varliagyviai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „varliagyviai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „varliagyviai“.
Skubiai įspėja Lietuvos vairuotojus: pamatę šį radinį ant kelio sustokite
Prasidėjus aktyviai varliagyvių migracijai specialistai įspėja visus vairuotojus ir kreipiasi į juos pagalbos – pamačius šį radinį ant kelio skatinama jį apvažiuoti, o geriausia sustoti ir patraukti nuo kelio.
Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija socialiniuose tinkluose pasidalino biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vyr. specialisto Gerardo Paškevičiaus informacija apie jų migraciją ir ką reikia žinoti, pamačius ant kelio varliagyvį.
Pradėjo migruoti pirmosios varlės: gamtininkai įspėja – varliagyvius saugoti būtina
Nors už lango dar kai kur boluoja sniegas, jau pradėjo migruoti pirmosios varlės. Gamtininkai ragina vairuotojus būti itin atidžius, ir matant varlę kelyje – stabtelėti.
Mat varliagyvius turime saugoti kaip savo akį: pasak specialistų, kasmet jų mažėja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Per pastaruosius trejus metus, kaip pastebi gamtos žinovai, kai kurių varliagyvių, pavyzdžiui, rupūžių populiacija sumažėjo maždaug 80 procentų.
Vingio parke įvedami laikini eismo ribojimai – migruoja varliagyviai
Pavasariui jau džiuginant šiltesniais orais ir kviečiant išeiti į gamtą, iš žiemojimo vietų bunda gyvūnai. Kaip ir kiekvienų metų kovą, varliagyviai jau ima gausiomis grupėmis migruoti į nerštavietes – vandens telkinius. Saugodamas gyvąją gamtą, Vilnius tradiciškai Vingio parke įveda laikinus eismo ribojimus, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.
Anot gamtininkų, varliagyvių migracija urbanizuotose teritorijoje yra unikalus reiškinys, vykstantis tik labai žaliuose miestuose.
Sodininkai nebežino, ką daryti: neatsigina gausaus kenkėjų antplūdžio
Sodininkai ir daržininkai skundžiasi neatsiginantys kaip niekada gausiu kenkėjų antplūdžiu. Ypač daug bėdų pastarosiomis dienomis pridaro invazinės sraigės, šliužai, arba Lietuvoje nuo seno daržininkus varginantys kurkliai bei kurmiai. Atsikratyti neprašytais daržo svečiais, kaip sako mokslininkai nėra paprasta. Labai dažnai bejėgės būna jau ne tik liaudiškos priemonės, bet ir cheminės medžiagos.
Gamtininkai prašo elgtis atsakingai: dabar – varlių migracija
Dėl vėsesnio pavasario, vėluodamos dviem savaitėmis į nerštavietes pajudėjo pirmosios varlės. Tiesa, milijonams jų, kaip sako gamtininkai, kasmet tokia varliagyvių migracija baigiasi tragiškai. Ir ne tik dėl to, kad yra sutraiškomos automobilių. Daug varlių žūva ir liepsnojančiose pievose. Gamtininkai ragina varliagyvius saugoti visais įmanomais būdais.
Pavilnių regioniniame parke darbuotojai vos spėja suktis.
Gamtininkai: vairuotojai turėtų atkreipti dėmesį ir į per kelią šokuojančius varliagyvius
Varliagyviai, kuriems pavyko išgyventi atšiaurią žiemą, jau ima traukti į vandens telkinius, kuriuose jie veisiasi. Tačiau pakeliui jų laukia dar viena grėsmė – dažnai jiems tenka kirsti automobilių kelius, kur šie traiškomi greitai važiuojančių vairuotojų.
Lietuvoje gyvena 13 varliagyvių (varlių, rupūžių ir tritonų) rūšių, iš kurių net 8 rūšys yra nykstančios Europos mastu ir todėl saugomos Buveinių Direktyvos.
Mokslininkai Indijoje aptiko naują amfibijų rūšį
Indijos šiaurėje mokslininkai atrado naują amfibijų (varliagyvių) rūšį, praneša BBC.
Naujai atrastos amfibijos priklauso paslaptingiausiam šių gyvūnų būriui – kirmrausoms arba bekojėms amfibijoms.
Atrastieji gyvūnai iš pirmo žvilgsnio panašūs į kirmėles. Jie gyvena miško dirvoje. Patelės kelis mėnesius neieško maisto ir peri jauniklius. Bekojes amfibijas aptikti sunku, nes jos gyvena po žeme arba po lapų paklote.
Bekojės amfibijos yra labai paslaptingas amfibijų būrys.