vlk

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vlk“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vlk“.

Nuo sausio auga PSD įmoka: įvardijo, kiek reikės mokėti ir kas gali gydytis nemokamai

Privalomojo sveikatos draudimo įmokų mokėjimas Lietuvoje yra privalomas visiems gyventojams. Apsidraudusiems valstybė garantuoja sveikatos priežiūrą ir jos išlaidų kompensavimą. Ligonių kasų specialistai primena, kas gali nutikti, jei įmokos nėra mokamos ir kaip pasitikrinti, ar esate drausti. Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) dalyviai yra visi dirbantieji, užsiimantys individualia veikla, savarankiškai už save mokantys PSD įmokas.

Nuo kitų metų didės PSD ir VSD įmokos – štai kiek reikės mokėti dirbantiems individualiai

Jeigu žmogus dirba ne pagal darbo sutartį, o vykdydamas individualią veiklą arba nusipirkęs verslo liudijimą privalomojo sveikatos draudimo (PSD) ir valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokas jis privalo sumokėti pats. Mažiausios šios įmokos skaičiuojamos nuo minimaliosios mėnesinės algos (MMA). Kaip žinoma, nuo 2025 m. pradžios MMA didėja 114 eurų iki 1038 eurų. Dėl tokios padidėjimo išaugs ir savarankiškai dirbančių asmenų įmokos. PSD įmokos 2025 m. PSD įmokos siekia 6,98 proc. pajamų.

Paaiškino, kaip prisirašyti prie šeimos gydytojo: štai kada reikės mokėti daugiau

Profesinių ir aukštųjų mokyklų moksleiviai ir studentai, kurie studijuoja pagal nuolatinės studijų formos programas, yra draudžiami valstybės lėšomis. Taigi už jų gydymą sumoka ligonių kasos. Tačiau šeimos gydytojo paslaugos nemokamai teikiamos tik gydymo įstaigoje, kurioje žmogus yra prisirašęs. Todėl į kitą miestą mokytis išvykę jaunuoliai, nusprendę, kad šias paslaugas jiems patogiau gauti negrįžtant namo, turėtų pasirinkti gydymo įstaigą studijų mieste ir joje prisirašyti.

Gera žinia pacientams: svarbiems vaistams skirs 32 mln. eurų iš PSDF rezervo

Privalomojo sveikatos draudimo taryba nutarė pritarti 31,9 mln. eurų skyrimui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo rizikos valdymo dalies. Šios lėšos bus panaudotos vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms apmokėti. Sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas akcentuoja, kad augant finansinėms galimybėms, plečiamos ir kompensacijų gyventojams už vaistus apimtys. „Turime dvi geras žinias.

Jei skauda dantį, o pinigų neturi – kentėk: nemokamai priklauso ne viskas

Jei suskaudo dantį, nemokamai esą jį galima susitaisyti Kėdainių pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC). Tačiau žodis „nemokamai“, galima sakyti, čia tinka tik sąlyginai, mat nereikia mokėti tik už patį danties sutaisymą, kitaip sakant – už gydytojo suteiktą paslaugą arba jo atliktą darbą, o už danties gydymui sunaudotas medžiagas sumokėti vis tiek tenka. Tai ką daryti, jei skauda dantį, o pinigų neturi? Panašu, kad atsakymas vienas – kentėti.

Jau netrukus – nauja nemokama sveikatos paslauga: štai kam priklausys

Nors už lango dar vasariški orai, sveikatos specialistai konstatuoja, kad įsibėgėjant rudeniui laikas pradėti galvoti apie kasmetinę vakcinaciją nuo gripo. Be to, šiemet laukia naujovė – nemokamai pasiskiepyti nuo gripo galės ir 2–7 m. amžiaus vaikai.

Gera žinia pacientams: populiarių tyrimų reikės laukti trumpiau

Valstybinė ligonių kasa (VLK) praneša, kad keičiasi būdas, kaip yra apmokami endoskopijos tyrimai. Pakeitus šių tyrimų apmokėjimo tvarką, daugiau Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų gaus gydymo įstaigos, o pacientams tyrimai taps labiau prieinami ir kokybiškesni. Šie tyrimai yra svarbūs diagnozuojant įvairias ligas, ypač virškinimo sistemos sutrikimus.

78 proc. receptinių vaistų Lietuvoje yra kompensuojami: štai ko suvartojama daugiausiai

Kompensuojamieji vaistai tapo lengviau prieinami pacientams, rodo Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atlikta kompensuojamųjų vaistų suvartojimo analizė. Kiekvienas metais didėjanti kompensuojamųjų vaistų suvartojamų dienos dozių dalis tiek nuo bendro Lietuvos rinkoje parduodamų vaistų kiekio, tiek nuo receptinių vaistų kiekio praeitais metais reikšmingai išaugo. „Pernai 70 proc. visų Lietuvos gyventojų suvartotų vaistų buvo kompensuoti.

Šiems žmonėms priklauso daugiau nemokamų sveikatos paslaugų: pasitikrinkite – gal tai jūs

Visiems privalomuoju sveikatos draudimu apraustiems gyventojams Lietuvoje teikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamos medicinos paslaugos, jei dėl jų kreipiamasi į gydymo įstaigas, sudariusias sutartis su ligonių kasomis, o pas gydytoją specialistą vykstama turint siuntimą ir užsiregistravus. Vis dėlto vyresni gyventojai gali gauti didesnį nemokamų paslaugų paketą nei kitų amžiaus grupių žmonės.

Skubiai įspėja pacientus: jei gydymo įstaiga prašys už tai susimokėti – atsisakykite

Katarakta – viena iš dažniausių regos problemų, kuri sprendžiama operuojant akis ir keičiant akių lęšiukus. Ligonių kasos primena, kad lęšiuko keitimo operacijos – tai privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustiems pacientams nemokamai atliekamos operacijos, kurių metu drumstas akies lęšiukas keičiamas dirbtiniu.
REKLAMA
REKLAMA

Seimas pritarė ligonių kasų konsolidavimui

Antradienį Seimas pritarė Sveikatos draudimo įstatymo pakeitimams, kurie sudarys teisines prielaidas ligonių kasų konsolidavimui nuo 2025 m. liepos 1 d. Pasak Seimo Sveikatos reikalų komiteto narės Jurgitos Sejonienės, šiuo įstatymų siekiama Valstybinę ligonių kasą (VLK) ir teritorines ligonių kasas sujungti į vieną juridinį asmenį. „Man atrodo, kad tai būtų labai svarbu tiek darbo efektyvumui, tiek administracinių išteklių paskirstymui, todėl įstatymas yra reikalingas“, – pažymėjo ji.

Valstybinei ligonių kasai pradėjo vadovauti Gytis Bendorius

Birželio 17 d. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ligonių kasų darbuotojams pristatė konkursą į Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovus laimėjusį Gytį Bendorių, kartu padėkodamas buvusiam vadovui Gintarui Kacevičiui už ilgametį darbą ir indėlį į šios organizacijos ligšiolinę veiklą, svarų vaidmenį PSO ir tarptautinių organizacijų projektuose.
Aktualijos 2024-06-17

Valstybinei ligonių kasai vadovaus Gytis Bendorius

Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriumi tapo ilgametę vadovavimo patirtį turintis Gytis Bendorius. Kaip ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), naujasis įstaigos vadovas pareigas pradės eiti birželio 17 dieną. „Valstybinė ligonių kasa stovi ties pertvarkų slenksčiu, konsoliduojant teritorinį ligonių kasų tinklą.

Nuo liepos 1 d. – naujovė pacientams: patekti pas gydytojus leis greičiau

Ligonių kasos gyventojams primena šiais metais įsigaliojusias siuntimų pas gydytojus specialistus išdavimo naujoves: prasiplėtė siuntimus išduodančių gydytojų ir kitų specialistų ratas, daugėja išimčių, kai siuntimo konsultacijai nebereikia. Be to, nuo liepos 1 dienos atsiranda dar viena naujovė – siuntimas skubos tvarka.

Skubi žinia tėvams: paskubėkite tai padaryti dar iki vasaros

Artėjant vasarai, tėveliai dar gali suspėti atlikti vieną svarbią užduotį – pasirūpinti savo vaikų profilaktiniu sveikatos patikrinimu. Elektroninis Mokinio sveikatos pažymėjimas galios ištisus metus. „Visi ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaikai ir mokiniai iki 18 metų, taip pat pilnamečiai moksleiviai, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas mokyklose, kartą per metus turi profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Po patikros išrašomas elektroninis Mokinio sveikatos pažymėjimas.
Aktualijos 2024-05-14

Dantų gydymui išleidžia milžiniškas sumas: kodėl PSD neišgali to padengti, o vykti paslaugų į Turkiją – net pigiau?

Nors nemažai gyventojų vis dažniau stumiami susimokėti už įvairias medicinines paslaugas, kurios šiaip priklausytų nemokamai, apsilankymai pas odontologus jau daugybę metų priverčia kaip reikiant patuštinti kišenę. Net ir nuėjus gydyti dantų į polikliniką, už medžiagas žmogus turi susimokėti pats.

Jei gydymo įstaiga prašys už tai susimokėti, atsisakykite: atverti piniginę pacientas gali tik savo noru

Tokie brangūs radiologiniai tyrimai kaip kompiuterinė tomografija (KT) arba magnetinis rezonansas (MRT) nemokamai gali būti atliekami tiek viešojoje, tiek privačioje įstaigoje. Svarbiausia turėti gydytojo siuntimą – tada prireikus ir tyrimo kopija pacientui priklauso nemokamai, ir už specialius drabužius mokėti nereikia. Vis tik pasitaiko skundų, kad už vienkartinius drabužius siūloma susimokėti papildomai.

Slaugos paslaugos namuose: įsidėmėkite, kas priklauso nemokamai

Su laiku mūsų visuomenėje auga slaugos paslaugų poreikis. Kad senstantys žmonės, nebegalintys savarankiškai pasirūpinti savimi, turėtų daugiau galimybių būti slaugomi jiems įprastoje aplinkoje, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokama vis daugiau slaugos paslaugų namuose. Ligonių kasos primena svarbiausius dalykus apie šią slaugą.

Nustebo, ką rado patikrinę: pinigus paėmė, o paslaugos pacientams net nebuvo suteiktos

Ligonių kasos patikrino gydymo įstaigas, kurios gyventojams teikia ambulatorinės slaugos paslaugas namuose. Paaiškėjo, kad praeitais metais net 132 šalies gydymo įstaigose, teikusiose ambulatorinės slaugos paslaugas namuose, buvo nustatyta neatitikčių ir pažeidimų, tarp kurių būta ir tokių atvejų, kai šios paslaugos pacientams net nebuvo suteiktos.

Ruošiatės į kelionę? Nepamirškite šio dokumento, jei nenorite patuštinti kišenės

Artėjančios pavasario šventės ir moksleivių atostogos skatina žmones keliauti. Rengiantis pasisvečiuoti kitose Europos šalyse svarbu pasirūpinti, kad netikėtas sveikatos sutrikimas ar trauma kelionėje sukeltų kuo mažiau įtampos ir neištuštintų piniginės. Tam yra geras sprendimas – Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK).  Galioja ne tik Europos Sąjungoje 320 tūkstančių – tokį rekordinį skaičių ESDK pernai gyventojams išdavė ligonių kasos. Tai yra net 100 tūkst.
Aktualijos 2024-03-26

Šiems gyventojams priklauso kompensacija protezuojant dantis: štai ką būtina žinoti

Gyventojai dažnai domisi, kam priklauso kompensacija protezuojant dantis ir kaip šią paslaugą gauti. Paaiškinimus apie tai pateikia Valstybinė ligonių kasa. Kaip pakliūti į sąrašą kompensuojamai dantų protezavimo paslaugai gauti? Pirmiausia kreipkitės į gydymo įstaigos, prie kurios esate prisirašę, gydytoją odontologą.

Bėdos dėl vaisingumo – kas penktai šeštai porai: štai kokia pagalba priklauso nemokamai

Pagalbinio apvaisinimo paslaugų apmokėjimas – didelė finansinė parama poroms, siekiančioms susilaukti kūdikio. Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ligonių kasos šias paslaugas ir reikalingus vaistus kompensuoja jau septynerius metus. Per šį laikotarpį dėl pagalbinio apvaisinimo paslaugų į gydytojus kreipėsi daugiau nei 14 tūkst. Lietuvos gyventojų. Tam prireikė 17,5 mln. eurų PSDF lėšų.

Šie simptomai išduoda storžarnės vėžį: padarę tai sumažinsite riziką mirti

„Ne vienas žmogus sako: „Ai, nieko man nėra, kam tikrintis.“ O gydytojai visiems tokiems pacientams norėtų priminti, kad prevencinė storosios žarnos vėžio patikra sumažina riziką mirti“, – sako Santaros klinikų Pilvo chirurgijos centro vadovas ir Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto profesorius Tomas Poškus. Minėdami storosios žarnos vėžio prevencijos mėnesį, su specialistu kalbamės apie situaciją Lietuvoje ir siekį pakeisti visuomenės požiūrį į sveikatą.

Turite klausos sutrikimų? Štai kas priklauso nemokamai

Kovo pradžioje minint Tarptautinę klausos dieną, ligonių kasų specialistai primena, kokios sveikatos priežiūros paslaugos ir medicinos priemonės klausos sutrikimų turintiems žmonėms yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.   Kur kreiptis? Pacientai, pajutę klausos sutrikimo požymių ar norintys pasitikrinti klausą, pirmiausia turi apsilankyti pas savo šeimos gydytoją.

Gera žinia – nuo klastingo viruso Lietuvoje nemokamai galės pasiskiepyti daugiau žmonių

Valstybinė ligonių kasa jau sudarė pirkimo sutartį dėl 240 tūkst. keturvalentės vakcinos dozių 2024-2025 m. gripo sezonui. Tai net 55 tūkst. dozių daugiau, nei praėjusį sezoną buvo pristatyta į gydymo įstaigas. Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokami skiepai skirti žmonėms, priklausantiems rizikos grupėms. Jų šiais metais padaugėjo: jau šį rudenį pirmą kartą nemokama gripo vakcina galės pasiskiepyti ir 2–7 metų vaikai.

Nuo gegužės – svarbūs pokyčiai dėl sąnarių operacijų: štai ką reikia žinoti

Nuo šių metų gegužės 1-osios pacientų, kuriems reikia endoprotezuoti sąnarius, laukia keli svarbūs pokyčiai. Naikinama nuostata, kad vyresni nei 65 metų žmonės negali būti įtraukiami į eilę gauti mechaninio tvirtinimo klubo sąnario endoprotezų. Taip pat atsiranda galimybė pacientams, norintiems įsigyti endoprotezus savo lėšomis, pasirinkti kokybės reikalavimus atitinkančias priemones iš gydymo įstaigos siūlomų variantų.
Aktualijos 2024-02-15

Gera žinia: kompensuos 8 naujus vaistus sunkioms ligoms gydyti

Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos sprendimas nuo 2024 m. vasario į Kompensuojamųjų vaistų sąrašą įtraukti visus aštuonis Rezerviniame sąraše buvusius vaistinius preparatus padės užtikrinti pacientams šiuolaikišką ir efektyvų onkologinių, plaučių ir širdies ligų gydymą. Naujiems vaistams kompensuoti papildomai skirta 13,5 mln. eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšų.

Gydymo paslaugų lietuviai vyksta ir į užsienį: pernai kompensuota per 180 tūkst. eurų

Jau ne pirmus metus Lietuvos gyventojai gali laisviau vykti gydytis į kitas šalis. Lietuvoje privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti gyventojai kaip ir kasmet, taip ir pernai dažniausiai rinkosi kaimynines šalis tarpvalstybinei sveikatos priežiūrai gauti, o suteiktų medicinos paslaugų pobūdis išliko panašus.
Aktualijos 2024-02-13

Prabilo apie situaciją kitur Europoje: sveikatos paslaugų prieinamumas negerėja, o išlaidos – didėja

Valstybinės ligonių kasos delegacija praeitą savaitę dalyvavo Paryžiuje vykusiame Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) jau 12-tą kartą surengtame kasmetiniame biudžeto ir sveikatos apsaugos specialistų tinklo susitikime.

Dantų protezavimas ir gydymas: kas priklauso nemokamai, o už ką reikia primokėti?

Tarptautinę odontologų dieną įprastai ne tik kalbama apie šios srities svarbą, laimėjimus, iššūkius, bet ir pabrėžiama, kaip svarbu rūpintis burnos higiena ir prevenciškai lankytis odontologo kabinete, kad burnos sveikata būtų gera. Šia proga pravartu prisiminti ir ligonių kasų apmokamas odontologinių ligų profilaktikos bei gydymo paslaugas.

Eilė sąnarių protezavimui: paaiškino, kodėl gali pasikeisti laukimo vieta

Nemažai pacientų aktuali operacija – sąnarių endoprotezavimas. Dažnai ligonių kasų klausiama apie endoprotezavimo eilės sudarymą. Gyventojams neaišku, kodėl pasikeitė eilės vieta, pavyzdžiui, iš 35 į 39-tą. Ligonių kasų specialistai paaiškina, kad taip gali nutikti dėl to, jog kai kurie pacientai atideda operacijos datą. „Pacientai, kuriems jau paskirta endoprotezavimo operacijos data, turi žinoti, kad jie operaciją gali atidėti tik vieną kartą ir ne ilgiau kaip metams.

Nemokamas gydymas – ir privačioje įstaigoje: štai kas priklauso, o už ką teks atverti piniginę

Pastaruoju metu ypač dažnai pasipiktinama, kad esant apsunkintam patekimui pas gydytojus dėl didelių eilių viešajame sektoriuje žmonės stumiami į privačias įstaigas ir tuštinti savo kišenę. Vis tik dar ne visi žino, kad ir privačiame sektoriuje sveikatos paslaugas galima gauti nemokamai.  Jau nėra neįprasta, kad pas šeimos gydytoją galima prisirašyti ne tik poliklinikoje ar pirminiame sveikatos priežiūros centre, bet ir privačioje įstaigoje.

Gera žinia: ligonių kasos apmokės dvi modernias chirurgines priemones

Privalomojo sveikatos draudimo taryba nutarimu pritarta kompensuoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis dvi inovatyvias medicinos pagalbos priemones, padėsiančias ligoninių gydytojams atlikti itin sudėtingas chirurgines operacijas, praneša Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK). Nuo 2024 m. vasario 1 d. ligonių kasos stacionarines tretines vaikų ir suaugusiųjų chirurgijos paslaugas teikiančioms gydymo įstaigoms centralizuotai apmokės dvi naujas medicinos pag...

Už gydymą mokėsime vis daugiau? Deda kortas ant stalo: į privačią mediciną stumiami tiek pacientai, tiek medikai

Milžiniškos eilės pas gydytojus gyventojus vis dažniau gena į privačias gydymo įstaigas, kur gali tekti kaip reikiant patuštinti kišenę. Tokia realybė piktina, mat žmonės nesupranta, už ką moka mokesčius, jei vizito pas gydytoją tenka laukti mėnesių mėnesiais ar net ilgiau. Medikai gi atkerta, kad dėl eilių kaltas skurdas: sistema finansuojama per mažai, o paslaugų įkainiai – apverktini.

Patarė, kaip nepermokėti už vaistus: kai kurie nežino, kam jie priklauso nemokamai

Vos kas ketvirtas šalies gyventojas žino visas rekomendacijas, kaip įsigyti kompensuojamųjų vaistų už juos nepermokant, o žinios apie paciento priemokos už vaistus padengimą yra dar prastesnės. Be to, dviejuose iš trijų namų ūkių prisikaupia nebevartotinų vaistų atsargų, kurių tenka atsikratyti, rodo sociologinis tyrimas. Ligonių kasos primena, kaip racionaliai įsigyti ir atsakingai vartoti kompensuojamuosius vaistus, kad nenukentėtų nei sveikata, nei piniginė.

Ministerija imasi Valstybinės ligonių kasos vadovo paieškų

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) antradienį pranešė paskelbusi konkursą Valstybinės ligonių kasos (VLK) direktoriaus pareigoms eiti. „Valstybinė ligonių kasa kartu su teritorinėmis ligonių kasomis yra esminis sistemos dalyvis, kuris subalansuoja pacientų ir gydymo įstaigų poreikius. Nuo institucijos įžvalgų, nuoseklaus veikimo ir savalaikės reakcijos dažnai priklauso ir visos sistemos sveikata“, – sako ministras Arūnas Dulkys.
Aktualijos 2024-01-02

Dantų protezavimas: kas gali gauti nemokamai ir kur reikia kreiptis

Ne tik su dantų gydymo, bet ir jų atkūrimo problemomis susiduria vis daugiau žmonių. Ką reikėtų žinoti prieš ruošiantis protezuoti dantis, paaiškino Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai. Kauno teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Zdanavičienė ir Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Rasa Valinskaitė-Barščevičienė Kauno Trečiojo amžiaus universiteto Sveikatos fakulteto studentams atsakė į keletą svarbių klausimų.

Svarbu keliaujantiems: šis dokumentas padengs gydymo išlaidas

Leidžiate žiemos atostogas kitose Europos šalyse, bet su savimi neturite Europos sveikatos draudimo kortelės? Ligonių kasų specialistai primena, kad svetur atostogaujantys Lietuvos gyventojai per kelias minutes gali savarankiškai susiformuoti kortelę pakeičiantį sertifikatą.

Laukia pokyčiai dėl šeimos gydytojų darbo: nori atpratinti pacientus brautis į priėmimo skyrius be reikalo

Seime kelią toliau skinasi įstatymas, kuriuo, be kitų pakeitimų, ruošiami pokyčiai ir dėl gydytojų darbo. Juos priėmus šeimos gydytojai nebeprivalės garantuoti pagalbą kiaurą parą 7 dienas per savaitę, bet po 12 valandų 5 dienas per savaitę. Pakeitimais siekiama dalį gyventojų atpratinti lėkti į priėmimo skyrius, kai poliklinikos jau nedirba, nors išties pas gydytoją dėl neskubios pagalbos gali atvykti planine tvarka.

Gerėja svarbios pacientams priemonės prieinamumas: papildomai skirs arti milijono

Privalomojo sveikatos draudimo taryba (PSDT) pritarė medicinos priemonių nuomos įkainių pokyčiams. Nuo kitų metų insulino pompų nuoma I tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, kuriems ji yra būtina sveikatos priežiūrai namuose užtikrinti, bus kompensuojama didesnėmis bazinėmis kainomis. Tam prireiks beveik milijono eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų. „Medicinos priemonių nuomos bazinės kainos perskaičiuojamos ne rečiau kaip kas penkerius metus.
Aktualijos 2023-12-14

Oficialu: štai kiek didės algos gydytojams ir slaugytojams

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti.

Po operacijos namie reikia perrišti žaizdą: pasakė, kur tą gali padaryti nemokamai

Po operacijos grįžus namo reikia reguliariai tvarkyti ir perrišti žaizdą, bet to žmogus negali padaryti pats? Paaiškino, kur kreiptis perrišimo paslaugų, kad jas apmokėtų ligonių kasos. Pirminės žaizdų priežiūros paslaugos po operacijos ar kitų chirurginių paslaugų, kai reikalinga profesionali pjūvio ar žaizdos priežiūra, priskiriamos šeimos gydytojo kompetencijai.

Šie sveikatos tyrimai priklauso nemokamai, tačiau trečdalis tuo nepasinaudoja

Lietuvos gyventojai vis labiau pripažįsta ligų prevencijos programų, finansuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, svarbą ir vis aktyviau jose dalyvauja, rodo naujausias Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užsakymu atliktas tyrimas.

Pokyčiai norintiems gauti reabilitaciją: štai ką reikia žinoti

Pastaruoju metu keičiantis medicininės reabilitacijos skyrimo tvarkai, pacientams nelengva susigaudyti kur, kada ir į ką reikia kreiptis, norint gauti reabilitacijos paslaugas. Ligonių kasos atkreipia dėmesį į pasikeitusius terminus ir kitus svarbius pokyčius.

Įspėja vyrus: šis simptomas rodo, kad vėžys jūsų organizme jau išplitęs

Lapkritis – kovos su prostatos vėžiu mėnuo, per kurį vyrams primenama, kaip svarbu laiku pasirūpinti savo sveikata. Pasak gydytojo urologo doc. dr. Aušvydo Patašiaus, kalbėti apie prostatos vėžį būtina, nes tik taip pavyks paskatinti kuo daugiau vyrų dalyvauti prevencinėje programoje ir sumažinti mirštamumą nuo šios ligos. Esame pavyzdys kitoms šalims Pradėjęs pokalbį apie prostatos vėžio situaciją Lietuvoje, doc. dr.

Jei prašys už tai susimokėti – atsisakykite: visas šios operacijos sąnaudas apmoka valstybė

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vis dažniau sulaukia pacientų kreipimųsi su prašymais kompensuoti akių lęšiukų, kuriuos jie patys nusipirko vaistinėse, įsigijimo išlaidas. Ligonių kasų specialistai primena, kad visos kataraktos operacijos atlikimo sąnaudos yra apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, todėl iš pacientų negali būti reikalaujama akių lęšiukų įsigyti patiems.

Sergu cukriniu diabetu: štai ką nemokamai garantuoja valstybė

Cukrinis diabetas ne veltui vadinamas šiuolaikinio pasaulio rykšte – esant daug šios ligos valdymo galimybių, sergančiųjų skaičiaus suvaldyti nepavyksta. Per pastaruosius 5 metus ja sergančių žmonių Lietuvoje kasmet padaugėja vidutiniškai po 4,5 tūkstančio. Minint pasaulinę diabeto dieną, ligonių kasos primena privalomojo sveikatos draudimo garantijas šiai pacientų grupei. Pernai net 155 tūkst. šalies gyventojų sirgo 1 arba 2 tipo cukriniu diabetu, rodo Higienos instituto duomenys.
Aktualijos 2023-11-13

Stacionarinės slaugos paslaugos: kam skiriamos, kas apmoka ir kur teikiamos?

Sergant sunkia liga, jai užsitęsus ar esant lėtinei ligai, kai nepakanka sveikatos priežiūros paslaugų namuose, o gydymo ligoninėje nereikia, pacientai gali būti siunčiami gauti ligonių kasų apmokamų palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų ligoninėje. Šios paslaugos gali būti teikiamos bet kurioje paciento pasirinktoje gydymo įstaigoje, dėl jų turinčioje sutartį su ligonių kasa.

Pasinaudokite galimybe: šie tyrimai pas šeimos gydytoją atliekami nemokamai

Dalis gyventojų kartais nusistebi, kodėl atėję pas šeimos gydytoją pasitikrinti profilaktiškai už kraujo tyrimus kitą kartą gali tekti susimokėti. Valstybinės ligonių kasos (VLK) specialistai gi primena, kad yra aiškiai nustatyta, kurių ir kokiu dažnumu šeimos gydytojo paskiriamų tyrimų atlikimo išlaidos yra kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Aktualu daugeliui: kur kreiptis, jei gydytojo pagalbos prireikė šventinėmis dienomis ar savaitgalį

Kaip ir šiokiadieniais, taip ir švenčių dienomis nesame apsaugoti nuo sveikatos sutrikimų. Sunegalavę nedarbo dienomis gyventojai dažniausiai kreipiasi į ligoninių skubiosios pagalbos skyrius, tačiau ne visada reikia priimti būtent tokį sprendimą. Ligonių kasos primena, kur ir kokiais atvejais reikėtų kreiptis pagalbos.
Į viršų