taršus automobilis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „taršus automobilis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „taršus automobilis“.

Duoda 1 tūkst. eurų kompensaciją, bet ji priklauso ne visada: pataria nedaryti šios klaidos

Sunaikinę seną automobilį ir įsigiję mažiau taršią transporto priemonę lietuviai gali gauti 1 tūkst. eurų kompensaciją. Tam šiemet yra numatyta 5 mln. eurų, taigi tuo gali pasinaudoti 5000 vairuotojų. Vis tik mąstantiems apie šią galimybę vertėtų atidžiau peržvelgti sąlygas. Pavyzdžiui, į tv3.lt portalą kreipęsis Vaidotas (tikras vardas ir pavardė – redakcijai žinomi) liko nusivylęs po to, kai sužinojo, kad norimam sunaikinti automobiliui kažkodėl yra reikalinga galiojanti techninė apžiūra.
2024-02-25

Kreipiasi į vairuotojus: liko vos 20 dienų, kai dar galite gauti 1 tūkst. eurų

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena, kad liko 20 dienų ketinantiems atsisakyti taršaus automobilio ir pateikti paraišką kompensacijai gauti už įsigytą mažiau taršią transporto priemonę, el. paspirtuką, dviratį, viešojo transporto bilietą ar dalijimosi paslaugas, rašoma pranešime. Kompensacijoms už įsigytą aplinkai draugiškesnį transportą iš Klimato kaitos programos skirta 12 mln. eurų. Elektriniams paspirtukams, dviračiams ir kitam alternatyviam transportui – 8 mln.
73 2023-05-12

Miestuose – mažos taršos zonos: daliai vairuotojų teks mokėti už įvažiavimą

Lietuvos miestai mažinti oro taršos neskuba. Nuo šių metų įsigaliojo įstatymas, kuris numato, kad visose šalies savivaldybėse turi būti nustatytos mažos taršos zonos. Tai teritorijos, kuriose taršiausių automobilių vairuotojams tektų mokėti už įvažiavimą, tačiau regionų politikai šią tvarką tiesiog ignoravo ir nieko nedarė. Dėl to Seimas bando taisyti neveikiantį įstatymą.

Kas 30 automobilis Lietuvoje – teršiantis aplinką: gyventojai sako, ekologiškesnių nusipirkti negali

Lietuvos keliuose vis dar apstu taršių automobilių, kurių išmetamos medžiagos nuodija orą ir kenkia sveikatai, tačiau Aplinkos ministerija dėl kilusio nepasitenkinimo mokesčio už taršius automobilius atsisako, tad teliks baudos. O gyventojai tvirtina – naujų, netaršių automobilių tiesiog neįperkantys, o turimus senus keisti į viešąjį transportą būtų keblu – ne visur autobusai ar troleibusai važiuoja patogiai ir laiku.

Lietuviai atiduoda taršius automobilius: kompensacijų prašo tūkstančiai

Kompensacijoms už seno taršaus automobilio sunaikinimą, įsigyjant paspirtuką, dviratį ar viešojo transporto bilietą iš viso gyventojai pateikė daugiau kaip 9 tūkst. prašymų už 8 mln. eurų.  Pirmadienį baigėsi pratęstas kvietimas paraiškoms teikti, kompensacijos bus išmokėtos per 60 dienų, pranešė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).  Nuo gegužės vidurio iki rugsėjo vidurio kompensacijoms iš Klimato kaitos programos lėšų skirta 5 mln.
2020-10-19

Norinčius gauti iki 1 tūkst. eurų už paspirtuką, dviratį ar motociklą ragina suskubti

Gyventojai, sunaikinę savo taršų automobilį ir norintys gauti kompensacijas įsigyjant elektrinį paspirtuką, elektrinį ar paprastą dviratį, elektrinį motociklą ar mopedą arba viešojo transporto bilietą, turėtų suskubti, praneša Vyriausybė. Jau gauta paraiškų šioms kompensacijoms už 4,1 mln. eurų, o iš Klimato kaitos programos šiam tikslui iš viso yra skirta 5 mln. eurų. Aplinkos projektų valdymo agentūrą (APVA) paraiškas priims, kol pakaks likusių 900 tūkst.
2020-09-10

Automobilio mokesčio viražai: ką ir kodėl keitė

Valstiečiai vėl keičia nuomonę dėl savo siūloma taršos mokesčio.  Iki planuojamo įstatymo įsigaliojimo likus tik kiek daugiau nei trims savaitėms jis vėl grąžinamas į pradinę padėtį. Valstiečiai atsisakė idėjos, kad susimokėti tektų tik už pirmą kartą Lietuvoje registruojamą mašiną – kelis šimtus eurų siekiantį mokestį siūloma imti kaskart keičiantis automobilio savininkui.

Dalinamos 1 tūkstančio kompensacijos už automobilį: suskaičiuota, kiek žmonių kreipėsi

Jau mėnesį valdžios mokamos tūkstančio eurų kompensacijos už mažiau taršų automobilį lietuvių nevilioja. Su šia išmoka Aplinkos ministerija vylėsi bent kiek apvalyti šalies gatves nuo senų mašinų, tačiau per keturias savaites 1 tūkst. eurų kompensacija už atiduodamą automobilį susiviliojo vos pusantro šimto vairuotojų.

Kaip gauti kompensaciją už taršų automobilį?

Nuo lapkričio pradžios iki šių metų pabaigos Lietuvos gyventojai gali teikti prašymus tūkstančio eurų kompensacijoms gauti, jei savo seną taršų automobilį nuspręstų sunaikinti ir pakeisti į mažiau taršų. Ne vienas vairuotojas apsidžiaugė puikia galimybe atsinaujinti transporto priemonę ir atgauti dalį pinigų, tačiau vos vienas nedėmesingas sprendimas gali priversti kompensaciją grąžinti.
2019-11-12
Į viršų