teisingumo teismas

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „teisingumo teismas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „teisingumo teismas“.

Teisingumo Teismas nagrinės „Skycop.com“ ieškinį prieš „Ryanair“

Europos Sąjungos Teisingumo Teismas (ESTT) nagrinės bylą, kurioje Lietuvos lėktuvų keleivių ieškinių pagalbos įmonė „Skycop.com“ ginčijasi su Airijos skrydžių bendrove „Ryanair“ dėl kompensacijų keleiviams, atsisakiusiems skristi gerokai vėlavusiu skrydžiu, pranešė „Skycop“.  Pasak jos, ESTT vasarį pradėjo nagrinėti Vilniaus apygardos teismo prašymą priimti prejudicinį sprendimą šioje byloje.  ESTT sprendimo laukiama kitąmet.
2024-02-19

JAV Teisingumo departamentas skundžia dokumentų iš Trumpo namų patikros įšaldymą

JAV Teisingumo departamentas ketvirtadienį paskelbė skundžiantis Floridos teisėjos sprendimą įšaldyti tūkstančių dokumentų, per Federalinio tyrimų biuro (FTB) kratą paimtų iš eksprezidento Donaldo Trumpo namų, patikrą. Teisingumo departamento teigimu, federalinės teisėjos Aileen Cannon pirmadienio sprendimas paskirti specialųjį pareigūną, kad šis nepriklausomai patikrintų paimtą medžiagą, trukdo vykdyti kriminalinį tyrimą dėl slaptų dokumentų neteisėto laikymo D. Trumpo namuose.
2022-09-09

VRM: Lietuva siekia pakeisti ES teisę dėl migrantų, po Teisingumo Teismo sprendimo

Europos Sąjungos Teisingumo Teismui (ESTT) paskelbus, kad Lietuvos teisės normos neteisėtų migrantų atžvilgiu prieštarauja Europos Sąjungos (ES) direktyvoms, Vidaus reikalų ministerija (VRM) pabrėžia žadanti esamą bendrijos reguliavimą keisti.

Žinia keliaujantiems lėktuvais: nori pakeisti kompensavimo tvarką už vėluojančius skrydžius

Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismas antradienį nusprendė, kad teisiniais tikslais skrydis turi būti laikomas atšauktu, jei jis paankstinamas daugiau nei valanda. Manoma, kad toks Teismo sprendimas pagerins klientų galimybes gauti kompensaciją.
2021-12-21

„Achema“ žada skųsti ES teismo sprendimą dėl SGD terminalo

Europos Sąjungos teismui ketvirtadienį atmetus koncerno „Achemos grupės“ valdomos Jonavos trąšų gamintojos „Achema“ skundą dėl valstybės pagalbos Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalui, bendrovė ketina bylinėtis toliau. ES Bendrasis Teismas patvirtino, kad visa pagalbos derinimo su Europos Komisija (EK) procedūra prieš 6-7 metus vyko teisėtai, įskaitant pasirinktą SGD terminalo dydį ir projekto įgyvendinimo bei finansavimo modelį, pranešė Energetikos ministerija.
2019-09-12

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Lenkijos Seimas trečiadienį priėmė pataisas, panaikinančias ginčijamą įstatymą, numatantį Aukščiausiojo Teismo teisėjų ankstyvesnį išleidimą į pensiją, paklusdamas Europos Sąjungos aukščiausiosios teismo institucijos nurodymui atšaukti reformą, sukėlusią nerimą dėl teismų nepriklausomybės. Valdančioji konservatyvi partija „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) pasinaudojo turima dauguma, kad parlamente neįprastai greitai prastumtų pataisų projektą, pateiktą svarstyti Seimui anksčiau trečiadienį.
2018-11-21

VMI pranešė, ką darys, jei laiku negrąžins mokesčių permokos

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) nuo kitų metų mokesčių mokėtojams turės mokėti palūkanas, jei laiku negrąžins mokesčių permokos, rašo „Verslo žinios“. „VMI siekdama, kad procedūros netrukdytų įmonėms tvarkyti savo finansų, visuomet ieško abiem pusėms naudingų sprendimų, kaip atsisakyti procedūrų trukmę ištęsiančių perteklinių reikalavimų, dėl kurių verslas gali patirti finansinių nepatogumų.

Britanija prabilo, kas laukia ES teismo po „Brexit“

Europos Teisingumo Teismas (ETT) po „Brexit“ neturėtų turėti „tiesioginės jurisdikcijos“ Didžiojoje Britanijoje, antradienį sakė vyriausybė, o oponentai tai pavadino „nusileidimu“ dėl raginimų visiškai nutraukti ryšius. Europos Sąjunga reikalavo, kad bloko aukščiausios instancijos teismas toliau turėtų jurisdikciją, pavyzdžiui, ginant Britanijoje gyvenančių ES piliečių teises. Tačiau Britanijos vyriausybė su tuo nesutinka.
2017-08-23

Aukščiausiasis Teismas: „Snoro“ indėlių sertifikatai - apdrausti, obligacijos - ne

Bankrutavusio banko „Snoras“ indėlių sertifikatų turėtojai atgaus savo pinigus, nutarė Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT). Tačiau indėlių draudimo sistema negalioja „Snoro“ platintoms obligacijoms. „Snoras“ buvo išleidęs apie 86 mln. eurų vertės indėlių sertifikatų ir 96 mln. eurų vertės obligacijų. LAT antradienį paskelbė galutinį ir neskundžiamą sprendimą. Iki šiol nė vieni šių investuotojų neatgavo pinigų, nes jie nebuvo apdrausti, kaip įprasti indėliai.
2015-11-17

JAV šnipinėjimo skandalai sugriovė pasitikėjimą ES vartotojų duomenų saugumu

 Europos Sąjungos aukščiausioji teisinė instancija antradienį nusprendė, kad svarbi sutartis dėl transatlantinio dalijimosi privačiais vartotojų duomenimis, kuria naudojosi bendrovės, tokios kaip „Facebook“, yra neveiksni, atsižvelgiant į informaciją apie šnipinėjimą, išaiškėjusią per Edwardo Snowdeno skandalą.
2015-10-06
REKLAMA
REKLAMA

Europos Teismas atmetė įstatymą dėl privačių duomenų saugojimo

 Europos Teisingumo Teismas antradienį atmetė Europos Sąjungos (ES) įstatymą dėl to, kaip galima rinkti ir saugoti privačius duomenis, ir nusprendė, kad jis yra pernelyg invazinis, nors ir naudingas kovojant su organizuotu nusikalstamumu bei terorizmu. Sudarydama sąlygas ES šalių vyriausybėms prieiti prie tokių duomenų, „ši direktyva itin rimtai trukdo pagrindinėms teisėms dėl pagarbos privačiam gyvenimui ir asmeninių duomenų apsaugos“, nurodė Teismas.
2014-04-08

Vilniuje bus diskutuojama apie Teisingumo teismo reformą

Rugsėjo 26-28 d. Vilniuje vyks neformali valstybių narių vyriausybių atstovų diskusija Teisingumo Teismo reformos tema, organizuojama Europos teisės departamento prie Teisingumo ministerijos. Ši diskusija yra skirta platesniame kontekste aptarti aktualias Teisingumo Teismo teisėkūros iniciatyvas ir galimus alternatyvius sprendimus, skirtus gerinti bylų nagrinėjimo efektyvumą.
Aktualijos 2013-09-25

Tautinių mažumų teisės Lietuvoje: kaip atrodome kaimyninių valstybių kontekste?

Inga Popovaitė Lietuva vis dar gyvena be galiojančio Tautinių mažumų apsaugos įstatymo. Šio teisės akto nebuvimas Lietuvoje gerokai komplikuoja tautinių mažumų padėtį, nes skirtingi su tautinėmis mažumomis susiję reikalai reguliuojami atskirų įstatymų (pavyzdžiui, Švietimo, Pavardžių rašymo asmens dokumentuose, Valstybinės kalbos vartojimo viešojoje erdvėje ir t. t.). Šiame straipsnyje apžvelgiama dabartinė teisinė situacija Lietuvoje, susijusi su tautinių mažumų kalbinėmis teisėmis, t. y. teisė...

ES perspėjo Estiją

Europos Komisija (EK) perspėjo aštuonias valstybes nares, kad jos turi padidinti konkurenciją energetikos sektoriuje, antraip turės stoti prieš Europos Teisingumo Teismą, praneša BBC. Europos Sąjungos (ES) konkurencijos taisyklių iki šiol nesilaiko Estija, Bulgarija, Kipras, Ispanija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Rumunija ir Slovakija. EK reikalauja, kad šios valstybės atskirtų elektros ar dujų gamybą ar gavybą nuo tiekimo, nes tuomet atsirastų daugiau galimybių konkuruoti.
2012-02-28

ETT: reikalavimas pavardes rašyti lietuviškais rašmenimis ES teisės nepažeidžia (atnaujinta)

Lietuvoje galiojanti tvarka vardus ir pavardes dokumentuose rašyti tik lietuviškais rašmenimis nepažeidžia Europos Sąjungos (ES) teisės, ketvirtadienį paskelbė ES Teisingumo Teismas. ES teisė nedraudžia atsisakyti pakeisti civilinės būklės aktų įrašuose įrašytus vardus ir pavardes, jei toks atsisakymas negali suinteresuotiesiems asmenims sukelti rimtų nepatogumų.

R. Šimašius: nelietuviškas pavardes greičiausiai turėsime rašyti su „W“

Teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus žiniomis, Europos Sąjungos (ES) Teisingumo Teismas gegužės 12 d. turėtų skelbti sprendimą, kuriuo Lietuvoje būtų įteisintas nelietuviškų pavardžių rašymas lotyniškais rašmenimis. „Pats Teismas (ES Teisingumo Teismas – ELTA) kol kas dar nėra priėmęs jokio sprendimo, jeigu neklystu, tai gegužės 12 d. galėtų skelbti sprendimą, kuriuo gali nuspręsti įteisinti sprendimą, pagal kurį nelietuviškas pavardes Lietuvoje bus privaloma rašyti lotyniškais rašmenimis.

Lietuva dėl pavardžių rašybos turės aiškintis ES Teisingumo Teismui

Lietuvos teisės aktuose numatytas reguliavimas, kai Lietuvos piliečio vardas ir pavardė dokumentuose rašomi tik nacionaliniais rašmenimis, o užsienio piliečio, sudariusio santuoką su lietuviu – be diakritinių ženklų, neatitinka proporcingumo kriterijaus, rašoma ES Teisingumo Teismo generalinio advokato išvadoje.

Lietuva teisę vardus rašyti tik lietuviškais rašmenimis gins Strasbūre

Liuksemburge įsikūręs Europos Sąjungos Teisingumo teismas trečiadienį pradėjo nagrinėti bylą, ar Lietuvoje pagrįstai dokumentuose vardus ir pavardes rašyti leidžiama tik valstybinės lietuvių kalbos rašmenimis, draudžiant tokias raides kaip w, q ar x. Vyriausybė, pasak teisingumo ministro Remigijaus Šimašiaus, remia Seimo atmestą siūlymą liberalizuoti pavardžių rašymą, tačiau šiame ginče gina Lietuvos teisę savarankiškai reglamentuoti pavardžių rašybą.

Dėl naujo teisėjo į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą spręs ES institucijos

Vyriausybė, gavusi prezidentės ir Seimo pritarimą, vakar nusprendė į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (ESTT) teisėjus siūlyti teisininką prof. Egidijų Jarašiūną. Apie suderintą kandidatūrą Vyriausybė jau informavo Europos Sąjungos Generalinį sekretorių. Jis Lietuvos kandidatą teiks valstybių narių vyriausybių atstovams, kurie bendru sutarimu priima sprendimą dėl ESTT teisėjų skyrimo.

ES aukščiausios instancijos teismo sprendimu, transseksualai turi teisę tuoktis

Britų transseksualai trečiadienį pasiekė pergalę Europos Sąjungos aukščiausios instancijos teisme, kuris nusprendė, kad Didžiosios Britanijos vyriausybė negali atimti iš jų teisės tuoktis. Europos Teisingumo Teismo sprendimas yra stimulas britų parlamentui, kur Lyties pripažinimo įstatymo projektas, numatantis leisti transseksualams tuoktis, įstrigoLordų Rūmuose.
2004-01-08
Į viršų