vida marija čigriejienė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vida marija čigriejienė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vida marija čigriejienė“.

Tremtį išgyvenusi Vida Marija Čigriejienė apie praeitį ir dabartį: „Kai pasižiūri į Seimą, darosi liūdna“

Vaikystė tremtyje, badas, aplinkinių mirtys ir nuolatinės patyčios – skaudų 1941-aisiais metais ištikusį likimą prisimena gydytoja, buvusi Seimo narė, visuomenės veikėja Vida Marija Čigriejienė. Praėjo 81-eri metai nuo lemtingos nakties, kai birželio 14-ąją daugiau nei 20 tūkst.

Trenerė Bartaškienė tapo modeliu: sunku patikėti, kad jai – 69 metai

Daugkartinė Lietuvos sportinės gimnastikos čempionė, aerobikos trenerė Joana Bartaškienė senjorams skirtame renginyje „60+ Kine“, tapo žinomos stilistės Viktorijos Šaulytės modeliu, rašoma pranešime spaudai. Juoda klasikine suknele pasipuošusi J. Bartaškienė beveik dviems šimtams susirinkusių senjorių demonstravo galimus naujus ir ryškesnius suknelės derinius, kuriuos parinko žinoma stilistė V. Šaulytė.
2020-02-05

Parlamentarė siūlo keisti laidojimo pašalpų mokėjimą

Seimo narė siūlo nustatyti naują laidojimo pašalpų, kurias skiria valstybė, mokėjimo tvarką – ateityje artimo žmogaus laidojimo išlaidas iš dalies kompensuojančių pašalpų siūloma giminaičiams nebeduoti, o šias lėšas savivaldybės ir seniūnijos iš karto pačios pervestų laidojimo paslaugų teikėjams, kuriuos nurodytų mirusiojo artimieji.     Tokią Paramos mirties atveju įstatymo pataisą siūlo parlamentarė Vida Marija Čigriejienė – pakeitimas užregistruotas Seime.

Parlamentarė V. M. Čigriejienė palieka konservatorius

Tėvynės sajungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) senbuvė, vyriausia amžiumi Seimo narė Vida Marija Čigriejienė palieka konservatorių partiją ir Seimo rinkimuose ketina dalyvauti savarankiškai, rašo „Lietuvos žinios“. Prieš pat Seimo rinkimus 80-metį švęsianti politikė prisipažino ilgai ėjusi tokio sprendimo link.

Gimdymas namuose: gąsdinimai lietuviams mielesni už mokslinius tyrimus

Akušerė ginekologė Akvilė Esmantienė su savo kolegėmis prieš trejus metus parengė 11 mokslinių tyrimų paremtą publikaciją, kurioje skelbiama, kad planuotai gimdant ne ligoninėje su specialisto priežiūra mažos rizikos gimdyvėms galima tikėtis geresnių baigčių nei gimdant ligoninėse. Tačiau nuo to laiko niekas nepasikeitė – Lietuva vis dar neįteisinusi gimdymo namuose, o akušerėms, priimančios kūdikius namuose, gali tekti varstyti teismų duris.

Erika Vitulskienė apie antrojo sūnaus gimimą: jei ne medikai, nežinau kaip būtų pasibaigę

Lietuvoje vis populiarėja gimdymas namuose. Vis daugiau moterų savo mažylių susilaukia ne steriliose ligoninės palatose, o artimųjų rate, be medikų pagalbos. Taip pat sparčiai populiarėja dirbtinio apvaisinimo procedūros. Tik deja, kol jos nėra valstybės finansuojamos, ne visi lietuviai išgali už jas susimokėti. Tautiečiams ne visada priimtina alternatyva ir įsivaikinimas.
2016-03-10

Į Seimą grįžta idėja uždrausti Lietuvoje rūkyti nepilnamečiams

  Į Seimą sugrįžo pasiūlymas Lietuvoje uždrausti rūkyti nepilnamečiams. Tabako kontrolės įstatymo pataisą užregistravo parlamentinio Sveikatos reikalų komiteto nariai konservatoriai Vida Marija Čigriejienė ir Antanas Matulas. Parlamentarai siūlo ne tik drausti asmenims iki 18 metų rūkyti ar kitaip vartoti tabako gaminius, bet ir jų turėti. A.Matulas BNS sakė, kad dabartine situacija ypač piktinasi mokyklos, šalia kurių dažnai rūko nepilnamečiai.

Nerašykite laiškų premjerui – jis jų neskaito

„Aš kiek gaunu laiškų, aišku, aš jų neskaitau, bet bent jau kiek man jų atneša mano darbuotojai, tai žinokite, yra labai daug nusiskundimų iš lietuvaičių, kurios išteka už užsieniečių“, – prisipažino premjeras Algirdas Butkevičius. Taip jis sureagavo į konservatorės Vidos Marijos Čigriejienės klausimą apie vietovardžių ir asmenvardžių rašybą. „Man atrodo, kad Lietuvos lenkai turi idealias sąlygas mūsų šalyje. Netgi dirba Vyriausybėje ir Seime“, – apeliavo politikė.

Siūlo neparduoti stipraus alkoholio jaunuoliams

 Seime įregistruotos pataisos, kurias priėmus stipresni nei 15 laipsnių alkoholiniai gėrimai galėtų būti parduodami tik sulaukusiems 20-ies metų. Pataisas įregistravę konservatoriai Antanas Matulas ir Vida Marija Čigriejienė tokį siūlymą grindžia tuo, kad alkoholio daromai žalai labiausiai neatsparūs yra vaikai bei jaunimas.
Aktualijos 2013-09-16

Seimas - prieš nelietuviškas raides įmonių pavadinimuose

 Juridinių asmenų pavadinimuose neturi būti naudojamos nelietuviškos raidės. Antradienį Seimas po pateikimo nepritarė grupės parlamentarų parengtoms Civilinio kodekso pataisoms, kuriomis siūlyta leisti įmonių pavadinimuose naudoti lotynišką abėcėlę. Po pateikimo nepritarta tai numatančioms Civilinio kodekso pataisoms. Už jas balsavo 14 Seimo narių, prieš buvo 12, 14 susilaikė. Projektas grąžintas tobulinti.
2013-06-11
REKLAMA
REKLAMA

Šiandien į pirmąjį posėdį rinksis naujos kadencijos Seimas (atnaujinta 09:57)

Penktadienį vidurdienį prasidės pirmasis naujai išrinkto 2012–2016 metų kadencijos Seimo posėdis. Jį sušaukė savo dekretu Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. XI parlamento darbas prasidės iškilminga dalimi istorinėje Kovo 11-osios salėje. Kaip numato Seimo statutas, pirmąjį po rinkimų Seimo posėdį pradės vyriausias pagal amžių išrinktas Seimo narys.

Seimo statistika: kas dirba, o kas nosį krapšto?

Rinkimai jau ne už kalnų ir atrodo, kad lengviau rasti adatą šieno kupetoje, nei suprasti, kuris politikas vertas, kad už jį būtų atiduotas balsas. Pavasario sesijos metu teko stebėti savotišką politinį realybės šou, kuriame kiekvienas veikėjas kiek įmanydamas stengėsi pelnyti žiūrovų simpatijas. Po pritrenkiančių pasirodymų Seimo posėdžių salėje ir net gi už jos ribų išties nelengva suprasti, kurie Seimo nariai yra verti ir toliau posėdžiauti mūsų parlamente. Naujienų portalas Balsas.

Civiliniame kodekse siūloma uždrausti lyties keitimo operacijas

Civiliniame kodekse siūloma uždrausti Lietuvoje medicinines lyties pakeitimo operacijas. Tokią Civilinio kodekso pataisą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas ir šio komiteto narė Vida Marija Čigriejienė.

Reikalai gerėja valdžiai, bet ne žmonėms

Nors premjeras Andrius Kubilius nesiliauja kalbėti apie šalies ekonomikos kopimą iš duobės, tauta mano kitaip. Ketvirtadienį Statistikos departamentas paskelbė, kad 70 proc. Lietuvos gyventojų yra tos nuomonės, jog ekonominė situacija šiemet tik blogėjo, o 41 proc. mano, kad ekonomika neatsigaus ir kitąmet. Diduma žmonių nieko gero nesitiki iš gyvenimo ir 2011–aisiais. Net 85 proc. apklaustųjų mano, kad jų namų ūkio finansinė padėtis tik pablogės arba geriausiu atveju nesikeis.
titulinis 2010-12-31

Seimo nariai į šiltus kraštus nesidairo

Prieš kelias dienas Seimo rudens sesijos darbus baigę parlamentarai tikino, kad per atostogas rankų sudėję nesėdės. LŽ kalbinti Seimo nariai neketina sekti, kaip įtariama, anksčiau laiko atostogas egzotiškajame Tailande pradėjusio "vienalietuvio" Lino Karaliaus pėdomis. Sulaukę pratęstos Seimo rudens sesijos pabaigos, jie žadėjo neatsitraukti nuo darbų. Tačiau visi vylėsi ištaikyti daugiau laiko šeimai, poilsiui ir mėgstamoms pramogoms. Savaitė atostogoms.

Prabangos vergams Seime - vargo dienos

Jau sausį nemažai Seimo narių turės pamąstyti, iš kokių pinigų mokėti už prabangių mašinų nuomą, nes parlamentinei veiklai jie gaus mažiau lėšų. Tačiau sumanę nutraukti sutartis su automobilių nuomos bendrovėmis, parlamentarai būtų priversti iš savo kišenės mokėti netesybas. Šiuo metu kai kurie Seimo nariai automobilio nuomai per mėnesį išleidžia maksimalią parlamentinei veiklai skiriamą sumą pinigų - 3,2 tūkst. litų.

Seimo švaistūnams įvaizdis svarbesnis

Maždaug pusė milijono Lietuvos žmonių balansuoja ties skurdo riba, tačiau daugeliui parlamentarų įvaizdis rūpi labiau. Seimo nariai, užuot išlaidavę sunkmečiu, galėtų persėsti į ekonomiškesnius, kelis kartus pigesnius ir mažiau aplinką teršiančius automobilius. Į viešumą iškilęs skandalas, kad Seimo nariai už parlamentinei veiklai skirtas lėšas nuomojasi ištaigingus automobilius, piktina visuomenę ir kelia nuostabą saugaus eismo specialistams.

Maištaujančius frakcijos narius konservatoriai baus viešumu

Savavališkai balsavusiems parlamentarams priminta partinė drausmė. Du Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai, nepaklusę partinei drausmei, sulaukė viešo pabarimo. TS-LKD Priežiūros komitetas, vakar posėdžiavęs tris valandas, konstatavo, kad Gintaras Songaila ir Kazimieras Uoka praėjusią savaitę, kai Seime buvo svarstoma interpeliacija švietimo ir mokslo ministrui Gintarui Songailai, balsuodami nepaisė partijos bei frakcijos valios.

Seimo milijonieriai valstybės biudžetą „išmelžia“ iki paskutinio cento

Milijoninį turtą valdantys Seimo nariai parlamentinei veiklai skirtas lėšas išleidžia iki paskutinio cento, o kai kurie iš jų – itin skrupulingi: parlamento buhalterėms pristato ir nė vieno lito nesiekiančias sąskaitas. Kiek ir kur reikia išsiųsti laiškų, jog išleistum 3 tūkst.Lt? Kaip turi atrodyti vizitinės kortelės už pusantro tūkstančio?  Kaip per tris mėnesius galima nuvažiuoti daugiau nei 20 tūkst. kilometrų (išleisti kurui beveik 8 tūkst.

Atsisveikinimas su prabanga

Valdantieji konservatoriai įsitikinę, kad ypač sunkios gali būti parlamentarų skyrybos su prabangiais automobiliais. Tėvynės sąjungos-krikščionių demokratų partijos prezidiumo posėdyje, kuris patvirtino ir savaitgalį vyksiančio partijos tarybos posėdžio darbotvarkę, jo nariai priėmė sprendimą toliau įtikinėti frakcijos narius, kad šie paremtų Seimo pirmininkės Irenos Degutienės iniciatyvą.

Seimo nariams siūloma kanceliarines prekes pirktis patiems (papildyta)

Siūloma neleisti Seimo nariams už parlamentinei veiklai skirtas lėšas pirkti kanceliarines prekes, važinėti taksi, mokytis užsienio kalbų, naudotis viešbučio paslaugomis. Tokias nuostatas Seimo valdybai siūlo įteisinti darbą baigusi Seimo nario Algimanto Salamakino vadovaujama darbo grupė, sprendusi, kaip efektyviau panaudoti parlamentinei veiklai skirtas lėšas. "Manome, kad Seimo nariai gali įsigyti kanceliarinių prekių iš savo pinigų.

Limuzinų ratais - per moralę

Jiems labai patinka prabangios mašinėlės ir jie nori būti jų šeimininkais. Seimo nariai tarsi varžosi, kuris už mūsų pinigus išsinuomos prabangesnį automobilį, daugiau važinės "susitikti" su rinkėjais ir įžūliai aiškins, kad per 100 tūkstančių litų kainuojanti mašina - ne prabanga, o daiktas, skirtas saugiai nuvažiuoti nuo taško A iki taško B. Tarsi pigesniu ir ekonomiškesniu automobiliu to padaryti nebūtų įmanoma.

Seimo portretas skaičių fone

Šios kadencijos Seimas įstatymus "kepa" itin gausiai ir sparčiai, dažnai negaišdamas laiko dokumentams svarstyti. Beveik aštuoni parlamento veiklos mėnesiai atskleidė ne tik aktyviausius tautos išrinktuosius. Esama ir tokių, kurių veiklos statistinėse lentelėse puikuojasi nuliai. Parlamento kanceliarijos pateikti duomenys byloja, kad per pirmąsias savo veiklos sesijas (įskaitant ir neeilinę) Seimas priėmė 426 teisės aktus: 275 įstatymus, 137 nutarimus ir 14 kitokių dokumentų.

Iš nelankančių Seimo posėdžių parlamentarų gali būti atimamas mandatas

Už be pateisinamos priežasties Seimo posėdžių praleidimą siūlomas netgi parlamentaro mandato atėmimas. Tokią mintį trečiadienį po susitikimo su Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininku Algimantu Salamakinu ir jo pavaduotoja Vida Marija Čigriejiene išsakė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. "Sutarėme, kad paruošime tokią tvarką, kad už vieną be priežasties praleistų posėdžių yra piniginės sankcijos, o toliau - iki mandato atėmimo.

Seimūnų aistra mašinoms nepažabojama

Seimo valdyba yra uždraudusi parlamentarams iš jų veiklai skirtų lėšų išperkamosios nuomos būdu įsigyti automobilius, tad tautos išrinktieji deklaruoja, kad juos tiesiog nuomojasi. Tačiau tam skiriamos sumos tebėra įspūdingos. Kad Seimo nariai vis dar naudojasi galimybe išperkamąja nuoma už mokesčių mokėtojų pinigus įsigyti prabangius automobilius, bene labiausiai iliustruoja parlamentarės Astos Baukutės atvejis.

Seimui vadovaus Irena Degutienė

Finansai, krašto apsauga, Seimas ir Prezidentūra – moterų rankose. Parlamentarai paskyrė Ireną Degutienę pirmąja nepriklausomos Lietuvos Seimo pirmininke moterimi. Svarstant vienintelės pretendentės kandidatūrą seimūnai nerado priekaištų asmeniškai I. Degutienei, tačiau opozicija liejo savo nepasitenkinimą dėl jėgų pasiskirstymo valdžioje. I. Degutienės kandidatūrą slaptame balsavime palaikė 87 parlamentarai, 48 buvo prieš.

Seimui siūloma pareiškimu įvertinti Gen. prokuratūros vangumą

Seimui siūloma priimti pareiškimą dėl Generalinės prokuratūros veiklos vangumo. Tokio pareiškimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Rytas Kupčinskas, Kazimieras Uoka, Gintaras Songaila ir Vida Marija Čigriejienė.

Seimas pagerbė „juodojo birželio“ aukas (papildyta)

Ketvirtadienį Seimas iškilmingai paminėjo Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido atmintinas dienas. Seimo Pirmininkui Arūnui Valinskui pasiūlius, parlamentarai tylos minute pagerbė tuos, kurie negrįžo - mirė tremtyje ar žuvo kankinami. "Trėmė Lietuvos piliečius, nes trėmimas buvo bandymas negrįžtamai sunaikinti Lietuvos valstybę", - sakė A. Valinskas.

Iki metų pabaigos siūloma pratęsti lengvatinį PVM tarifą vaistams

Iki šių metų pabaigos siūloma pratęsti lengvatinio PVM tarifo galiojimą vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kompensuojamoms iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto. Tokį Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymo pakeitimo projektą Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo įvairioms frakcijoms atstovaujanti parlamentarų grupė.

Bus prašoma KT išaiškinti Mokslo ir studijų įstatymo nuostatas (papildyta)

Įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujanti parlamentarų grupė prašys Konstitucinio Teismo (KT) išaiškinti kai kurias jau anksčiau šio Teismo nagrinėtas aukštąjį mokslą reglamentuojančio įstatymo nuostatas. Pasak Seimo nario socialdemokrato Vytenio Andriukaičio, bus prašoma papildomai išaiškinti įstatymo nuostatas, susijusias su universitetų ir aukštųjų mokyklų autonomija, su organizacine universitetų struktūra, su finansavimo aspektais, su gerai besimokančio studento sąvoka.

Etikos sargai atidėjo Andriaus Kubiliaus elgesio vertinimą

Seimo Etikos ir procedūrų komisija, trečiadienį svarsčiusi dienraštyje "Respublika" aprašytą Andriaus Kubiliaus dalyvavimą vienos Moldovos politinės partijos reklaminiame klipe, galutinio sprendimo priėmimą atidėjo kitai savaitei. Seimo nario Mečislovo Zaščiurinsko nuomone, Vyriausybės vadovas pažeidė Valstybės politikų elgesio kodeksą, nes agitacinė kalba buvo įrašyta premjero kabinete, klipe nurodyta, kad kalba premjeras A. Kubilius.

Seimo parodų galerijoje - Dalios Dokšaitės paroda "Metų laikai"

Antradienį Seimo parodų galerijoje pristatoma dailininkės Dalios Dokšaitės kūrybos paroda "Metų laikai". Parodą pristatys Seimo Tarpparlamentinių ryšių su Japonija grupės pirmininkė Vida Marija Čigriejienė. Tapytoja Dalia Dokšaitė dirba japonų sumi-e technika. Japonų kultūra dailininkė susidomėjo prieš 30 metų, dar būdama Vilniaus dailės akademijos studente, o pastaruosius 15 metų išskirtinai paskyrė šiai šaliai.
2009-05-12

Nepilnamečių apsaugą norima kontroliuoti įstatymiškai

Paaugliai kelia problemų ne tik Lietuvoje. Su pereinamojo amžiaus kraštutinumais, kartais vedančiais į nusikalstamumą, kovojama įvairiais būdais. Mūsų šalyje dažniausiai pasitelkiami įstatymai. Praėjusią savaitę Seimo narė konservatorė Vida Marija Čigriejienė pasiūlė pataisą, kuria vaikams iki 16 metų būtų uždrausta tamsiu paros metu būti viešose vietose be suaugusiųjų.

Politikai drasko apkarpytą biudžetą

Seimo nariai masiškai teikia siūlymus apkarpyto valstybės biudžeto projektui. Nepaisydami raginimų bent sunkmečiu susilaikyti nuo tokių iniciatyvų, kur nors kelelį nutiesti ar kam nors stogelį uždengti prašo ne tik opozicijos atstovai, bet ir valdantieji. Kaskart persvarstant valstybės biudžetą į Seimo posėdžių sekretoriatą ima plūsti parlamentarų prašymai skirti papildomų lėšų darželiams, mokykloms, ligoninėms, įvairiems renginiams. Šiuo metu jau įregistruota kelios dešimtys tokių siūlymų.

Siūloma vaikams iki 16 metų įvesti „komendanto valandą“

Seimo narė konservatorė Vida Marija Čigriejienė siūlo pataisą, kuria vaikams iki 16 metų būtų uždrausta tamsiu paros metu būti viešose vietose be suaugusiųjų. Parlamentarės teikiamu Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisos projektu numatyta, kad tėvai ar kitas vaiko atstovas privalo užtikrinti, kad vaikas iki 16 metų nebūtų viešose vietose vienas, t.y. be jų ar kito pilnamečio veiksnaus asmens, kuriuo jie pasitiki, priežiūros, nakties metu.

Seime įkurta energijos vartotojų teisių apsaugos darbo grupė

Seime įkurta laikinoji parlamentinė darbo grupė, kurį rūpinsis elektros, dujų, šilumos, vandens vartotojų teisėms ir gins jų interesus. Apie tokios darbo grupės, kurios veiklą leidžia Seimo Statutas, įkūrimą Seimą antradienį informavo „tvarkietis“ Egidijus Klumbys. Anot jo, naujoji darbo grupė nagrinės su elektros, dujų, šilumos, vandens ūkiu susijusius Seimui teikiamus projektus, analizuos jų reikalingumą, aiškinsis, ar ketinami priimti teisės aktai nepažeis vartotojų interesų.

Apskaičiuota seimūnų lygiava

Parlamentarų idėja sausio mėnesį solidariai savo noru susimažinti algas 15 proc. subliūško. Mat atsirado gudručių, kurie iš pradžių demonstratyviai ryžosi tokiam žingsniui, bet vėliau patyliukais savo nuomonę pakeitė ir į kišenę susižėrė visą sumą. Tesėjo ne visi Dar prieš priimant įstatymo pataisas, kuriomis nuo vasario 1 d. iki gruodžio 31 d. 15 proc. sumažinti parlamentarų ir ministrų atlyginimai, Seime netilo kalbos apie galimybę savanoriškai atsisakyti uždarbio dalies.

Deklaruotas Seimo narių solidarumas žlugo

Aiškėja, kad kai kurie parlamentarai, iš pradžių - sausį - sutikę savanoriškai susimažinti algas, suskubo atsiimti tokius savo prašymus. Mat sužinota, kad jau vasarį visų Seimo narių atlyginimai bus apkarpyti privaloma įstatymo tvarka. Sausio pradžioje savanoriškai atsisakyti 15 proc. algos sutiko beveik visa 45 parlamentarus vienijanti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija, taip pat ir kai kurie Seimo nariai iš kitų frakcijų.

Saugumo generolai gali netekti antpečių

Konstituciniam Teismui (KT) gali tekti spręsti, ar Valstybės saugumo departamento (VSD) pareigūnai gali turėti karinius laipsnius ir ar galima į jų darbo stažą skaičiuoti metus, atidirbtus sovietiniame saugume (KGB). Penki Seimo nariai siūlo parlamentui kreiptis į KT ir pasiklausti, ar karinių laipsnių suteikimas VSD darbuotojams neprieštarauja pagrindiniam šalies įstatymui.

Sprendimas dėl Donaldos elgesio nepriimtas

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) trečiadienį Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos prašymu svarstė jų atstovės Donaldos Meiželytės-Svilienės elgesį, kuomet ji, užuot dalyvavusi plenariniame posėdyje, vedė privatų renginį. Tačiau valandą ginčijęsi dėl teisinių formuluočių, etikos sargai sprendimo nepriėmė, jis nukeltas kitai savaitei.

Investuoti į krematoriumą nesiryžtama

Dar pernai Seimas uždegė žalią šviesą palaikų kremavimui, tačiau šių paslaugų Lietuvoje iki šiol nėra. Verslininkai sako, kad investuoti milijonai atsipirktų ne greitai, todėl svarstoma galimybė krematoriumą statyti už biudžeto lėšas. Lietuvoje kol kas galima įsigyti tik urnų, nors įstatymas, leidžiantis kremuoti, galioja kone metus. Mirus ius artimuosius dažniausia lietuvaičiai veža į Latviją. Su transportavimo įkainiais tai siekia kone 5 tūkst. litų.
2009-01-18

Konservatoriai: su profsąjungomis turi būti vedamas nuolatinis dialogas

Šiandien Seime įvyko Seimo pirmininko pirmosios pavaduotojos Irenos Degutienės, Seimo Pirmininko pavaduotojo Česlovo Vytauto Stankevičiaus bei Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko Donato Jankausko susitikimas su mitingą-eitynes penktadienį organizuojančių profesinių sąjungų atstovais. Kaip rašoma pranešime spaudai, daugiausia priekaištų profsąjungų atstovai išreiškė dėl to, kad priimant Vyriausybės programą ir Krizės įveikimo planą su jais nepakankamai tartasi.

Seimas dirba iki pirmųjų gaidžių

„Darbas žmogų puošia“, - byloja visiems gerai žinoma patarlė. Tik ar būtina per daug puoštis priimant visai šaliai svarbius sprendimus? Naujajai valdžiai toks klausimas, matyt, nekyla, nes politikų naktinėjimas darbo vietoje tampa įprastu reiškiniu. Ekonomikos krizę prilyginusi kone karinei padėčiai Vyriausybė pasitarimus rengia per laisvadienius, o Seimas šaukia ne tik eilinius, bet ir neplanuotus posėdžius. Jie trunka iki paryčių.

Dėstytojavimo nenutraukęs seimūnas E. Vareikis pažeidė Konstituciją

Dėstytojo darbo nenutraukęs konservatorių atstovas Seime Egidijus Vareikis pažeidė Konstituciją bei Seimo statutą, tačiau atimti iš jo mandato etikos sargai nesiūlo. Trečiadienį Seimo Etikos ir procedūrų komisija (ETPK) vienbalsiai konstatavo, kad E. Vareikis, iki priesaikos neatsisakęs su Seimo nario mandatu nesuderinamų pareigų, pažeidė Seimo statuto bei Konstitucijos nuostatas.

Pirmąja Seimo pirmininko pavaduotoja išrinkta konservatorė I. Degutienė

Pirmąja Seimo pirmininko pavaduotoja šiandien išrinkta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė Irena Degutienė. 115 Seimo narių balsavo už, 1 susilaikė. Seimo salėje I. Degutienė teigė, kad tokie balsavimo rezultatai yra ir pasitikėjimas, ir įpareigojimas tvarkingai ir gražiai organizuoti Seimo darbą bei rūpintis, kad posėdžiai būtų sklandūs.

Seimo Etikos ir procedūrų komisijai vėl vadovaus A. Salamakinas

Naujojo Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) pirmininku trečiadienį išrinktas socialdemokratas Algimantas Salamakinas. EPK jis vadovavo ir ankstesnės kadencijos Seime 2001-2004 metais. Anksčiau griežtais sprendimais garsėjusios komisijos vadovas dabar sakė pažadėjęs kolegoms būti švelnesnis. Anot jo, 2000-aisiais tik mokytasi viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje, tarnybinės ir politinės etikos dalykų.

Pradžiai – pranašiški ženklai

Istorinėje Kovo 11-osios salėje vakar priesaikomis darbą pradėjo 2008-2012 m. kadencijos Seimas. Sveikindamas būsimuosius parlamentarus prezidentas Valdas Adamkus ragino nekartoti buvusiojo Seimo klaidų, o arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius teigė, kad Seimui reikia ne patarimų, o maldos.
2008-11-18

Naująjį Seimą prezidentas ragina nekartoti senojo klaidų

Naująjį Seimą prezidentas Valdas Adamkus ragina nekartoti senojo klaidų ir nepasiduoti revanšistinėms nuotaikoms. „Jūsų veikla, susiklosčius probleminėms ar prieštaringoms situacijoms, atskleis jūsų tikrąjį gebėjimą dirbti, parodys, ar iš tikrųjų vadovaujatės valstybės interesais. Todėl primygtinai raginu - nekartokite buvusiojo Seimo klaidų“, - pirmadienį pirmajame naujo Seimo posėdyje sakė V.Adamkus.

Pirmadienį prasideda 2008-2012 metų Seimo kadencija

Remiantis Respublikos Prezidento dekretu, pirmadienį išrinktas Seimas susirinks į pirmąjį posėdį. Nuo tos dienos bus pradedamas skaičiuoti išrinktų Seimo narių įgaliojimų laikas ir baigsis 2004–2008 metų kadencijos Seimo įgaliojimai. Išrinktas Seimo narys visas Tautos atstovo teises įgys tik po to, kai Seimo posėdyje prisieks būti ištikimas Lietuvos Respublikai. Seimo narys turi prisiekti pirmajame naujai išrinkto Seimo posėdyje.

Drebėk, Seime, žvaigždės ateina!

Vakar pirmą kartą draugėn susirinkę naujos Seimo kadencijos parlamentarai džiaugėsi naujosiomis pareigomis ir mėgavosi išskirtiniu dėmesiu. Į iškilmingą Seimo nario pažymėjimų įteikimo ceremoniją Seimo Kovo 11-osios salėje sukviesti būsimieji parlamentarai pasidabino naujais kostiumais ir kostiumėliais, kai kurie prieš tai specialiai apsilankė kirpykloje ar pasidarė manikiūrą. Nors jie stengėsi atrodyti puikiai, visus juos nustelbė Tautos prisikėlimo partijos (TPP) atstovė aktorė A.Baukutė.
Į viršų