viktoras rinkevičius
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „viktoras rinkevičius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „viktoras rinkevičius“.
FNTT įvykdžius kratas, prabilo ir Rinkevičius: „Gal čia susiję su politika, sunku pasakyti“
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba toliau purto žinomus šalies žmones. Dabar ji nusitaikė į Valstiečių ir žaliųjų sąjungos nario, buvusio parlamentaro Viktoro Rinkevičiaus šeimos verslą Biržuose. Tiriamas galimas sukčiavimas stambiu mastu ir dokumentų klastojimas.
Valstietis Viktoras Rinkevičius šiuo metu Seime nesidarbuoja, tačiau tautos atstovu buvo išrinktas net 3 kartus.
Socialinių reikalų ir darbo komitetas – prieš lėtesnį NPD didinimą
Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas, kuriame daugumą sudaro valdantieji, nepritaria planams 2020-2021 metais lėčiau didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD).
Komitetas antradienį nepritarė tai numatančioms Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisoms. Už balsavo 5 komiteto nariai, 4 – prieš, o du susilaikė. Šią komiteto išvadą dar vertins parlamentinis Biudžeto ir finansų komitetas.
Jakeliūną Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko poste pakeis Valius Ąžuolas
Seimo Biudžeto ir finansų komitetui (BFK) vadovaus Seimo narys ūkininkas Valius Ąžuolas, iki šiol dirbęs šiame komitete. Už jį balsavo 7 komiteto nariai, susilaikė du – pats V. Ąžuolas ir konservatorius Mykolas Majauskas. Naujojo komiteto vadovo rinkimuose nedalyvavo socialdarbietis Andrius Palionis ir „valstietis“ Viktoras Rinkevičius. M. Majauskas tokį savo balsavimą aiškino tuo, kad V. Ąžuolui stinga valstybės finansų valdymo patirties.
Valstiečiai kursto dar vieną draudimą: taiko į užsieniečius
Seime diskutuojama, ar apriboti miško žemės pirkimą. Aštuoni „valstiečiai“ siūlo, kad asmuo ar susiję asmenys galėtų įsigyti ne daugiau kaip 1,5 tūkst. ha miško žemės. Vienas pataisų iniciatorių „valstietis“ Viktoras Rinkevičius įspėjo, kad Lietuvoje miškus superka kelios verslo grupės, daugiausiai užsienio kapitalo. „1,5 tūkst. ha, manau, yra optimalus miško plotas, kurį gali turėti vienas savininkas ir puikiai iš to gyventi.
Penki „valstiečiai“ siūlo 32 proc. GPM tarifą
Penki „valstiečiai“ siūlo didžiausias pajamas gaunantiems gyventojams taikyti 32 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifą, o neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) 2020-2021 metais didinti po 50 eurų kasmet, o ne po 100 eurų. Tokias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas Seime registravo „valstiečiai“, Biudžeto ir finansų komiteto nariai Valius Ąžuolas, Juozas Varžgalys, Stasys Jakeliūnas, Vida Ačienė ir Viktoras Rinkevičius.
Derybos su griūties prieskoniu – tvarkiečių ateitis kabo ant plauko
Seime tebevykstant deryboms dėl naujos valdančiosios koalicijos, vieno iš derybininkų – tvarkiečių – gretos ėmė eižėti. Vis dėlto frakcija nenuleidžia rankų, nes valstiečiai žada mesti jiems gelbėjimosi ratą. Svarbiausias klausimas – kas iš valstiečių papildys tvarkiečių gretas? Praėjusią savaitę Darbo partija iš frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nutarė atšaukti „darbietį“ Valentiną Bukauską. Pats Seimo narys prašymą išeiti iš frakcijos ketina pateikti kitą savaitę.
Seimo milijonieriai: Karbauskis, Glaveckas, Landsbergis
Seime dirba keturi milijonieriai: „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, liberalas Kęstutis Glaveckas ir konservatoriai Gabrielius Landsbergis bei Kazys Starkevičius, rodo antradienį paskelbtos turto deklaracijos. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, R. Karbauskis deklaravo pernai turėjęs 16 mln. eurų vertės turto. K. Glaveckas deklaravo turto už 1,6 mln. eurų, G. Landsbergis – už 1,4 mln. eurų turto, o K. Starkevičius – už 1 mln. eurų.
Vaikų priežiūra Lietuvoje: giminaičiams už globą siūlo 152 eurų pašalpą
Seimas toliau ginčijasi, kuriais atvejais vaikai turės būti paimami iš šeimų. Gavę skundą, vaiko teisių specialistai vaiką galės paimti, jei nustatys, kad jam šeimoje, pavyzdžiui, yra nesaugu psichologiškai. Dalis parlamentarų perspėja, kad toks apibrėžimas abstraktus ir neaiškus, tad dėl jo vaikai bus paimami be rimto pagrindo. Ir tai dar ne viskas. Štai vaiką globoti apsiėmusiems giminaičiams valstybė mokės 150 eurų pašalpą per mėnesį.
Seimo narių turtai: iki Karbauskio milijonų kitiems dar toli
Naujausi Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys apie politikų turto deklaracijas atskleidžia, kad, kaip ir pernai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis išlieka turtingiausiu Seimo nariu. Seime šiuo metu daugiau nei milijoną eurų turi tik septynių politikų šeimos. Portalas tv3.lt pateikia turtingiausių Seimo narių dešimtuką. LVŽS pirmininkas R. Karbauskis – vis dar turtingiausias Seimo narys. Jo ir žmonos deklaruotas turtas pernai viršijo 15,2 mln. eurų.
Nors persiplėšk: trims Seimo nariams – viena padėjėja
Nors kiekvienam Seimo nariui gali gelbėti ir po tris poras pilnu etatu dirbančių rankų, esama Seimo narių, kurie dalinasi viena padėjėja. Atsiranda tokia tvarka besipiktinančių piliečių, tačiau darbščioji padėjėja stebisi – „kiti padėjėjai, nei kabinete sėdi, nei dirba, bet jie nekliūna, matyt“. Portalą tv3.lt pasiekė laiškas, kuriame viena skaitytoja piktinasi, jog trims Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) nariams apygardose dirba ta pati padėjėja.
REKLAMA
REKLAMA
Palygino Seimo narių atlyginimus: milijonierių sumažėjo įvedus eurą
Rinkėjai turi teisę žinoti, kiek jų išrinkti parlamentarai turi sukaupę turto, koks jų atlyginimas, kokios su parlamentine veikla susijusios išlaidos. Ta pati suma vienam yra didelė, o kitam – maža. Todėl ir kai kurie mūsų parlamentarai skundžiasi dėl palyginti nedidelių atlyginimų. Kaip yra iš tikrųjų? Šį kartą pateiksime ne tik oficialius duomenis, bet ir juos palyginsime su gretimų šalių duomenimis ir finansavimo tvarka.
Seimas užsimojo per prievartą gydyti lietuvius nuo alkoholizmo
Seimas šią savaitę po pateikimo pritarė siūlymui grąžinti priverstinį gydymą nuo alkoholio priklausomiems asmenims, nors kritikai tokį siūlymą sakė esant grįžimu atgal į sovietmetį. Iš socialdemokratų partijos savaitgalį pasitraukusios Rimantės Šalaševičiūtės pataisos siūlo, kad priverstinai hospitalizuojamas galėtų būti psichikos sutrikimu sergantis asmuo. Būtinos sąlygos – kiltų grėsmė, kad jis savo veiksmais ar neveikimu gali padaryti esminę žalą savo ar artimųjų gyvybei bei turtui.
Žengė žingsnį dėl porų santykių statuso Lietuvoje įteisinimo
Antradienį parlamentarai žengė pirmą žingsnį, kad veikiančio partnerystės instituto sukūrimas būtų pakeistas jungtinės veiklos sutartimis. Po pateikimo pritarta grupės valstiečių ir dviejų konservatorių pateiktoms Civilinio kodekso pataisoms, kad kartu gyvenantys arba bendro turto turintys asmenys galėtų sudaryti jungtinės veiklos sutartis. Už tai balsavo 45 parlamentarai, prieš buvo šeši, 17 susilaikė. Toliau projektą nagrinės Seimo komitetai.
Seimo ūkininkai už įspūdingas pajamas sumoka tik grašius
Kilus ažiotažui dėl ūkininkų sumokamų nedidelių mokesčių, pasirodo, kad tokiomis lengvatomis naudojasi ir didžiules pajamas gavę Seimo nariai. Kai kurie deklaruoja gavę šimtus tūkstančių ar net milijonus eurų pajamų, o mokesčiams atidavė vos kelis procentus. Tiesa, mokesčių ekspertas paaiškina, kaip iš tikro reikėtų traktuoti šią statistiką. Finansų ministerija užsimojo peržiūrėti visas taikomas lengvatas, o tarp jų ir ūkininkams. O pastarųjų daugiau nei dvidešimt.
Virš valstiečių partijos tvenkiasi juodi debesys: bręsta naujas skandalas
Nemalonumai dar vienam Seimo nariui valstiečiui - Karbauskio pavaduotojui partijoje Viktorui Rinkevičiui. Jo valdyta bendrovė „Biržų žemtiekimas“ minima Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos tyrime dėl 4 mln. € ES paramos pasisavinimo. Anksčiau ir pats vadovavęs šiai įmonei Rinkevičius kaltės kratosi. Šie Kauno šalikelėje pirkėjų laukiantys traktoriai priklauso bendrovei „Biržų žemtiekimas“. Šios bendrovės 8 proc.
Diskusija Seime apie smurtą prieš vaikus: svarbiausios citatos
Žemiau pateikiamos svarbiausios citatos iš Seime vykusios diskusijos dėl fizinių bausmių prieš vaikus uždraudimo. Traumuota visuomenė Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga: „Turime pripažinti, kad, deja, nesame labai sveika, netraumuota visuomenė, ir, norėdami kokias nors problemas spręsti, neišvengiamai turėsime perlipti komforto zoną, sukelti tą diskomfortą pirmiausia patys sau – suaugusiems. Žinoma, kad čia mums bus sudėtinga prisitaikyti.
Parlamentarai kryžkelėje: ką daryti su GPM lengvata už mokslą?
Gyventojai, norintys kelti jau įgytos specialybės kvalifikaciją arba mokytis toliau, gali tikėtis mokestinių lengvatų - susigrąžintų dalį valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM) ir taip kompensuotų dalį investicijų į išsilavinimą. Tokia galimybė atsiras jeigu Seimas pritars konservatorės Gintarės Skaistės parengtai pataisai, kuria GPM lengvatą siūloma taikyti ir tada, kai įgyjamas ne tik pirmasis aukštasis išsilavinimas.
Kurie Seimo komitetų pirmininkai atsidūrė ne savo rogėse?
Šią savaitę Seimas išsirinko komitetų pirmininkus, kurių dalis – visuomenei mažai žinomi asmenys, pagal išsilavinimą, atrodo, ne visai tinkantys užimti tas pareigas, į kurias yra paskirti. Valstiečiai daug ir dažnai kalbėję apie „profesionalų Vyriausybę“, tokių pat aukštų reikalavimų, kaip patvirtino ir pats partijos vadovas Ramūnas Karbauskis, komitetų pirmininkams nekėlė.
Seimo nariai pasiskirstė į komitetus
Naujos kadencijos Seimas trečiadienį sudarė parlamentinius komitetus. Didžiausias tradiciškai bus Europos reikalų komitetas, mažiausi – ką tik įkurtas Kultūros bei Žmogaus teisių komitetai. Naujajame Seime dirbs 15 komitetų, kaip ir praėjusią kadenciją, tačiau pokyčių yra – įsteigtas Kultūros komitetas, o Informacinės visuomenės plėtros panaikintas, jo funkcijas perduodant Ekonomikos komitetui.
Išmokos didėja, politikavimas pinga?
Pinigų sumos, skirtos Biržų rajono savivaldybės tarybos nario veiklai, didinimą vieni vadino galimybe geriau dirbti, antri – begėdyste, o treti įžvelgė pigų politikavimą.
Dvigubai padidino išmoką ir pritarė galimybei gauti atlygį
Biržų savivaldybės tarybos veiklos reglamente įvestos pataisos, įteisinančios galimybę tarybos nariui kiekvieną mėnesį gauti iki 600 litų išmoką.
Ką „iškepti" Biržų senamiestyje rengiasi „Maxima"?
Viliojantį nekilnojamojo turto kąsnelį - žemdirbių turgavietę - jau apžiojo, bet dar jo neprarijo su „Maxima LT" siejama bendrovė „Kepimo technologijos".
Prekybininkų atstovai - vėl ant savivaldybės slenksčio
Dar ne taip seniai Biržų rajono savivaldybės kolegijoje ir taryboje vyko batalijos dėl didžiulio prekybos centro statybos vadinamojoje žemdirbių turgavietėje.
Valstiečiams liaudininkams vadovaus R.Karbauskis
Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS) pirmininku šeštadienį neeiliniame partijos suvažiavime Anykščiuose išrinktas verslininkas Ramūnas Karbauskis.
Už R.Karbauskio kandidatūrą balsavo 323 suvažiavimo delegatai, jo konkurentas europarlamentaras Gintaras Didžiokas surinko 244 balsų, 3 biuleteniai buvo sugadinti.
Partijos pirmuoju vicepirmininku išrinktas Ignalinos rajono meras Bronis Ropė, ir anksčiau ėjęs pirmininko pavaduotojo pareigas.
K. Prunskienė nedalyvauja kovoje dėl partijos pirmininkės posto
Ligšiolinė Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS) pirmininkė Kazimira Prunskienė šeštadienį atsisakė dalyvauti kovoje dėl partijos pirmininkės posto.
K.Prunskienės kandidatūra buvo iškelta, tačiau ji atsisakė kandidatuoti partijos pirmininko rinkimuose.
Dėl partijos lyderio vietos kovos europarlamentaras Gintaras Didžiokas bei verslininkas Ramūnas Karbauskis.
Kandidatuoti į pirmininkus buvo pasiūlytas eksparlamentaras Viktoras Rinkevičius, tačiau atsisakė.
Kičas sulygino E. Kūrį su M. Romeriu
Konstitucinis Teismas (KT) savo pirmininkus įamžino tapybiniuose portretuose, menančiuose garsių giminių ir grafų tradicijas. Nors ši ekspozicija stilistiškai artima „gotikiniams“ KT teisėjų apdarams ir turi pretenzijų į kilnumą, tačiau kiek daugiau nei po tūkstantį litų kainavę paveikslai atsiduoda prastu skoniu.
Valstiečių liaudininkų peštynės dėl posto
Vasario 28 dieną Anykščiuose Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga (LVLS) rengia suvažiavimą, kuris gali virsti rinkiminiu.
Vienas didžiausių šalies žemvaldžių Ramūnas Karbauskis, neseniai grįžęs į LVLS gretas, jau vasario pabaigoje vyksiančiame partijos suvažiavime tikisi būti išrinktas partijos pirmininku. Pretendentas įsitikinęs, jog prof. Kazimiera Prunskienė jam ne konkurentė: „Iki šiol buvome vieno lyderio partija. Šią situaciją netrukus visiškai pakeisime.
Ministrai bijojo išlaidauti reprezentacijai
Keliskart mažiau pinigų reprezentacijai nuo metų pradžios gaunantys ministrai neskuba leisti šių lėšų. Kai kurie Vyriausybės nariai LŽ prisipažino dorai net nežinantys, kaip ir kam juos naudoti.
Taupymo vajų paskelbusi Vyriausybė premjero ir ministrų reprezentacinius fondus apkarpė pernai gruodį. Anksčiau ministrų kabineto atstovui per mėnesį buvo skiriama 4 VMDU (vidutinis mėnesinis darbo užmokestis) dydžio suma - daugiau nei 9 tūkst. litų.
Su atodūsiais ir nusikvatojimais – apie politiką
Visiškai gyvenimiška, kai žmogus, vieną ar dvi kadencijas buvęs Seimo nariu, pasisėmęs politinio patyrimo, deja, per rinkimus savo rinkėjų yra nuskriaudžiamas ir lieka didžiosios politikos užribyje.
Seimo kadencijos pabaigai – komandiruočių gausa
Baigiantis kadencijai Seimo valdybą užplūdo dokumentai dėl parlamentarų komandiruočių.
Į komandiruotes vyksta ir tarptautinių parlamentinių organizacijų delegacijų atstovai, ir komitetų deleguojami Seimo nariai. Kai kurie jų į užsienį vyksta baigdami ar bent jau keleriems metams sustabdydami Seimo nario karjerą – į naująjį Seimą neišrinkti.
Seimo vicepirmininko liberalo Gintaro Steponavičiaus vertinimu, kai kurių Seimo valdybos patvirtintų komandiruočių nauda Lietuvai labai abejotina.
Apkaltino greitai – atsiprašyti neskuba
Politikai ir aukšto rango valstybės tarnautojai visada teisūs. Net tada, kai paaiškėja, kad jie nepagrįstai užsipuolė savo pareigas vykdžiusius žmones.
Valstiečių liaudininkų vadovai į siūlymus versti lyderę reaguoja santūriai
Rinkimus pralaimėjusios Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos (LVLS) lyderiai santūriai reaguoja į buvusio partijos kolegos, verslininko Ramūno Karbauskio iniciatyvas versti iš posto partijos pirmininkę Kazimirą Prunskienę.
„Dėl partijos pralaimėjimo kalti visi, ir štabas, ir pirmininkė, ir pavaduotojai, negalima suversti atsakomybės vienam asmeniui. Manau, R.Karbauskis per daug karštai sureagavo“, – BNS trečiadienį sakė LVLS vicepirmininkas, parlamentaras Viktoras Rinkevičius.
Beveik kas trečias Seime – milijonierius
Prieš ketverius metus atėję dirbti į Seimą milijonieriais save tituluoti galėjo 28 parlamentarai. Besibaigiant šio Seimo kadencijai milijonieriais vadinti jau galima per keturiasdešimt Seimo narių.
Pagal trečiadienį viešai paskelbtas politikų, valstybės tarnautojų, pareigūnų turto ir pajamų deklaracijas 2007 metais Seime dirbo 43 milijonieriai.
Tarp „Valstybės žiniose“ paskelbtų deklaracijų nepavyko rasti socialdemokrato Viačeslavo Škilio deklaracijos.
Didėja dėmesys privačiam miškų ūkiui
Rugsėjo 9 d. Švenčionių rajone įsikūrusioje Labanoro regioninio parko direkcijoje įvyko antrasis Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonių, skirtų miškų ūkio sektoriaus plėtrai, įgyvendinimo ir miškų ūkio sektoriuje veikiančių institucijų ir organizacijų veiklos koordinavimo komiteto posėdis.
Susitikime, kuriame dalyvavo žemės ūkio ministrė prof.
Ką milijonieriams pavyko nuveikti politikoje
Trečdalis šio kadenciją baigiančio Seimo narių - milijonieriai. Jų valdomas turtas ir grynieji - nuo vieno iki daugiau kaip šešiasdešimties milijonų litų. Bet kitos kadencijos Seime dalies turtuolių nebeliks. Ir ne dėl to, kad jie nebebus perrinkti. Jie laisva valia atsisako politinių ambicijų.
Tikisi neprapulti ir be Seimo
Atsivalgę parlamentaro duonos politikai rengiasi ieškoti naujos gyvenimo prasmės ir materialinės naudos, rašoma šios dienos "Lietuvos žiniose".
Mažiausiai dešimčiai kadenciją baigiančio Seimo narių (iš 141) spalio mėnesį vyksiantys rinkimai jaudulio nebekelia - politikai apsisprendė juose nedalyvauti.
Valdantieji sieks atleisti V.Greičių iš AT pirmininko pareigų
Valdančiosios Seimo frakcijos kitą savaitę sieks sutelkti jėgas ir atleisti Vytautą Greičių iš Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininko pareigų.
Tai preliminariai sutarė trečiadienį Vyriausybėje pusryčiavę valdančiųjų socialdemokratų, valstiečių liaudininkų, liberalcentristų ir socialliberalų partijų vadovai.
Praėjusią savaitę Seime balsuojant V.Greičiaus atleidimui nepritarė ne tik opozicinių, bet ir dalis valdančiųjų frakcijų atstovų.
Prie Seimo vyko mūšis dėl pieno
Nemokamai dalydami pieną žemdirbiai tikėjosi atkreipti valdžios dėmesį į kritinę šios ūkio šakos padėtį. Tačiau apsilankius akcijoje buvo galima pamanyti, kad šalį ištiko stichinė nelaimė ar badmetis.
Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo rūmų vakar pienas liejosi laisvai - protestuodami dėl mažų pieno supirkimo kainų žemdirbiai dalijo jį nemokamai. Tai labiausiai nudžiugino sostinės pensininkus, susirinkusius į akciją nuo pat ankstyvo ryto.
K.Prunskienė atsistatydinti neketina (atnaujinta)
Žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė skubos tvarka iškviesta į Seimą pasiaiškinti dėl pieno kainų atsistatydinti neketina. Seimo opozicijai priklausantys konservatoriai ir liberalsąjūdiečiai siūlo K.Prunskienei palikti ministrės postą.
Pasitraukti iš pareigų K.Prunskienei siūloma dėl susidariusios blogos padėties pieno sektoriuje. „O kodėl turėčiau?“ - sakė K.Prunskienė.
K. Prunskienės protestas su žemdirbiais – populizmas?
Žemės ūkio ministrės Kazimieros Prunskienės prisidėjimas prie žemdirbių organizuojamos pieno dalinimo miestuose akcijos Kazio Starkevičiaus įvardintas kaip esantis „populistinis“.
Valstiečių liaudininkų frakcija išplatino pranešimą, jog ministrė, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos valdybos pirmininkas Viktoras Rinkevičius ir keletas Žemės ūkio ministerijos vadovybės darbuotojų finansiškai parėmė pieno gamintojų asociaciją, pervesdami pinigų žemdi...
Vanduo Lietuvos kaimuose - kaip Afrikoje
Seimo Kaimo reikalų komitetas bando dar kartą kelti seniai aktualią geriamo vandens kokybės gerinimo problemą.
Šiuo metu Lietuvoje kokybišku geriamu vandeniu aprūpinama apie 70 procentų šalies gyventojų. Apie 30 procentų žmonių (beveik milijonas kaimų ir mažų gyvenviečių gyventojų) naudoja šachtinių šulinių vandenį, kuris neatitinka geriamojo vandens kokybės reikalavimų.
Žemės ūkio rūmams toliau vadovaus Bronius Markauskas
Kovo 28 d., penktadienį, Žemės ūkio rūmuose įvyko IX suvažiavimas. Suvažiavimai vadovaujantis Statutu rengiami kas trejus metus ir tampa atskaitos tašku visai tolesnei Rūmų veiklai – jų metu renkami vadovai, tvirtinama valdymo organų sudėtis, numatoma veiklos strategija ir pagrindinės darbo kryptys kitiems trejiems metams.
Žemės ūkio rūmų narės – 89 aktyviausios organizacijos, atstovaujančios įvairiems žemės ūkio ir kaimo sektoriams, į IX suvažiavimą delegavo po du asmenis.
Žarstė klausimus ir dalijo atsakymus
Trečiadienį pavakare Biržų savivaldybės salėje susirinkę rajono politikai bei gyventojai kalbėjosi aktualiais rajono bei šalies energetikos klausimais. „Lietuvos politikams stinga politinės valios priimant nepopuliarius, bet reikalingus sprendimus", - prisipažino Seimo narys Viktoras Rinkevičius. „Per metus į rajono tarybos nario Valdemaro Valkiūno priimamąjį kreipėsi šimtai gyventojų.
Užsieniečius norima įdarbinti ir žemės ūkyje
Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Viktoras Rinkevičius mano, kad darbo jėgos trūkumą, ypač žemės ūkyje, galima būtų spręsti supaprastinant darbininkų įvežimą iš Rytų Europos šalių.Seime antradienį surengtoje spaudos konferencijoje Valstiečių liaudininkų ir pilietinės demokratijos frakcijos narys Viktoras Rinkevičius teigė, jog "kai kurios Europos šalys, kaip Airija, plačiai atvėrusi darbo rinką darbuotojams iš Rytų gerokai išlošė.
Partijos pradeda rinkėjų medžioklę
Jau šį rudenį po Lietuvą pasklis stambiausių politinių partijų agitatoriai, kurie likus metams iki naujo Seimo rinkimų pradės rinkėjų viliojimo kampaniją, rašo „Kauno diena“. Parlamente atstovaujamos ir kitąmet Seimo rinkimuose sėkmės besitikinčios partijos neslepia planų intensyvesnę agitacinę kampaniją pradėti jau šį rudenį, nors patys rinkimai įvyks tik kitų metų spalio 12 d., pastebi dienraštis.
Priimtas tautinio paveldo produktų įstatymas
Seimas priėmė keletą metų rengtą tautinio paveldo produktų įstatymą. Jame numatoma valstybės parama tradiciniams amatams, skatinama tautinio paveldo produktų gamyba ir realizavimas, sukuriama amatų mokymo sistema, praneša Lietuvos radijas. Be to, tautiniu paveldu bus laikomas arklių kaustymas, kaminkrėtystė, kiti tradiciniai amatai, folkloras, kalendorinės ir šeimos šventės, tradicinės mugės, jomarkai.
Kaimo reikalų komitetas siūlo racionaliau naudoti valstybei priklausančią žemę
Kaimo reikalų komiteto posėdyje buvo svarstytas Seimo nutarimo "Dėl valstybei nuosavybės teise priklausančio turto 2005 metų ataskaitos" projektas. Komiteto nariai nusprendė pritarti iniciatorių pateiktam Seimo nutarimo projektui ir pasiūlyti pagrindiniam Audito komitetui papildyti šio nutarimo 1 straipsnį nauju 3 punktu: "3. atkreipti dėmesį į tai, kad skiriamas nepakankamas dėmesys valstybės institucijų ir įstaigų naudojamos valstybinės žemės sklypų ribų nustatymui, registravimui ir apskaitai;...
Žemės pirkliai nusitaikė į kaimo lengvatikius
Ūkininkai neturėtų skubėti parduoti žemės, nes pranešimai, esą ji atpigs, kai Europos Sąjunga nustos remti Lietuvos kaimą, yra klaidinantys. Apie tai prabilo Seimo Kaimo reikalų komiteto vadovas Viktoras Rinkevičius. „Žemės supirkinėjimas mums yra sukėlęs įtarimų. Kokiu tikslu tai daroma? Mažai tikėtina, kad taip siekiama didinti žemės ūkio produkcijos gamybą ir kurti konkurencingus ūkius“, – „Lietuvos rytui“ teigė V. Rinkevičius.
„Mažeikių nafta“ renkasi biokurą iš trečiųjų šalių
Lietuvos biodegalų gamintojų teigimu, monopolininkė „Mažeikių nafta“ nebeperka produkcijos iš vietos įmonių, o biopriedus, kurių kokybė esą abejotina, atsiveža iš trečiųjų šalių. Naftos bendrovės atstovai tikina, kad importinė produkcija kokybiška. Tačiau patikrinti to neįmanoma, nes iki šiol šalyje nėra nepriklausomos laboratorijos, vertinančios biodegalų kokybę, praneša LTV „Panorama“.Ūkio ministro įsakymu, nuo šių metų pradžios į benziną privaloma įmaišyti 5 proc.
K. Prunskienė gali tapti žemės ūkio ministre
Valstiečių ir Naujosios demokratijos partijų sąjunga (VNDPS) yra pasirengusi pateikti alternatyvią kandidatūrą į žemės ūkio ministrus, jeigu į šį postą būtų netinkamas Viktoras Rinkevičius. Į šį postą gali pretenduoti ir pati VNDPS lyderė Kazimira Prunskienė.
"Jeigu reikės, pateiksime kitą kandidatą į žemės ūkio ministrus", - trečiadienį Seime žurnalistams sakė K. Prunskienė, pažymėjusi, jog dėl kandidato dar ketina kalbėtis su prezidentu Valdu Adamkumi ir premjeru Algirdu Brazausku.
Vienmandatėse apygardose geriausiai sekėsi “darbininkams” ir konservatoriams
Į antrąjį Seimo rinkimų turą vienmandatėse apygardose daugiausiai pateko Darbo partijos (DP) ir Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) iškelti kandidatai. Dar penki politikai vienmandatėse apygardose į Seimą išrinkti jau pirmajame ture.
Spalio 24 dieną vyksiančiame antrajame rinkimų ture varžysis 49 Darbo partijos kandidatai, 20 Tėvynės sąjungos, 17 Liberalų ir centro sąjungos atstovų, 15 socialdemokratų kandidatų.
Kyla įtarimų dėl kai kurių parlamentarų sąžiningumo balsuojant
Vakar balsuojant dėl apkaltos Rolandui Paksui buvo sugadinta 12 biuletenių. Pastebėta, kad jie buvo užbraukti naudojant skirtingus simbolius. Šis faktas sukėlė įtarimų, kad tai galbūt buvo daroma specialiai, siekiant atpažinti biuletenius sugadinusius parlamentarus. Tokiu atveju tai rodytų, kad šie Seimo nariai balsavo vykdydami įsipareigojimus.