vieniši žmonės
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vieniši žmonės“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vieniši žmonės“.
Sužinojus, kas palaidota šioje Lietuvos vietoje, sunku sulaikyti ašaras: jų vietoje nenorėtų atsidurti niekas
Laidotuvės lietuvių kultūroje siejasi su liūdesiu ir gedulu, tačiau į atsisveikinimą susirinkę žmonės neretai prisimena išėjusįjį velionį, dalijasi šiltais prisiminimais apie jį ir pasidžiaugia turėta galimybe pažinti žmogų. Vis tik taip atrodo ne visi atsisveikinimai, o kai kurie iš jų vyksta tyloje ir vienumoje.
Vienišų žmonių laidotuvės – visai kitokios nei tos, prie kurių esame pripratę. Neretai pamačius tokias laidotuves susimąstoma – vienišų žmonių vietoje nenorėtų atsidurti nė vienas.
Lietuvoje daugėja neįsipareigojusių 30–39 metų žmonių: ekspertas paaiškino, kas vyksta
Keičiantis pasauliui ne tik užsienio šalyse, bet ir Lietuvoje smarkiai daugėja vienišių – žmonių, kurie neužmezga artimų santykių ir pasirenka gyventi vieni. Lietuvoje vienų gyvenančių jaunų žmonių per dešimt metų padaugėjo beveik 50 proc.
Tokie žmonės dažniausiai renkasi karjerą, laisvalaikį ir malonumus. Pasak santykių ekspertų, anksčiau santykiai buvo reikalingi tam, kad žmonės išgyventų, o kuo toliau, tuo labiau šis poreikis dingsta.
Daugiau apie tai – TV3 žiniose.
Gatvės virto čiuožyklomis – medikai šią parą vadina rekordine
Kai kurie po švenčių į darbus grįžtantys tautiečiai atsidūrė ne darbuose, o medikų rankose ar ligoninėse. Dėl čiuožyklomis virtusių gatvių ir šaligatvių žmonės slydo, krito, ir užtvindė ligoninių bei poliklinikų priimamuosius. Šią parą medikai jau vadina rekordine: vien Vilniaus gydytojai per parą sulaukė tris kartus daugiau pagalbos prašymų, nei įprastai.
Tad ligoninėse pritrūko ir neštuvų, ribojamos ir planinės operacijos.
Premjerė sako nematanti galimybės dėl bendravimo išimties vienišiems žmonėms
Premjerė Ingrida Šimonytė sako nematanti galimybės sugriežtinto karantino metu numatyti išimtį dėl bendravimo vienišiems žmonėms.
„Būtų labai gerai, jeigu galima būtų pakelti tas girnas objektyviai, saugiai, nes aš suprantu, kaip žmonės tai vertina iš savo taško“, – Žinių radijui ketvirtadienį sakė I. Šimonytė.
„Jie galvoja, kad nieko neatsitiks, jeigu mes susitiksime mažame rate, dviese ar keturiese“, – pridūrė ji.
Jos teigimu, tokia išimtis sukelti per daug rizikos.
Prašo padėti vienišiems žmonėms: pasakė, ko trūksta prieš Kalėdas
Artėjančios didžiosios metų šventės – ne tik proga pabūti su šeima ir artimaisiais, tačiau ir atkreipti dėmesį į tuos, kuriems meilės, ramybės ir šilumos trūksta labiausiai. Ypač užmiršti, vieniši ir liūdni jaučiasi vyresnio amžiaus žmonės, senoliai, kurie paskutiniąsias savo gyvenimo dienas leidžia ne su artimaisiais ir šeima, bet globos namuose.
Prezidentė ragina prieš Kalėdas prisiminti vienišus žmones
Kviesdama Advento laikotarpiu prisiminti tuos, kurie labiausiai laukia mūsų paramos ir palaikymo, prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienio rytą aplankys ir su artėjančiomis Kalėdomis pasveikins Trakų rajono Čižiūnų socialinių paslaugų centro prižiūrimus vienišus senelius ir negalią turinčius žmones.
„Vienu svarbiausių darbų šiemet įvardijome socialinės atskirties mažinimą. Tai reiškia, įsipareigojome pasirūpinti vienišais, įvairius sunkumus išgyvenančiais savo krašto žmonėmis.