toksokarozė
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „toksokarozė“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „toksokarozė“.
Kirmėlių organizme simptomai: pajauskite laiku
Vaikų sveikata yra vienas iš tėvų pagrindinių rūpesčių. Nepaisant pastangų palaikyti gerą higieną, dažnai mažamečiai ir jų tėvai susiduria su netikėta sveikatos problema – kirmėlėmis. Šis mažas, bet gudrus parazitas gali įsikurti mažų vaikų organizmuose, judėti nepastebimai ir sukelti nemalonumų.
Ši sunki infekcija dažniausiai guldo vaikus: patarė, kaip apsisaugoti
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai kasmet užregistruoja po kelias dešimtis gyvūnų askaridžių sukeliamos infekcijos – toksokarozės atvejų. Per penkis šių metų mėnesius (sausio–gegužės mėn.) ši liga buvo nustatyta 25 asmenims, iš jų 18 nepilnamečių.
Vasarą vaikai namų teritorijose ar paplūdimyje daugiau laiko praleidžia žaisdami su smėliu, kuriose gali būti šunų ir kačių išmatų, todėl didėja tikimybė užsikrėsti šia pavojinga liga.
Knibždančias kirmėles organizme išduoda šie ženklai: pajauskite laiku
Kartais blogos savijautos priežastys gali būti visai netikėtos. Valgydami netinkamai apdorotą maistą ar paprasčiausiai būdami aplinkoje galime užsikrėsti kirminais ar pirmuonimis, kurie sukelia įvairias parazitines ligas. Kokios kirmėlinės ligos yra pasitaikančios dažniausiai bei kokie simptomai jas išduoda pasakoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Aušra Bartulienė.
Šie simptomai išduoda knibždančias kirmėles jūsų organizme: įsidėmėkite visam laikui
Aplink mus knibžda daugybė įvairiausių organizmų, o kai kurie jų patenka į mūsų organizmą ir ten gyvena. Patekę į organizmą jie ima maitintis, daugintis ir galime nė nepastebėti, jog ne tik žarnyne, bet ir kituose organuose gyvena kirmėlės ir kiti gyviai.
Tai sužinoję maudytis ir poilsiauti šalia šunų nebenorėsite
Specialistai primena, kad ir kiek mylėtume savo augintinius, šunims ir kitiems naminiams gyvūnams šalia žmonių maudymosi vietų, paplūdimių – ne vieta.
Užkrečiamųjų ligų specialistai primena, kad naminiai ir laukiniai gyvūnai platina įvairias žmogui pavojingas ligas.
Išmatos užteršia vandenį ir smėlį
Viena dažniausių tokių ligų – toksokarozė. Tai – parazitinė liga, kurią sukelia smėlyje puikiai išsilaikančios tam tikros rūšies kirmėlių lervos.
Netikėta paplūdimio „dovanėlė“ – pailsėję nešvarioje vietoje kai kurie grįžta ne vieni
Nors saulė, vanduo ir įšilęs smėlis dažnam asocijuojasi su vasaros malonumais, specialistai įspėja, kad stokojant apdairumo iš smėlėtų paplūdimių galima parsivežti ir visai netikėtų „dovanų“. Ne tik grybelis ar varginančios žarnyno infekcijos, bet ir įvairios parazitozės – pasirodo, smėlyje gali tūnoti įvairių ligų sukėlėjai.
Lietuvoje daugėja šių ligų atvejų: organizme pradeda veistis kirmėlės
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį užregistruoti 52 – askaridozės, 16 – echinokokozės ir 8 – toksokarozės atvejai. Lyginant su pernai tuo pačiu laikotarpiu, sumažėjo echinokokozės ir toksokarozės, bet padaugėjo askaridozės atvejų. Askaridoze ir toksokaroze dažniausiai užsikrečia ir serga vaikai iki 14 metų amžiaus, echinokokoze – suaugę asmenys.
Smėliadėžės – ligų židinys
Neprižiūrėtos ir apleistos smėlio dėžės prie Panevėžio daugiabučių yra ne tik vaikų žaidimo objektas, bet ir naminių gyvūnėlių gamtinių reikalų atlikimo vieta. Dėl to smėliadėžėse pramogaujantys vaikai gali susirgti sunkiomis ligomis.
Tyko pavojai
Įsibėgėjus vasarai, mažyliai nemažai laiko praleidžia vaikų žaidimo aikštelių smėlio dėžėse. Tačiau daugelis tėvų veikiausiai net neįsivaizduoja, kokia grėsmė gali slypėti smėlyje.
Tarp smėlio pilių – pavojingas užkratas
Vienas iš vaikų vasaros malonumų – žaidimas ant smėlio. Saulutei įšildžius žemę, mažai kas prilygs mažųjų mėgstamam žaidimui statyti smėlio pilis, rausti tunelius, kepti bandeles. Tik daugiabučiuose augantiems vaikams toks malonumas jau sunkiai pasiekiamas.
Artėjant vasarai Panevėžio visuomenės sveikatos centro specialistai ragina prisiminti šunų ir kačių platinamas parazitines ligas. Vienomis iš jų – toksokaroze, echinokokoze ir toksoplazmoze – galima užsikrėsti labai netikėtai.