turkijos rinktinė

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „turkijos rinktinė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „turkijos rinktinė“.

UEFA suspendavo nacionalistinius gestus rodžiusį Turkijos futbolininką

Vokietijos žiniasklaida ketvirtadienį skelbė, kad UEFA suspendavo Turkijos gynėją Merihą Demiralį dvejoms rungtynėms. Tokia bausmė buvo skirta po to, kai jis antradienį per savo komandos pergalę prieš Austriją parodė nacionalintinį gestą.  Vėliau šią žinią patvirtino ir pati UEFA.  Tai reiškia, kad M. Demiralis praleis šeštadienio „Euro 2024“ ketvirtfinalio rungtynes su Nyderlandais, o jei Turkija pateks į pusfinalį, tuomet praleistų ir jį.
2024-07-05

Victoras Wembanyama padėjo prancūzams nepadoriu skirtumu sutriuškinti Turkijos rinktinę

Paryžiaus olimpiadai besirengianti Prancūzijos rinktinė sudavė galingą antausį Turkijos krepšininkams. Victoras Wembanyama pelnė 24 taškus, o turkai buvo sutrypti  96:46 (26:14, 24:14, 17:9, 29:9). Prancūzų gretose žibėjo jaunasis Victoras Wembanyama, kuris pelnė 24 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir rinko 31 naudingumo balą.
2024-07-04

Šarūno Jasikevičiaus auklėtinis išplėšė pergalę Turkijos rinktinei

Turkijoje startavo antrasis Europos čempionato atrankos ratas, pradėtas sudėtinga šeimininkų pergale, kurią išplėšė Šarūno Jasikevičiaus auklėtinis. Ergino Atamano treniruojama Turkijos rinktinė (1/1) savo žiūrovų akivaizdoje 76:75 (16:16, 19:14, 19:17, 22:28) palaužė Islandiją (1/1). Paskutinę minutę Sertačas Šanli pataikė dvitaškį su pražanga, sutvirtindamas šeimininkų pozicijas (74:70). Elvaras Fridrikssonas atsakė tolimu metimu, o islandams apsigynus rezultatą persvėrė Jonas Gudmundssonas...
2024-02-25

Turkijos rinktinės vyriausiasis treneris Erginas Atamanas užsiminė apie buvusio NBA žaidėjo natūralizavimą

Turkijos vyrų krepšinio rinktinę treniruojantis Erginas Atamanas kartu su savo auklėtiniais pradės atranką į 2025 metų Europos čempionatą, o prieš rungtynes prabilo apie komandos sudėtį. Specialistas neslėpė, kad pirmenybių metu turkai gali turėti natūralizuotą buvusį NBA žaidėją. „Tikiuosi, kad „lange“ Biberovičius gali žaisti kaip turkas, o ne kaip natūralizuotas žaidėjas, kaip kad Ercanas Osmani. Manau, kad jie yra identiški pavyzdžiai.
2024-02-20

Turkijos rinktinei nepagelbėjusiems Larkinui ir Wilbekinui skirtos baudos

Turkijos krepšinio federacija nubaudė Scottie Wilbekiną ir Shane’ą Larkiną piniginėmis baudomis. Federacija sportininkams skyrė po 3140 eurų baudas, o taip pat krepšininkai dar praleis penkias rungtynes Turkijos čempionate. Jie turės susimokėti dėl to, jog šią vasarą atsisakė padėti Turkijos rinktinei olimpiniame atrankos turnyre, o be jų likusi komanda nesėkmingai pasirodė atrankoje ir prarado šansus patekti į žaidynes. Sh.
2023-08-26

Be bilieto į olimpiadą likusi Turkijos rinktinė nebežino ko griebtis: reikalauja Larkino ir Wilbekino pasiaiškinimų

Turkijos rinktinė nebeturi šansų prasibrauti į kitų metų Paryžiaus olimpiadą, kai išankstinės atrankos finale krito prieš kroatus ir prarado teisę žaisti pagrindiniame atrankos etape. Po tokio smūgio pasipylė vis daugiau klausimų, kodėl šaliai negalėjo atstovauti Shane‘as Larkinas ir Scottie Wilbekinas. Dabar Turkijos krepšinio federacija nusprendė šių krepšininkų pareikalauti konkrečių ir aiškių priežasčių, kodėl šie atsisakė apsivilkti rinktinės marškinėlius.
2023-08-23

Turkiją įveikę kroatai – olimpinėje atrankoje

Kelialapiu į 2024 metų Paryžiaus olimpinių žaidynių atrankos turnyrą džiaugėsi Kroatijos krepšininkai. Jie priešankstinio atrankos turnyro finale 84:71 (24:14, 24:15, 18:26, 18:16) nugalėjo Turkijos rinktinę. Ši pergalė kroatams suteikė teisę varžytis olimpinėje atrankoje. Nugalėtojams 22 taškus pelnė Dario Šaričius (11 atk. kam., 31 n. b.), 16 įmetė Mario Hezonja, 14 pridėjo Jaleenas Smithas.
2023-08-20

Turkijos rinktinė pateko į išankstinės Olimpiados atrankos finalą

Turkijos rinktinei teliko vienas žingsnis užsitikrinti kelialapiui į 2024 metų Paryžiaus olimpinių žaidynių pagrindinį atrankos turnyrą. Išankstinėje atrankoje, pusfinalyje, turkai Stambule 105:84 (26:19, 30:23, 24:15, 25:27) susitvarkė su Švedijos krepšininkais. Finale turkai kausis su Kroatijos rinktine ir nugalėtojui atiteks bilietas į atrankos turnyrą. Nugalėtojams 18 taškų surinko Furkanas Korkmazas (5 rez. perd.), po 16 pridėjo Alperenas Sengunas ir Omeras Yurtusevenas (9 atk.
2023-08-18

Nemalonios naujienos: „Anadolu Efes“ naujokas patyrė sunkią traumą

Nemalonių naujienų sulaukė Stambulo „Anadolu Efes“ klubas ir Turkijos rinktinė. Sunkią traumą patyrė gynėjas Dogusas Ozdemiroglu. 27 metų 191 cm ūgio krepšininkas susižeidė kryžminius kelio raiščius. Traumą turkas patyrė draugiškų rungtynių su Italija metu. Praėjusį sezoną Turkijos pirmenybėse D.Ozdemiroglu per vidutiniškai 32 minutes pasiekė 14,5 taško, 4,8 atkovoto, 2,3 perimto kamuolio ir 6,3 rezultatyvaus perdavimo vidurkius.
2023-08-06

Jaunimo rinktinės fiasko: Lietuva U18 Europos čempionatą baigė jau aštuntfinalyje

Lietuvos aštuoniolikmečių vaikinų rinktinei nepavyko prasibrauti tarp aštuonių geriausių Europoje. Remigijaus Bardausko auklėtiniai dramatiškame Senojo žemyno pirmenybių aštunfinalyje 72:76 (23:17, 14:20, 14:16, 21:23) suklupo prieš Turkijos krepšininkus ir turnyrą užbaigs kova dėl 9-16 vietų. Visas 40 minučių ant parketo virė nuožmi kova – niekas nebuvo nutolęs dviženkliu skirtumu, o pirmaujanti komanda keitėsi 11 kartų.
2023-07-26

„Lietkabelio“ gynėjas lemiamu metimu išplėšė estams pergalę prieš Slovėniją, latviai palaužė turkus

Pergalę pasaulio čempionato atrankoje iškovojo Latvijos krepšininkai (8-1). Jie svečiuose 83:74 (26:23, 23:23, 21:7, 13:21) pranoko Turkijos rinktinę (3-6). Nugalėtojams 14 taškų pelnė Arturas Žagaras (4/4 trit.), 11 pridėjo Tomas Leimanis, po 10 pasižymėjo Dairis Bertanis ir Arturas Strautinis. Turkijos rinktinei nepadėjo ir 17 taškų įmetęs Onuralpas Bitimas ar po 15 pelnę Yigitas Arslanas (5/8 trit.) bei Sadikas Kabaca (3/4 trit.). Latviai jau yra užsitikrinę vietą pasaulio pirmenybėse.
2023-02-24

Pasaulio taurė: dramatiškai nepataikęs Wilbekinas neišnaudojo puikios progos patiesti Serbiją

Dramatišką pergalę pasaulio čempionato atrankos turnyre iškovojo Serbijos krepšininkai (5-3). Ketvirtąją pergalę paeiliui pasiekę serbai namuose 77:76 (24:21, 13:13, 17:20, 23:22) palaužė Turkijos rinktinę (3-5). Serbams pergalę atnešė du taiklūs Marko Guduričiaus baudų metimai, kuriuos jis realizavo likus žaisti pusantros minutės ketvirtajame kėlinyje. Per likusį laiką Scottie Wilbekinas prametė du baudų metimus bei dvitaškį tiksint paskutinėms sekundėms.
2022-11-14

FIBA pradėjo tyrimą: bandys įvertinti turkų ir kartvelų konfliktą, skirti sankcijas

FIBA pradėjo tyrimą įvykusio konflikto Turkijos ir Sakartvelo rungtynėse. Pažymima, kad FIBA turi incidento vaizdo įrašus, todėl gali atlikti objektyvų vertinimą. Tikėtina, kad FIBA konflikto dalyviams skirs sankcijas. Konflikte dalyvavo turkas Furkanas Korkmazas, kartvelai Goga Bitadze, Duda Sanadze, Tornike Shengelia bei abiejų rinktinių darbuotojai. Abi rinktinės jau baigė pasirodymą Europos čempionate.
2022-09-15

Turkijos rinktinės baimė išsipildė: kovą Europos čempionate teks tęsti be savo žvaigždės

Turkijos rinktinė Europos čempionato aštuntfinalyje žais be savo žvaigždės Shane’o Larkino. Krepšininkui prireiks piršto operacijos ir negalės žaisti apie du mėnesius. Turkijos rinktinė šeštadienį aštuntfinalio mače susitiks su Prancūzijos krepšininkais. Europos čempionate gynėjas rinkdavo 9,2 taško ir krepšį atakavo 33 proc. taiklumu.
2022-09-09

Aštuntfinalio rungtynėms paskirtu laiku nepatenkintas Atamanas: „Toks rungtynių laikas yra nepagarba mums“

Paskelbta, kad Turkijos rinktinė aštuntfinalio rungtynes žais 13 valandą Lietuvos laiku. Toks ankstyvas laikas nepatinka treneriui Erginui Atamanui. „Rungtynių pradžios laikas yra nepagarba mūsų atžvilgiu. Tikslas yra išvengti mūsų sirgalių arenoje. Tikiuosi, kad Vokietijoje gyvenantys Turkijos fanai pasiaukos ir tokiu nepatogiu laiku susirinks arenoje“, - sakė jis. Turkija šias rungtynes Berlyne žais prieš Prancūziją. Aštuntfinalio etape Lietuvos rinktinė prieš Ispaniją žais 21:45 val.
2022-09-08

Liūdna žinia Turkijos rinktinei: komandos žvaigždė paliko komandą

Turkijos rinktinės žvaigždė Shane’as Larkinas šiandien vakare išskris į Stambulą. Pranešama, kad krepšininkas turi problemų su pirštais ir Turkijos sostinėje jam bus atlikti tyrimai. Taip pat jis psichologiškai jaučiasi prastai. 29 metų šiame Europos čempionate renka 9,2 taško ir atlieka po 7 perdavimus. Turkijos varžovas aštuntfinalyje dar nėra aiškus.
2022-09-07

Lietuvos varžovai aštuntfinalyje – dramatiškose rungtynėse Ispanija palaužė turkus

Europos čempionato A grupės nugalėtojais tapo ispanai (4/1), kurie 72:69 (17:18, 21:16, 18:16, 16:19) pranoko Turkijos (3/2) krepšininkus.  Per visas rungtynes pirmaujanti komanda keitėsi 15 kartų ir nei vienas klubas neturėjo didesnio nei šešių taškų pranašumo. Likus žaisti daugiau nei dvejoms minutėms Lorenzo Brownas dvitaškiu išvedė ispanus į priekį ir jie daugiau nei karto neatsiliko.
2022-09-07

Turkai demonstruoja kovingumą už aikštės ribų: padavė FIBA į teismą

Apie Turkijos rinktinę gausiai skriejančios naujienos ne vien apie jų pasiektas pergales. Žiniasklaidoje plačiai aptarti ir incidentai įvykę turkų rungtynių metu. Vienintelis jų pralaimėjimas prieš Sakartvelo rinktinę buvo nusėtas kivirčų, o nusileido turkai varžovams tik po dviejų pratęsimų.  Dar ketvirtajame kėlinyje iš aikštės išvarytas buvo Furkanas Korkmazas, konfliktavęs su Duda Sanadze, šis kivirčas persikėlė ir už aikštės ribų.
77 2022-09-06

Visas rungtynes kontrolę laikę turkai nesuteikė šansų Belgijos rinktinei

Įvyko dar vienos Europos krepšinio čempionato rungtynės, kuriose pergalę iškovojo Turkijos rinktinė. Tbilisyje turkai 78:63 (20:6, 17:24, 22:17, 19:16) įveikė Belgijos nacionalinę komandą. Pirmajame kėlinyje dominavę turkai susikrovė dviženklį pranašumą, kuris antrame kėlinyje išaugo iki 19 taškų.
2022-09-06

Atamano išvarymas, žaidėjų konfliktas ir du pratęsimai – Gruzija netikėtai patiesė Turkiją

Netikėtą pergalę po dviejų pratęsimų Europos čempionate iškovojo viena iš čempionato šeimininkių Gruzijos (1/2) rinktinė. Ji Tbilisyje rezultatu 88:83 (19:25, 17:8, 17:16, 15:19, 7:7, 11:8) palaužė Turkijos (2/1) krepšininkus. Gruzija antrajame pratęsime pelnė pirmuosius taškus ir jame nė karto neatsiliko. Pratęsimo pabaigoje turkai taškų nepelnė daugiau nei dvi minutes, o per šį laiką grupės šeimininkai spėjo pabėgti į priekį 88:81 ir užsitikrinti pergalę.
2022-09-04

Po dramatiškos kovos Juodkalnijos rinktinė turėjo pripažinti turkų pranašumą

Sunkia pergale Europos čempionato A grupės kovas pradėjo Turkijos rinktinė, kuri Tbilisyje 72:68 (14:18, 27:13, 12:20, 19:17) palaužė Juodkalnijos krepšininkus.
2022-09-01

Atamanas pasirinko: paaiškejo Turkijos vyrų krepšinio rinktinės dvyliktukas

Turkijos rinktinės treneris Erginas Atamanas paskelbė galutinę sudėtį Europos čempionatui. Jie žais A grupėje, kur susitiks su Juodkalnija, Sakartvelu, Ispanija, Bulgarija ir Belgija. Turkijos rinktinės sudėtis: Alperenas Šengunas, Bugrahanas Tunceras, Cedi Osmanas, Furkanas Korkmazas, Melihas Mahmutoglu, Onuralpas Bitimas, Sadikas Emeras Kabaca, Sertačas Šanli, Shane’as Larkinas, Šehmusas Hazeras, Yigitcanas Saybiras, Erceanas Osmani.
2022-08-29

Įspūdingai tritaškius metusi Latvijos rinktinė nušlavė Turkiją

Triuškinančią pergalę atrankoje į pasaulio čempionatą iškovojo Latvijos krepšininkai (4/1). Ketvirtąją pergalę paeiliui atrankoje pasiekę latviai namuose 111:85 (31:20, 25:27, 31:16, 24:22) susitvarkė su Turkijos rinktine (2/3). Nugalėtojams 22 taškus surinko Kristapas Porzingis (14 atk. kam., 6 blk., 33 n. b.), 17 pelnė Davis Bertanis (5/7 trit.), 15 pridėjo Rihardas Lomažas, 11 – Rolando Šmito sąskaitoje (3/4 trit.). Latviai šiame mače pataikė net 20 tritaškių iš 35 bandymų (57 proc.
2022-08-25

Žaisti be lyderio ne problema: graikai be Antetokounmpo susitvarkė su Turkijos rinktine, Atmanas išvarytas iš aikštės

Be Giannio Antetokounmpo žaidusi Graikijos rinktinė pasiekė pergalę Akropolio taurės turnyre. Turnyro šeimininkai Atėnuose 89:80 (22:15, 20:28, 21:26, 26:11) pranoko Turkijos krepšininkus. Nugalėtojams 19 taškų surinko Kostas Antetokounmpo (13 atk. kam., 27 n. b.), 16 pasižymėjo Tyleris Dorsey, 13 – Kosto Papanikolaou sąskaitoje.  Graikams dėl nugaros skausmų nepadėjo Giannis Antetokounmpo. Turkams 22 taškus pelnė Furkanas Korkmazas (4/6 trit., 10 atk. kam.
2022-08-20

Draugiškame mūšyje Turkijos rinktinė pranoko Sakartvelą

Pergalę Akropolio turnyre iškovojo Turkijos krepšininkai. Jie Graikijoje 101:88 (18:24, 30:22, 27:20, 26:22) pranoko Sakartvelo rinktinę. Nugalėtojams 22 taškus surinko Cedi Osmanas. 18 pasižymėjo Furkanas Korkmazas, 17 pridėjo Alperenas Sengunas. Tuo tarpu Onuralpas Bitimas įmetė 12 taškų. Sakartvelo rinktinėje rezultatyviausias buvo Tornike Šengelija su 20 taškų (6 rez. perd.), 18 pelnė Giorgi Shermadini, 16 – Alexandrero Mamukelashvilio sąskaitoje (14 atk. kam.
2022-08-17

Draugiški krepšinio rinktinių susitikimai tęsiasi: estai ir turkai pasiekė pergales, kroatai nusileido čekams

Pralaimėjimą draugiškame mače patyrė Kroatijos krepšininkai. Jie 83:95 (27:21, 16:18, 16:29, 24:27) po itin nesėkmingo trečiojo kėlinio nusileido Čekijos rinktinei. Nugalėtojus į pergalę vedė Martinas Peterka ir Jaromiras Bohačikas, atitinkamai surinkę 18 ir 15 taškų. Kroatams 11 taškų įmetė Bojanas Bogdanovičius, Ivica Zubacas – 7, Dario Šaričius – 5. *** Pergalę pasiruošimo cikle pasiekė ir Estijos krepšininkai.
2022-08-15

Turkijos rinktinė draugiškame mače neturėjo vargo su ukrainiečiais

Triuškinančią pergalę draugiškame mače pasiekė Turkijos krepšininkai. Ergino Atamano auklėtiniai namuose 96:70 (25:12, 24:17, 26:19, 21:22) nesunkiai susitvarkė su Ukrainos rinktine. Nugalėtojų gretose penki žaidėjai pelnė dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausias buvo Cedi Osmanas su 17 taškų. 15 įmetė Alperenas Sengunas, 14 pridėjo Furkanas Korkmazas, 11 – Meliho Mahmutoglu sąskaitoje, 10 – Sertačo Šanli. Ukrainos rinktinei 16 taškų pelnė Artemas Pustovyi (8/8 dvit.
2022-08-11

Turkijos išplėstiniame sąraše – NBA žaidėjai ir Eurolygos žvaigždės

Turkijos krepšinio federacija atskleidė išplėstinį kandidatų sąrašą, kuris yra sudarytas ne tik pasaulio čempionato atrankos kovoms, tačiau ir Europos pirmenybėms. Tarp kandidatų – ir keturi krepšininkai iš NBA lygos. Rinktinei atstovauti yra pasiruošęs Cedi Osmanas, Alperenas Sengunas, Omeras Yurtsevenas bei Furkanas Korkmazas. Taip pat ir aukščiausio lygio Eurolygos žvaigždės: Shane‘as Larkinas, Scottie Wilbekinas, Sertacas Sanli ir Melihas Mahmutoglu.
2022-07-22

Juoda serija tęsiasi: turkams pralaimėję lietuviai UEFA Tautų lygoje lieka be taškų

Lietuvos futbolo rinktinė naujajame UEFA Tautų lygos sezone patyrė ketvirtąją nesėkme iš eilės. Valdo Ivanausko auklėtiniai svečiuose 0:2 (0:1) nusileido Turkijai. Mūsiškiai keturias nesėkmes patyrė per pastarąsias dešimt dienų, kai buvo žaidžiami nacionalinių rinktinių Tautų lygos „lango“ susitikimai. Šio vakaro mačą lietuviai pradėjo visai neblogai. Jau trečiąją minutę Justas Lasickas gerą kontrataką užbaigė smūgiu į vartų plotą.
86
2022-06-14

Erginas Atamanas perims Turkijos krepšinio rinktinės vairą

Turkijos nacionalinė vyrų krepšinio komanda turės naują trenerį. Šalies krepšinio federacija galiausiai priėmė sprendimą, kas taps naujuoju rinktinės vairininku. Prie jos vairo stos 56 metų specialistas Erginas Atamanas. Apie tai oficialiai turėtų būti paskelbta jau ketvirtadienį. Strategas taip pat vadovauja ir Stambulo „Anadolu Efes“ ekipai. Šio darbo jis neatsisakys ir sieks suderinti veiklą tiek klube, tiek rinktinėje. E.Atamanas jau turi patirties nacionalinėje komandoje.
2022-04-12

Pasaulio čempionato atrankos starte turkai neatsilaikė prieš Baltarusijos rinktinę

Netikėtą pralaimėjimą atrankoje į FIBA pasaulio taurės turnyrą patyrė Turkijos (0/1) krepšininkai.Jie išvykoje 70:84 (17:20, 17:23, 19:18, 17:23) nusileido Baltarusijos (1/0) nacionalinei komandai.
2021-11-25

B. Tanjevičius: NBA yra 3-4 geri treneriai, visi kiti – kvailiai

Šią vasarą Turkijos vyrų krepšinio rinktinei atsisakęs padėti Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Jutos „Jazz“ aukštaūgis Enesas Kanteris supykdė Turkijos rinktinės vyriausiąjį trenerį Bogdaną Tanjevičių. Kalbėdamas su Italijos žiniasklaida specialistas išdėjo į šuns dienas NBA trenerius ir pavadino juos kvailiais, nes šie, anot B.Tanjevičiaus, nesugeba tinkamai išnaudoti žaidėjų. „Nesistebiu, kad M. Belinelli ir A. Bargnani nežaidžia rinktinėje.
2012-08-21

Lietuvos krepšininkės pergalingai pradėjo Europos čempionatą

Pergalingai Europos moterų krepšinio čempionatą pradėjo Lietuvos krepšininkės, pirmosiose A grupės rungtynėse 64:58 (19:12, 18:10 16:14, 13:20) įveikusios Turkijos nacionalinę komandą. Rytoj 19 val. lietuvės susikaus su Rusijos krepšininkėmis.
2011-06-18

Lietuvos stalo tenisininkės pralaimėjo Turkijos ekipai

Pirmą kartą rengiamų Europos stalo teniso Tautų lygos moterų varžybų trečiojo pagal pajėgumą „Standard“ diviziono pusfinalio mače Lietuvos rinktinė Vilniuje 1-3 pralaimėjo Turkijos komandai. Mūsų šalies rinktinei vienintelį tašką pelnė Lina Misikonytė. Lietuvės pirmajame etape A grupėje užėmė antrąją vietą, o turkės tapo B grupės nugalėtojomis. Atsakomasis pusfinalio mačas bus žaidžiamas balandžio mėnesį Turkijoje.
2011-03-27

Lietuvos rinktinė turnyrą Bamberge pradėjo dramatiška pergale

Pergalingai draugišką keturių ekipų turnyrą Vokietijoje pradėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 80:77 (23:18, 15:16, 22:26, 20:17) nugalėjusi Turkijos komandą.