universalios bazinės pajamos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „universalios bazinės pajamos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „universalios bazinės pajamos“.
Išmokos už nieką visiems ir ateitis nedirbant: Lietuvoje galėtų būti jau dabar?
Technologijoms vis tobulėjant, o darbo laikui vis trumpėjant baiminamasi, kas bus, kai ims sparčiai mažėti darbo vietų ir vis daugiau darbų atliks robotai. Dėl to pasaulyje vis daugėja eksperimentų, tiriančių universaliąsias bazines pajamas (UBP). T. y. pajamas, kurios gyventojams būtų mokamos be jokių išlygų, nepriklausomai nuo amžiaus ar darbo.
Apie tai, kad visiems žmonėms kada nors ateityje galėtų būti garantuotas pragyvenimas, buvo kalbėta dar 16 amžiuje.
Gyventojams kas mėnesį mokėjo po 1 tūkst. eurų už nieką: įvertino, ar pasiteisintų Lietuvoje
Ar norėtumėte kiekvieną mėnesį gauti 1 tūkst. eurų, nepriklausomai nuo jūsų amžiaus, išsilavinimo ar darbo, ir visada būti ramūs, kad, kas benutiktų, tie pinigai jus pasieks? Kai kuriems tai – realybė, kitiems – utopija, tačiau specialistai neneigia, kad ateityje tai gali būti neišvengiama.
Daugiau nei 500 eurų kiekvienam gyventojui, nepaisant pajamų, turto ir amžiaus: ar sutiktumėte?
Daugeliui įprasta, kad norint gauti pinigų ir išgyventi tenka dirbti. Vis tik ne vienas yra pasvajojęs apie pasaulį, kuriame nereikia dirbti, tačiau į sąskaitą vis tiek plaukia pinigai. Įdomu, kad tai gali tapti realybe pasitelkus universalias bazines pajamas.
Šios pajamos dar vadinamos „besąlyginėmis“ dėl to, kad jos būtų mokamos visiems šalies gyventojams be jokių išimčių ar sąlygų.
Kas mėnesį bent po 260 eurų kiekvienam: ar Lietuvoje reikėtų dalyti pinigus už nieką?
Universalios bazinės pajamos jau kurį laiką pasaulyje kelia karštas diskusijas – ar „nemokami“ pinigai, be išimčių mokami visiems gyventojams, suteiktų galimybių tobulėti ar vis tik – tinginiauti? Lietuvos ekonomistai įvertino, kaip tokios pajamos paveiktų šalies ekonomiką ir kokia tai galėtų būti suma.
Universalios pajamos ypatingos tuo, kad būtų vienodo dydžio ir kiekvieną mėnesį mokamos visiems gyventojams be jokių išimčių, neatsižvelgiant į finansinę padėtį, turtą ir kt.
Suomiai žmonėms tiesiog dalijo pinigus: dabar paskelbė išvadas, kaip tai juos pakeitė
Pandemijos akivaizdoje kai kurios šalys pradėjo svarstyti, kaip greičiau pritaikyti bazinių pajamų modelį, kuomet didelė dalis gyventojų susiduria su finansiniais sunkumais. Apie tokios finansinės paramos modelio aktualumą kalba ne tik kai kurie ekonomistai, bet ir popiežius Pranciškus.
Suomijoje gegužės mėnesio pradžioje kaip tik buvo paskelbti šioje šalyje dvejus metus vykdyto socialinio besąlyginių bazinių pajamų (BBP) eksperimento rezultatai ir išvados.
Griežtas politikų ir ekonomistų „ne“ pinigų dalyboms: apie išmokas lietuviams tik svajoti
Skamba tarsi tikra utopija – nesvarbu, dirbate ar ne, valstybė visiems šalies gyventojams kas mėnesį skiria fiksuotą išmoką. Būtent tokį kelią prieš pusantrų metų ėmėsi išbandyti Suomiją, o Lietuva, panašu, iš Skandinavijos šįkart nepasimokys. Parlamentarai ir ekonomistai abejoja, ar gaudami pinigų „už nieką“ lietuviai apskritai dar norėtų dirbti. Nuo 2017-ųjų sausio 2 tūkst. atsitiktine tvarka atrinkti bedarbiai 25–58 metų suomiai iš valstybės dvejus metus kas mėnesį gauna po 560 eurų.
Pinigų dalijimas: Europa sprendžia ar reikia žmonėms už dyką dalyti išmokas
Valstybės ekonomika iš esmės yra paremta piliečių gebėjimu dirbti. Tačiau profesijos, kurios egzistuoja šiandien, palaipsniui automatizuojasi, rankų darbas (o dar tiksliau, – žmogaus darbas) yra išstumiamas iš darbo rinkos. Vienas iš šios problemos sprendimo būdų slypi po sausu ekonominiu pavadinimu – universaliosios bazinės pajamos (UBP). Ši idėja siūlo reguliarias išmokas valstybės piliečiais nepriklausomai nuo turimo ar neturimo darbo, poreikių ir kitų faktorių.