toksika

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „toksika“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „toksika“.

„Toksikai“ prisijungus „GVT LT“ įmonė greičiau reaguos į ekstremalias situacijas

Valstybės valdoma pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ baigė konsolidavimą su kita valstybės valdoma naftos produktais užteršto grunto, dumblo ir vandens valymo įmone „GVT LT“. „Vienai valdymo struktūrai priklausančios įmonės galės rasti bendrus sąlyčio taškus, pasiūlyti naujas paslaugas, taikyti geriausius prieinamus gamybos būdus, efektyviau ir greičiau reaguoti į galinčias kilti ekstremalias situacijas, pasiekti sinergijos efektą“, – pranešime sakė „Toksikos“ generalinis direktorius...
2024-03-06

Bendrovės „Toksika“ teritorijoje kilęs gaisras žalos aplinkai nepadarė

Šiaulių rajone, Jurgeliškių kaime, sekmadienio vakarą užsidegus bendrovės „Toksika“ metaliniams konteineriams žala aplinkai nebuvo padaryta, sako įmonės generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas. „Greičiausiai buvo ar tirpikliai su dažais, ar kažkas. Ir tai davė reakciją dėl kurios kilo dūmas. Kažkokia grėsmė žmonėms, aplinkai nebuvo padaryta. Juolab, tas vanduo nutekėjo į mūsų akumuliacines talpas, kurias mes išsipumpuosime ir sutvarkysim“, – BNS pirmadienį kalbėjo jis.
Kriminalai 2023-08-07

Šiaulių rajone dega bendrovės „Toksika“ metalinis konteineris

Šiaulių rajone Jurgeliškių kaime sekmadienio vakarą dega bendrovės „Toksika“ metalinis konteineris. Pranešimą apie gaisrą bendrasis pagalbos centras gavo 21.08 valandą. Į įvykio vietą išsiųstos Šiaulių miesto ir rajono priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos. Jurgeliškių kaime yra „Toksikos“ pavojingųjų atliekų sąvartynas.
Kriminalai 2023-08-06

„Toksika“ uždaryto sąvartyno teritorijoje už 3 mln. eurų pradėjo statyti saulės parką

Pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ Šiaulių rajone, Jurgeliškių kaime, buvusio odų sąvartyno teritorijoje pradėjo statyti  3,9 megavato (MW) galios saulės elektrinių parką, į kurį investuos 3 mln. eurų. Baigti 4 hektarų ploto „Erelio“ saulės parko, kuriame bus sumontuota 5,9 tūkst. saulės modulių, statybas planuojama iki gruodžio vidurio, pirmadienį pranešė bendrovė „Ilgus metus prižiūrėjome uždarytą pramoninį odų sąvartyną, kurio vietoje jokia veikla negalima.
2023-06-19

Valstybės valdoma „Toksika“ ruošiasi išmokėti 880 tūkst. eurų dividendų

Pavojingųjų atliekų tvarkymu užsiimanti valstybės valdomos bendrovė „Toksika“, pernai uždirbusi 1,64 mln. eurų grynojo pelno, ketina išmokėti 880,4 tūkst. eurų dividendų. Dėl dividendų mokėjimo bus sprendžiama balandžio 27 dieną vyksiančiame akcininkų susirinkime, pranešė „Toksika“. Praėjusiais metais „Toksika“ dividendų nemokėjo. „Toksikos“ grynasis pelnas pernai buvo 5,8 karto didesnis nei 2019 metais, kai jis siekė 280,7 tūkst. eurų. Bendrovės pardavimo pajamos pernai padidėjo 75 proc.
2021-04-15

Šiaulių rajone sunaikinta 70 kg narkotikų: juodojoje rinkoje jų vertė – apie 6-7 mln. eurų

Trečiadienį Šiaulių rajone, bendrovėje „Toksika“, sunaikinta 70 kg narkotikų, kuriuos pasieniečiai sulaikė pernai gruodžio viduryje, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Gruodį pasieniečiai pranešė, kad Pagėgių komandos pareigūnai bei Bardinų pasienio užkardos kinologė su vokiečių aviganiu Aru pagal kriminalinės žvalgybos informaciją patikrino stovėjimo aikštelėje prie vieno namo Jurbarke stovintį automobilį „Volvo V50“. Jame buvusiame sportiniame krepšyje aptikta 20 paketų su m...

Panaudotą kaukę išmetate tiesiai į šiukšlių dėžę? Elgiatės neteisingai

Kaukes, pirštines ir kitas koronaviruso apsaugos priemones dėvint kiekvieną dieną, pastebima, kad didėja ir išmetamų apsaugos priemonių kiekis. Norint išmesti kaukes, galioja tam tikros taisyklės, tačiau atliekas rūšiuojančios įmonės pastebi, kad lietuviai panaudotų kaukių išmesti teisingai nemoka. Galiojant reikalavimui visose viešose vietose dėvėti apsaugines veido kaukes, daugiau jų ir išmetama.

Lietuvoje 40 tonų su Covid-19 susijusių atliekų naikinama kas mėnesį: tai – be gyventojų išmetamų kaukių

Kiekvieną mėnesį pavojingas atliekas tvarkanti bendrovė „Toksika“ sunaikina apie dešimtis tonų medicininių atliekų su COVID užkratu. Tačiau didele problema išlieka gyventojų į konteinerius išmetamos medicininės atliekos – jų surinkimui tinkamai vis dar nepasirengta.  Autobusiuku iš visų Lietuvos ligoninių ir patikrinimo punktų atvežamos COVID 19 atliekos – pirštinės, kaukės, kitos apsaugos priemonės. Pilnos, sandariai uždarytos dėžės dar kartą dezinfekuojamos.

Vyriausybė iš rezervo skyrė dar 1,2 mln. eurų gaisro Alytuje padariniams

Vyriausybė trečiadienį pritarė siūlymui iš valstybės rezervo skirti dar 1,241 mln. eurų gaisro Alytaus padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ padariniams šalinti. Didžioji dalis lėšų – 1,02 mln. eurų – bus skirta bendrovei „Toksika“, sutvarkiusiai gaisro atliekas. Vidaus reikalų ministerijai planuojama pervesti 140 tūkst. eurų, iš kurių 112 tūkst. eurų – ugniagesių gelbėtojų sveikatos tyrimų ir konsultacijų išlaidoms, dar 20,4 tūkst.
Aktualijos 2020-04-22

„Toksika“ skelbia baigusi sudėtingiausią Alytaus gaisravietės tvarkymo etapą

Valstybės valdoma bendrovė „Toksika“ ketvirtadienį pranešė užbaigusi sudėtingiausią antrąjį Alytaus gaisravietės tvarkymo etapą – jo metu išvežta beveik 5500 tonų pavojingų atliekų. Visi šio etapo tvarkymo darbai kainavo per 1,5 mln. eurų, nurodo įmonė. Per ankstesnįjį pirmąjį tvarkymo etapą buvo išvežta 680 tonų pavojingųjų atliekų, o trečiajam tvarkymo etapui lieka dar apie 1000 tonų apdegusių padangų – jos akredituotos Vokietijos laboratorijos specialistų priskirtos pavojingosioms atliekoms.
Kriminalai 2020-02-20
REKLAMA
REKLAMA

Alytaus gaisro pasekmės: pavojingos medžiagos padangų liekanose viršija normas

Po gaisro Alytuje esančioje padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“ likusiose padangų liekanose pavojingos medžiagos viršija normas, ketvirtadienį pranešė šias atliekas tvarkanti valstybės valdoma bendrovė „Toksika“. „Apdegusių padangų liekanose viršijama daugelis nustatytų pavojingųjų medžiagų parametrų. Tai reiškia, kad tokioms atliekoms patekus į aplinką, vanduo ir gruntas bus užteršti dideliais organinių cheminių junginių kiekiais.
Aktualijos 2020-01-30

Ekstremali padėtis dėl gaisro Alytuje dar vis galioja: paaiškėjo, kada bus atšaukta

Ekstremali padėtis Alytaus mieste ir rajone bus atšaukta baigus tvarkyti padarinius, kilusius po gaisro padangų perdirbimo gamykloje „Ekologistika“, penktadienį rašo naujienų portalas 15min.lt. Pasak miesto mero Nerijaus Cesiulio, šiuo metu išvalyta apie pusė po gaisro likusio vandens, o ekstremali situacija bus atšaukta tada, kai jis visas bus išvalytas. „Jis yra išvalomas, mažėja. Bijočiau pasakyti, bet apie pusė vandens jau yra išvalyta.
Aktualijos 2020-01-03

Iš gaisravietės Alytuje ketinama pradėti vežti pavojingas atliekas

Iš gaisravietės Alytuje penktadienį turėtų būti išvežti pirmi pavojingų atliekų kroviniai, teigia aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. „Šiandien turbūt vešime atliekas. Dalis gaisrininkų jau išvažiavo, atlaisvino kelią, tad jau galima prie ten privažiuoti. Kita dalis dar dirba ir kai kurios atliekos maišo darbams. Tos atliekos lyg ir jau užgesintos, tai jau planuojama išvežti“, – BNS sakė ministras.
Aktualijos 2019-10-25

Lietuvai nereikės grąžinti ES paramos „Toksikai“

Ūkio ministras teigia, kad Europos Komisija (EK) neturėjo pretenzijų ministerijos valdomai nuodingų atliekų deginimo gamyklai „Toksika“. Virginijus Sinkevičius tikina, kad Lietuvai nereikės grąžinti milijoninės ES paramos galingesnei nei buvo numatyta gamyklai, o jos pajėgumus ateityje numatoma dar didinti.
Aktualijos 2018-09-07

Viceministrą E. Gustą seka skandalo šešėlis: už klaidą gali tekti sumokėti Lietuvai

Lietuvai gali tekti grąžinti 15 mln. eurų ES paramos, skirtos pavojingų atliekų deginimo gamykla „Toksika“. Skubant užbaigti statyti galingesnę nei numatyta gamyklą, tuometiniam ūkio ministrui, o dabar – žemės ūkio viceministrui Evaldui Gustui galėjo daryti įtaką jo aplinkos žmonės. Viceministras tai neigia, rašo portalas lrt.lt.
Aktualijos 2018-09-06

Toksika ketina skolintis 2,1 mln. eurų

Pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ ketina 7 metams skolintis 2,142 mln. eurų. Pinigai bus naudojami dalies kitų paskolų refinansavimui bei investicijoms. Bendrovė centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbtose technines specifikacijose nurodo, kad 1,642 mln. eurų bus skirta kitų paskolų refinansavimui, o 500 tūkst. eurų - investicijoms.
2016-06-30

Šiauliuose pradeda veikti „Toksikos“ pavojingų atliekų sąvartynas

Šiauliuose pradeda veikti pirmasis ir vienintelis Lietuvoje pavojingų atliekų sąvartynas. Per dvejus metus į jį investuota 3 mln. eurų, pranešė valstybės valdoma pavojingų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“. „Toksikos“ generalinis direktorius Arūnas Dirvinskas sako, kad sukurta infrastruktūra saugiai šalinti pavojingas atliekas, moderni laboratorinė įranga leis tiksliai nustatyti jų pobūdį, be to, įdiegtos stabilizavimo technologijos.
2015-12-22

Vilnius išvalytas nuo daugiau kaip tonos gyvsidabrio atliekų

Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino, kad iš sandėlių teritorijos Nemenčinėje būtų išvežta ir utilizuota 1140 kg sukauptų gyvsidabrio atliekų. Daugiau kaip dešimtmetį jos buvo kauptos ir laikytos įvairiose talpose. Neutilizavus gyvsidabrio atliekų, jos galėjo tapti rimtu taršos šaltiniu.
Aktualijos 2015-12-01

Farsas: „Toksikai“ europinė parama – aukščiau žmonių sveikatos?

Mindaugas LAURINAITIS Iš skandalų neišbrendanti Ūkio ministerijos valdoma UAB „Toksika“ tampa pavyzdžiu, kaip Lietuvoje valstybiniu lygmeniu įsisavinama europinė parama. Nors net kai kurios valstybinės institucijos pripažįsta, kad įrenginys pastatytas su trūkumais bei neatitinka pirkimo sąlygų, atsakingoms institucijoms ir bendrovės vadovams, panašu, tai nė motais. Valstybinė komisija patvirtino, kad įrenginys yra tinkamas, o UAB „Toksika“ galų gale rado naują vadovą.
Lietuva 2014-05-26

Skandalas: patyliukais įteisinama „Toksika“

 Mindaugas LAURINAITIS Valstybės valdoma UAB „Toksika“ valstybinei komisijai atidavė vertinti Šiaulių rajone statytą pavojingų atliekų deginimo įrenginį, nors nepriklausomi ekspertai ir Viešųjų pirkimų tarnyba konstatavo įvairiausius pažeidimus, kilo net įtarimų dėl galimos korupcijos. Tačiau valdininkų tai nesustabdo.
2014-05-20

Aplinkosaugininkai svarstys „Toksikos“ ateities perspektyvas

Mindaugas LAURINAITIS Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamente šiandien bus svarstoma UAB „Toksika“ Šiaulių filialo pavojingų atliekų sąvartyno įrengimo bei eksploatavimo ir pavojingų atliekų tvarkymo įrenginių keitimo poveikio aplinkai vertinimo (PAV) programa. Nors pavojingų atliekų deginimo gamykla dar nėra priimta, bet planuose – greta gamyklos įrengti pavojingų atliekų saugojimo sąvartyną.
Lietuva 2014-04-02

Prokurorų akiratyje „Toksika“ vadovai

Mindaugas LAURINAITIS Jau anksčiau sklido kalbos, kad Ūkio ministerijai pavaldžios UAB „Toksika“ vadovai galimai proteguoja rangovą – Italijos įmonę, kuri Šiaulių rajone pastatė pavojingų atliekų deginimo įrenginį. Kol visos aukščiausios valdžios institucijos sutartinai tylėjo ir žiūrėjo pro pirštus, principingai laikėsi tik Viešųjų pirkimų tarnyba, kuri neseniai pavedė Generalinei prokuratūrai išsiaiškinti, ar valstybinės įmonės vadovai neužsiima nešvariais darbais.
Kriminalai 2014-03-20

Skandalas: valstybinės įmonės vadovai atsainiai žiūri į galimą pavojų

Šiaulių rajone iškilęs Ūkio ministerijai pavaldžios UAB „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo įrenginys iki šiol vis dar su trūkumais – juos žadama ištaisyti priėmus įrenginį iš rangovo. Tačiau pats įrenginys galimai dėl gedimų neseniai buvo stabdomas avariniu būdu. O valstybinės įmonės vadovai jaučiasi ramūs – nieko tokio neįvyko.
Lietuva 2014-03-13

Skubi „Toksika“ statybos pabaiga – grėsmė šiauliečių sveikatai

Mindaugas LAURINAITIS Šiaulių pašonėje niekaip neužbaigiamo pavojingų atliekų deginimo įrenginio statybas pratęs senasis rangovas – Italijos įmonė „Hefner Srl“, antradienį informavo UAB „Toksika“ atstovai. Tačiau ar gali būti, kad pažadas laikytis griežtų aplinkosauginių reikalavimų gali būti niekinis, o mokesčių mokėtojams šis įrenginys kainuos ne tik milijonus litų, bet ir sveikatą? Buvęs bendrovės „Toksika“ direktorius mano, kad tai visai realu.

Šiaulių rajonas virsta šiukšlynu?

Mindaugas LAURINAITIS Šiaulių rajonas po metų kitų gali virsti visišku šiukšlynu. Šiauliečiai su nerimu juokauja, kad ateityje dėl to turbūt teks keisti pavadinimą – į Šiukšlius. Rajone jau yra regiono atliekų tvarkymo centras, mechaninę atliekų rūšiavimo liniją planuoja statyti privati komunalinio ūkio bendrovė, o Ūkio ministerijai pavaldi UAB „Toksika“, niekaip negalinti iki galo užbaigti pavojingų atliekų deginimo įrenginio, nusprendė dar pasistatyti ir pavojingų atliekų sąvartyną.
Lietuva 2013-08-16

Keičiasi dar vienos valstybės valdomos įmonės valdyba

Pirmadienį per „Toksika“ visuotinį akcininkų susirinkimą buvo atšaukta senoji ir išrinkta naujoji valdyba. Taip pat patvirtinti praėjusių metų finansinės atskaitomybės dokumentai. „Nebuvo užtikrinta, jog valstybinės reikšmės atliekų tvarkymo objektas būtų pabaigtas laiku“, – pranešime spaudai valdybos keitimo priežastis įvardino ūkio viceministras Marius Busilas.
2013-05-20

ES pinigai paleisti vėjais?

Irena BUDRIENĖ Naujo rangovo ieškanti UAB „Toksika“ jo nesulaukė – neatsirado norinčių likviduoti italų bendrovės „Hafner Srl“ ir UAB „Senovė“ broko pavojingų atliekų deginimo įmonėje. Statyba apskųsta Europos kovos su sukčiavimu tarnybai. Įtariama, kad skelbdama naujo rangovo konkursą „Toksika“ pakeitė pirkimo sutarties sąlygas.
Lietuva 2013-04-18

Nuodų deginimas atidedamas iki vasaros

Šiaulių pašonėje statomas pavojingų atliekų deginimo įrenginys turėjo būti baigtas prieš metus. Bendrovė „Toksika“ ir Ūkio ministerija nesutaria, kas turėtų pašalinti atsiradusius trūkumus. Šį mėnesį ketinama skelbti konkursą naujo rangovo paieškai pavojingų atliekų deginimo įrenginio taisymo darbams užbaigti. Darbų pabaiga ir atliekų deginimo įrenginio paleidimas planuojamas po pusmečio nuo defektų šalinimo pradžios, rašoma UAB „Toksika“ išplatintame pranešime.
2013-01-10

Ministrai domėjosi neįgyvendintais Šiaulių projektais

 Vakar Šiauliai iš didžiųjų miestų pirmieji sulaukė ūkio ministrės Birutės Vėsaitės ir krašto apsaugos ministro Juozo Oleko vizito. Ūkio ministrei rūpėjo nepriimtas „Toksikos“ pavojingų atliekų deginimo įrenginys, Menų inkubatoriaus projektas. Šiam projektui nutraukta europinė parama. Nesusirašinės tik „popierėliais“ Ministrai Šiaulius lankė miesto mero Justino Sartausko kvietimu. Vizitas prasidėjo susitikimu su miesto vadovais Savivaldybėje ir spaudos konferencija.
Lietuva 2013-01-05

Stabdomas pavojingų atliekų deginimo gamyklos perėmimas

Po in­ži­ne­ri­nės eks­per­ti­zės paaiš­kė­jo: tai, apie ką ne jau kar­tą ra­šy­ta, tvir­ti­na­si: „Tok­si­kos“ už­sa­ky­mu Aukšt­ra­kiuo­se, ša­lia Šiau­lių, pa­sta­ty­ta pa­vo­jin­gų at­lie­kų de­gi­ni­mo ga­myk­la nea­ti­tin­ka pro­jek­ti­nių rei­ka­la­vi­mų, o ran­go­vas – ita­lų bend­ro­vė „Haf­ner SRL“ – yra ne­pa­jė­gus už­baig­ti dar­bų. Da­bar „Tok­si­ka“ ga­myk­los ne­pe­rims, ban­dys pa­ša­lin­ti trū­ku­mus.
2012-06-26

E. Žakaris ir V. Simulik: prokuratūra pradėjo tyrimą dėl atliekų deginimo

Gavusi Seimo narių socialdemokratų Edvardo Žakario ir Valerijaus Simulik prašymą Generalinė prokuratūra pradėjo tyrimą dėl Šiauliuose veikiančio pavojingų atliekų deginimo įrenginio.  Aukštrakiuose bandomo įrenginio išmetamų teršalų kiekis triskart viršijo leistiną normą. „Mes kreipėmės į Generalinę prokuratūrą, kad įrenginio bandymai, kurie gali sukelti pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei, būtų sustabdyti. Prokuratūra sureagavo į mūsų nuogąstavimus.

Pavojingų atliekų deginimas stringa

Pavojingų atliekų deginimas prie Šiaulių įkurtoje įmonėje vėluoja daugiau nei metus. Dėl to gali tekti grąžinti Europos Sąjungos paramos milijonus. Neseniai atlikti bandymai parodė, kad deginimo įrenginys negali būti naudojamas, nes teršia aplinką, praneša LTV naujienų tarnyba. Pavojingų atliekų deginimo bandymai Aukštrakiuose netoli Šiaulių pradėti bemaž prieš metus. Kol kas įrenginys dirba bandomuoju režimu, jame sudeginta 5,5 tūkst. tonų pavojingų atliekų.
titulinis 2012-04-07

Pavojingos atliekos tapo visuotine problema?

Šiauliečius įaudrino žinia, kad šią savaitę šalia Šiaulių esančiuose Aukštrakiuose vėl bus pradėtos deginti iš visos Lietuvos suvežtos pavojingos atliekos. Manoma, kad jei ateityje tokių atliekų pritrūktų, į mūsų šalies įmonę jos gali atkeliauti iš kitų ES valstybių. „Toksikos“ valdyba, visuomenei nežinant, pasirašė protokolą, kuriame išreiškė nuomonę, kad į aplinką išmetami nuodai nėra rimtas pagrindas atsisakyti projekto.

Aplinkos ministras: „Toksika“ turi dirbti saugiai ir skaidriai

Vakar, lankydamasis Šiauliuose, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas domėjosi Aukštrakiuose įsikūrusios UAB „Toksika“ pavojingų atliekų deginimo gamyklos veikla. Bendrovės generalinis direktorius Žilvinas Čenkus informavo, kad kovo mėnesį planuojama atnaujinti deginimo įrenginio bandymus, o jei jie bus sėkmingi, balandį gamykla jau galės pradėti veikti pilnu pajėgumu. Aplinkos ministras pažymėjo, jog gamykla visų pirma privalo dirbti saugiai.
2012-02-10

Ūkio ministras apie išeitinę kompensaciją V. Urbonavičiui: tai rodo, kaip laikomės įstatymo

56 tūkst. litų siekianti konservatoriaus Vido Urbonavičiaus kompensacija rodo, kaip Lietuvoje laikomasi Darbo kodekso, ketvirtadienį pareiškė ūkio ministras Rimantas Žylius. Šią savaitę paaiškėjo, kad V. Urbonavičius pernai lapkritį atleistas iš valstybės valdomos bendrovės „Toksika“, gavo 56 tūkst. litų iki mokesčių arba maždaug 42 tūkst. litų į rankas kompensaciją. „Tai rodo, visų pirma, kaip laikomės įstatymo, tai yra, V. Urbonavičiui galioja Darbo kodeksas.

Kloaka leido į orą nuodus

Vakar bendrovės „Toksika“ išplatintame pranešime pasitvirtina niūrios prielaidos, kurias „Šiaulių naujienos“ kėlė ne vienerius metus. Dabar viešai konstatuota, kad Šiaulių pašonėje, Aukštrakiuose, bandomame pavojingų atliekų deginimo įrenginyje susidaro produktai, kurie neatitinka aplinkosaugos reikalavimų. Kokie nuodai galėjo sklisti į aplinką, neskelbiama.

Ekologinė bomba tiksi Aukštrakiuose?

Netoli Šiaulių — Aukštrakiuose — pavojingų atliekų deginimo įrenginyje baigiama sudeginti 4000 tonų pavojingų atliekų, kurios atvežamos iš visos Lietuvos. Po deginimo likusių pavojingų pelenų nėra kur dėti, nes neįrengtas specialus sąvartynas. Pelenų jau sukaupta 141 tona. Pritrūko lėšų Sąvartynas turėjo būti pastatytas kartu su pavojingų atliekų deginimo įrenginiu, bet jam pritrūko lėšų.

Medicinos atliekos: ekstremalios situacijos Lietuvoje galėjo nebūti? (II d.)

Medicininės atliekos gydymo įstaigose susidaro nuolat. Tinkamai nenukenksmintos, jos gali kelti grėsmę žmonių sveikatai. Didžioji šių atliekų dalis neutralizuojama deginant, kitos neutralizuojamos autoklavuose ar specialiuose mikrobangų įrenginiuose. Taip turėtų būti. Bet taip būna ne visada. O dėl Lietuvoje neseniai kilusios medicininių atliekų krizės kaltos Ūkio ir Aplinkos ministerijos –  šių metų vasarą konstatavo Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Romas Valentukevičius.

Medicinos atliekos: ekstremalios situacijos Lietuvoje galėjo nebūti? (I d.)

„Medicinos įstaigos dirba ir atliekos jose susidaro nuolat, todėl, kai gegužės mėnesį sustojo „Toksika“ ir Lietuvoje nebeliko nė vienos įmonės, kuri naikintų medicinos atliekas, jos pradėjo kauptis“, – „Balsas.lt“ sakė sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis, paprašytas prisiminti, dėl kokių priežasčių vasaros pradžioje mūsų šalyje teko skelbti ekstremalią situaciją.

Šiaulių rajone liepsnojo pavojingos atliekos

Šiaulių raj. popietę kilo gaisras pavojingų atliekų deginimo įmonėje „Toksika“. Evakuoti jos darbuotojai, ugniagesiams teko dirbti su deguonies kaukėmis. Gaisras užgesintas per pusvalandį, jo priežastys ir nuostoliai nustatinėjami. Užsiliepsnojo tik šiemet baigtos statyti ir daugiau kaip 87 milijonus kainavusios pavojingų atliekų deginimo gamyklos atliekos. Specialioje duobėje buvo sukaupta keletas tonų įvairių tepalų, dažų ir kitų žmogaus sveikatai pavojingų cheminių medžiagų.

Skelbiama valstybės lygio ekstremali situacija

Žiniasklaidai prieš kelias dienas pranešus, kad Lietuvoje bręsta ekologinė katastrofa dėl nedeginamų medicinos atliekų, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) inicijavo Vyriausybės nutarimą, kuriuo paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija. Sveikatos priežiūros įstaigose sukaupta 10 tonų medicinos atliekų, pas atliekų surinkėjus sandėliuose - apie 50 tonų. Susikaupusios medicinos atliekos ne tik trikdo sveikatos priežiūros įstaigų darbą, bet ir kelia grėsmę žmonių sveikatai.

Seni vaistai graso ekologine bomba

Saugiai, nekenkdami sau ir aplinkiniams atsikratyti tokių vaistų galime vieninteliu būdu: nešti į bet kurią vaistinę ir atiduoti. Tai įpareigoja ir šiuo metu veikiantys teisiniai aktai. Tačiau, kaip parodė „Valstiečių laikraščio“ žurnalistinis tyrimas, į žmogų, atnešusį į vaistinę nereikalingus vaistus, neretai žiūrima kaip į ateivį iš kosmoso. Vaistinės kratėsi nevartotinų vaistų „Kam mums jūsų šiukšlės? Patys nuleiskite į unitazą, išmeskite į šiukšlių kibirą, sudeginkite.
titulinis 2009-04-29

Ekologinių minų Lietuvoje dar gausu

Valstybinė aplinkos apsaugos inspekcija (VAAI) ramina: ekologinio pavojaus objektai atidžiai kontroliuojami. Tačiau gamtos sergėtojai pripažįsta, kad per sunkmetį jiems prižiūrėti gali pristigti ir lėšų, ir jėgų. „Pastaraisiais metais ekologinių nelaimių Lietuvoje mažėja“, - LŽ tikino VAAI Avarijų prevencijos ir valdymo skyriaus vedėjas Gediminas Markauskas. Taip kalbėdamas jis pabeldė į stalą.
titulinis 2009-02-04

Prie Šiaulių veriasi Europos kloaka?

2010 metų sausio 1-ąją netoli Šiaulių turi pradėti veikti pavojingų atliekų deginimo įmonė. Kelią tam atvėrė Šiaulių rajono taryba, neseniai patvirtinusi sprendimą vos vieno balso persvara. Tik nedaugelis balsavusiųjų dar svarsto, kaip apsaugoti rajono gyventojus nuo galimos ekologinės bombos, rašo „Lietuvos žinios“. Šiaulių rajono taryba palaimino pavojingų atliekų deginimo įmonės statybas Aukštrakiuose. Ją valdys pavojingų medžiagų saugojimo bendrovė „Toksika“. 93 proc.
Į viršų