vydas dolinskas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vydas dolinskas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vydas dolinskas“.

Valdovų rūmuose – Žygimanto Augusto gobelenai: „Tokio pobūdžio paroda mūsų gyvenime daugiau nebepasikartos“

Deimantu Europos meno rinkinių kontekste vadinami Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto gobelenai atkeliavo į Vilniaus Valdovų rūmus. Juos Lietuvai paskolino Krokuvos Vavelio karališkoji pilis. Tokį įvykį ekspertai vadina tikru stebuklu. Mat iš šilkinių, paauksuotų ir sidabrinių gijų nuaustus Žygimanto Augusto gobelenus buvo ne tik sunku atgabenti – jų istorinė vertė, pasak specialistų, yra neįkainojama.
Aktualijos 2023-05-03

Vyriausybėje bus pagerbti kultūros ir meno premijų laureatai

Vyriausybės rūmuose Vilniuje ketvirtadienį bus pagerbti Vyriausybės kultūros ir meno premijų laureatai. Juos pasveikins premjerė Ingrida Šimonytė, kultūros ministras Simonas Kairys, Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos pirmininkas Vydas Dolinskas.
Aktualijos 2023-03-09

Nuo karo gelbėjami ir meno kūriniai: iš Lvivo į Valdovų rūmus atkeliavo įspūdinga kolekcija

Unikali tapybos šedevrų gelbėjimo operacija iš rusų bombarduojamos Ukrainos. Valdovų rūmų darbuotojai su kolegomis iš Lenkijos suorganizavo 30 itin garsių meno kūrinių evakuaciją iš vienos didžiausių Ukrainos galerijų Lvive. Šitaip Valdovų rūmų muziejus gavo dovaną, apie kurią net svajoti negalėjo – sales jau puošia darbai, tarp kurių autorių – ir da Vinčio, Karavadžo aplinkos tapytojai. Taip pat – ir daugybė sąsajų su Lietuva.
Aktualijos 2023-02-15

Vilniaus jubiliejaus proga pristatytas rekonstruotas medinis namelis: stovėjo dar anksčiau nei valdė Gediminas

Vilnius ruošiasi šventei – jau rytoj sostinė minės 700-ų metų jubiliejų. Šia proga tikrosios Gedimino pilies pašonėje iškilo paminklas Gedimino laiškams. O Valdovų rūmai primena, kad miestas gyvavo gerokai iki oficialaus paminėjimo ir pristato rekonstruotą medinį namelį, kuris Vilniuje stovėjo dar anksčiau nei valdė Gediminas. Seniausias ne tik Vilniaus, bet ir visos Lietuvos medinis pastatas. Tiksliau, jo dalis. Pušinius rąstus tyrinėtojai rado Valdovų rūmų teritorijoje.
Aktualijos 2023-01-24

Nuo legendinės meilės istorijos iki ypatingos dovanos Vilniui: kuo svarbus Žygimantas Augustas

Paskutinis Jogailaičių dinastijos valdovas Žygimantas Augustas dažniausiai prisimenamas dėl meilės istorijos su Barbora Radvilaite. Istorikai pripažįsta, kad mitais apipinta pora tikrai buvo išskirtinis epochos pavyzdys. Tačiau Žygimantas Augustas nėra tik romantinis veikėjas – tai nevienareikšmiškai vertinama figūra, kritikuojama dėl savo neryžtingumo, tačiau giriama dėl to, ką padovanojo Vilniui.

Vilniuje baigti statyti Valdovų rūmai – turi ypatingą žinią

Valdovų rūmai po savaitės, liepos 6-ąją, kvies į statybos pabaigtuvių iškilmes – 15 metų užtrukusių statybų finišą žadama atšvęsti ypatingų parodų atidarymu bei operos „Elenos pagrobimas“ koncertiniu atlikimu. „Parengėme kultūrinės bombos vertės dalykus“, – apie planuojamą atidarymo dieną penktadienį žurnalistams sakė Valdovų rūmų muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolanta Karpavičienė.

Įvardijo, kur Lietuvoje gali būti eksponuojamas Vasario 16-osios aktas

Lietuvos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai penktadienį sutarė, kad Berlyno archyve rastas Lietuvos nepriklausomybės aktas bus eksponuojamas Lietuvoje, o ateityje bus svarstomos galimybės perduoti dokumentą. Pradėta svarstyti, kur Lietuvoje šis aktas bus eksponuojamas. „Vieną iš eksponavimo vietų bus galima svarstyti ir Valdovų rūmus. Būtų labai simboliška“, - teigia Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmų direktorius Vydas Dolinskas.
Aktualijos 2017-03-31

Valdovų rūmams įteikta unikali dovana

Šeštadienį sostinėje vyko Lietuvos globėjo ir karalaičio Šv. Kazimiero 555-to gimimo jubiliejaus paminėjimas. Ta proga Šv. Kazimiero ordinas organizavo iškilmes, kurių metu buvo dovanojama bareljefinė lenta Valdovų rūmams. Perdavimo aktą pasirašė ordino magistras Henrikas Armoška-Eismontas ir rūmų direktorius Vydas Dolinskas. Prabangios lentos autorius – juvelyras, dailininkas Petras Henrikas Garška. Pagal jo sukurtus projektus buvo nukalamos lietuviškų 1, 2, 5, 10, 20, 50 centų monetos.
Lietuva 2013-10-07

Visuomenei pristatomas LDK valdovų rūmų lobynas

Gruodžio 7 d. 17 val. Taikomosios dailės muziejuje Vilniuje (Arsenalo g. 3A) šventiniu vakaru atidaroma atnaujinta paroda „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“. Lankytojams pristatoma daugiau kaip tūkstantis unikalių archeologinių radinių ir istorinio interjero vertybių, kurios bus perkeltos į atkurtus Valdovų rūmus. ESBO užsienio reikalų ministrų susitikimo dalyviai tapo pirmaisiais parodos lankytojais, taip įprasmindami istorinę Lietuvos ir Europos jungtį.
2011-12-07

Kieno prisilietimas Vytauto Didžiojo perlą pavertė blizgučiu?

Garsiausio Lietuvos valdovo  karūną atėmė lenkai, jo kilmę savinasi baltarusiai, dėl  didžiojo kunigaikščio  žiedo pešasi patys lietuviai Nekarūnuoto Lietuvos karaliaus Vytauto mirties 580-ąsias metines mūsų istorikų bendruomenė rytoj minės atskirai: vieni - Vilniuje, Valdovų rūmuose, kiti - Trakų salos pilyje. „Ūkininko patarėjo" duomenimis, istorikus  supriešino nesutarimai dėl Vytauto investitūros (įvesdinimo į sostą) žiedo.
REKLAMA
REKLAMA

Valdovų rūmai vertybėms gabenti įsigijo automobilį

Valdovų rūmai turėjo būti atidaryti liepos viduryje, tačiau sumažinus finansavimą jie dar nebaigti įrengti. Ekskursijos muziejuje nevyksta, tačiau tai nesutrukdė Valdovų rūmų vadovybei pirkti krovininį automobilį, kuris bus skirtas eksponatų vežiojimui. Anot Valdovų rūmų direktoriaus, automobilis buvo būtinas, o jis nupirktas už pinigus, kurie buvo skirti pastatui šildyti ir eksploatuoti. To neprireikus ir gavus Finansų bei Kultūros ministerijų leidimus, buvo nupirktas automobilis.

Baigiamos rodyti tūkstantmečio parodos veiks ilgiau ir tik už 1 litą

Šį savaitgalį Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) iki spalio 4 d. baigiamos rodyti unikalios Lietuvos tūkstantmečio programos tarptautinės parodos: „Lietuva senuosiuose istorijos šaltiniuose“ ir “Vavelis Vilniuje. Nuo Jogailaičių iki Abiejų Tautų Respublikos pabaigos“. Visus, nesuspėjusius apsilankyti šiose parodose, Taikomosios dailės muziejus kviečia į specialią ilgojo savaitgalio (penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį) programą.
2009-10-01

Pristatoma Žalgirio mūšio jubiliejaus išvakarėse išleista studija

Liepos 15 d., trečiadienį, 18 val. Vilniuje, Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A), rengiamas Lietuvos dailės muziejaus ir Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejui (1410–2010) skirto naujo leidinio – Mečislovo Jučo knygos „ŽALGIRIO MŪŠIS“ pristatymas, kuriame dalyvaus prof. Mečislovas Jučas, Romualdas Budrys, dr. Vydas Dolinskas, dr. Edmundas Rimša, dr. Irena Valikonytė, aktorius Mantas Cegelskas.
2009-07-15

Valdovų rūmuose statybų šurmulį keis tvarkymasis

Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų rūmuose kitą savaitę statybinių darbų šurmulį pradės keisti tvarkymasis. Tam, kad liepos 6-ąją, pagrindinę Lietuvos jubiliejaus iškilmių dieną, rūmai galėtų iškilmingai atverti duris aukšto rango svečiams. Kaip sakė Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmų direktorius, istorikas dr. Vydas Dolinskas, Lietuvos tūkstančio metų jubiliejaus iškilmėse dalyvaus mažiausiai 10-15 valstybių vadovų arba jų atstovų, taip pat delegacijos.
2009-06-10

V. Adamkus apie Valdovų rūmų problemą: negalime suvedžioti kviestinių svečių

Statomus Valdovų rūmus apžiūrėję aukščiausi šalies vadovai nepriėmė galutinio sprendimo dėl papildomų lėšų šiam statiniui skyrimo, tačiau prieštaravimų tokiam pasiūlymui nei jie, nes būrys lydėjusių parlamentarų neišsakė. „Kada jūs matote, kas yra padaryta.. aš buvau čia irgi atsiklausęs statytojų ir jie pasakė, kad užkonservavimas šitų rūmų kainuos daugiau negu 20 mln. litų. Atsakymas praktiškas“, - žurnalistams kalbėjo šalies vadovas Valdas Adamkus.

Valdovų rūmuose - pasitarimas dėl jų statybų finansavimo

Vilniuje atstatomuose Valdovų rūmuose trečiadienį bus tariamasi ar skirti papildomai apie 20 mln. litų statyboms užbaigti. Tuo metu kadenciją baigęs prezidentas Algridas Brazauskas teigia, kad net tokios sumos nepakaktų visų rūmų įrengimui pabaigti. Pasitarime dalyvaus aukščiausi šalies vadovai - prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas ir premjeras Andrius Kubilius. Jame ketina dalyvauti Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties klausimų komisijos pirmininkas A.Brazauskas.

Valdovų rūmų statyboms ketinama ieškoti papildomų 18-20 mln. litų

Valdovų rūmų statyboms ketinama ieškoti papildomų 18-20 mln. litų. Jei ši suma bus skirta, iš viso statybų darbams, truksiantiems iki liepos mėnesio, atiteks 62-64 mln. litų, nors rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas praėjusių metų pabaigoje yra sakęs, jog tam reikia perpus mažiau lėšų - 32 mln. litų.

Kolekcininkas ir verslininkas Valdovų rūmams padovanojo gobeleną

Antradienį ryte Taikomosios dailės muziejuje kolekcininkas Andrejus Balyko ir verslininkas Antanas Bosas bei jų šeimų nariai ketina dalyvauti barokinio gobeleno, kurį jie dovanoja Valdovų rūmų ekspozicijai, pristatyme. Renginyje taip pat dalyvaus Lietuvos dailės muziejaus direktorius menotyrininkas Romualdas Budrys, Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros instituto mokslo darbuotoja dailės istorikė habil. dr.
2009-02-09

Valdovų rūmus tvarkys apsaugininkai

Daug aistrų ir į dvi dalis Lietuvą padalijusi kelių šimtų milijonų litų vertės Valdovų rūmų statyba dar nesibaigė, o šio naujo nacionalinio muziejaus administracijoje nuo praėjusių metų jau šeimininkauja 24 darbuotojai. Praėjusį šeštadienį „Respublika“ rašė apie valdininkų armiją, besidauginančią lyg triušiai, tačiau, regis, nuo jos nė neketina atsilikti ir didėjanti kultūros administratorių kariauna.

Londone atidaroma Lietuvos tūkstantmečiui skirta paroda

Paroda nuo sausio 30 d. iki vasario 13 d. veiks Vyskupo Challoner katalikų mokykloje (Bishop Challoner Catholic Collegiate School), kurioje mokosi daugiau nei 1400 mokinių, iš jų beveik 70 lietuvių.   Kilnojamoji paroda, kurią parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija, aprėpia visą mūsų valstybės raidos istoriją, išryškindama pagrindinius politinius bei kultūros istorijos įvykius.
2009-01-29

Londone Lietuvos tūkstantmečiui skirta paroda

Paroda „Lietuva: kultūra ir istorija“ nuo sausio 30 d. iki vasario 13 d. veiks Vyskupo Challoner katalikų mokykla (Bishop Challoner Catholic Collegiate School), kurioje mokosi daugiau nei 1400 mokinių, iš jų beveik 70 lietuvių. Kilnojamoji paroda, kurią parengė Lietuvos dailės muziejus, bendradarbiaudamas su Užsienio reikalų ministerija, aprėpia visą mūsų valstybės raidos istoriją, išryškindama pagrindinius politinius bei kultūros istorijos įvykius.
2009-01-28

Nauja N. Kitkausko monografija – apie Valdovų rūmus

Ketvirtadienį, 18.00 val. Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 3) bus pristatyta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, architekto restauratoriaus dr.
2009-01-27

Dramblio užpakalis, ne Bonos skrynia

Skrynelės, spintutės, stalai, kėdutės, skrynios. Ir dramblio užpakalis. Devyniolika su puse milijono biudžetinių litų baldeliams ir niekučiams. Tačiau pusiaukelėje sustoti neketinama. Reikia dar. Nes už tiek tepavyko apstatyti mažesnę pusę Valdovų rūmų menių. Rūmų, kuriuos dailės istorikai ką tik pavadino pačia prasčiausia pastarųjų metų pastato rekonstrukcija, kultūrinio avantiūrizmo ir istorinio mąstymo nebuvimo pavyzdžiu.

Valdovų rūmų direktorius: statyboms baigti reikėjo 32 mln. litų

Valdovų rūmų muziejaus direktorius Vydas Dolinskas teigia, jog kitų metų liepos 6 d. duris atversiančių rūmų statyboms baigti reikėjo 32 mln. litų. Tuo metu naujoji Vyriausybė Valdovų rūmų statyboms skyrė 44 mln. litų. Interviu dienraščiui „Vilniaus diena“ Valdovų rūmų muziejaus vadovas teigė, jog strateginiai Valdovų rūmų planai Finansų ministerijai buvo pristatyti dar šių metų liepą.

Kultūros mecenavimo atvejai – pavieniai

Pašnekovai vieningai teigia, kad Lietuvoje nėra kultūros mecenavimo tradicijų, tad ir kalbėti tegalima apie pavienius mecenavimo atvejus. Tam nebuvo palanki istorinė situacija, be to, pasak ekonomisto Vytauto Kančio, nepalankus kultūros politikos reguliavimo modelis. „Privatus kapitalas turi turėti naudą iš mecenavimo, pavyzdžiui, nuolaidų. Tuomet į biudžetą bus surenkama mažiau lėšų, tad valstybė pati finansuoja kultūros sferą“, – sako jis.
2008-11-23

Vadovauti Valdovų rūmams panoro vos vienas kandidatas

Pasibaigus dokumentų priėmimui, trečiadienį paaiškėjo, kad Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmų direktoriaus pareigas eiti pretenduoja vienas kandidatas. Kaip BNS sužinojo Kultūros ministerijoje, konkurse dalyvauja šiuo metu Lietuvos dailės muziejaus Valdovų rūmų filialui vadovaujantis istorikas Vydas Dolinskas. Artimiausiu metu turėtų būti sudaryta vertinimo komisija, kuri per dvi savaites įvertins kandidatą ir jo pateiktą programą.

Kultūros ministerija ieško Valdovų rūmų direktoriaus (papildyta)

Kultūros ministerija trečiadienį paskelbė konkursą eiti Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmų direktoriaus pareigas. Kaip skelbiama Kultūros ministerijos interneto svetainėje, kandidatai privalo turėti aukštąjį universitetinį ar jam prilygintą humanitarinį išsilavinimą (mokslo laipsnis būtų privalumas) ir ne mažesnę kaip 3 metų vadovaujamo darbo (kultūros srityje būtų privalumas) patirtį.
2008-10-22

Valdovų rūmų interjerai: idėjos profanacija

Nepaisant to, kad Valdovų rūmų ekspozicijų kūrėjai jau seniai peržengė bet kokias etikos ir sveiko proto ribas, jie vis dar sugeba nustebinti. Paskelbta žinia, kad Algirdo Brazausko vadovaujama Valdovų rūmų atkūrimo ir paskirties koncepcijos įgyvendinimo komisija nutarė išpuošti rūmus to paties Algirdo Brazausko nomenklatūrinių medžioklių trofėjais, kurių dalį buvęs LKP CK sekretorius žada padovanoti, o dalį – parduoti. Naujieji Valdovų rūmų valdovai čia pranoko patys save.

Valdovų rūmų paroda karališkojoje Krokuvoje

Valdovų rūmų istorijai, archeologiniams tyrimams ir rezidencijos atkūrimui skirta paroda „Praeitis atverta ateičiai. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniuje“ 2007 m. rugpjūčio 31 d., penktadienį, 17 val. atidaroma Krokuvos archeologijos muziejuje (Lenkija). Paroda „Praeitis atverta ateičiai.
2007-08-29

Valdovų rūmų paroda vieši ketvirtajame Lenkijos mieste

Paroda „Praeitis atverta ateičiai. Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rūmai Vilniuje“ 2007 m. birželio 1 d., penktadienį, 13 val. atidaroma Biskupino archeologijos muziejaus (Lenkija) parodų salėje.
2007-05-31

Michele Bianchi knyga apie Lietuvos ir Lenkijos karą su Maskva XVII a. viduryje - itališkai ir lietuviškai

Ketvirtadienį (04.29) 17.00 val. Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A) bus pristatyta lietuvių ir italų kalba išleista Michele Bianchi (Alberto Vimina) knyga “Trumpas pasakojimas apie Lietuvos ir Lenkijos karą su Maskva XVII a. Viduryje”. Michele Bianchi (pasirašinėjo Alberto Vimina slapyvardžiu) - XVII a. Venecijos Respublikos diplomatas, kunigas.
2004-04-26

Mokslininkai diskutuos apie Lietuvos sakralinę dailę

Lietuvos dailės muziejus ir Vilniaus dailės akademijos Dailėtyros institutas spalio 15-17 d. rengia tarptautinę mokslinę konferenciją “Lietuvos sakralinė dailė: atodangos ir naujieji kontekstai”. Ji vyks Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A). Tai trečioji konferencija iš jų ciklo Lietuvos tūkstantmečio programos parodoje “Krikščionybė Lietuvos mene”. Trečiadienį 9 val.
2003-10-14

Vakar iš Vatikano į Vilnių atvežta popiežiaus tiara

Ketvirtadienį (08.28) po pietų į Vilnių atvežta unikali vertybė iš Vatikano Šv. Petro bazilikos lobyno. Tai tiara - svarbiausias ir įspūdingiausias popiežiškos galios ir prasmės ženklas. 16 val. 45 min.
2003-08-29

Polonijus: Kultūra su savaitraščiais

Besibaigiančios vasaros kultūra - dailė, kinas, muzika, literatūra, teatras - baigia darbą atostogų režimu ir ruošiasi intensyviam rudens sezonui. Polonijus sklaido svarbiausius Lietuvos kultūros savaitraščius “Šiaurės Atėnai” ir “Literatūra ir menas”. “Šiaurės Atėnuose” (08.30) publikuojamas Audros Baranauskaitės pokalbis su architektu iš Niujorko Rimvydu Glinskiu, emigravusiu 1987 metais (“Amerika, emigracija ir lietuviško alaus ilgesys”). Paklaustas, ar greitai lietuviai Amerikoje atsikrato...
2003-08-29

Polonijus: Kultūra su savaitraščiais

Literatūros, dailės, teatro, muzikos, kino įvykiai bei jų analizė svarbiausiuose šalies meno savaitraščiuose “Šiaurės Atėnai” ir “Literatūra ir menas”. “Šiaurės Atėnuose” (08.23) Sigitas Parulskis publikuoja straipsnį “Susitikom, pasišnekėjom”, kuriame samprotauja apie kartų konfliktus. Pasak straipsnio autoriaus, “kartų konfliktus visuomet provokuoja seniai.
2003-08-22

Šį šeštadienį ir sekmadienį dar galima pamatyti Vilniuje eksponuojamą Lietuvos karalystės svarbiausiąją relikviją

Lietuvos dailės muziejus praneša, kad vienintelį išlikusį Lietuvos karaliaus Mindaugo raštą, patvirtintą valdovo antspaudu, dar galima pamatyti Taikomosios dailės muziejuje iki sekmadienio popietės - liepos 20 d. Svarbiausia Lietuvos karalystės relikvija - 1255 m. autentiškas karaliaus Mindaugo donacinis dokumentas.
2003-07-18

Unikalūs parodos eksponatai liudija Mindaugo laikų Lietuvos ryšius su krikščioniškąja Europa

Ketvirtadienį Taikomosios dailės muziejuje pristatyta septintą kartą atnaujintos ir papildytos parodos "Krikščionybė Lietuvos mene" speciali ekspozicija. Jaudinančia jubiliejaus akimirka atnaujintos ekspozicijos pristatymą savo kalboje pavadino Lietuvos Respublikos Prezidentas Rolandas Paksas. Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas, pabrėžęs išskirtinę eksponatų vertę, padėkojo parodos rengėjams ir pagalbininkams iš užsienio.
2003-07-03

Polonijus: Kultūra su savaitraščiais

Vasariški pasiskaitymai apie literatūrą, muziką, dailę ir teatrą Lietuvos kultūros savaitraščiuose “Šiaurės Atėnai”, “Literatūra ir menas” bei “7 meno dienos”. “Šiaurės Atėnuose” (06.28) Vytautas Berenis publikuoja straipsnį “Vilniaus architektūros raida ir istorinis kontekstas”. V. Berenis šiame straipsnyje diskutuoja ne tiek “apie šiuolaikinės Vilniaus plėtros strategiją, kiek pažymi kelis su ja susijusius kontekstus, kurie dažnai vartojami ideologinėmis prasmėmis”. Anot straipsnio autoriaus...
2003-06-27

Polonijus: Kultūra su savaitraščiais

Teatras, muzika, dailė, kinas, literatūra - proza ir poezija - bei meno kūrybos kritika svarbiausiuose šalies meno savaitraščiuose “Šiaurės Atėnai”, “Literatūra ir menas” ir “7 meno dienos”. “Šiaurės Atėnuose” (06-07) Vytautas Berenis recenzuoja amerikiečių istoriko Roberto Darntono knygą “Didžiosios kačių skerdynės ir kiti Prancūzijos kultūros istorijos epizodai”, iš anglų kalbos išverstą Osvaldo Aleksos ir išleistą “Baltų lankų” leidyklos (“Katės ir žmonės”). Pasak straipsnio autoriaus, šios...
2003-06-06

169 meno ir kultūros veikėjai gaus valstybės stipendijas

169 meno ir kultūros veikėjų stipendijoms iš valstybės biudžeto šiais metais skiriama daugiau nei 2 mln. litų. Kaip antradienį (02.04) pranešė Kultūros ministerija (KM), Lietuvos kultūros ir meno tarybos teikimu ministerija 108 meno ir kultūros kūrėjams skyrė dvimetes, 22 - vienmetes stipendijas. Viena stipendija - rašytojui Vytautui P. Bložei - skirta vieniems metams ir septyniems mėnesiams, 24 stipendijos - šešiems mėnesiams.
2003-02-04
Į viršų