinama iššūkiu Amerikos galiai, ir sakė, jog tai yra „Šaltojo karo mentaliteto“ pavyzdys. „Bet kuri valstybė ar bet kokia ataskaita, iškraipanti faktus ar piktybiškai šmeižianti, tuščiai švaisto jėgas“, – pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Hua Chunying (Hua Čunjing) per reguliarią spaudos konferenciją.
2017-12-19

Kinija siunčia specialųjį pasiuntinį į Šiaurės Korėją

Kinija pasiųs savo specialųjį pasiuntinį į Šiaurės Korėją, trečiadienį pranešė valstybinė žiniasklaida. Ši žinia buvo paskelbta JAV prezidentui Donaldui Trumpui baigus kelionę po Aziją, per kurią jis stengėsi užsitikrinti palaikymą savo pastangoms likviduoti Pchenjano branduolinių ginklų grėsmę.
2017-11-15

Pavojaus ženklai pasaulyje: perspėjo ruoštis karui dviem frontais

Indija ruošiasi karui su Kinija ir Pakistanu vienu metu, praėjusios savaitės pabaigoje pareiškė šios šalies generolas Bipinas Rawatas, kuris pažymėjo, kad sudūrimai su Kinijos kariais Himalajų papėdėje gali „kaip sniego lavina“ išsivystyti į didesnį konfliktą, į kurį įsitrauktų branduolinį ginklą turinčios valstybės, rašoma „The Independent“. Indijos kariuomenės vadas pareiškė, kad jo šalis turėtų būti pasiruošusi potencialiam dviejų frontų karui dėl Kinijos „mankštinamų raumenų“ ir dėl to, kad ...
2017-09-19

Naujas žaidėjas NATO ir Rusijos priešpriešoje: ką Kinijos karo laivai veikia Baltijos jūroje?

Rusija ir Kinija pradėjo bendrus karinius mokymus Baltijos jūroje, kurie tapo didžiausia šių dviejų šalių karinio bendradarbiavimo demonstracija regione, kuris yra laikomas varžymosi tarp Maskvos ir Vakarų šalių karinio gynybinio aljanso NATO vieta, rašoma „Newsweek“. Penktadienį, birželio 30-ąją, Rusijos pasiuntinys Kinijoje Andrejus Denisovas pripažino, kad šie bendri Rusijos ir Kinijos ginkluotųjų pajėgų mokymai yra unikalūs tuo atžvilgiu, kad vyksta Baltijos jūros regione.
2017-07-04

Didysis Kinijos planas: svarbiausi akcentai

Tūkstančiai politikų iš visos Kinijos susirinko Pekine į metinį įstatymų leidėjų suvažiavimą, kurį sudaro „dvi sesijos“. Šis suvažiavimas suteikia progą pažvelgti į šalies politiką ir prioritetus, be to šiemetinis renginys yra ypač atidžiai stebimas dėl galimų užuominų apie prezidento Xi Jinpingo ambicijas. Stebėtojai taip pat lauks užuominų dėl to, kaip Pekinas elgsis su JAV prezidentu Donaldu Trumpu, kuris kritikavo Kinijos prekybos politiką ir plečiamas pozicijas Pietų Kinijos jūroje.
2017-03-05
REKLAMA
REKLAMA

JAV ir Kinijos prekybos karas: kas būtų, jeigu būtų

Donaldui Trumpui penktadienį rengiantis tapti 45-uoju Jungtinių Valstijų prezidentu, Pekinas akylai stebi padėtį, augant nuogąstavimams, kad naujasis JAV prezidentas gali sukelti prekybos karą su Kiniją. D. Trumpas ne kartą žėrė kritikos dėl Kinijos prekybos politikos ir grasino kiniškoms prekėms įvesti 45 proc. importo muitą. O reaguodami į tai kinai pareiškė, kad dėl to galėtų nukentėti amerikietiškų lėktuvų, išmaniųjų telefonų ir žemės ūkio produkcijos importas.
2017-01-20

Pasaulio galingųjų forume įvardijo tikrąjį Rusijos tikslą

Rusija kelia pagrindinę grėsmę Vakarų vadovaujamai pasaulio tvarkai, trečiadienį pareiškė JAV viceprezidentas Joe Bidenas Davose susirinkusiam pasaulio verslo ir politikos elitui, sakydamas savo paskutinę kalbą šiame poste. „Didžiausią grėsmę... kelia išoriniai veikėjai, kuriems jų sėkmė prilygsta tarptautinės liberalios tvarkos ardymui“, – kalbėjo J.Bidenas, likus dviems dienoms iki išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos Vašingtone.
2017-01-18

Kinijos prezidentas perspėjo JAV: prekybos kare laimėtojų nebus

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas antradienį pasirodė kaip globalizacijos šalininkas, pamokslaujantis Davose susirinkusiam pasaulio elitui apie protekcionizmo grėsmes bei prekybos karų beprasmiškumą. Antros didžiausios pasaulio ekonomikos lyderis pirmąsyk pasisakė per Davose prasidėjusį Pasaulio ekonomikos forumą, į kurį surinko 3 tūkstančiai vyriausybių, verslo, mokslo ir meno pasaulio iškiliausių atstovų.
2017-01-17

Barackas Obama atskrenda į Europą vykdyti keistą misiją

Kadenciją baigiantis JAV prezidentas Barackas Obama pirmadienį išvyks į Graikiją, o vėliau aplankys Vokietiją su paskutiniu suplanuotu oficialiu vizitu, nors jo politinė žinia atrodo keistoka: padrąsinti europiečius, susirūpinusius dėl Donaldo Trumpo, kuris, kaip B.Obama sakė anksčiau, yra "netinkamas" užimti valstybės vadovo postą.
2016-11-14

Interpolo vadovu pirmąkart išrinktas Kinijos pareigūnas

Interpolas savo vadovu ketvirtadienį pirmąkart išsirinko aukšto rango Kinijos saugumo pareigūną, o šis sprendimas gali būti vertinamas prieštaringai, ypač dėl Pekino vykdomos agresyvios bėglių paieškų užsienyje kampanijos. Viešojo saugumo viceministras Meng Hongwei buvo išrinktas vadovauti pasaulinei policijos organizacijai per jos metinį visuotinį susitikimą Indonezijos Balio saloje, paskelbė Interpolas, kurio būstinė įsikūrusi Prancūzijoje.
2016-11-10

Japonija baiminasi Filipinų prezidento „mužikiškumo“ protrūkio

 Protokolo griežtai besilaikanti Japonija baiminasi Filipinų lyderio Rodrigo Duterte netakto per ketvirtadienio susitikimą su imperatoriumi Akihito, pačiu gerbiamiausiu tautos asmeniu. R.Duterte, kuris yra pagarsėjęs įpročiu svaidytis aštriomis, įžeidžiančiomis replikomis pasaulio lyderių atžvilgiu, pirmą kartą su vizitu atvyko į Japoniją, kurios įvaizdis pasaulyje ypač siejasi su mandagiu elgesiu ir griežtu protokolo laikymusi.
2016-10-27

Kinija ėmėsi didžiausio ekonominio projekto pasaulio istorijoje

 Šešiasdešimt valstybių, trilijonai investuojamų dolerių, 4,4 milijardo žmonių ir 40 proc. viso pasaulio ūkio – tai platforma startuolio, kuris turėtų pakeisti pasaulio ekonomiką. Atrodytų, nerealu ir neįgyvendinama, tačiau kai to imasi Kinija, o idėją asmeniškai globoja prezidentas Xi Jinpingas, tai gali tapti didžiausiu pasaulio istorijoje ekonominiu projektu. „Diržas ir kelias“ 2013 m. Kinijos prezidentas paskelbė apie atkuriamą Šilko kelią, kuris turi vėl sujungti Kiniją su Europa.
2016-09-19

5 istorijos, kas laukia nevykusių futbolo rinktinių

Nacionalinės futbolo rinktinės nesėkmė – visada yra nelaimė tūkstančiams sirgalių. 2016-ųjų Europos futbolo čempionate iškritę jau po pirmojo etapo milijonus klubuose uždirbantys rusai susilaukė žiniasklaidos ir sirgalių virtualių antausių. Jų garbei netgi buvo sukurta „peticija“ – sirgaliai ragino „atstatydinti visą rinktinę“. Tačiau istorijoje yra buvę ir liūdniau pasibaigusių atvejų.
2016-06-22

Nutekinti Didžiosios Britanijos valdžios pokalbiai: išsidavė, ką iš tiesų galvoja apie pasaulio lyderius

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas antradienį pareiškė, kad Nigerija ir Afganistanas „galbūt yra dvi labiausiai pasaulyje korumpuotos šalys“ netikėtai į viešumą iškilusiuose komentaruose, bet gyrė tų valstybių lyderių planus dalyvauti Londone vyksiančioje kovos su korupcija konferencijoje.
2016-05-11

„Panamos popieriai“ išjudino ir mokesčių tarnybas

Pasaulio turtingiausių šalių mokesčių tarnybų atstovai trečiadienį susitinka Paryžiuje aptarti per pasaulį nuvilnijusį „Panamos popierių“ skandalą. Iš Panamos teisininkų firmos „Mossack Fonseca“ nutekinti konfidencialūs finansiniai dokumentai – iš viso 11,5 mln. – mokesčių tarnyboms suteikė precedento neturintį kiekį informacijos apie įtariamą neteisėtą veiklą.
2016-04-13

Islandijos premjeras - pirmoji dokumentų nutekinimo skandalo politine auka

Milijonų dokumentų apie ofšorines sąskaitas nutekinimas pareikalavo pirmosios politinės aukos – antradienį atsistatydino Islandijos premjeras, patekęs į kritikos ugnį po to, kai iš paviešintų įrašų tapo žinoma, kad jis naudojosi ofšorine bendrove, siekdamas nuslėpti didžiules pinigų sumas tuo metu, kai šalies ekonomiką buvo ištikusi krizė.
2016-04-06

Pasaulį sukrėtę informacijos nutekinimai: nuo „WikiLeaks“ iki „Panamos popierių“

„Panamos popieriai“ tapo naujausiu pasaulį supurčiusius valstybės arba ekonomikos paslapčių nutekinimu po to, kai viešumo aktyvistų įkurtas tinklalapis „WikiLeaks“ pradėjo naudoti internetą kaip naują savo misijos terpę.
2016-04-06

„Panama papers“: pagrindiniai faktai

Pasaulio lyderiai, sporto ir kino žvaigždės bei dešimtys milijardierių buvo įvardyti ir sugėdyti per bene didžiausią visų laikų konfidencialios informacijos nutekinimą. Daugiau negu 100 žiniasklaidos grupių vykdytas tyrimas, apimantis 40 metų kauptus finansinius dokumentus, elektroninius laiškus ir pasų duomenis, rodo, kad kai kurie įtakingiausi pasaulio veikėjai slėpė savo pinigus ofšorinėse struktūrose.
2016-04-04

Šiaurės Korėja – pagrindinė branduolinio saugumo grėsmė pasauliui

Beatodairiška Šiaurės Korėjos branduolinio ginklavimosi programa bus viena iš pagrindinių temų ketvirtadienį Vašingtone prasidedančioje didelėje saugumo konferencijoje, organizuotoje JAV prezidento Baracko Obamos. B.Obama pradės šį viršūnių susitikimą nuo derybų su Japonijos premjeru Shinzo Abe ir Pietų Korėjos prezidente Park Geun-hye, o vėliau įvyks atskiras jo susitikimas su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.
2016-03-31

Pakistane užpuolikai nužudė 20 autobusų keleivių

 Pakistano saugumo pajėgų uniformas vilkėję užpuolikai penktadienio vakarą nužudė mažiausiai 20 keleivių, išlaipinę juos iš autobusų, važiavusių iš vakarinio Kvetos miesto į pietinį Karačio uostamiestį, nurodė pareigūnai. Šis išpuolis buvo įvykdytas neramiosios Beludžistano provincijos Mastungo miestelyje, maždaug 40 km į pietus nuo Kvetos.
2015-05-30

APEC ir G 20 – kai kontekstas svarbesnis už turinį

Lapkričio mėnesį įvyko iš karto du tarptautiniai aukšto lygio renginiai – Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių ekonominio bendradarbiavimo organizacijos (paprastai žymimos anglišku trumpiniu APEC) valstybių vadovų susitikimas Pekine ir G 20 valstybių grupės aukščiausio lygio susitikimas Australijos mieste Brisbane.
2014-12-03

Kaip Vladimiras Putinas Kinijos vadovą galantiškumo mokė

 Tai buvo šiltas gestas žvarbų vakarą, kai Vladimiras Putinas šaliku apgaubė Xi Jinpingo (Si Dzinpingo) žmoną, Kinijos prezidentui kalbantis su Baracku Obama (Baraku Obama). Vienintelė problema ta, kad V. Putinas pasirodė kaip galantiškas žmogus, o viršūnių susitikimo Kinijoje šeimininkas – kaip nemokantis elgtis ir nedėmesingas.
2014-11-11

Kinijos vadovas atvyko į Pietų Korėją

 Kinijos prezidentas ketvirtadienį atvyko į Seulą, pradėdamas valstybinį vizitą, laikomą diplomatiniu smūgiu Pekino tradicinei sąjungininkei Šiaurės Korėjai, kurios branduolinės ambicijos bus pagrindinė tema per derybas su Pietų Korėjos lydere Park Geun-hye (Pak Gunhjė). Prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) pirmąkart lankosi nuolat neramiame Korėjos pusiasalyje kaip valstybės vadovas. Šis vizitas bus jo antrasis susitikimas su Park Geun-hye, kuri lankėsi Kinijoje praeitais metais.
2014-07-03

Krymas: juoda katė tarp Rusijos ir Kinijos?

Kai prieš pat Krymo referendumą Jungtinių Tautų Saugumo Taryba siekė priimti rezoliuciją, raginančią viso pasaulio valstybes nepripažinti jo rezultatų, niekam nebuvo nuostabu, kad Rusija pasiūlymą vetavo. Kita vertus, Kinijos susilaikymas nuo balsavimo sulaukė gerokai daugiau dėmesio, spekuliacijų ir interpretacijų. Toks žingsnis nėra keistas – Kinija yra įsprausta į kampą dėl įvykių Kryme. Pasak „Foreign Policy“, to yra kelios priežastys.
2014-04-15

A. Merkel Kinijos vadovui įteikė dovaną – perspėjimą

Informacija apie žemėlapį, kurio fotografiją publikavo kelios Honkongo žiniasklaidos priemonės, žaibo greičiu paplito Kinijos tinklaraštininkų tarpe ir iššaukė naują patriotinių jausmų bangą. Paaiškėjo, kad šiame žemėlapyje daugelis buvusios Kinijos imperijos teritorijų dabar jai nepriklauso, o didžioji šių dalis atsidurė Rusijos Federacijos sudėtyje, teigiama zn.ua. Kinijos premjero Xi Jinpingo ir jo žmonos vizito Vokietijoje metu kanclerė A. Merkel įteikė neįprastą dovaną.
2014-04-01

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas susitinka su ES lyderiais

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas (Si Dzinpingas) pirmadienį tapo pirmuoju šios šalies vadovu, aplankiusiu Europos Sąjungos (ES) valdymo institucijų būstines. Po susitikimo su Belgijos karališkosios šeimos nariais ir vizito zoologijos sode, kur buvo atidarytas naujas aptvaras Pekino paskolintoms didžiosioms pandoms, Xi Jimpingas pereis prie rimtesnių reikalų. Numatoma, kad per derybas su aukščiausiais Bendrijos pareigūnais bus kalbama apie krizę Ukrainoje, žmogaus teises ir prekybos ginčus.
2014-03-31

Kinija ir Taivanas surengė istorines derybas

Buvę įnirtingi priešininkai Kinija ir Taivanas antradienį surengė pirmąsias vyriausybės lygio derybas nuo abiejų šalių atsiskyrimo po žiauraus pilietinio karo, atlikdamos simbolinį, bet kartu ir istorinį žingsnį. Taibėjaus pareigūnas Wang Yu-chi (Vang Juči), atsakingas už Taivano politiką Kinijos atžvilgiu, susitiko su atitinkamą postą užimančiu Kinijos pareigūnu Zhang Zhijunu (Džang Džidzunu) Nankino mieste per pirmąją keturių dienų vizito dieną.
2014-02-11

Azija Arklio metus pasitiko fejerverkais ir linksmybėmis

  Fejerverkai penktadienį nušvietė dangų virš Azijos, kur milijonai šeimų susirinko pasitikti Naujųjų Medinio arklio metų ir pradėjo savaitę truksiančias linksmybes, prie kurių prisidėjo ir per iškilmingą metinį Kinijos televizijos koncertą pasirodžiusi prancūzų aktorė Sophie Marceau (Sofi Marso). Kinijos gyventojai – ir kaimuose, ir didžiuliuose megamiestuose – Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių, svarbiausią šalies šventę, pasitiko su tradiciniais virtiniais ir ryžių pyragėliais, ap...
2014-01-31
Į viršų