vandens nauda
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vandens nauda“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vandens nauda“.
Pasakė, ar sveika gerti vandenį su citrina: atsakymas nustebins
Vanduo su citrina jau seniai vartojamas daugelio, kai kurie teigia, kad tai padeda kovoti su uždegimais ar padaro odą skaisčią ir lygią. Ekspertai atsakė, ar išties naudinga gerti vandenį su citrina.
Jei domitės sveikatingumu, galbūt net teko skaityti, kad vanduo su citrina taip pat mažina kraujospūdį ir apsaugo nuo insulto. Internete yra daug dezinformacijos ir tiesa ta kad nėra jokio stebuklingai pagydančio produkto.
Žuolytės mityba nėštumo metu: mėgstu juokauti, kad šiandien turiu išlikusį vienintelį sveiką įprotį
Antrojo vaikelio besilaukianti tinklaraštininkė, nuomonės formuotoja Inga Žuolytė tikina, kad jos mitybos įpročiai šio nėštumo metu nepasikeitė, priešingai nei laukiantis sūnaus Gabrieliaus. Nepaisant to, dabartinis ir neįprastas gyvenimo laikotarpis Ingos gyvenimą kiek pakoregavo, tad plačiau apie tai kalbamės interviu.
Vanduo: kaip jis veikia mūsų organizmą ir kodėl yra būtinas kasdien?
Jis būtinas visoms gyvybėms formoms. Tai vienas iš keturių Žemės gyvybės elementų. Žmogus be jo išgyventų maždaug 3-4 dienas. Jis sudaro mažiausiai 60 proc. suaugusio žmogaus organizmo. Jo mes gauname ir su maisto produktais, visgi – didžiąją dalį turime tiesiog išgerti.
Taip, tai vanduo – daugelio vadinamas ir gyvybės eliksyru. Na, o jei jis su natūraliais mineralais – verčių ir prasmės jį gerti dar daugiau, nes taip savo organizmą galime papildyti magniu, kalciu, sulfatais ar kt.
Gerti per daug vandens gali būti pavojinga
Apie vandens svarbą sveikatai kalbama daug, tačiau ne visada jo gėrimas gali būti toks naudingas. Dažnas yra įsitikęs, jog kuo daugiau vandens išgersime, tuo organizmas mums labiau už tai padėkos. Deja, tai nėra tiesa. Pateikiame visą tiesą apie tai, kada vanduo mums gali būti naudingas, o kada jo vertėtų gerti mažiau. Teigiama, jog žmogus per parą turėtų išgerti apie 2 litrus vandens, tačiau ne kiekvienam tiek skysčių reikia.
Kaip iškęsti karštį?
Dabar vasara, oro temperatūra viršija 30°C, valgyti nieko nesinori, tik gerti, gerti ir dar kartą gerti. Kiek ir ko reikia gerti per karščius?
Mūsų kūnas pastoviai išskiria šilumą. Kai jo temperatūra tampa aukštesnė nei tam tikra riba, įsijungia mechanizmai, apsaugantys nuo perkaitimo, ir tada mes pradedame prakaituoti.
Skystis, kurį išskiria prakaito liaukos, daugiausia susideda iš vandens, tam tikro kiekio organinių junginių ir mineralinių druskų.