tadas raudonis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tadas raudonis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tadas raudonis“.
Sergant šia liga net išprašo iš kirpyklos: gydytojas išsklaidė mitus ir prabilo apie naujovišką gydymą
Žvynelinė (psoriazė) – dažna, bet visuomenėje vis dar stigmatizuojama odos liga. Gydytojai gi pažymi, kad tai ne tik neužkrečiama, bet šiandien ir gali būti efektyviai gydoma. Deja, ne vienas pacientas ir net ne visi gydytojai yra girdėję apie jau prieinamą modernų gydymą – biologinę terapiją.
Beveik 3 proc. pasaulio gyventojų kenčia nuo žvynelinės, kuri paveikia ne tik kūną, bet ir psichologinę bei socialinę žmogaus būklę.
Atskleidė visą tiesą apie botulino injekcijas: kiti mano neteisingai
Šiais laikais grožis ir estetika užima svarbią vietą žmonių gyvenime, dėl to daugelis, išvydę senėjimo požymius, skuba pas specialistus. Vieniems pakanka atlikti kelias veido procedūras pas kosmetologus, o kiti varsto estetinės dermatologijos specialistų kabinetų duris ir griebiasi botulino toksino injekcijų.
Tai žino ne kiekvienas: kaip apžiūrėti apgamus ir kada vykti pas gydytoją
Ruduo ir žiema Lietuvoje tradiciškai yra laikas, kai matome mažiau saulės šviesos – būtent dėl to šis metas yra itin palankus imtis įvairių odos – tiek gydomųjų, tiek estetinių – procedūrų.
Šįkart daugiau apie būtinas patikras, pasitaikančius susirgimus, odos grožį ir jos sveikatą naujienų portalo tv3.lt studijoje pasakoja estetinės dermatologijos klinikos „Sugihara“ gydytojai dermatovenerologai, trichologai Gintarė Ulianskaitė ir Tadas Raudonis.
Tai nėra tik bėrimas: negydantys šios ligos rizikuoja gyventi 3–5 metais trumpiau
Spalį minima tarptautinė psoriazės (žvynelinės) diena ir ši lėtinė liga Lietuvoje yra puikiai žinoma. Vis tik visuomenėje yra per mažai žinoma apie šios ligos gydymo būdus, ji vis dar yra apipinta mitais, sergantieji ne visuomet kreipiasi, o kartais net po kreipimosi nesulaukia tinkamo gydymo.
Žmonės mažiau saugosi ir drąsiau elgiasi, o pasekmės baisios: gydytojas įspėja dėl šių ligų bumo
Nors atrodytų, kad apie saugius lytinius santykius šiuolaikiniame pasaulyje šnekama daug, gydytojai kalba apie lytiškai plintančių ligų bumą. Jos neretai jau savaime atrodo gėdingos, bet dažnai šių infekcijų pasigaunama „einant į kairę“, tad jas stengiamasi nuslėpti. Taip ligas ne tik galima toliau tyliai platinti – šitaip maskuojama ir tiksli statistika bei sergamumo mastas.
Perspėja dėl Lietuvoje išplitusios itin užkrečiamos ligos: sergamumo pikas – dar tik prieš akis
Rudens ir mokslo metų pradžia neatsiejama ir nuo laukiančio didesnio ligų, kurios plinta vaikų kolektyvuose, pakilimo. Viena tokių nemalonių ligų – niežai, sergamumas kuriais šiemet gerokai išaugęs.
Šalyje stebimas nemažas sergamumo niežais pakilimas. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, šiemet per 7 šių metų mėnesius jau fiksuotas 1671 niežų atvejis, kai pernai per tokį patį laikotarpį – 376 atvejai. Štai vien liepos mėnesį buvo užregistruoti 193 susirgimai niežais.
Klastingos lytiškai plintančios ligos: po nuotykių nakties nieko nejaučia, o patikrinus – kelios infekcijos iš karto
Lytiškai plintančios ligos Lietuvoje vis dar yra tokios, apie kurias gėda ne tik kalbėti, bet ir kreiptis į medikus, pastebi gydytojai. Dėl to kai kurių lytiškai plintančių ligų Lietuvoje pagal statistiką registruojama ir nustatoma gerokai mažiau kaimyninėse šalyse, o tai reiškia tik vieną: žmonėms jos arba nediagnozuojamos, arba diagnozavus – neregistruojamos.
Kurortiniai romanai – ledkalnio viršūnė, dalis lietuvių nuolat eina „į kairę“: atskleidė, kokių „dovanėlių“ pasigauna
Vasara gydytojams dermatovenerologams karštas metas ne tik dėl nesaikingo žmonių mėgavimosi saule pasekmių, bet ir lytiškai plintančių infekcijų (LPI) padidėjimo. Tiesa, nors kai kurie bėga pasitikrinti, ar negavo kokios „dovanėlės“ po kurortinių nuotykių, daliai lietuvių nesvetimas ėjimas „į kairę“ ar dalyvavimas svingerių, net cheminio sekso vakarėliuose.
Gydytojas papasakojo, kaip dėl grožio moterys susigadina veidus: „Yra tekę matyti ir pacientę su daliniu aklumu“
Noras turėti gražų ir sveiką veidą ne visuomet baigiasi laimingai, jei žmogus tam pasirenka abejotinos kvalifikacijos grožio specialistus ir neturi saiko. Deja, kai kurios procedūros pacientams, kurių didesnė dalis – moterys, baigiasi itin liūdnai.
Apie tai, kaip rūpintis savo oda, kokios procedūros yra saugios ir kokios kvalifikacijos medikai gali leisti įvairias injekcijas naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ komentuoja Santaros klinikų gydytojas dermatovenerologas Tadas Raudonis.
Paviešino šiurpius vaizdus po pigių lietuvių procedūrų: taip atrodyti nenorėtų nė vienas
Dalinis apakimas, audinių nekrozė, veido tinimas, paralyžius – tai tik kelios iš daugelio komplikacijų, su kuriomis susiduria lietuviai, pasinaudoję nelegaliai atliktomis grožio procedūromis. VUL Santaros klinikų Dermatovenerologijos centro vadovas gydytojas Tadas Raudonis pastebi, kad šiuo atveju dažniausiai kaltas pacientų taupumas. Be to, dalis jų net ir nežino, kokių problemų gali iššaukti, atrodo, iš pažiūros niekuo nekaltas lūpų putlinimas.
REKLAMA
REKLAMA
Iš Turkijos lietuviai grįžta be pinigų ir sugadinta sveikata: įspėja neapsigauti
Plaukų slinkimas – problema, paveikianti didžiąją dalį vyrų ir nemažą dalį moterų Lietuvoje ir visame pasaulyje. Norintiems džiaugtis vešliais plaukais išsigelbėjimu tampa plaukų transplantacija, kurią atlikti lietuviai dažnai traukia į Turkiją. Tačiau specialistai įspėja: noras pasigražinti neretai baigiasi ne tik netenkinančiu rezultatu, bet ir komplikacijomis.
Kas trečias rizikuoja susirgti šiuo vėžiu: nejausdami skausmo pražiopso klastingą ligą
Nors vasara nešykšti saulės spindulių, gydytojai ragina nežaisti su sveikata aklai be saiko jais mėgaujantis. Jie įspėja, kad odos vėžio neskauda, tačiau laiku nepasitikrinus dėl įtartino apgamo vėliau gali būti ir vėlu. Siekiant laiku pastebėkite klastingą ligą ar jai užkirsti kelią gydytojai kviečia dalyvauti jau tradicine tapusios Euromelanomos akcijoje birželio 16 d.
Duomenys nedžiugina – odos vėžio atvejų kasmet daugėja didėja ir mirštamumas.
Lietuvos vyrams smogia plikimas: gydytojas atskleidė, kas padės
Neretai dauguma mano, kad sveiki ir žvilgantys plaukai – grožio simbolis. Gydytojas dermatovenerologas Tadas Raudonis pasakoja, kad dažnam vyrui plaukų praradimas ar plikimas asocijuojasi net su vyriškumo praradimu. Be to, pasitikėjimo savimi neprideda visuomenėje vis dar gajūs mitai, išskiriantys vyrų ir moterų poziciją į galimybę turėti gražius plaukus.
Plaukų slinkimas bei plikimas – jaunėjanti problema, kuri vis dažniau užklumpa net ir 16-17 metų paauglius.
Aklumas, randai ar lyg insulto iškreiptas veidas – gydytojas įspėjo, kuo gali baigtis lietuvių pamėgtos procedūros
Įvairiomis grožio procedūromis, tarp jų – ir haliurono rūgšties ar botulino toksino injekcijomis – susižavi vis daugiau tautiečių. Vis tik gydytojai ragina pasitikrinti, kas teikia tokias paslaugas, mat pasekmės gali būti labai skaudžios. Blogiausiu atveju nutikus komplikacijoms gali grėsti net aklumas ar audinių nekrozė.
Sausa ir paraudusi oda: koks ingredientas kremuose padės išspręsti šią problemą
Maždaug 70 proc. populiacijos tam tikru gyvenimo periodu turi problemų dėl sausos odos. Dažniausiai sausos odos problema išryškėja dėl išorinių veiksnių: žiemos speigų, didelių temperatūrų skirtumų, patalpų šildymo ir išsausėjusio oro jose. Taip pat pasitaiko atvejų, kada odos sausumas kamuoja ir dėl ligų. Apie tai domėjosi TV3 laida „Būk sveikas“.
Nors iš pirmo žvilgsnio sausos odos būklė gali erzinti dėl estetikos, tačiau problemos slypi kur kas giliau.