ugdymo programos
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „ugdymo programos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „ugdymo programos“.
Mokytojai priversti mokyti be vadovėlių, o ekspertas lieja pyktį: „Joks išminčius Saliamonas šitų reformų neištaisys“
Nors Švietimo ministerija vadovaujasi patarle: „Kas nedirba, tas neklysta“, pasak švietimo bendruomenės, nuklydo ne kartą ir klaidas kartoja. Ekspertai baiminasi, kad jos jau nebeištaisomos, o mokytojai neturi vadovėlių, iš ko mokyti vaikus pagal pasikeitusias ugdymo programas. Kelia klausimą, kaip visa tai atsilieps mokiniams.
Ministerija: su švietimo atstovais sutarta dėl ugdymo programų atnaujinimo tęstinumo
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia, kad jos inicijuojame pasitarime dalyvavę mokyklų vadovų, mokytojų, mokinių atstovai sutarė dėl esminio principo – ugdymo turinio atnaujinimo negalima stabdyti.
Kaip nurodoma penktadienį išplatintame pranešime, susitikime buvo aptartas pasirengimas naujiems mokslo metams, daugiausia dėmesio skirta atnaujintam ugdymo turiniui ir ką dar reikia padaryti iki rugsėjo, ruošiantis nelyginėse klasėse dirbti pagal atnaujintas ugdymo programas.
Pedagogams liūdna nebus: atnaujino programas, pasimokys už 29 ar 100 eurų, o medžiagą galės susimedžioti patys
Jurgitos Šiugždinienės vadovaujama Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pompastiškai pranešė atnaujinusi bendrojo ugdymo programas, kurių pusė bus pradėtos diegti nuo rugsėjo mėnesio. Bet mokytojai ir mokyklų vadovai kikena į kumštį: Lietuvoje elgiamasi visiškai priešingai, nei reikalauja elementarus nuoseklumas.
Pirma, nors programos sukurtos ir patvirtintos, pedagogai teigia nesantys apmokyti, kaip pagal jas dirbti, kaip matuoti kompetencijų pažangą.
Nuo Rugsėjo 1-osios – pokyčiai: štai, ko mokys pagal atnaujintą programą
Rugsėjo 1-oji šiemet mokinius pasitiks pokyčiais. Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė informuoja, kad planuojama keisti vidurinio ugdymo mokinių pasiekimo išorinį vertinimą siekiant įgyti vidurinį išsilavinimą. Šiuo metu taip pat vyksta baigiamasis bendrųjų ugdymo programų rengimo etapas.
Nuo šių metų Rugsėjo 1-osios pagal atnaujintą ugdymo programą startuos priešmokyklinis ir vidurinis ugdymas.
Neformalusis švietimas – tik miestų vaikams?
Lietuvoje neužtikrinamas vienodas neformaliojo švietimo prieinamumas visiems mokiniams, esamas finansavimo mechanizmas neskatina jo plėtros, nepakankamai užtikrinama šio švietimo kokybė, teigia Valstybės kontrolė. Atlikę auditą, kontrolieriai konstatavo, kad apie 90 proc. neformaliojo švietimo įstaigų yra didžiuosiuose šalies miestuose arba rajoninių savivaldybių centruose, todėl mokiniams iš atokesnių nuo centro mokyklų į jas nuvykti yra problemiška.
Planuojama renovuoti vaikų vasaros stovyklas ir meno, sporto mokyklas
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino Vaikų ir jaunimo socializacijos veiksmų planą, jam numatyta skirti daugiau nei 140 mln. Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir valstybės lėšų. Tokiu būdu siekiama didinti vaikų ir jaunimo socializacijos veiklų įvairovę, plėtrą ir kokybę, remti vaikų vasaros poilsį, gerinti socializacijos centrų veiklą.
G. Steponavičius: mokyklose bus dėstomas saugaus bendravimo socialiniuose tinkluose kursas
Vasario 21 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko spaudos konferencija „Atnaujintos viduriniojo ugdymo programos – modernaus švietimo erdvės“, kurios metu ministras Gintaras Steponavičius pristatė atnaujintas viduriniojo ugdymo programas.