vakarų europoje

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „vakarų europoje“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „vakarų europoje“.

Žvilgsnis į prezidentų pinigines: Nausėda savo atlyginimu gerokai lenkia Baltijos ir dalies Europos šalių vadovus

Skirtingai nei priimtina manyti, Lietuva nėra tokių jau mažų atlyginimų šalis. Bent jau prezidentinių atlyginimų. Nors savo uždarbiu nusileidžia Vakarų Europos lyderiams, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda uždirba gerokai daugiau nei kaimyninių valstybių vadovai. Portalas tv3.lt apžvelgė kai kurių Europos valstybių prezidentų atlyginimus ir juos palygino su šalyje gaunama minimaliąja mėnesine alga.
REKLAMA
Minint pasaulinę lėtinių žarnyno ligų dieną  Minint pasaulinę lėtinių žarnyno ligų dieną

Minint pasaulinę lėtinių žarnyno ligų dieną gydytojai įspėja: šiuos signalus turite pastebėti jau dabar

Kasmet gegužę gydytojai primena, jog apie lėtines uždegimines žarnų ligas turėtume kalbėti vis garsiau, žinoti daugiau ir tirtis laiku. Šiemet šią svarbią dieną priminė ir žinomo šviesų menininko Arvydo Buinausko simboliškai violetine spalva nušviesta Kauno Kristaus Prisikėlimo bazilika, Laisvės alėjos ir Vienybės aikštės fontanai.
2021-05-20

Grupės Rebel Heart svarbiausi įvykiai: kartą jie vyko autobusu po Europą su 8 doleriais

Lietuvos roko muzikos grupė RebelHeart  mini savo muzikinės veiklos 29-ąsias metines. Lietuvos roko muzikos grupė Rebel Heart (liet. - maištinga širdis) susikūrė 1992 02 29, Kaune. Pradinė ir iki šiol nepatikitusi grupės sudėtis: Darius Mickus – vokalas (g. 1969, Ukmergė); Dainius Urbanavičius – gitaros (g. 1966, Marijampolė); Regimantas Turūta – bosinė gitara (g. 1966, Marijampolė); Kęstutis Jurkšaitis – būgnai (g.1966, Marijampolė), rašoma pranešime spaudai.
2021-03-01
REKLAMA
Skausmas krūtinėje  Skausmas krūtinėje

Skausmas krūtinėje: įvardijo, kada verta sunerimti

Širdies ir kraujagyslių ligos Lietuvoje – viena iš dažniausių mirties priežasčių, tačiau ne visi žino, kaip atpažinti apie jas siunčiamus organizmo signalus. Miokardo infarktas, insultas ir kiti širdies bei kraujotakos sistemos negalavimai – jų simptomus pastebėti laiku itin svarbu.
2020-11-06
REKLAMA
Prevencinės japonų medicinos ekspertė Lietuvoje E.Stankevičiūtė. Foto. T.Kauneckas.jpg  Prevencinės japonų medicinos ekspertė Lietuvoje E.Stankevičiūtė. Foto. T.Kauneckas.jpg

Japonų prevencinės medicinos ekspertė: personalizuota medicina dabar kaip niekad svarbi

Japonų prevencinės medicinos ekspertė Lietuvoje Erika Stankevičiūtė: „Žmogus ir ligos mutuoja. Turime grįžti prie rytų personalizuotos medicinos“  „Žmogus ir ligos mutuoja. Susidūrėme su pandemija, kuri mus verčia sugrįžti prie personalizuotos medicinos“, - taip stebėdama pasaulinę sveikatos situaciją kalba prevencinės japonų medicinos ekspertė Lietuvoje Erika Stankevičiūtė.
2020-10-29

Retai viešumoje matomas iliuzionistas Arvydas Stonys pasirodė su mylimąja

Sostinės galerijoje „Godo“ vykusi menininkės Veronikos Kopelianski, slapyvardžiu Nika Lo, paroda „Trys legendos“ sutraukė visą būrį garsenybių, rašoma pranešime spaudai. Jau kuris laikas V. Kopelianski pristato savo kūrybą šiuolaikinio meno galerijose Vakarų Europoje, tačiau pasaulyje žinoma jaunos kartos menininkė ypatingai jaudinosi prieš savo pirmąją personalinę parodą, įvykusią jos gimtajame mieste – Vilniuje.
2020-07-31

Tadas Povilauskas. Po sėkmingos metų pradžios nepraraskime budrumo

  Ekonomikos augimas 2019 metų pradžioje neturėjo nuvilti gyventojų. „Sodros“ duomenimis, 63 proc. darbuotojų draudžiamosios pajamos per metus padidėjo bent 5 procentais, vidutinė senatvės pensija ūgtelėjo 12 procentų, o nedarbas sumažėjo. Nors ekonomika Vakarų Europoje buksuoja, mūsų šalies eksportuotojams metų pradžia didesnių negandų dar neatnešė. Statybų sektoriaus bendrovės taip pat nesiskundžia darbų trūkumu.

Pokyčiai vilkikų vairuotojams – jau netrukus

Europos Parlamentas ketvirtadienį balsavo už vilkikų vairuotojų darbo sąlygas reglamentuojantį Mobilumo paketą. Reformos iniciatoriai sako siekiantys užtikrinti, kad visi darbuotojai Europoje už tą pačią darbo apimtį gautų vienodą atlygį. Rytų europiečiai teigia, kad vakariečiai siekia išstumti jų vežėjus iš rinkos. BNS apžvelgia keturias daugiausiai nesutarimų keliančias jo nuostatas.
Aktualijos 2019-04-04

Medicinos turizmas Lietuvoje: tyliai gražinasi čia, o giriasi buvę Vokietijoje

Užsieniečius į Lietuvą vilioja natūrali gamta, įspūdinga architektūra, įvairios pramogos, prekybos centrai, SPA procedūros ir… ligoninės. Nors jau nebegalime pasigirti gerokai mažesnėmis sveikatos ir reabilitacijos paslaugų kainomis, vis daugiau užsieniečių vilioja kokybė, o rusakalbius – galimybė ne tik susikalbėti ar pabūti senelių lankytoje Palangoje, bet ir po slaptų procedūrų pasigirti, kad gražinosi kur nors Vakarų Europoje.
2019-03-24

Rengės ruožo atstatymas: geležinkeliui iš Mažeikių į Latviją – Rusijos šešėlis

  Strateginių įmonių sandorius tikrinančiai vyriausybinei komisijai suabejojus „Lietuvos geležinkelių“ skelbto ruožo iš Mažeikių į Rengę Latvijoje atstatymo rangovo konkurso skaidrumu bei jo laimėtojos vadovų bei akcininko galimais ryšiais Rusijoje, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) pareiškė, kad viešasis pirkimas buvo skaidrus, todėl ji neatliks išsamaus jo vertinimo.
REKLAMA
REKLAMA

Rusija siekia paveikti JAV sąjungininkes Europoje

Jungtinių Valstijų sąjungininkės Vakarų Europoje labiausiai domina Rusiją dėl jos siekio plėsti savo įtaką Europoje, rašoma analitinio centro „RAND Corporation“ ekspertų parengtoje ataskaitoje „Priešiški Rusijos veiksmai Europoje. Grėsmės suvokimas“ (Russia's Hostile Measures in Europe. Understanding the Threat). Institutas pažymi, kad Rusijos keliamos grėsmės ir jos veikimo metodai skirtingų Europos regionų atžvilgiu yra skirtingi.
2019-01-30

Žinia dirbantiesiems Lietuvoje – įmonės randa, kuo juos pakeisti

Fabrikuose ir gamyklose dirbantiems lietuviams vis labiau teks susirūpinti, kaip užsidirbti, mat jau ir Lietuvos įmonės perka vis daugiau robotų. Ir tai, kad palyginti su Vakarais, įmonių robotizacija Lietuvoje labai menka, robotai-automatai gyvus darbuotojus keis vis dažniau. Kokio amato darbuotojams teks su robotais draugauti vis dažniau arba net keisti darbą, plačiau siužete. Šiuolaikinėje pramonėje robotų apstu.
Aktualijos 2019-01-14

Skambina pavojaus varpais: tai atvers sienas migrantams

Seimas po audringų diskusijų nusprendė paremti Jungtinių Tautų Migracijos paktą. Kol vieni kalba apie tai, kad tai neįpareigojantis dokumentams, susitarimo kritikai atkerta, kad tai gali sukelti naują migrantų krizę. Pusantrų metų rengtame susitarime išdėstyti 23 tikslai dėl legalios migracijos ir geresnio migracijos srautų tvarkymo. Jungtinės Tautos kalba apie tokios deklaracijos būtinybę, kai migruojančių žmonių visame pasaulyje skaičius padidėjo iki 250 milijonų.

Vladimiras Putinas perspėja dėl raketų smūgio Europai grėsmės

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį įspėjo apie naujas ginklavimosi varžybas, kurios kiltų JAV pasitraukus iš ginklų kontrolės sutarties. Jis taip pat pažymėjo, kad Rusija „atitinkamai“ reaguotų į bet kokių naujų JAV raketų dislokavimą Europoje.
2018-10-25

Ką būtina žinoti apie automobilių valytuvus: jokiu būdu to nedarykite

Neveikiantys automobilių valytuvai – vienas esminių trūkumų, dėl kurių pareigūnai tiesiog kelyje gali anuliuoti techninės apžiūros galiojimą. Tačiau valytuvus reikia pasikeisti ne tik siekiant išvengti nuobaudos. Tai vienas svarbiausių saugumo elementų, tiesiogiai susijęs su vairavimo saugumu ir patogumu. Valytuvus reikia keisti bent du kartus per metus: rudenį ir pavasarį.

Pagaliau aišku, kodėl Anglijoje maistas pigesnis nei kitur

Nepaisant sparčiai didėjančios infliacijos ir sulėtėjusio atlyginimų augimo, maisto produktų kainos Jungtinėje Karalystėje (JK) yra vienos mažiausių pasaulyje. Kodėl taip yra ir kiek tai tęsis? Rinkos tyrimų kompanijos „Euromonitor“ duomenimis, JK namų ūkių išlaidos maistui vidutiniškai sudaro 8 proc. visų išlaidų. JK gyventojų išlaidos maistui yra vienos mažiausių pasaulyje – mažiau maistui išleidžia tik JAV ir Singapūro gyventojai. Pavyzdžiui, Graikijos gyventojai maistui išleidžia 16 proc.
2018-10-14

Į Lietuvą žengia nauja turizmo bendrovė: siūlys keliones pamėgtomis kryptimis

Šių metų rugsėjo 27 dieną Latvijoje įsteigta įmonė „TT Baltics“ pradeda tarptautinio kelionių prekės ženklo TUI pardavimus Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. „TT Baltics“ veikia didžiausio pasaulyje kelionių organizatoriaus TUI franšizės pagrindu. Nuo šiol Baltijos regiono keliautojai galės mėgautis aukštos kokybės ir išskirtinio serviso TUI kelionėmis, rašoma įmonės pranešime.
2018-09-27

Turkija išgyvena krizę: kyla rizika, kad tuo pasinaudos Rusija

Turkijos nacionalinė valiuta lira po JAV pritaikytų sankcijų ir nelogiškų valdžios sprendimų smuko į rekordines žemumas, o šios šalies prezidentas Recepas Erdoganas pareiškė, kad tai yra „NATO strateginės partnerės smūgis į nugarą“. Ne pačius geriausius laikus ekonomikoje išgyvenanti šalis susidūrė su dar rimtesnėmis problemomis po to, kai D. Trumpo administracija paskelbė sankcijas Turkijos valdžiai, kuri laiko suėmusi opozicine veikla įtariamą JAV pilietį.
2018-08-13

„Žolės“ legalizavimas: šalių patirtys ir ko tikėtis

Kanada praėjusią savaitę tapo pirmąja G-7 valstybe, kuri legalizavo marihuanos vartojimą rekreaciniais tikslais. Tai vėl atnaujino kalbas apie šio proceso teigiamas ar neigiamas savybes. „The Independent“ surinko informaciją iš valstybių, kuriose marihuanos vartojimas medicininiais ar rekreaciniais tikslais buvo legalizuotas jau anksčiau.
2018-06-23

Lucasas: nekaltinkime rinkėjų dėl populizmo iškilimo

Vidurio Europa žengia atgalios, o populizmas ir nacionalizmas stiprėja. Tokią išvadą daro daugelis nuomonės formuotojų Vakarų Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Jie mato, kaip Vengrijai vadovauja Victoras Orbanas, 2014-ųjų liepą nedviprasmiškai išreiškęs palaikymą, anot jo, „neliberaliajai demokratijai”. Jie girdi atgarsius Lenkijoje ir užuodžia bręstant kažką panašaus Čekijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje ir Kroatijoje. Jie sunerimę, nusivylę ir pikti.
2018-05-17

Nuostabą keliantis Rusijos karinis biudžetas: pučiasi įslaptintos išlaidos

Karinės Rusijos išlaidos 2017-aisiais sumažėjo pirmą sykį nuo 1998-ųjų, skelbiama Stokholmo tarptautinio pasaulio problemų tyrimo instituto (SIPRI) ataskaitoje. Palyginti su 2016-aisiais Rusijos kariuomenės reikmėms skiriamos lėšos sumažėjo net 20 proc. ir sudarė 66,3 mlrd. dolerių (daugiau nei 5 proc.
2018-05-06

Darbdaviai įvardijo kenksmingiausią darbuotojų įprotį

Lietuvos įmonių vadovai įvardijo svarbiausią darbuotojų įprotį, kenkiantį darbo produktyvumui – tai asmeninių reikalų tvarkymas internetu. Naršymas internete, daugelio darbdavių manymu, daro didesnę žalą verslui nei darbuotojų rūkymas, vėlavimas į darbą ar įprotis užtrukti pietaujant. Asmeninių reikalų tvarkymą internetu prie kenksmingiausių darbuotojų įpročių priskyrė 55 proc. įmonių vadovų, tuo tarpu rūkymo žalą įžvelgė 41 proc. darbdavių. Vėlavimas į darbą kenkia 36 proc.

Į Lietuvą grįžta vasara: jau netrukus laukia išskirtinė diena

Jau beveik visoje Europoje mažai debesuotus orus lemianti aukšto slėgio sritis ir rytoj liks maždaug toje pat vietoje, dėl to orai iš esmės nesikeis: per Baltijos šalis iš šiaurės keliaus vėsus oras, o šiluma nuo Prancūzijos ir Vokietijos kils Norvegijos link. Lietuvą ši šilumos banga pasieks tiktai penktadienį. Puikūs, saulėti ir vasariškai šilti orai rytoj Vakarų Europoje: ne tiktai Paryžiuje, bet ir Londone rytoj 24 laipsniai šilumos.

Gluminančios Europos žinios: atkreipė dėmesį į jauniausias Lietuvos mamas

Lietuvės vidutiniškai pirmą kartą mamomis tampa 27-erių ir yra tarp jauniausių mamų Europoje, rodo „Eurostato“ duomenys. Vytauto Didžiojo universiteto Demografinių tyrimų centro vadovės Valdislavos Stankūnienės teigimu, tai susiję su vėliau į Rytų Europą atėjusia vakarietiška tendencija, kai šeimos kūrimas nukeliamas vėlesniam amžiui.

Dėl šio sprendimo maistas dar labiau pabrangs

Prastesnės kokybės importinį maistą valgantys lietuviai nėra diskriminuojami. Taip nusprendė Seimas. Tačiau vis tiek tokius produktus parduotuvėse ragina išskirti specialiais ženklais. Verslininkai perspėja, kad dėl to maistas dar labiau pabrangs. Pažiūrėjus prekybos centre esančias lentynas matyti, kad prekybininkai ir tiekėjai naudoja lipdukus ir etiketes, panašias į tas, kokias siūlo parlamentarai. Štai ant pakelio traškučių – apvalūs lipdukai. O štai ir įvairios papildomos etiketės.

Įsižiūrėkite iš arčiau: tai, kas pavaizduota žemėlapyje, priblokš

Ar žinote, kurios šalies ekonomika labiausiai priklauso nuo megztų drabužių, stipriųjų alkoholinių gėrimų ar vynuogių? Naujas žemėlapių rinkinys atskleidžia kiekvienos pasaulio šalies importo ir eksporto skirtumus, bei prekes, kurios intensyviausiai migruoja po pasaulį. Nuo didžiulio kiekio deimantų importo į Izraelį iki unikalaus Nepalo gaminio – puikaus skonio vandens eksporto. Kiekviena šalis turi unikalių gamtos išteklių ir gana painius importo/eksporto ryšius.
2018-03-12

Šiandien jau aišku, kokie orai bus savaitės pabaigoje

Temperatūros žemėlapyje daugiausia saulučių yra Viduržemio jūros pakrantėse, ten ir šilčiausia. Vakarų Europoje šils iki 9–10 laipsnių, centrinėje žemyno dalyje bus maždaug 5–6 šilumos, vietomis su lietumi. Toliau į rytus – šilumos dar mažiau, o kritulių daugiau. Žiema pasiduoda ir Maskvoje – rytoj ten 0 laipsnių. Šį vakarą Lietuvoje bus debesuota, nestigs visokių kritulių – bus ir lietaus, ir sniego – jis labiausiai tikėtinas šalies šiaurėje ir rytuose, kitur tik lis.
Aktualijos 2018-01-29

NATO kova su Rusijos keliamu pavojumi: laukia dar kelios neišspręstos problemos

Iki vasarą Lenkijoje vyksiančių NATO karinių pratybų „Anakonda 2018“ karinės aljanso vadovybės dėmesys bus skiriamas panaikinti biurokratines ir logistines taip vadinamojo rytinio NATO flango problemas. Iškilus pavojui, sparčiam karių perkėlimui į „karštąsias zonas“ trukdytų ir nepritaikyti keliai ar biurokratiniai spąstai, rašoma „The Financial Times“. Britų leidinys savo tyrime atkreipia dėmesį į kariškiams kylančias problemas, susijusias su NATO rytinės sienos stiprinimu.
2018-01-10

„Bild“ tyrimas: „Zapad 2017“ buvo rusų totalinio karo su NATO bandymas

Rusija karines pratybas „Zapad“ kas ketverius metus rengia nuo 2009-ųjų (pirmąjį sykį jos buvo surengtos dar 1999 metais, tačiau vėliau sekė ilga pertrauka). Šių pratybų tikslas yra gerinti Rusijos „gynybines galimybes“ Vakarų karinėje apygardoje.
2017-12-20

Jubiliejiniame koncerte grupę BIX apšildys „Nirvana“ muzika

BIX trisdešimtmečio koncerte #XXX lapkričio 16 d. Vilniaus „Siemens“ arenoje skambės kultinės amerikiečių roko grupės „Nirvana“ kūriniai. Legendinę Lietuvos grupę BIX apšildys jaunosios kartos atlikėjai, specialiai BIX koncertui sukūrę projektą „Nirvaa-na“. Tad prieš geriausius BIX gabalus skambės populiariausi „Nirvana“ kūriniai. Jubiliejinio koncerto pradžiai „Nirvana“ kūriniai pasirinkti neatsitiktinai.
2017-11-02

Lietuviai pabėgėliai Antrojo pasaulinio karo metais: kas slypi už kadro?

„Iš Lietuvos per Antrąjį pasaulinį karą pasitraukę žmonės Vokietijoje pakliūdavo į perkeltųjų asmenų stovyklas. Tuo metu Vokietijoje laikytasi ypatingos tvarkos: atvykėliai būdavo apgyvendinami šalia stočių, jiems buvo išduodamos maisto kortelės. Pabėgėliai gyveno buvusiose kareivinėse, darbininkų barakuose ar net arklidėse. Kambariuose tilpdavo po keletą šeimų, atsiskyrusių vieni nuo kitų paklodėmis.
Aktualijos 2017-09-04

Muitinė paviešino, kokių radinių prikimštus daiktus aptiko per pusmetį

Pasibaigus pirmajam šių metų pusmečiui muitininkai rezultatus skaičiuoja milijonais: kontrabandinės cigaretės, narkotikų prikimšti vilkikai, tonos nelegalaus kuro ir nedeklaruoti pinigai – tai tik dalis per pusmetį muitininkų sulaikytų nelegalių prekių. Kontrabandininkams atsikvėpti neleidžiantys pareigūnai džiaugiasi per pirmus šių metų mėnesius sėkmingai įvykdytų stambių operacijų skaičiumi tiek Lietuvoje, tiek Vakarų Europoje.

Paskelbė žemėlapį pagal žmonių DNR: netikėtas Baltijos šalių rezultatas

Mūsų akys pripratusios matyti tradicinį Europos žemėlapį, tad pagal žmonių Y-DNR – specifinių Y chromosomos nukleotidų sekų skirtumus sudarytas žemėlapis atrodo mažų mažiausiai neįprastai.
2017-06-30

Pasaulį sudrebino galinga kibernetinė ataka: virusas jau Lietuvoje

Kelios tarptautinės įmonės antradienį pareiškė, jog buvo tapusios taikiniais kibernetinių atakų bangoje, kuri kilo Rusijoje ir Ukrainoje, o vėliau pasklido ir Vakarų Europoje. Apie patirtą ataką pranešė Danijos jūrų transporto įmonė „Maersk“, Didžiosios Britanijos reklamos milžinė WPP ir Prancūzijos pramonės grupė „Saint-Gobain“. Visos jos įdiegė saugumo protokolus, kad išvengtų duomenų praradimo.

Garsių prekių gamintojų skandalas Europoje: pateikė akivaizdžius įrodymus, kad mus apgaudinėja

Centrinėje ir Rytų Europoje subyrėjus komunizmui prieš tai neprieinamos ir egzotiškos „vakarietiškos“ prekės pasiekė vartotojus. Šiuo metu regiono parduotuvės ir prekybos centrai siūlo iš esmės tą patį maisto ir gėrimų pasirinkimą, kaip ir Vakaruose – apčiuopiama ir sveikintina globalaus kapitalizmo nauda. Tačiau yra kas šių šalių gyventojams gadina nuotaiką: etiketės ant prekių gali būti tos pačios, tačiau sudėtis skirtis, rašoma BBC.
2017-05-19

Naujieji politiniai nesutarimai Europoje

Emmanuelio Macrono pergalė atnešė Europos Sąjungos vienybės viltį, tačiau įtampa tarp Vakarų ir Rytų Europos ar Balkanų šalių ir toliau auga. Trintis tarp Vakarų ir Rytų Europos yra naujų tendencijų, neraminančių politikus, kurie ir toliau apeliuoja į „vieningą ir laisvą Europą“, dalis. Leidinys „Financial Times“ apžvelgia kas laukia Europos Sąjungos, nepaisant prancūzų proeuropietiško pasirinkimo. Maištininkas ES viduje nr.
2017-05-18

Lenkija rėžė: nepageidaujamų migrantų įsileidimas „blogiau“ nei ES rūstybė

Lenkijos vidaus reikalų ministras trečiadienį nesureikšmino naujų perspėjimų dėl potencialių Europos Sąjungos sankcijų Varšuvai, atsisakančiai priimti migrantų, ir sakė, kad įsileisti nepageidaujamų atvykėlių būtų „blogiau“ negu užsitraukti ES rūstybę. Taip Mariuszas Blaszczakas (Mariušas Blaščakas) reagavo į naujus ES migracijos komisaro Dimitrio Avramopulo (Dimitris Avramopoulos) perspėjimus šalims, kurios iki birželio nepriims jokių migrantų. Komisaras konkrečiai paminėjo Lenkiją ir Vengriją.
2017-05-17

Vokietijos kanclerės skrydis į Maskvą: bandys gąsdinti Donaldu Trumpu?

Pirmasis per dvejus metus Angelos Merkel vizitas į Rusiją suteikia tik labai menką viltį, kad įtampa tarp Berlyno ir Maskvos sumažės, rašoma „Financial Times“. Abu lyderiai, kurių susitikimas įvyks antradienį, turi gilius nesutarimus dėl eilės klausimų: pradedant karai Ukrainoje bei Sirijoje ir baigiant kaltinimais Kremliui dėl įtakos Vakarų Europoje vykstantiems rinkimams.
2017-05-02

Donaldo Trumpo politinių santykių evoliucija: iškeitė Rusiją į Kiniją

Per paskutines kelias savaites Donaldas Trumpas, kuris ne taip jau ir seniai deklaravo minkštą poziciją Rusijos atžvilgiu ir rūsčiai kritikavo Kiniją, staiga pakeitė savo užsienio politikos kryptį, nusprendęs, kad derėtis su Kinija jam bus lengviau negu su Maskva, rašoma „New York Times“. D. Trumpo santykių su šiomis dvejomis valstybėmis sugrąžino JAV į pirminę poziciją, kurią buvo užėmęs buvęs prezidentas Barackas Obama, vykdęs „didžiųjų galios valstybių politiką“. Nors Rusijos kritikai ir džiu...
2017-04-17

Paskaičiavo, kiek žmonių miršta dėl oro užterštumo: nublanksta visi karai kartu sudėjus

Kanados, Kinijos, Didžiosios Britanijos ir JAV mokslininkai atliko tyrimą, kuriuos nustatė mirčių, susijusių su žmogaus veikla, kai yra užteršiamas oras, skaičių. Mokslininkų tyrimas leido atsekti, kiek pramoninė įvairių šalių ar žemynų veikla kenkia aplinkiniams. Tyrimas buvo paviešintas leidinyje „Nature“. Pramoninės gamybos taršos emisija, patekusi į orą gali išplisti tūkstančius kilometrų. Anot tyrėjų, 2007-aisiais dėl oro užterštumo mirė apie 3,45 mln. žmonių. Iš jų apie 12 proc.
2017-03-30

Išaiškintas Rusijos finansuojamas provokatorių tinklas Lenkijoje

Prieš Ukrainą nukreiptos akcijos Lenkijoje yra finansuojamos iš Rusijos, praneša lenkų „Gazeta Wyborcza“. Antiukrainietiškose akcijose dalyvauja vietos nacionalistai, kuriems tarpininkauja baltarusis Aleksandras Usovskis. Anot leidinio, A. Usovskis turėjo iš Rusijos gauti 100 tūkst. eurų grupių finansavimui. Apie gaunamus pinigus pavyko sužinoti tik Ukrainos programišiams paviešinus šio veikėjo iš Baltarusijos el. pašto susirašinėjimo duomenis.
2017-03-14

Kinija prieš 500 metų sunaikino savo galingiausią pasaulyje laivyną

XV amžiuje Kinijai priklausė didžiausias jūrinis laivynas pasaulyje, kurį sudarė 3500 laivų. (JAV laivynas šiuo metu turi 430), o kai kurie jų buvo penkiskart didesni už laivus tuomet statomus Europoje. Tačiau jau 1525 visas Kinijos laivynas buvo sunaikintas – sudegintas tiesiog uostuose arba paliktas pūti ant kranto.
2017-03-08

Arūnas Klimavičius: 90 minučių žaisti dar nepasiruošę. Bet tai tik laiko klausimas

Tarp savo treniruočių teniso aikštyne įsitaisęs „Trakų“ veteranas Arūnas Klimavičius ramiai stebi savo dukters teniso pratybas. Vos tik joms pasibaigus, gynėjas skubės į šalia esantį LFF stadioną, kuriame su komandos draugais tęs pasiruošimą sezonui.
2017-01-31

Netrukus nebeliks tradicinių cigarečių

Pagal rinkos dalį antra didžiausia pasaulyje cigarečių gamintoja „Philip Morris“, gaminanti „Parliament“, „Marlboro“ ir L&M cigaretes, siekia ateityje nutraukti prekybą tradicinėmis cigaretėmis ir jas pakeisti mažiau kenksmingais produktais. Apie tai trečiadienį BBC radijui sakė kompanijos vadovas Andre Calantzopoulos, Didžiojoje Britanijoje pristatydamas kompanijos gaminamą „bedūmį“ cigarečių pakaitalą iQOS. Jo teigimu, kompanija sieks skatinti rūkalius rinktis šį naują produktą.
2016-12-01

Naudingi patarimai: kaip vertėtų maitintis žiemą?

Artėjant šalčiausiam metų laikui svarbu prisiminti, kad jo metu šviežių vaisių bei daržovių užaugintų Lietuvoje, galime ir nerasti arba rasti mažiau. Jelena Tulčina teigia, kad yra būdų, kaip sveiką ir naudingą maistą galime valgyti bet kuriuo metų laiku. Valgyti sveikai galima net ir nesiruošiant žiemai Gydytoja J. Tulčina teigia, kad ir prekybos centruose žiemą parduodamos daržovės yra puikus vitaminų šaltinis.
2016-11-05

Europos saulėlydžio grėsmė

Kalbėti apie Europos Sąjungos (ir plačiau – Europos) krizę yra madinga. Senąjį žemyną yra apnikusios kelios rimtos krizės, kurios gali tapti Europos saulėlydžio priežastimi. Viena vertus, ES sunkiai sekasi spręsti pabėgėlių krizę, dėl kurios stiprėja paprastų ES gyventojų nepasitenkinimas. Kita vertus, Europa išgyvena ir geopolitinio nestabilumo laikotarpį, aštrinamą agresyvių Rusijos veiksmų prieš Ukrainą ir Maskvos polinkio į konfrontaciją su Vakarais.
2016-10-15

ES kova dėl komandiruotpinigių: laimės Vakarų Europa ar darbuotojai?

Nepaisydama Lietuvos ir kitų Vidurio ir Rytų Europos šalių prieštaravimų, Europos Komisija neatsisako siūlomų naujų taisyklių, pagal kurias darbuotojams, dirbantiems kitoje Europos Sąjungos (ES) valstybėje, turi būti mokamas toks pat darbo užmokestis, kaip ir tos šalies vietos darbo rinkoje. Iki šiol darbdavys komandiruotiems darbuotojams turėjo užtikrinti tik minimalų tos šalies, į kurią jie siunčiami, darbo užmokestį.
2016-07-22

Imperinis nacionalizmas kaip Rusijos propagandos pagrindas

Rusijos propagandos nagrinėjimas nepraranda savo aktualumo. Kuo giliau Rusija ir vadinamasis Vakarų pasaulis grimzta į konfrontaciją, kurią tiksliausiai galima būtų apibūdinti naujojo šaltojo karo vardu – tuo didesnis dėmesys skiriamas šiai temai. Šiandien jau net Vakarų Europoje ir JAV atsiranda supratimas, kad propaganda yra vienas efektyviausių nekonvencinių ginklų, Rusijos naudojamų savo tikslams pasiekti.
2016-06-21

Miestai tampa reikšmingesni nei valstybės

2008 m. pirmą kartą žmonijos istorijoje daugiau nei pusė visų pasaulio gyventojų gyveno miestuose. Urbanizacijos procesas nesustabdomas ir vyksta visuose žemynuose. Miestų įtaka politikai ir ekonomikai vis didėja, o valstybės tampa tik miestų sąjungomis. Pasaulis grįžta prie panašios santvarkos, kokia buvo antikinės Graikijos laikais. Miestų daugėja ir jie auga Vis daugiau žmonių iš kaimo vietovių persikelia į miestus.
2016-06-16

tv3.lt tyrimas: kontrabandą įsigyti yra tas pats, kas nueiti į parduotuvę

Pareigūnams giriantis, kad kontrabandos mastai mažėja, paprasti lietuviai to nejaučia ir toliau laisvai perka kontrabandines cigaretes, kurą ir net įvairius Europos Sąjungoje neleistinus vaistus. Pagrindinis šių „gėrybių taškas“ yra turgus, kuriame ne tik lietuviški saldūs obuoliai, bet ir Lietuvos ekonomiką ant kelių klupdanti kontrabanda. tv3.lt atliko tyrimą, skirtą išsiaiškinti, ar vis dar klesti kontrabanda ir ar lengva įsigyti kontrabandinių prekių.
2016-05-05
Į viršų